Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

cherries
26. mar 2009

Dnes som volala na alergologiu koli vysledkom tak zatial nema mali alergiu na nic ale ma znizenu imunitu dostane ribomunil na posilnenie imuniti ale to je figu platne lebo to som kedysi brala ja a nic ale vysledky ma ani neprekvapili to sa dalo cakat ...

add vstavanie moj mali bezne vstava o 6:30 dnes vstal az o 8 tak vazne je nieco vo vzduchu a vecer okolo deviatej uz spi 🙂 a pochvalim sa doteraz som ho vecer musela uhojdat aby spal teraz uz 4 vecer mi zaspal sam bez hojdania sa pokrutil u nasich v spalni na posteli a odkvecol trva mu to hodinu ale tak aspon uspavam len cez den 🙂

buchova
26. mar 2009

cherries
aj vikinka ma znizenu imunitu a jej dala bronchovaxon!!!!!to kazda lekarka dava nieco ine??!! 😕 😕

cherries
26. mar 2009

buchova ano podla vysledkov aj ked ma tvoja mala znizenu imunitu moze mat ine hodnoty ako moj mali ale aj tak sa cudujem ze bronchovaxom lebo ja osobne som ho brala az ked som mala 3 roky ... To mas sirup alebo tabletky ?

cherries
26. mar 2009

A co ti povedala ako bude postupovat potom ?

adina22
26. mar 2009

sorrelia - este nedakuj 😉 😀 Este tam nejdem,myslela som ze zozeniem niekoho s kym by sme sa poskladali na cestu,ze by tiez kupoval topanocky.Ale ked by som sla,tak urcite ti dam vediet.A kamoska mi prave vcera vecer pisala,ze myslela ze auto stihne zosrotovat(uz sa jej kazi) a kupit nove,ale nestihla to ☹ a na tom starom sa jej uz jazdit neda.

danielka - ja sice vodicak mam,ale auto nie.Ale pravda je,ze ja som taky ''letny'' sofer 😀 To znamena,ze kym napadne prvy sneh jazdim,potom bojim bojim 😅 Mali sme este s byvalym par kolizii v zime,a to mi tak nejak ostalo ten respekt voci cestam v zime.

monky1
26. mar 2009

dievcata, este k tym topanockam...skuste si tam najprv zavolat, ci maju to, co sa vam paci+velkost a farbu, lebo je o ne velky zaujem a mozno ci by neposlali aj postou 😒

inak pre tie, ktore by sa tam isli pozriet......predajna nie je priamo v Bardejove...je to trosku von z mesta smerom na Staru Lubovnu - na lavej strane cesty je na plote info tabula - velmi zasite, aby ste to neprehliadli, treba ist 40-kou

buchova
26. mar 2009

mam to ako take pastelky a tam je prasok!!a davam jej polovicku!!

cherries
26. mar 2009

buchova -a ked ich vyberies co ti povedala doktorka co bude robit malej

buchova
26. mar 2009

mam z toho urobrny taky kalendar najprav ich ma brat 20 dni potom10dni pauza a tak sa to meni..tie lieky su na 4 mesiace..dr povedala ze ked ich doberie a bude v pohode tak nemusime prist az na kontrolu v septembri...ze uvidim ake bude leto.

a vy ste na tom ako??.

danielkapo
26. mar 2009

Ahojte

buchova no to viki je sikovna, ze amam 😵 simuska ma volala meme 😀 uz som mama a najnovsie stale opakuje "goj goj" a vzdy sa pri tom smeje 😅 no sranda....

tak to vam nezavidim baby tie imunity oslabene....mojka je nastastie v pohodke, dufam, ze jej to vydrzi 🙂

zuzkafuny
26. mar 2009

Pekne to ide vašim drobcom 😀
Môj bude mať dva a posunkujeme jedna radosť 😉

sorrelia
26. mar 2009

adina

v poho 🙂 😉 ale aj tak dakujem 🙂

jaaaj ja neviem baby ale mne dnesok hrooozne rychlo utiekol... cely den nebolo na nic casu... raz to bolo treba urobit, a potom zas ine... juuj 😀

angua27
26. mar 2009

ahojte krásky a krásavec 😉,

ja mám pocit, že nestíham ani dýchať, už nech je utorok budúci týždeň o takomto čase aspoň. ma raz porazí s tých daňových priznaní. 😒

add spanie: my to máme teraz totááááálne na prd. malý cca. ešte mesiac dozadu zaspával sám na obed aj večer a v noci sa budil tak max. 2x na papanie. spať išiel okolo 19 a vstával pred 7. posledný mesiac to ide dolu vodou a ja to neviem zastaviť. obedňajšie spanie našťastie v pohode, ale to nočné. spávať chodí pred ôsmou, vstávame okolo 6. a buď sa zobudí okolo 22 a nechce už sám zaspať, iba so mnou v mojej posteli, alebo sa začne budiť okolo polnoci vo frekvencii každých 15 minút, pomrví sa, zavzlyká, max. sa napije trošku vody a znova zaspí na 15 minút. a takto až do tej 3-4, kedy odkväcne od úplného vyčerpania a spí do šiestej. cez deň je nervózny, lebo je nevyspatý, potom to dobieha na obed a spí aj 3 hodiny a večer odznova. a zrovna teraz, keď som potrebovala v noci pracovať a nie riešiť Maťkove spanie. ale deti si vedia niektoré veci načasovať. 😝 malý asi tušil, že by som spávala max. 3 hodiny denne, tak takto som spávala aspoň 4. 😀 ale od zajtra idem intenzívne hľadať riešenie, pár vecí som už vyskúšala a vychádza mi, že ak spí na obed viac ako 2 hoďky, v noci sú problémy. takže ideme skracovať obedňajší spánok na 1,5 hodiny a uvidíme.

