Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
13. apr 2009

danielka, aj Maťko má medzierku medzi hornými jednotkami. je to naozaj zlaté. dúfam, že mu to však nebude vadiť, keď bude dospelák. 😉

terezka044
13. apr 2009

ahojte ako sa dari?

my sme dnes boli s kamaratmi opekat 😉

adina22
14. apr 2009

ahojte dobre ranko 😉 Ako ste prezili Velkonocne sviatky?My sme vcera mali navstevny den,keby tam nebolo trosku vonavky a vody,tak ani neviem ze su sviatky 😀 .Bolo fajn 😉

angua,danielka - pridavame sa,tiez ma Natalka medzierku medzi zubami 😉

danielkapo
14. apr 2009

Dobre ranko...
terezka to je super....aj ja by som uz brala nejaku opekacku-grilovacku 😎 no ale tento rok sa to uz bude dat absolvovat aj s malou, tak sa tesim 😵
angua, podla mna je medzierka medzi zubkami rozkosna...a verim tomu, ze drobcom prekazat nebude 😉
my dnes asi pojdeme na okovanie (prevenar)...tak dufam, ze to bude mat rovnako hladky priebeh ako vsetky ostatne ockovania co uz mame za sebou....
baby, pouzivate uz (ak ano aky) kremik s ochrannym faktorom pre drobcov? Ja este nemam kupeny, ale to slniecko uz dost hreje, tak sa chcem poradit, s cim mate dobru skusenost? Sice simonku chranim pred slnkom, pouzivame slnecnik na prechadzkach, no ale predsa...ustrazit sa to uplne neda

pekny dnik

danielkapo
14. apr 2009

ahoj adina 😉

terezka044
14. apr 2009

baby s tymi medzerami, ja by som to radsej riesila so zubarmi. podla mna je to priserne, ja som nastastie nikdy nemala medzeru, za to mam vela vela kazov... ale poznam decka, co to mali, a poriadne tym trpeli - v skolke, skole sa im vysmievali, prezili si s tym naozaj svoje, u bab sa to da este vyuzit na modeling, ak na to maju poriadne crty v tvari, ale ak nie, tak je to o to horsie.. a v dospelosti sa to naprava ovela horsie.

je to na vas no, ale urcite by som sa opytala dietata, ked trosku podrastie a bude mat uz trvale zuby, nech o tom rozhodne samo.
a tieto mliecne to vypadne a upravi sa to 🙂

adina22
14. apr 2009

terezka - ja to neberiem az tak tragicky 😉 Ved su to mliecne zubky a keby aj.... dnes je kopu moznosti,keby jej to naozaj prekazalo.

danielka - urcite som za kremik s ochrannym faktorom.Ja davam uz Natalke,to slniecko sice este tak nehreje,ale uz ma svoju silu. 😉 Ja som kupovala v lekarni,ale priprav sa,ze su trosku drahsie ☹ Ja pouzivam Microsun baby od Spirig,stal bez mala 400 sk.

plasta
14. apr 2009

Ahojte dievcata...
ja som tu strasne dlho nebola, ale akosi nie je casu, ved vonku je tak krasne, tak preco to nevyuzit...
ak si spominate, mala som ist na sud, kvoli zmene priezviska, aj som bola, ale pan sudca bol taky mily, ze pojednavanie odrocil.... chce totiz, aby mala moja mala oboch rodicov. "tatik" dostal poriadnej hubovej polievky a si predstavte, ze sa zacal snazit, uz tri tyzdne chodi za malou. ja z toho zatial nie som moc nadsena, ale kvoli malej vsetko. uvidime, ako to dopadne a ako dlho ho to bude bavit, mozno len do nasledujuceho pojednavania a potom zasa dost...

joj, dievcata, o tri tyzdne ma Saska tri roky, ale uteka ten cas, ani to nestiham predychavat a dokonca sa mi snad podari aj nastupit do prace, len sa neviem rozhodnut, ci ist pracovat, alebo si urobit rekvalifikacny kurz, po ktorom tuzim odvtedy, co som na materskej. boze, takuto dilemu som este nezazila, neviem, ako sa rozhodnut. pracu by som mala doma, nemusim cestovat, je to praca na recepcii, dva dni robim, dva dni volno, od 8 do 20... babenky moje, poradte co robit. uz sa s tym trapim od zaciatku mesiaca a neviem sa pohnut ani o milimeter.

tak sa zatial majte krasne, uzivajte si pocasie, my ideme papkat, spinkat a potom voooooonku, zasa slniecko vyslo, tak si to idem uzit, kym este mozem.....

