Sledujete seriál Panelák? Ako sa vám páči?

lindika
3. máj 2008

Ahoj,
sledujete Panelák? Páči sa vám.....?

et35
8. jan 2012

@eva7780 ten serial čo chystaju sa vola posledná šanca...

lussy23
8. jan 2012

Ja by som sa vykašlala na celý Panelák a dramatické seriály vôbec, dala opäť dokopy pôvodnú zostavu a vrátila sa ku komickým rleáciam. Tie mu išli. Hurikán, uragán, to bolo skvelé.

klementina
8. jan 2012

hm, ja som prave hovorila muzovi, ze za toho krausa ako robil hurikan by som korunu nedala a ako sa vysvihol. podla mna ten panelak aj keby bolo keby boli super. teda panelak som zacala kukavat len prednedavnom, ale fakt je to relax 🙂

lubenka131
8. jan 2012

@959touareg presne !dobre hovorís!mne by to teda chvíľu chýbalo lebo ako hovoríš pozerám to roky aj ked neviem presne koľko ale zvykla by som si že už skončil.a tak keby dali nejakú náhradu by bolo fajn.ale natočili 9 sériu tak to ktovie koľko ešte pôjde..ja sa napr už teším vac na ten druhy dych čo dávajú na dome už len preto že je nový a sú tam iný herci-ktorý sa mi páčili v odsúdenych.inak aj ty herci už je vidieť ako často a moc sa mýlia v dialógoch keďže je to zbuchane všetko tak rýchlo tieto posledné diely.

lubenka131
8. jan 2012

@et35
@eva7780 a to kedy ma ísť?to som si ešte ani nevšimla 😲 a a kto tam má hrať?dúfam že nebude chodiť o 22.00 to ja už hajam 😀

zuzkatko
8. jan 2012

v tom novom serialy bude tuším aj fábry hrať a panelák dávajú myslím 5 rok

959touareg
8. jan 2012

no, je to tak. tiez som si zvykla, ved tolko rokov to clovek takmer denne pozera. sice jeden cas som to prestala kukat, dala som si pauzu, ale opat po case ma to chytilo.
a je jasne, ze nahradu zan by museli dat. a najlepsie nieco taketo, s nasimi hercami. taku oddychovku, nenarocnu, kde clovek vypne a nie ze preziva horory.
inak minule som nahodou prepla na Doma a kukla som ten serial Druhy dych a vyzera dobry. To davaju od pondelka do stvrtku, ze? A od kolkej? Hned po Panelaku?

sari24
8. jan 2012

@959touareg Ja pochádzam z Košíc, žijem tu od narodenia a tak ti poviem, že to, čo je v Paneláku je naozaj prehnané. Nepochádzam z dediny, žijem normálne v meste a vôbec som sa nestretla s takým nárečím aké priniesli do Paneláku Monča s Fedorom. Andy Kraus nás vychodniarov možno nechtiac, ale znemožnil nás. Máme samozrejme tie svoje typické vychodniarske reči a skratky, ktoré používame len my, ale žeby sme až takto vyslovene gadžovali, to nemôžem tvrdiť. Možno áno, niekde na okraji mesta alebo v zdialenejšej dedine takto medzi sebou komunikujú. My sme tiež normálni ľudia tak isto ako zvyšok Slovenska - stredného a západného a nie sme o nič menej, tak nerozumiem čo z nás robia. Príde mi to ako nútený humor už 😖

959touareg
8. jan 2012

@sari24
tak ako pises, som vyssie pisala aj ja, ze byt tak vychodniarkou, normalne sa urazim. ved z vas robi blbov. ale tiez som pisala, ze mnohym z vychodu sa tieto dve postavy /Monca, Fedor/ pacia, tak neviem,ci sa v nich poznavaju, alebo je im blizke to narecie, nechcem nikoho urazit, ale neviem, co si mam o tom mysliet. napr. aj tu jedna pani z Presova -sorry ze vas tu citujem - /podla toho, ako to napisala som hned vedela, ze je z vychodu/ doslovne pise.....hehe tota Monca nema chybu..tak neviem, co je na TOTEJ Monci tak bars dobre, ci ten jej prihluply vyraz, ci jej hororove narecie...no neda sa na nu pozerat, toboz pocuvat. ved to je hrozne. ale ked sa jej ta postava paci, tak OK, neberiem jej to. len ma to dost zarazilo, ze sa najde niekto, komu sa paci. mne je z nej skor do placu. a vidim, ze aj viacerym tu na fore.
😒

monline
8. jan 2012

@959touareg každá postava má fanúšikov, ale aj zatracovateľov, ja napr neznesiem pani Janku, ale ako som tu čítala, viacerí ju majú radi, dokonca najradšej majú janku s emilom a imra..hmm..
a nemyslím si, že panelák skončí (v tomto období), lebo dosahuje najvyššiu sledovanosť, jojka spraví všetko pre to, aby to pokračovalo..tak ako trapnosť nad trapnosti- farmár hľadá ženu a mama ožeň ma ľudia ohovárali, no malo to obrovské výsledky- toto je biznis
inak- andy v susedoch aj hurikáne staval humor na skomoleninách maďarčiny, tak tuto je humor založený na skomoleninách výrazov imra, popletenosti karola, sarkazme dudka, jedine skrytý humor pána emila má akú takú úroveň..ale samozrejme najviac ma baví dudko a zasmejem sa aj na ostatnom, toto je relax, nepotrebujem a ani nečakám tu intelektuálny inteligentný humor 🙂