add šoférovanie: ja mám vodičák 10 rokov a intenzívne jazdím tak posledné 3. najviac som začala šoférovať, keď som bola tehu a od kedy som sa nasťahovala k našim, tak jazdím pomaly každý deň. auto síce svoje nemám, ale naši majú dve a jedno si delíme so segrou, prinajhoršom zhrabneme obe. 😀 ale vždy sa dá nejako dohodnúť. ja šoférovanie veľmi ľúbim. 😎

terezka044
27. mar 2009

ahojte ako sa dari?
ja som dnes doma, tak trosku na nete, ale idem radsej nieco robit, lebo ma zas oci budu boliet...

a inak robili ste si niektora vodicak tesne po narodeni dietata? potrebujem si ho spravit co najskor, chcela by som v auguste - maly sa narodi zaciatkom juna.
myslite ze sa to da spojit? 😕

luciaakubko
27. mar 2009

teri, ja som v auguste bola rada, ze mozem konecne normalne sediet 🙂

terezka044
27. mar 2009

a dovtedy si nemohla? 😕

luciaakubko
27. mar 2009

tiez som rodila zaciatkom juna a ,veru od 4. som sa poriadne neposadila az fakt v auguste som bola ako-tak telesne fit. kedze vsak vsetko indi-vindi je, ty mozno v auguste budes sediet aj s volantom v ruke 😉

terezka044
27. mar 2009

no uvidime ako sa budem citit, ale myslela som skor ci to zvladnem casovo pri takom malom babatku, viem, ze to zalezi aj od toho ako bude spinkat a chciet papat, ale ci s tym nemate skusenosti. no asi to budem musiet nechat zatial tak a riesit az v auguste podla situacie, vsak 😝

luciaakubko
27. mar 2009

tak. sama uvidis, ako to cele budete s mimcom zvladat 🙂

terezka044
27. mar 2009

lucka a ty mas vodicak?? 🙂

luciaakubko
27. mar 2009

robim si ho uz 10 rokov 😉 tiez planujem teraz v lete, hlavne kvoli malej. nech sme mobilnejsie a neotravujeme deda 🙂

terezka044
27. mar 2009

😀 a odkial si? 🙂
ja tiez chcem hlavne kvoli tej mobilnosti, lebo tu sa niekam dostat MHD s kocikom, no hotovy zazrak 😖 a budeme aj dost cestovat tak by to bolo narocne bez auta. 😔

luciaakubko
27. mar 2009

tot kusok, nr 😉 urcite si ho urob cim skor. ak sa bude dat, tak uz v auguste. veru, mi hovor nieco o mhd cestovani 😅 cakat len na bezbarierove busy, ktorych je zalostne malo nie je bohvieco 😒 nechcem sa spoliehat na cudzich ludi, nie su povinni teperit sa s mojim kociarom hore -dolu schodmi 🙂

terezka044
27. mar 2009

to teda - a hlavne niektori na teba pozeraju jak na zjavenie z inej rise, navyse ked babo place, tak ti este zacnu nadavat, ze na co tam s nim lozis 😕 😠 a ked tam dojde nejaky smradlavy dochodca alebo bezdomovec, alebo tam 12rocne decka nadavaju a vykrikuju, pustaju si mp3ky.. tam im na to nikto nic nepovie 😖

ale nebudem sa rozculovat zbytocne. zdar dlhym prechadzkam a vodicskemu preukazu 😀
potom si zalozime temu o maminkach co robia vodicak 🙂 🙂

luciaakubko
27. mar 2009

okey, zalozime 🙂 august 2009 - frcime s vetrom vo vlasoch 😀 (este k tym mhd, v blave je to o poznanie horse ako tu - myslim kulturu prepravy 😀

terezka044
27. mar 2009

jj dufam ze to v tom auguste aj vyjde! ak nie tak v septembri alebo tak. ale urcite co najskor treba 😀

no a kultura prepravy radsej nekomentujem, ja ked mozem, idem radsej peso 😀 ale vacsinou sa to neda, podla toho kam sa chcem dostat, kolko mam casu.. ale v lete mhd moc nepouzivam, fakt sa radsej prejdem - aj hodinku 🙂

danielkapo
27. mar 2009

Dobre raanko

terezka ako pise lucka, vsetko je individualne, kazda mama aj babo je ine, takze uvidis, ale teoreticky sa to urcite da 😉 budeme drzat palce...

zuzkafuny
27. mar 2009

Ja som si pri Zuzke robila vodičák 😀 Skúšky som mala v januáryi 😀 a rodila som dneeees 😀 😀 😀

terezka044
27. mar 2009

dnes? dnes ako dnes? a to mas silu ist na net? 😀

zuzkafuny
27. mar 2009

Pred 14 rokmííí 😀 😀 😀