Skúsenosti s poisťovňou Dôvera

iveta1975
18. feb 2018

Dobrý večer, aké máte skùsenosti s poisťovňou Dôvera? Som v Všeobecnej poisťovni. Počula som, že je lepšia Dôvera. Màte nejaké výhody? Prosim o radu 😉.

copyy
26. sep 2019

lákali ma zmeniť zdravotnú poisťovňu, prestúpiť do Dôvery. Potom, ako som sa poinformoval u lekárov, už o tom vôbec neuvažujem. A nebudem podporovať Pentu - takisto sa vyhýbam ich lekárňam Dr.Max.

lubenkka
31. mar 2020

@iveta1975 Chcem týmto upozorniť poistencov DOVERA ZP, a.s. na to, že zubný benefit Vám zamietnú pokiaľ si v ten deň nezaevidujete svoju žiadosť. Toto nikde nepíšu, resp. uvedú to len okrajovo, ak sa rozklikáte ďalej. Malo by to byť uvedené hneď na začiatku ich reklamy na tento ich tzv.BENEFIT, ktorá slúži len na nalákanie ľudí. Ak chce poisťovňa naozaj slúžiť pre svojich poistencov a niečo pre nich aj urobiť, mala dať aspoň 10 dňovú lehotu. Jeden deň je veľmi malo na to, aby sa človek zaregistroval a žiadosť o benefit si podal. Môže mať iné povinnosti, nemyslíte!! Pre koho vlastne tento benefit je?? Pre rychle prsty??

diabliq6666
31. mar 2020

@lubenkka pisu, ze najneskor v den zakroku treba dat ziadost o preplatenie...ja som davala 2 x a ani raz som nemala ziaden problem s preplatenim

dotks
3. jan 2023

ahoj, do konca roka 2022 sme boli cela rodina poistenci Dovery, od 1.1.2023 sme presli do VSZP. Dna 22.12.2022 (este ako poistenci Dovery) sme cela rodina absolvovali vysetrenie u zubneho lekara, blocky sme riadne zaevidovali na preplanie zubneho benefitu 22.12.2022. Vcera 2.1. mi volala nejaka pani z Dovery, ze moju ziadost o benefit stornovali, lebo v case schvalovania som uz poistenec inej poistovne... Zaujimave ze platby za poistenie som im musel uhradzat do 30.12.2022...Je mi jasne ze benefit nie je vymahatelny, ale aj skrz toto som rad, ze som od nich odisiel, banda jedna pentacka

ticko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dotks
4. jan 2023

vyjadrenie:

emma022
4. jan 2023

@dotks u nás tá istá skúsenosť. Manžel bol 3.12.2022 u zubárky. Do 5 kalendárnych dní riadne požiadal o preplatenie ošetrenia a včera mu volala nejaká pani, že mu to nepreplatí, lebo sme od 1.1.2023 prešli do Unionu.

Inak mne tiež nepreplatili ošetrenie u zubára, ale ja som vtedy nestihla požiadať do 5 kalendárnych dní. Doma som vtedy mala 3 choré deti a myslela som, že mám na to 5 pracovných dní 🤷🏻‍♀️

belmich
15. feb 2024

Uz roky sme boli poisteni v Dovere ja aj deti. Ked som minuly rok skusil vyuzit benefit na zuby pre deti - nepreslo. Ked som teraz chcel vyuzit benefit okuliare pre dieta - nepreslo. Neplanujem sa tym seriozne zaoberat - mozno by sa podarilo preplatit, neviem. Kazdopadne z Dovery cela rodina odchadzame.

cafelatte
15. feb 2024

Odišli sme celá rodina z Dôvery, pokiaľ sme boli zdraví všetko bolo v poriadku, keď syn potreboval vyšetrenia a operáciu v zahraničí, nechceli preplatiť, ani nepreplatili aj keď sme splnili všetky podmienky, vo vzp vedeli dokonca peniaze na operáciu pustiť predom, aby rodič nemusel zháňať kde kade.