Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

jozino24
28. feb 2009

ved si myslim... ze bude... 😀 😀 😀 a myslim ze aj je... len to nevie este dat najavo

danielkapo
28. feb 2009

som chcela napisat ze aka bude mala hrda, nie ak bude...jasne, ze bude 😎

luciaakubko
28. feb 2009

angua, ty mladica 😉 ja som novembrova, takze rocnik 79 so mnou sedaval v laviciach 🙂 veru, riadne treba oslavit, zasluzis si veelikansku pusinu od Matejka 🙂

jozino, mas moj obdiv. Maloktory muz takto krasne zvlada starostlivost o dieta. jasne, aj ostatni tatovia su fajn a isto pomahaju svojim polovickam, no sami neviem,neviem ako by zvladli...lebo mat dieta je zatial najnarocnejsia uloha, ktoru som od zivota dostala 🙂

angua27
28. feb 2009

danielka, dúfam, že naozaj bude pekné leto. kerku chcem motýlika z boku, ako keby letel. chcem ho na pravé rameno a celé v jednej farbe, asi bordovej. 😉

jozino, tiež máš môj obdiv. ale to som Ti už písala. 😉 nemáš to ľahké. ale to myslím, že žiadna z nás. 😎

cherries
28. feb 2009

Ahojte mamicky a otecko , nebola som tu cca 2 dni a nestiham citat co ste tu vsetko popisali 😝

jozino - klobuk dole lebo ako pisu kocky sam muz a vychovavat dieta , velmi velmi velmi malo sa takich najde co chcu a este aj vedia sa postarat 😉

K tym vasim rocnikom si pripadam ako na strednej ja som pri vas ako pubertak potom s mojim rocnikom 87 , v maji oslavujem 22 rokov a Maximko v maji tiez bude mat 1.rocik 🙂 sa tesim ale na jeho narodeniny ako sa bude tesit z novich hraciek ........

Mam otazku co asi potesi take rocne dieta aka hracka alebo tak lebo pribuzni sa ma pytaju co mu maju kupit len ja nemam nejako prehlad co zaujima take rocne a viac dieta angua daj tip co zaujima maleho ?? Dakujem pekne 🙂
Tak prajem pekny vecer !

angua27
28. feb 2009

cherries, moja segra je ročník 87. a tá teda ešte o dieťati ani nechyruje. zatiaľ si "užíva" život. 😀

a hračky? počkaj, spomínam, čo dostal a čo ho bavilo. autíčka zo zotrvačníkom, slimák s vkladačkami, lopty, detské náradie - doteraz ho má uložené s deduškovým a vždy všetko spolu opravujú. a inak ho bavia hlavne také obyč veci, upratovanie - mop, prachovka, vysávač; varenie - hrnce, varešky. a teraz ma napadlo, na Vianoce dostal hojdačku kohútika, tak tá ho veľmi baví, to mal niečo cez rok. no a všetky zvukové hračky, ale tie ja doma nedržím, takže s tymi sa hlavne hráva na návštevách. vlastne, všetko, čo po stlačení vydáva zvuk a svetielkuje, to je velikááááááá záááábava. 😀 hlavne sa riaď inštinktom, čo si Ty myslíš, že by ho mohlo baviť. a kľudne povedz rodine, že potešia plienky, kašičky, výživky a podobné veci. myslím, že na to sa nikto neurazí, aspoň u nás to bolo v pohode. samozrejme, vždy kúpili malú hračku, ale inak sa držia príbuzný aj kamaráti mojich odporúčaní - ako som už písala plienky, oblečko, výživky a pod. 😎

jozino24
28. feb 2009

juuuj mamicky dakujem ale az tolko sa predomnou nesklanajte... ved som otec a ocakava sa to odomna aby som sa staral nie??? je to prirodzene hoci dost tazke...

tinika
28. feb 2009

ale uz len tvoj pristup stoji za poklonu 😉

jozino24
28. feb 2009

tinka.... KUJEEEEM 😉

adina22
1. mar 2009

Ahojte veru ani ja som tu chvilku nebola a hotovy roman 😀

nam uz je trosku lepsie,vcera sme boli na pohotovosti a mala ma zapal priedusiek,predpisala jej ine antibiotika,ktore sa beru len 3 dni.Tak dufam,ze uz len dobre bude

No k vasim rocnikom az sa hanbim priznat,ze vam tu tak kazim priemer s rocnikom 76 😅

jozino - kazdemu co jeho je,ty si tie chvaly zasluzis.Ved kolko je takych otcov ako ty, ktori beru ako samozrejmost ze sa postaraju o svoje deti.Vsetky by sme tu asi mohli rozpravat.

angua - oou s tou kerkou super napad 😉 Bol to aj moj sen,ale vzdy som vahala raz neboli peniaze,potom nebol cas a raz aj odvaha 🤐

yukki
1. mar 2009

Adina, žiadny strach, nie si najstaršia samamama. Skoré uzdravenie!

adina22
1. mar 2009

yukki a aky rocnik si ty?Teda ak mozes zverejnit 😉

yukki
1. mar 2009

dec75

adina22
1. mar 2009

ja som januar 76,takze len mesiac rozdiel 😉 Inac uz minule som chcela,ze mas krasnu dcerku a domcek...velmi sa mi paci a tie piecky velmi dobre poznam,my ich mame doma tiez.Ked sme sa sem nastahovali,nasi ich nechali.Tam musi byt pokoj a klud,kde to je?Teda ak tak mozes napisat do IP

adina22
1. mar 2009

cherries - v batolatach som si vsimla temu ''aky darcek na prve narodeniny''.Nasa dostala kopu skladaciek, kociek a babiku,ale aj tak najvacsiu radost mala z tej kopy balonikov,co boli vsade povesane. 😉

luciaakubko
1. mar 2009

bre ranko 😎 veru, yukki,mate to tam ako z rozpravky 😵

yukki
1. mar 2009

Ďakujeme všetkým. a Prajeme peknú nedeľu!