terezka044
14. apr 2009

plasta a neda sa to skombinovat cez tie dva dni volna s tym kurzom?
ak ten kurz netrva prilis dlho a rozpocet nestrasi prilis, tak by som to skusila 😉

Inak ja prave rozmyslam ako to bude o rok - ked zmaturujem. Co potom? chcem ist na vysoku, ale nechcem zit u rodicov. S mojim otcom to je na nevydrzanie, brala by som aj nejaku malu garsonku.... cokolvek.. nevravim teda hned ze po tom roku, ale tak asi po troch - ked maly bude chodit do skolky. ako by sa to dalo sklbit? ☹

danielkapo
14. apr 2009

No uz sme doma z ockovania....riadne plackala.... ☹
terezka s tou medzierkou....ako pise adina s mliecnymi zubkami toho ani zubar vela nenarobi. Mne sa medzierka paci, je milucka. Deti sa smeju z roznych veci...a najma deti hlupych rodicov.
plasta drzim palce...zalezi to urcite od toho ako je ten kurz organizovany, bolo by super ak by sa to dalo sklbit 😉
terezka no s byvanim je to problem...tazko sa osamostatnit ak nemas nejake peniazky nasporene alebo ti ho nema kto kupit...(rodicia, stari rodicia..) no neviem, zalezi aj od toho ako sa to vyvrbi s priatelom, ci budete/nebudete spolu....

angua27
14. apr 2009

ahojte,
danielka, ja som minulý rok kúpila od Nivea baby opaľovací krém s OF 50+. ešte nám zostalo, respiračná doba je do konca septembra tohto roku, tak ho ešte natieram tým. aj keď je to 50, tak ho minulý rok trošku osmahlo, veľa behal po slniečku a nedá sa dieťa udržať večne v tieni a oblečené od hlavy po päty. ja som vždy dávala iba pozor, aby mal čiapku a dostatok tekutín. no a osmahlo ho pekne do hneda, tak som rada, že nemá pokožku po mne, ani exovi, ale asi po mojom otcovi. ten už po prvom jarnom slniečku vyzerá ako černoch. 😀 a ešte sa mi páčilo na tej Niveii, že je vodeodolná, takže stačilo natierať tak 2-3x za deň, ak sme aj boli na kúpku.

plasti, určo choď do kurzu. pokiaľ si si ho chcela spraviť, tak nerozmýšľaj. ak pôjdeš na rekvalifikačný, dostaneš od úradu práce aj nejakú ako keby mzdu za ten čas. takže úplne bez peniažkov nebudeš. 😉

terezka, ja by som sa tiež už rada osamostatnila. naši sú super. ale ja som 8 rokov mala vlastnú domácnosť a teraz sa znova riadiť podľa pravidiel rodičov, nie vždy je to super. ale reálno to vidím, až keď malý začne chodiť do škôlky a ja začnem pracovať, alebo sa mi rozbehne živnosť tak, že nás uživím. takže ešte rok a pol a potom sa uvidí. 😉

add medzierka: podľa mňa je to rozkošné u detí, ale u dospelých, nie vždy. viem, že sa to dá riešiť dosť jednoducho, ale robí sa to, až keď vypadnú mliečne. cca. za pol roka sa chystám s malým k zubárovi, tak sa s ním poradím, čo a ako. 😉

cherries
15. apr 2009

Ahojte kocky ja som totalne vytazena tak tu nestiham nejako chodit , moj mali po sviatkoch nejako nedopadol dobre mame hnacky len teraz neviem ci je to zo zubov prerezavaju sa mu naraz 2 horne alebo z tej inej stravy ☹

add. medzierka a mliecne zuby , budte rady ze maju vase deti medzierky medzi zubymi pretoze to znamena ze trvale zuby budu mat miesto a nebudu mat krive zuby a ani medzierku pretoze trvale zuby su sirsie a vacsie keby nemali medzierku tak by ich mali krive trvale to viem na 100 % kedze tetu mam zubarku a uz malemu kukala zubky a caka ci bude hore medzierka 🙂

cherries
15. apr 2009

Tak sa lucim a pekny den Vam prajem ! 🙂

danielkapo
15. apr 2009

ahoj cherries
tak nech sa drobec cim skor da do poriadku....ochvilu ma rocik 😉
angua vcera som bola s malou u dr.na ockovani a pytala siom sa na kremik, tiez mi odporucala niveu, ale vraj jej staci faktor 30....inak ona je taka snedsia, uz ked sa narodila mala taku "opaLenu farbu" 😀 a rucicky ma teraz uz uplne hneducke...