monline
8. jan 2012

za tých 5 rokov sa v paneláku udialo dosť vecí a beží takmer denne, musia tam byť aj takéto naťahujúce zápletky, však nie všetci to sledujú denne a chcú byť v obraze 😀
ale nie...podľa mňa nie je možné tie postavy až tak veľmi kreovať, lebo by sme tomu vôbec neuverili...veď i tak sa toho udialo viac, ako je bežné..len taký michal akým vývojom prešiel, alebo angie, či agáta..a cieľom nie je každý polrok vymeniť nájomníkov, lebo toto sa bežne nedeje...
podľa mňa dobrý seriál-film-kniha- je vtedy, ak vyvolá emócie- a hľa! koľko toho popíšeme, ako si všímame, ako reagujeme, ako sa hneváme, rozčuľujeme..to je ich cieľ 🙂 ľudia sú svine aj v bežnom živote, prečo by nám ich tam neukázali v podobe alfasamca, či "exkluzívnych" mileniek?

mamartinka
8. jan 2012

@959touareg Druhy Dych chodi od pondelka do stvrtka na Doma o 21.00 😉 Je tu aj forum o tom.

eva7780
9. jan 2012

@lubenka131 to netusim

et35
9. jan 2012

@lubenka131 to neviem,že o kolkej to budu vysielať v tom članku len píšu,že je to serial Andyho Krausa s pracovným nazvom posledná šanca...a že sa tam objavie herci Marko Igonda/Fabry,,Juraj Rašla(Miloš,čo chodil s Betkou a Lubo Paulovič(starý Fodrazs otec Agaty vraj ho divaci tv joj uvidia už čoskoro.A mimochodom panelak sa vysiela od 18 2 2008 čiže necele 4 roky...

andrea.m
9. jan 2012

@959touareg aj ja som z východu a tiež sa mi páči monča. herečka ktorá ju totiž hrá vie perfektne napodobniť vychodniarsky prízvuk. monču a fedora beriem ako relax. čo mňa vie naštvať je napr.michalov prístup k miške. myslím že nikto tu nerobí z východniarov debilov lebo tak ako v blave spoznáš východniara podľa prízvuku tak aj na východe spoznáš blavaka podľa prízvuku. na východe vyzneje zapadniarsky prízvuk rovnako smiešne ako vychodniarsky na západe.

traktor
9. jan 2012

aj ja som z vychodu..ale monca sa mi nepaci..a ten prizvuk je umely..nie vychodniarsky..robia z nej az bars salenu + do toho tie vety s tym prizvukom..niekedy otras..hoc priznam, ze som nasla par viet, ktore sadli dobre a pobavili ma.. 😅

katy2
9. jan 2012

@andrea.m monca - teda dada duditsova je kosicanka.... 😉

lubenka131
9. jan 2012

@et35 to fakt len 4 roky?ja by som im aj 6 dala 😀

@traktor mne tam prídu tiež fajn ako kedy ale niekedy to je fakt že prehnané.ani tak nemyslím reč ako celkovo jej rolu .ja východniara nepoznám žiadneho takže ani netuším ako sa "ma " alebo "nemá" hovoriť správne po ich-vašom nárečí a je to stejne jedno myslím 😀
Inak baby medzi rečou nepreháňaju to na tej joj ke teraz dávajú svišťa a aj o 17.15 ho budú dávať-tak dávali to večer aby decká nekukali asi a teraz už mozu? 😲 stále dokola všetko poslednú dobu opakujú :’(

lubenka131
9. jan 2012

@monline a s tebou ja 100% súhlasím máš pravdu-to sme mi ľudia nadavame ale pozeráme 😀 a ako si spomenula ten farmár,mama ožen ma tak isto strašne sme boli všetci pobúrený ale kukali sme to 😀 a inak aký to ma význam že to dnes zas opakujú?po takej krátkej dobe?ked tak mali to capnúť na joj plus niekedy v nedeľu večer a nie po paneláku 😲 to si teda určite radšej prepnem na domu a kuknem druhy dych 😉

@katy2 tak toto bolo 100 bodové tak dohady o tom že monča nevie po vychodniarsky a bum že ona je z košíc 😀😀😀😀😀

traktor
9. jan 2012

@katy2 je kosicanka..a myslim..aj v zlatej brane bola..ci sa mi len zda?..ale aj tak niektore scenky su uz nad..

majka35
9. jan 2012

@andrea.m mne napríklad ani tak nevadí prízvuk, to máš pravdu, že v každom kúte Slovenska rozprávajú s iným prízvukom, mne skôr príde ako výsmech východniarom to ich správanie ... takto by sa súdny človek nesprával, ako oni dvaja, scéna pri rozbaľovaní darčekov ma ako východniarku naozaj pobúrila 🙄

959touareg
9. jan 2012

@lubenka131
ano, je z Kosic, minule tu niekto dal link na nu-bol s nou rozhovor, tam povedala, ze je odtial

monline
9. jan 2012

podľa mňa Imrova záhoráčtina je príšerná, síce ju nemám moc napočúvanú, ale Imro pôsobí, akoby sa učil tak hovoriť až zo scenára

lussy23
9. jan 2012

No mne sa v Hurikáne vôbec nepáčili tie maďarské skomoleniny. Ja to kukám, a spomenula som, len kvôli Petrovi Marcinovi, ktorý sa mi tam hrozne páčil.
A Panelák ide len 4 roky? so msi myslela, že viac.

andrea.m
9. jan 2012

@katy2 tak načo ten prízvuk vyrába???? stačilo keby rozprávala normálne 😀 😀 😀

andrea.m
9. jan 2012

@majka35 tak túto časť som nevidela. možno by to nasralo aj mňa 😀