Skúsenosti s mliečnymi kašami s ovocím od Nestlé

martina374
26. feb 2015

Ahojte, chcem sa spytat na mliečne kaše ovocné od nestlé od ukončeného 6.mesiaca. Viem ze sa ma zacat najprv zeleninovymi prikrmami a potom ovocne ale kedy mozem zacat davat tieto kase? a ako dlho sa skusa zelenina? kym nevyskusa zhruba vsetky druhy a potom ovocie alebo staci mesiac na vyskusanie a potom mozem pridavat aj ovocie k zelenine? Dakujem

barbora1522
26. feb 2015

Ahoj, ja mam 6 mesačného syna dávam mu kaše každý den na večeru, zeleninu dávam každy den na obed. 😝 myslím že kašičky sú vhodné na večeru kedže nazatažujú žalúdok a nasýtia dietatko.

natalushka
26. feb 2015

Este som zabudla..mne pediater odporucil zacat,ked kasa..tak ryzova,nemliecna..s tou ovocnou,obilnou som aj ja cakala..cca v 6,5mesiaci sme skusili..ale najprv bezlepkovu ryzovu..

natalushka
26. feb 2015

Ahoj..my mame o tyzden ukonceny7.mesiac..papame od cca 5,5mesiaca(uz malemu nestacilo iba moje mlieko)..zacali sme zeleninkou..dr mi povedal,ze po cca 3tyzdnoch mozme skusit ovocie..po cca mesiaci som mu dala masko(hlavne kralika,mame domaceho..alebo potom Hipp vyzivy)..priznavam,ze vacsinou sa tocime dokola mrkva,zemiak,petrzlen,brokolica,karfiol..k tomu masko..ovocie zatial len jablko,banan,hruska,marhula,broskyna(vacsinou vyzivy),prrip.mrkva a jablcko..kase mame odskusane asi vsetky co su na trhu,ale len olizne lyzicku a tvari sa jak keby som mu davala citron..a mame dojedene..teraz uz papame na obed zeleninu a olovrant ovocie..a ostatne dojedame materskym mlieckom..

martina374
autor
26. feb 2015

@barbora1522 ahoj, teda hned od 6.mesiaca skusas davat aj zeleninu aj kase. A kase ake?mliecne, nemliecne, ovocne?

natalushka
26. feb 2015

@barbora1522 ja som prave vsade citala,ze kasu aspon 2hodiny pred spanim,aby sa trosku natravila,aby sa babu dobre spalo..

martina374
autor
26. feb 2015

@natalushka ahoj, takze ked som dobre pochopila tak zhruba ten mesiac mam skusat zeleninu, potom aj ovocie mam pridat k tej zelenine a az nakoniec masko?...a co skor kasu alebo tie vyzivy co su od hami alebo hipp tak to kedy skusit? ci to su uz trosku sladene tak az po prvom roku?

barbora1522
26. feb 2015

@martina374 najprv som začala zeleninou a asi o nejaký týžden som pridala večeru kašičku, dáavam rozne kaše kazdy den inu, ovocnu, ryžovu, osemzrnnu, bananovu... striedam ich a mám aj rozne značky ... zo začiatku to bolo papanie také len po lyžičkach aby si zvykol na chut a teraz zje tak pol davky aka je predpísana na krabici... na obed mu varím zeleninu alebo niekedy davam aj hotove kupovane hip, hame rozne druhy ... maskove, spenatove, hokajdo.... striedam mu to aby si zvykol papat vsetko... jeden ten poharik vyzivkovy mam na dva dni

barbora1522
26. feb 2015

@natalushka mi večerame po kúpani o pol7 a chodíme si lahnút o pol9kde zaspava na ciciku 😁 tak sme v tom čase 😉😃

martina374
autor
26. feb 2015

@barbora1522 ahaa........takze skusate od zaciatku vsetko aby si zvykol na roznu chut. A este ak sa mozem opytat, popri tychto prikrmoch aj dojcis? ak ano, neodmieta potom MM ked uz je lyzickou nauceny na ine jedla?

barbora1522
26. feb 2015

áno dojčím, nie neodmieta mi mliečko, stále mu chuti 😋 a stále mliečko je prvomradé, mliečko mu dávam zakaždým ked si vypita ... a ešte som nespomenula dávam mu aj do sietky v priebehu dna ovocie alebo zeleninu a to olizuje ...