adina22
1. mar 2009

ved som vravela ze cista romantika 😀 pekny dnik vam maminky a tatino

danielkapo
1. mar 2009

Ahojte

angua to znie pekne...potom hod foto 😉
adina, chuda natalka, nech je cim skor v poriadku ☹
cherries aj my budeme v maji oslavovat simonkine prve narodeniny....uz teraz sa tesim 😵

vsetkym zelame krasnu nedelu, vyzera, ze bude krasne teplo...a slnecno 😵 aspon tu...

jozino24
1. mar 2009

ahojte... my sme boli teraz v kauflande na nakup... vramci prechadzky... mala este aj v rupsaciku niesla nakup ale slapala statocne... tolko sme presli ze som myslel ze teraz mi rovno odpadne do postele ale akosi jak tak na nu pozeram tak ma este kopu energie...asi budem ja ten co skor odpadne.... hihi

angua27
1. mar 2009

adinka, dúfam, že malej bude čo najskôr lepšie. inak, pokiaľ má ATB iba na 3 dni, predpokladám, že sa berú každých 24 hodín. to bývajú dosť silné ATB, skús potom malej dávať trošku viac jogurtov, alebo acidko, aby sa jej napravila črevná mikroflóra. ono ATB sú dosť agresívne sami o sebe a vždy rozhádžu bruško, aj u dospelého. 🙄

danielka, myslíš foto kerky, alebo?

malý aj so starými rodičmi išli na prechádzku a ja mám chvíľku oddychu. dnes sme mali oslavu Maťkových menín. večer stihanem foto s foťáku a niečo sem hodím. nakoniec hlavný darček ešte nedorazil, tak dostal iba tie menšie. od druhých starých rodičov sadu tanierikov a šálku Macko Pooh a otrasnú semišovú vestičku. tá mu je malá, takže posuniem ďalej a aj tak neviem, kam by ju nosil. no a odo mňa repolerká a vláčik, ktorý vydáva zvuky a hýbe sa po stlačení gombíčkov. a to malo asi najväčší úspech. koláčik chutil, tak som rada. 😀

danielkapo
1. mar 2009

angua hej hej, kerky 😀

angua27
1. mar 2009

dani, jasko. keď ju budem mať, určite sa budem chváliť všade a aj tu. 😀 a mám pridané fotky s dnešnej oslavy. ak máte chuť, tak kuk do môjho albumu. 😎

bajama
1. mar 2009

Ahojte,
Angua uz som kukla na fotecky, maly je tak podareny, na tych fotkach vyzera starsie ako je v skutocnosti 🙂
Vlaciky su vdacne hracky...momentalne Matusko vsade zo sebou vlaci knizku vlacik Thomas,aby som mu citala...
Inak, klobuk dolu,ze budes mat kerku...(som z inej planety,ze som tento nazov este nepocula?) Mne sa tiez pacia take decentne,ale brrr, asi by mi museli dat narkozu...

adina22
1. mar 2009

angua - ved prave na to sa chystam,jogurtiky uz mam nakupene 😉 .A jogurtiky mala vzdy rada.Ja som myslela,ze sa vyhneme atb ked sa bude dat,ale ked sa inac neda ☹ A ano to su tie co sa davaju kazdych 24 hodin,ale som tak rada,ze len 3 dni,lebo u nas podavanie atb bola mission impossible a takto som si povedala ze tri krat to do nej nejak dostanem. 😉 Ozaj fotecky som pozrela,Matko je tam velmi zlatunky 🙂 A na tu fotku kerky sa tesim aj ja 😀

angua27
1. mar 2009

bajama, ja som tiež toto označenie počula 1x asi pred 3-4 rokmi. a páči sa mi viac, ako tatoo, či tetovanie. 😉 a ešte mi negratulujte, čo keď si to niekde na mieste rozmyslím. ale ako sa poznám, tak by to mohlo klapnúť. s ihlami problém nemám, dávala som si už aj piercing a ako pubertiačka aj ďalších 6 náušníc do jedného ucha, všetko pohodka. a hlavne, je to môj sen už strašne, strašne dávno. však, keď pôjdem na to, tak vám dám vedieť, aby ste mi držali pršteky. 😀 😀 😎

bajama
1. mar 2009

Angua, no sny su nato aby sa snivali a sem tam aj splnili...tak ti drzim palceky, nech necuvnes...ja som kedysi chcela piercing do pupku,kym bol pupok pekny a plochy tak som to odkladala...a teraz... no skoda reci o pupku 😀

buchova
2. mar 2009

ahojte

ja ma pirrcing v nose....volakedy som aj ja chcela kerku ale preco som si to rozmyslela ani neviem.... 😵

co mate nove??co deticky? 🤐

danielkapo
2. mar 2009

Ahojky
angua, ty uz mas takeho pomocnika v domacnosti 😀 podareny je huncut....
buchova, my nic nove....zo soplikov sa nevieme dostat...vy? 😎

krasny dnik

buchova
2. mar 2009

danielka

my sa perfektne drzime!!!!!klop klop!! az sa cudujem lebo sme boli vsetci chory a mala nie!!danielka nemas inhalator??mala ked zacne mat sopliky tak ju 3x denne inhalujem a sopliky su prec!!
simke zelam skore uzdravenie!!!mate uz zubok??nam idu 4 naraz!! 😕 😵