terezka044
15. apr 2009

angua, v akej oblasti podnikas? 😉

a danielka, ty byvas s rodicmi este ci nie?

mna by hlavne zaujimalo, ako sa da sklbit vsetko ostatne s babatkom.. skola/praca, nejaky volny cas (posilnovna napriklad), a tak. ked zoberiem do uvahy ze je tu babicka ktora sa postara - ale nemozem jej vesat dieta na krk stale, to je jasne.. len ako to spravit tak, aby boli vsetky tri stranky spokojne (Teda aj to dieta, ze ma mamicku pri sebe 😀 ).

a tiez by ma zaujimalo, kedy dieta zacne vnimat, ze som jeho mama, a utvarat si nejaky blizsi vztah - lebo ked bude mat cca 10mesiacov, ja budem maturovat. a predtym musim chodit do skoly na seminare a tak..

danielkapo
15. apr 2009

terezka ano, ja byvam s rodicmi....
co sa tyka toho vztahu dieta-mama....podla mna si dietatko mamu uvedomuje od zaciatku, predsa len pred narodenim je s nou 9 mesiacov v neustalom kontakte 😵 Ja som bola so Simonkou od jej narodenia vzdy, samozrejme ze som obcas potrebovala nieco vybavit a pod. no nikdy som ju nemusela nechat na dlhsie nez 2-3 hodinky....ked som bola na svadbe kamosky tak uz o osmej ma to tahalo k nej domov 😅 u nas to bolo tak, ze simonka vzdy preferovala byt v mojej blizkosti a cca v 6-7 mesiacoch mala obdobie, ze neskutocne vystrajala, ked ju niekto iny chcel zobrat.... podla mna najma v tom prvom roku zivota dietatko potrebuje byt s mamou co najviac...vola sa to aj "priputanie sa"...jednoducho mama je pre to male stvorenie najlizsim clovekom, uspokojuje vsetky jeho potreby (fyzicke, socialne aj emocionalne) je jeho istotou...
mala by si ratat s tym, ze zivot sa ti radikalne zmeni narodenim dietatka, budes musiet mat stale na zreteli zaujem a dobro drobceka, tvoje zaujmy na isty cas budu musiet ist bokom 😅 aspon u mna to tak bolo/je. Ale zas to neznamena, ze budes uplne izolovana a v kuse len s drobcom....da sa zabavat aj s dietatkom, samozrejme obcas aj ist von len s kam., ved stari rodicia ti maleho obcas postrazia....taka posilnovna napriklad..existuju moznosti cvicenia aj s babatkami, ci uz plavanie alebo v ramci materskych centier rozne kurzy cvicenia pre matky aj deti a v BA sa isto nieco najde 😉
so skolou to budes mat tazsie, ale aj to sa da zvladnut....urcite 😉 budes mat individualny plan?

terezka044
15. apr 2009

danielka, je mi jasne, ze moje zaujmy pojdu bokom - ale skolu bohuzial nepresuniem a presunut nemozem (a nechcem) 😖
budem mat individualny, jasne, ale aj tak toho bude dost si myslim.
a tu posilku, mame tu v blizkosti viacere, cvicit chcem aj s babom, a kamaratka chce tiez chodit ze ona bude s malym niekde v okoli alebo sa budu na mna cez sklo pozerat kym si ja odcvicim 😀 😀

danielkapo
15. apr 2009

terezka no vidis, posilku mas uz zariadenu 😉
a skolu zvladnes....budes mat toho iste vela, ale zvladnes. A akurat kym bude babo najmensie, budu prazdniny, tak si aspon zavediete aky-taky rezim a zvyknete na seba 🙂

terezka044
15. apr 2009

no vsak tiez som si myslela, len ako tu citam, ze tie babatka si ten rezim po par mesiacoch spravia aky ony chcu. ale to zatrhneme, treba pravidelnost 😝 😀 minimalne pre vseobecne blaho 😀

danielkapo
15. apr 2009

no to vies, vzdy sa vyskytne nieco - choroba, zubky, zmena casu 😀 ale inak pohodicka 😎

angua27
15. apr 2009

cherries, tak skoré uzdravenie. ale hnačky môžu byť so zúbkov. už som asi písala u nás je to jasný znak zúbku a príde skôr ako všetky ostatné. proste začne kadiť strašné smrady a často. to viem, že ide nejaký zub. potom príde slintanie, menej papá a tak. 😉