barbora1522
26. feb 2015

myslím že každá mamička má svoje zaužívané a každá ma iné sposobi ako začina s papaním a dáva papat, každá matka sa prisposobuje svojmu dietatu a vie co je pre toho svojho drobca najlepšie. Mi skusame davat vsetko co je vhodné pre daný vek babatka, pokial nemá nejaké alergické reakcie na danú potravinu nevidím problém mu dat vsetko... ako samozrejme výrobky z kravského mlieka nedávam, neslomim, nekorenim, necukrujem a ani strukoviny nedavám....

martina374
autor
26. feb 2015

@barbora1522 dakujem za tvoje rady..ja som len chcela vediet ako je to s prikrmami kedze nas to o mesiac caka tiez a nevedela som cim zacat co davat, kedy a tak. takze vdaka

siska53
26. feb 2015

@martina374 zacinas zeleninou,skusa vzdy 3dni jednu. Nam.kazali davat ovocie zhruba po tyzdni -dvoch od prvych prikrmov.
Kase sme davali asi az po 7.m. Syn mal len raz vynimku,ked som mala malo mlieka a doma kasu od kamosky,no to uz mal skoro 7m.,oficialne sme zaviedli skor k tomu 8.m. Dcerka ich mala docasne na ranajky aj vecere v 7.m.,pocas mojho pobytuv nemocke,lebo nechcela im pit z flase,prosto nijak do nej nevedeli dostat MM,ktore som si pre nu odstriekala.

Maso davas tak cca 2tyzdne po zacati prvych prikrmov,niektori vravia,ze po tyzdni,ini az po mesiaci... Dava sa aj zemiak,ryza,mozes pohanku,pseno,ovsenne vlocky. Neskor sa dava aj kusok masla ci kvapka kvalitneho oleja.

My sme vzdy dostali postup od pediatra.

ivet1371
26. feb 2015

Najlepšie je začať od 4-6 mesiaca vtedy je najväčšia tolerancia na jedlá.vnućka má 4 mesiace a kràsne papa a žiadne mixovane ale magane zeleninu aj ovocie.kaše značku sunarka tá jej chuti naj a do toho ovocie.a začala šťavou s mrkvyw.začať jednou lyžičkou a každy deň o jednu viac.

natalushka
26. feb 2015

@martina374 jo,tak ako pises..zeleninka,potom tak cca po2-3tyzdnoch ovocie..a par dni od vtedy skus aj maso..a do mesiaca ti to vyjde vsetko..a potom postupne zacne papat viac krat za den az uplne nahradis dojcenie..mne pediater povedal,ze ovocie v case olovrantu a ma uplne nahradit to poobedne dojcenie..aj na obed som to citala,ze do toho mesiaca uz ma ten obed uplne nahradit to obedne dojcenie..ja ale mojmu malemu dam vzdy cucnut mliecka aj po jdele..skor tak od smadu,dlho nesaje..kase az po tom 6.urcite,mliecne,obilne mne bolo povedane az k 7.m..vyzivy my papame..kedze sme s prikrmami zacali v januari..uz som nevedela zohnat nic domace,okrem zemiakov,mrkvi a kralicieho masa..takze som nakupila aj vyzivy hipp..zeleninove,masovozeleninove aj ovocne..takze papame aj aj..striekane z obhodu somzatial nechcela davat..mozno ma tu niekto ukamenuje,ze vyzivy su humus..kazdy,ako chce..ja davam hipp bio..ale uzsme skusili aj kupovane jablko,banan..a nevysypal sa mi z nicoho.tuk,tuk,klopem:-) ale pomaly zaradim aj kupovane,hlavne,ked uz bude sezona..tie hippky su vacsinou len ciste ovocie,bezcukru..aj zelelnina vacsinou cista,bez nejakych prisad..

natalushka
26. feb 2015

@barbora1522 tak to jo🙂 ako to robis?my zaspavame rovnako,aj papame rovnako.ale tu kasu donho proste nedostanem..a ked aj,tak ju vygrca..aj pozorujes,ze lepsie spi,od kedy papa kase na noc?

