Skúsenosť s odberom krvi

dadka13
7. feb 2013

Tak dnes sme boli s malým v alergologickej ambulancii na vyšetrení - všetko prebehlo OK - až do doby, keď mu šla sestrička brať krv. Kedže som bola sama s dvoma deťmi - strašne ťažko sa dáva pozor na obe a ešte aj na sestričku. Takže kým som ja držala staršieho na kolenách - on vrieskal a ona sa mu snažila zobrať krv - ten menši pobehoval stále veľmi blízko použitých ihiel , ktore mala len tak položene - otvorene v takom "onom" na stolíku - takže som sa ho jednou rukou snažila držať od toho miesta čo najďalej. A keď sme mali konečne po odbere - tak malému tiekla krv ako keby mu odrezala ruku ( nehovorim, že mu pichla taku hrubu ihlu - až som aj ja zľakla) - tak mu tu krv chcela zastaviť - samozrejme sa jej posunula vata - takže na tom vpichu mu držala len prst ( dufam, že mala aspoň umyte ruky) no HRôza ☹
Dufam, že po tomto vyšetrení neskončím na ďalšom - na infekčnom. ČO si o tom myslíte? ☹

trasko
7. feb 2013

fuha tak to uz hej!asi bola ta sestricka viac v strese ako vy traja dokopy.aj si jej nieco povedala?

dadka13
autor
7. feb 2013

Len som jej hovorila že nech mu dá na to vatu - nech mu to nedrží. Strašne som sa bála - o oboch chalanov . Dúfam, že všetko bude OK

sisaha
7. feb 2013

@dadka13 sestricka mala mat rukavice!! Ale myslim si, ze riziko je male...neboj sa..

adrioska
7. feb 2013

@dadka13 Nie som sice zdravotnik, ale tak stat sa moze hocico aj inde, napr. maly vonku spadne, oskre si nohu a aj tam sa mozu dostat rozne bakterie, alebo sa niekde pichne noznicami, ihlou, sterilne prostredie nemas nikde...Ja si pamatam, ze ked som bola mala, asi tak do 10 rokov, som nasla vonku staru ziletku a zacala som sa s nou hrat, az som sa porezala...chvalabohu sa mi nic nestalo,ale ked si teraz pomyslim, ze co sa mohlo... ☹ 😝 😅 Ako nekonala ta sestricka uplne profesionalne, ale nemyslim si, ze maly urcite nieco schyta. Moze ,ale nemusi. Ale to moze aj inde, nemusi to byt v tomto pripade, male deti proste neustrazis... ☹

januliku
7. feb 2013

@dadka13 Mam sice inu, ale tiez zlu skusenost s odberom krvi, a to priamo na hematologii. Dcerke, ked mala rok, brali krv z prsta a tej "odbornej" sestricke to trvalo asi 15min + ine veci okolo toho. Uplna nocna mora. Niekto proste svoju pracu nezvlada, a to plati pre vsetky povolania. O mesiac nam brali pre kontrolu krv u pediatricky, a to trvalo cca 1min. takmer bez placu.