Skúsenosti s terminovaným vkladom v J&T banke

joedodo
5. dec 2017

J&T banka neustále posiela newslettre a správy o najvýhodnejších úrokoch na začiatku a koncom roka. Neustále zasielajú ponuky o ubytovaní v Nízkych, Vysokých Tatrách, či na Liptove teda len v sieti TMR - Tatry Mountain Resorts - obmedzená a predražená ponuka, ktoré si však budete musieť tak či tak doplatiť, pretože poskytnuté "bony" resp. Magnus body nepostačujú na nič jedine, ak im chete dať 100.000,- EUR
Dávajte si však pozor!!! To nie je všetko!

Bohužiaľ po polroku po pokračovaní v niekoľko ročnom termínovanom vklade som sa rozhodol kúpiť nehnuteľnosť. Pridelená finančná konzultantka z J&T banky mi sľúbila, že so zrušením nebude žiaden problém ale že musím prísť osobne za ňou do Tatier.

Čo mi samozrejme nevyhovovalo, pretože nebudem cestovať pol republiky len pre to, že zmluvu som uzatváral v Poprade, okrem iného prišiel kuriér a podpísali sme zmluvy u neho v aute bez svedka bez nikoho, čo sa mi zdá byť proti aktuálnej legislatíve a veľmi úbohe a neprofesionálne, ešte aj ZUNO bolo na tom lepšie keď poslali profesionálneho kuriéra a vedel sa normálne dohodnúť kedykoľvek a kdekoľvek. No ak chcem len zrušiť termínovaný vklad nie celý účet musím sa trepať do Starého Smokovca. Nezmysel!!! Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú...

Nakoniec som teda musel 2x posielať doporučený list na centrálu do Bratislavy, odkiaľ mi nikdy neprišla odpoveď ani telefonát proste nič a len konzultantka mi napísala email. Akože pri toľkých peniazoch je problém poslať sms alebo zavolať, že akceptujeme zrušenie?

NO VRCHOL DRZOSTI NA ZÁVER!!!
Konzultantka mi sľúbila zrušenie terminovaného vkladu bez poplatku, že je to bežné a nebude s tým problém. Nakoniec som však NEDOSTAL SOM ANI LEN ALIKVÓTNU ČASŤ ÚROKOV z terminovaného vkladu, ktorý bol u nich POL ROKA a ešte ste MALI TÚ DRZOSŤ si VYPÝTAŤ SI ZMLUVNÚ POKUTU VO VÝŠKE 1 ROČNÉHO ÚROKU - SAMOZREJME VÝŠKU ZMLUVNEJ POKUTY V CENNÍKU ANI V ZMLUVE NENÁJDETE - proste suma od bruch.... SUMA SUMÁRUM MAL SOM U NICH 1,5 ROKA PENIAZE BEZ ÚROKU a ešte aj po zrušení mi neustále idú ponúkať najvýhodnejšie percentá úročenia na trhu...

J&T banka - termínovaný vklad nikdy - bežný účet nikdy

deti95060810
5. dec 2017

@joedodo .....tak to som prekvapená

bundle
6. dec 2017

ak neboli v zmluve uvedené údaje o zmluvnej pokute, tak by som nebola ochotná ich hradiť...a ten prístup...to nie je teda nič moc..sťažovala by som sa ...

milo2
16. dec 2017

ked ste porušili zmluvu, ste skor vyberali tak sa nečudujte.

joedodo
autor
18. dec 2017

Pán @milo2 zmluvná pokuta vo výške ročného úroku? No neviem toto je skôr úžerníctvo...
Prečo nie je v zmluve priamo napísané taká a taká suma alebo toľko a toľko percent? Je tam napísané, že zmluvná pokuta individuálna...

Okrem iného obchodná zástupkyňa ma emailom uistila, že určite nebudem platiť zmluvnú pokutu, že to nie je zvykom, ak idem kupovať nehnuteľnosť, no aj tak ma zavádzala ale čo som mal robiť, keď som svoje peniaze potreboval.

lienkashoppingqueen
25. jan 2018

Zmluvná pokuta individuálna??! to hovorí za všetko :D individuálne môžu dať pokutu 0, 10 euro ale aj milión euro??? to je čo za zmluva?! ak si toto môže dovoliť v 21.storočí nejaká banková inštitúcia, tak to je prinajmenšom podozrivé, neisté a špekulatívne proti klientovi! Ďakujem neprosím!

joedodo
autor
26. jan 2018

@lienkashoppingqueen Hlavne, že Národná Banka Slovenska udelí licenciu a takéto praktiky registrovaných bánk na Slovensku absolútne vôbec nekontrolujú, dokonca ani neregulujú. Teda zákazník resp. klient sa môže sťažovať akurát tak na lampárni (už ani tam keďže reláciu zrušili :D).