zabina27
26. feb 2015

inak tie ovocne kase instantne - si precitaj etikety, lebo casto je tam cukor a vela blbosti, ja to malemu ani nedavam, zatial mu ani vlastne kasu ako taku lyzickou nedavam, len taku riedku do flasky robime na veceru, zatial ryzovu a krupicovu nemliecnu, co sa mne pacili kase, tak vsade bol cukor
inak postupov na prikrmy najdes na nete vela, ja som isla cca podla hami, to bolo fajn napisane, najskor zeleninu, vyskusat rozne druhy, potom sme do zeleniny pridali maso, potom ovocie na desiatu, uz neviem, po kolkych tyzdnoch to bolo. lepok nejako pomedzi to, cestovinu alebo vlocky do zeleniny, rozok na cmulanie, neskor tu krupicovu kasu. na ranajky a olovrant ma stale UM, zatial mu to staci. ale stale skusame nove veci, napriklad teraz hrasok, na ten som v zaciatkoch zabudla 🙂 stale bude nieco nove, dnes sme vyskusali biely jogurt, ale tak ho natiahlo chudacika, zatvaril sa naramne urazene a bolo po jogurte 😀 snad nabuduce 😀
@martina374

natalushka
26. feb 2015

Baby..ako je to s tym lepkom..pediater mi povedal,ze veci s lepkom(muka,cestoviny,pecivo) az po 7.mesiaci..potom kdesi citam,ze mam davat zuzlat chlebovu korku..uz,ci este ne?nechcem malemu nejako poskodit..jako,ked ma mat nejaku intoleranciu alebo cokolvek,tak to bude mat,aj ked sa na hlavu postavim,ale tak viete..ako davate?

zabina27
26. feb 2015

@natalushka aj dm ma dobre vyzivy a lacnejsie 😉 tie babylove alebo aj alnatura, bez cukru a hovadin, aj ovocne, aj "obedove", ja aj tie kupujem. zeleninu som si namrazila v sezone, ale ovocie nemame domace, davam vacsinou vyzivy

zabina27
26. feb 2015

@natalushka tusim som uplne prvykrat ako lepok dala do zeleniny asi 5 kolienok (cestovin) uvarit, potom postupne viac, aj rozok do ruky, aj korku, ale to len cmulal, nezjedol vela, a sledovala som, ci nema reakciu - nemal, ale urcite to bolo skor ako po 7. mesiaci, mozno v polroku.. alebo ovsene vlocky do obedu, teraz neviem, ci to je alebo nie je lepok 😀 pripadne hotovu vyzivu s psenom. pediatricka povedala, ze piskoty a marina keksy, ale to mu nedam, cukor mu este netreba

natalushka
26. feb 2015

@zabina27 jj..na DMku som pocula chvalu,aj na mlieka,aj vyzivy..ja kupujem tie Hippky v rakusku..vzdy na zaciatku mesiaca tam maju babytage a vsetok detsky sortiment tam je s 25% zlavou..takze jedna ta vyziva ma vyjde 1euro..ako vychadza ta DM?no,tento rok uz aj ja planujem zamrazit a zavarit co pojde,nech mame domace..ale minuly rok som na to akosi vobec nemyslela🙂 clovek sa uci na vlastnych chybach🙂 No,vravim,3.3.mame ukonceny 7.mesiac..tak pomaly mu dam korku do ruky..a vajecny zltok ste uz papali?z ovsenych vlociek,ze kasu s ovocim je fajn..ale to je lepok uz..cukru sa nevyhneme.ale cim dlhsie to pojde bez neho,tym lepsie🙂

zabina27
26. feb 2015

@natalushka zltok davam obcas, zabudam na to, tak raz za tyzden by sa mal, vedela som dat tak 2 - 3 x do mesiaca, uz dlhsie nemal, musim dat 🙂 tie dm vyzivy vychadzaju asi tak isto, okolo eura, ked si vyberies kupon na zlavu na detske, tak menej, tiez 25% dole. to tak narazovo kupujem viac. ja som to tiez v lete nejako nedomyslela, nebol cas pri malom, ale tiez som mohla namrazit alebo spravit ovocne vyzivy bez cukru, ale co uz.... a po tomto lete uz bude papat skoro vsetko, tak asi sa nebudem otravovat robit vyzivky, ked snad uz zje skor cerstve ovocie
ved skus mu dat napriklad malu lyzicku tych vlociek (rozvarit na kasu) do ovocia alebo do zeleniny, tak 2 dni po sebe a uvidis, ak nic, tak mozes castejsie, kazdy den podla mna netreba, treba striedat. ja tiez neviem okrem cestoviny, vlociek a kase, co mu davat ako lepok, ale zase papa uz vela druhov, kym to prestriedam vsetko, tak nejedava casto to iste

