Slabá pamäť. Čo na to zaberá?

maca793
5. apr 2008

neviem, či je táto téma už niekde otvorená, neskúmala som. v poslednom čase zisťujem, že si neviem spomenúť na názov veci, čo leží predo mňou.
alebo vyberať správne slová v komunikácii s ľuďmi.
možno som prepracovaná pobehovaním okolo detí, okolo domácnosti, možno mi treba pokoj. ale ten mám po víkendoch, keď deti sú u našich.
neviete mi poradiť? ku doktorke nemám ani kedy zájsť, nemám čas, stále niečo vybavujem alebo sú deti choré. ☹

magg
5. apr 2008

skus ginko biloba, vraj to pomaha

tinusi
5. apr 2008

Podla mna to mozu byt len take prechodne stavy. Mne sa to stavalo, ked som mala toho vela a skor som myslela, nez som stihala konat. Potom som sa zasekavala, lebo v hlave som uz mala vsetko premyslene, len som to nevedela vypovedat.
Myslim, ze to ani nie je tak problem pamati ako sustredenia....

etuska
5. apr 2008

...suhlasim s Magg-ginko biloba,pripadne lecithin.Maju ich bezne v lekarnach v tobolkach.Cena cca 100,-Sk na mesiac

zuzkafuny
6. apr 2008

Maca 😀 a ja som myslela, že to sa stáva len mne 😉 🙂
Neboj nič... bude lepšie. Aj ja tak dúfam... a ginko biloba? hneď v pondelok idem kúpiť...!!! 🙂 😉

alysea
6. apr 2008

Ahoj Macka, ja som si dávala lecithín, je veľmi dobrý ale určite aj ginko, to ti mozog pekne prekrví. Ale buď pokojná, je to prirodzené, keď si stále s deťmi. Ja som mala obdobie, že som len na macka uška myslela aj v bežnej komunikácii mi behal po mysli, čo som ho vkuse musela malému spievať 😀

briluxina
6. apr 2008

Ahoj Maca to je presne moj pripad a veru ze sa chystam ku lekarke nech ma niekde posle lebo to so mnou vyzera dost biedne.

dadulka19
6. apr 2008

maca,ja detto 😉

roasha
7. apr 2008

no super,a ja som sa uz bala,ste ma upokojili. 😀

zuzkafuny
7. apr 2008

Roasha... 😉 🙂

melory
7. apr 2008

maca to je materskou...ja ficim na ginku v tabletach.

prasiatko30
7. apr 2008

na to je najlepsie precvicovat si pamat - zacat sa nieco ucit alebo zacat chodit do obchodu bez nakupneho listu a pod. inaksie mne sa toto stava ked dlhsiu dobu nemusim precvicovat moju mozgovu bunku - a mam ju len zaneprazdnenu prebalovanim, pripravovanim prikrmov a hranim sa s mojou dcerenkou - vtedy musim chytit do ruky nieco vaznejsie a napr. ucit sa kazdy den desat cudzich slovicok a pod. 😉

prasiatko30
7. apr 2008

inaksie kedysi hovorili ze zihlavovy caj na to ide velmi dobre, ja si niekedy na osviezenie a na zaktivovanie tej mojej gebulky - dam aj redbull - to mi uplne vyjasni mysel 😉

zuzkaprofant
7. apr 2008

maca nic si stoho nerob ja sa otocim a zabudnem co som to vlastne chcela 😀 😀 preto si stale vsetko pisem na listocky 😀 😀

bika
8. apr 2008

gingo čaj, bežne ho dostať aj v potravinách. odborníci radia aj lúštiť tajničky, sudoku, učiť sa cudzie slovíčka... len keby na to všetko bol na materskej čas, pravda.... ☹

maca793
autor
12. apr 2008

prasiatko30
na nákupy si neberiem nikdy debilníček a ani som si ho nebrávala 😀

maca793
autor
12. apr 2008

a baby díky že nie som sama 😀
že sa tu tiež nájdeme viaceré 😀

visage1974
30. nov 2012

vyskusaj Omega3 podporuje mozgove funkcie a kardiovaskularne zdravie
je prirodny, stabilny a bezpecny obsahuju rybi olej su vyrobene z rybej zelatiny, nie z bravcovej alebo hovadzej wellness by oriflame