Skorý nočný spánok

maminkazuzanka
8. jan 2014

Maminky, potrebujem pomoc, radu, moja dcerka ma 3mesiace a nocny spanok zacina o 16tej, niekedy o 16:30 ale to uz s placom, potom je tazke ju utisit a trva aj hodinu kym zaspi ked ide neskor spat (ked lahneme o 16tej tak do 10-15 min spi). Cez den pospi doobedu taku hodinku a pol, poobede uz len pol hodinku a bez ohladu na to ci sa zobudi o 15tej alebo o 15:30 z poobednajsieho spanku tak o 16tej sa pyta spat (plac, trie si ocka, taha uska, cervene ocka ale hlavne plac - uz poznam ze ten plac je unava). Snazila som sa ju dat spat ako doobedu aby si pospala ale nechce, este väcsi krik a plac az sa "zachadza" co sa naozaj pocuvat neda tak ju dam spat ako vzdy vecer (cez den zaspi sama v postielke alebo v kociku ale vecer, teda o 16tej iba so mnou v posteli a na prsniku). Spinka nastastie do rana, papa v noci asi 2-3x, rano je hore okolo 5tej kedy ide manzel do prace takze mi to nevadi ale to skore zaspavanie nas obmedzuje, manzel ju vidi malo kedze pride o tretej domov a o stvrtej je uz v posteli, nemozme ani nikam ist, navsteva nehrozi. prosim pomozte ak mate skusenosti
dakujem vopred

ushuaia
8. jan 2014

@maminkazuzanka no neviem o 16 je dost skoro teda, moja dcera ma tiez 3 mesiace, ale vybudovali sme si rezim...a aj funguje, sice moja mala spi dobre aj cez den - nezatahujem zavesy a spi normalne pri hluku, ci telke...hram sa s nou atd...aby mala nejaku cinnost, vecer po 18 ide do vanicky, kupel zboznuje, potom je este s nami v obyvacke niekedy papa, niekedy posl. flasa je o 18, no a okolo 20 ide spat, ked je unavena z ,,cinnosti,, pekne zaspi...ked je o tej 18, dam jej flasu kol 23, potom ju necham zobudit sa samu, zvycajne je to okolo 5-6 rano, ked je kol 20, necham ju zobudit sa zvycajne okolo 1.30- 2.30...mate vybudovany nejaky rezim...? Je dobre s tym zacat okolo 2 mesiaca...

leninka75
9. jan 2014

@maminkazuzanka ...............niečo podobné sme mali aj my 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ................tiež nám mladšia dcéra zaspávala okolo 16:00, potom vstala niekdy medzi 1-2 v noci na papkanie a potom spala zasa ďalej do cca 6-7 ráno.....spočiatku som ju ani nestihla okúpať, pretože som si myslela, že je to len krátky popoludňajší spánok 😀 😀 😀 😀....... ale potom som si uvedomila, že je to jej rytmus a prispôsobili sme sa 🙂 ....pre mňa to obmedzujúce nebolo, pretože som ten čas mohla venovať staršej dcére....a čo sa týka návštev, zvyčajne sme návštevy volali ku nám 🙂 🙂 🙂 🙂 ......a keď sme my niekam išli malú to absolútne nemýlilo 😀 😀 😀 😀 ......zaspala kedy potrebovala a pokojne som ju mohla aj prezliekať aj prenášať nezobudila sa..........celé to trvalo tak do cca 6 mes. potom sa spinkanie samé upravilo....a manžel si ju ešte užije až až ..........s tým sa netráp 🙂

martinkaxp
4. jan 2020

ja som zazila presne to iste, je to len obdobie, deti sa tak rychlo menia, uvidis. Ona Ti zacne viac cez den spat a potom bude chodit aj neskor spat. Nerob si tazku hlavu z toho, proste to ma teraz tak nastavene a v ramci zachovania kludu jej vyhovej a nenatahuj zbytocne cas, len Ti ten rev uberie zo sil.