terezka, som účtovníčka. 😎
čo sa týka skĺbenia všetkých vecí, čo si spomínala. moja skúsenosť je, že všetko sa dá. ako písala danielka, dieťatko Ťa pozná od narodenia. tých 9 mesiacov v brušku veľa spraví. 🙂 ja som chodila cvičiť s malým na cvičko pre maminy s bábami. deťi sa na nás pozerali, alebo sme ich používali ako závažie. malý sa tomu strašne tešil a mal to rád. vtedy mal cca. 6 mesiacov. skorej som nemala záujem o nič. bola som rada, že som rada. keď mal malý 9 mesiacov presťahovala som sa k našim a neni problém, aby som niekam vybehla aj sama. v pohode malého uspia naši, postrážia a on s nimi tiež nemá problém. a veľa aktivít sa naozaj dá aj s dieťatkom. a ja som za režim. malý skúšal všelijaké vymýšľačky, ale najspokojnejší bol a je, keď má svoj pravidelný režim. 😉

terezka044
15. apr 2009

tak to som rada ze sa to naozaj da zvladnut!
v poslednom case stale pocuvam od "premudrelych" ludi, ze ako na nic nebudem mat cas, ako uz nebudem sa nikdy bavit, ze nebudem moct ist von a ze budem sama a musim to zvladnut a ze mam zabudnut na svoj zivot....a to su take hluposti podla mna.. vsak vidim nie... ja viem ze to bude tazke, a ze musim vela obetovat - ale rozhodne to neznamena, ze sa mam vzdat vlastneho zivota. a o par rokov budem mat pohodu 😉 v 25tke budem stale mlada krasna baba a dieta bude mat skolu a domace ulohy a potom kamarati vonku a na mna si ani nespomenie 😀 😀 😀

brat trosku s nadsazkou 😉 🙂

treba byt pozitivne naladeny, nariekat budem potom 😀

danielkapo
16. apr 2009

terezka
a vezmi si, ze budes mat 32 a tvoje "male" 15....pohodka, este aj na diskoteku spolu mozte ist 😀
ako samozrejme, ze to bude tazke, ale moze to byt aj strasne krasne....lebo ty tomu malemu musis nieco davat, no zaroven aj ono tebe....takze nicoho sa neboj a tes sa 😉

terezka044
16. apr 2009

danielka presne, a ked sa pojdeme spolu prejst do mesta, tak mu este budu kamarati zavidiet aku skusenu zensku si to nabalil 😀 😀
akurat nechcem byt v 35 babickou 😀

plasta
16. apr 2009

ahojte babenky....
angua, tak dik, prave od Teba som akosi ocakavala odpoved... a asi to takto aj urobim...

add. medzierka medzi zubami.... aj ja som ju mala, aj mala ju ma a ja som musela ist strihat uzdicku a Sasku to caka tiez a okrem toho, este aj uzdicka pod jazykom. to uz bude potom strasne, ked bude mat potom este viac podrezany jazyk.

angua27
16. apr 2009

plasti, rada som pomohla. aj keď len slovne. 😉 ja si myslím, že svoje sny treba žiť. pokiaľ tým človek neohrozí svoj život, alebo život svojich blízkych (myslím doslova neohrozí, lebo financie a spol sa vždy dajú nejako vyriešiť), tak by mal ísť za tým. 😎

plasta
18. apr 2009

angua
tak to mas pravdu, aj ja by som si konecne rada splnila nieco, po com velmi tuzim a uz som sa aj rozhodla... peniaze su, boli aj budu... este raz dakujem....

danielkapo
20. apr 2009

Ahojte
tak kde ste vsetky? 😉 uzivate si slniecko aj s detickami, vsak? 🙂
Co mate nove?
My sa mame dobre, simuska mi akurat spinka, unavena je z prechadzky....neviem si vynachvalit, odkedy uz vonku nespinka a vsetko chce vidiet, poobede potom spinka aj dve hodinky 😎 😵
tak pekny dnik....

terezka044
20. apr 2009

danielka ja teraz chodim vela von so psom 😀
ale uz ma to nebavi s tym bruchom ☹

danielkapo
21. apr 2009

terezka akeho mas psika? 😉 ti verim, ze uz ti brusko aj prekaza v pohybe....ale uzivaj si to, potom ti bude ten pocit obcas chybat...aspon na den by som chcela simonku naspat do bruska 😀 to kopkanie, stikutkanie 😅 ale ty to uz mas o par tyzdnov....ani sa nenazdas a budes prechadzkovat s kocikom (a psikom) 😉