natalushka
27. feb 2015

Jj.tie vlocky aj s ovocim,nornalne kasicku..miesto tych instantnych..inak ja mam pocit,ze my jeme dokola to iste..domace urcite,aspon tie vyzivy sa snazim vsemozne,tak aspon taka zmena🙂 jako..nie je nad plne dojcenie..vies,ze nic nepokazis🙂

barbora1522
27. feb 2015

@natalushka mojmu kašičky chutia, tak každe dietatko ma iné chute a chutí mu niečo iné. Mi problém z kašičkami nemáme, chutia mu, občas mu nadrvím aj sušienky do nich a to za zalizuje až za ušami. V noci sa mi zobudí tak okolo polnoci a napapa sa mliečka a spinká dalej,do 4rana... nad ránom to už je horšie, od tej4 , to si ho už beriem do postele, lebo sa často budí, to mu vždy dám cicik si podudká a zaspi na pol hodinu az zas dookola (kedže dudlík nechce) a tak to natiahneme aspon do pol7 -7hodiny rána kedy vstávame ... ty čo dávaš na večeru svojmu babatku? možno skúsim aj niečo iné dat ako len kašu

natalushka
27. feb 2015

@barbora1522 no u nas tak isto..okolo pol9 je napapany,ukladame spinkat..budi sa kazde 3hodky(okolo24,3,6,9)..uz som z toho na nervi..na veceru len mliecko,ovocie mu uz nechcem davat pred spanim,zelenina mi pride divne davat pred spanim..takze my sme len na mlieku..a kasa vravim..ziadna..to je ksichtov,kriku,ked nieco poje,do chvilky to vyvrati..uz som fskt skusala vsetky co som nasla v obchode..porazi ma z neho..snazila som sa odnaucit od nocneho dojcenia cajom..histeria,to som este nevidela..aj som si ho do postele dala k sebe,aj tak nic..ale vcera som sa nas...a a ked sa o pol12 zobudil,supla som ho k sebe,vrazila dudel do pusiny,chvilu pomrnkal a zaspal..do stvrt3..a potom zasa po 3hodkach..my spavame tak cca do pol9..spi sam v postielke,ale o tej polnovi ked sa zobudi,uz ide ku mne do postele..a v noci len v polospanku vyhodim prso a on sa obsluhuje🙂 moj muz sa smeje,ze ked ide do prace rano,tak ja tvrda a maly sa len obcerstvuje a nez odide,uz obaja spime🙂 asi uz je to taky zvyk,ze chce byt pri mne,podudkat a spat dalej..neviem ako ho to odnaucim..ale zasa mi to asi bude aj chybat🙂 asi uvidime,ako sa to vyvine🙂

barbora1522
27. feb 2015

@natalushka Poznám to nočné budenie je to dost vyčerpávajúce. No hadam to obdobie prehrmí a bude lepšie v noci spat. S tou večerou by som ti trosku poradila skus mu dat rozmyxovanu ryžu, mozno mu to bude chutit viac ako umelé kaše.

barbora1522
27. feb 2015

@natalushka inak ma ešte napadlo, že sú kaše čo sa zarábaju v materskoom mlieku alebo UM, jednu takú mám kúpenu značky sunarka, ja som ju ešte neskúšala dávat kedze sa mi nechcelo nejak odstrekavat mliečko, ale možno keby ju malemu vyskušala by mu chutila viac kedže by tam citil mliečko.

ivet1371
27. feb 2015

@barbora1522 vnučke chutí sunarka najviac a ovocie do nej 🙂

natalushka
27. feb 2015

@barbora1522 no mam ryzovu kasu..s mliekom,bez mlieka,s ovocim..mam prvu mliecnu od hippu,ovocnu od hami,bebevity,susienkovu..nula bodov..ich ja jem na veceru🙂 takze mame skusene aj bez mlieka aj s mliekom..UM obcas pije HIPp,tak som mu to skusala s tym zarobit..bez efektu..a mojho mlieka neviem,ci by som tolko odstriekala..toho mame tak akurat🙂 tak neviem..ja len dufam,ze vecne mlieko vecerat nebude🙂 moja mama mi vravi,ze klasicku,krupicnu skusit..ale to este nechcem
.

adelamodrykonik
31. okt 2022

Necitala som diskusiu, ale over si na uvzsr.sk v oznameniach, či sa v danom produkte nenašlo niečo zdraviu škodlivé. Videla som tam tuším spomenutú kašu od Hamilton aj od Nestlé