Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

chulieta
29. apr 2009

ahojte, zdravim vas maminky, ako sa mate? ja mam momentalne trosku blbe obdobie, uz som hotova unavena, chce sa mi spat cez den a v noci by som bola hore neviem dokedy. som zvedava kolko to este vydrzim...
moja mala sa uz stoji na nozkach a uz by aj behala a ani este nevie ani sama chodit, no sranda keby ste ju videli. 😀 😀 😀
inak ako sa mavate vy?
a je mi smutno samej, uz by to chcelo aj neakeho partnera... ale ked pozriem okolo seba tak niekedy si myslilm ze mi aj samej dobre

danielkapo
30. apr 2009

ahojte
tak simka uz nekasle, tesim sa, ze tak rychlo to preslo 🙂
Ake mate plany na vikend?
chulieta, taky partner by nebol odveci, ale lepsie bez nez s nespravnym 😉

terezka044
30. apr 2009

baby, a chodite do spolocnosti a tak, mate cas na seba? 🙂 myslim aj bez deti, a tak..

danielkapo
30. apr 2009

terezka, no raz som bola v divadle 😀
A obcas aj v meste bez malej 😅 Ale nejak ani nemam teraz taku potrebu, ist do spolocnosti bez malej... 😎

terezka044
30. apr 2009

danielka myslim aj tak ze von a tak sa poprechadzat, to mesto napriklad je fajn 😉
ja sa napriklad strasne tesim do posilky a na sport. tak dufam ze to pojde sklbit. a si aj pozeram co vsetko sa da sklbit s kojenim a je toho celkom dost 😉

danielkapo
30. apr 2009

terezka ono to strasne zalezi od toho ako sa budes citit....je super, ze mas take plany, ale ked sa uz drobcek narodi, budes sa riadit konkretnou situaciou.-..niektore maminky prve tri mesiace su rady, ze vobec stihnu kupel 😅 nechcem ta strasit, mozno budes mat pokojne dietatko a ty budes plna energie, co ti z celeho srdca prajem 😉
Ja len z mojej skusenosti...mala v noci prve mesiace velmi dobre nespala a tak som sa to snazila dohnat cez den s nou...
Relaxovala som napr.na prechadzkach s kocikom, stretla som sa s kamoskou co ma chlapceka v simkinom veku, tak sme pokecali....no take male babo mi pocas tej prechadzky spinkalo (2-3hodky)...
Ale je to aj o rezime, ak budes mat chut a niekoho kto ti drobca postrazi, urcite sa da sklbit aj to cvicenie...
Ja som do posilky nechodila nikdy, ak tak som cvicila doma kym mi mala spala, alebo sa hrala...

terezka044
30. apr 2009

danielka vsak pripravujem sa aj na to ze budem vyflusnuta a nebudem nic stihat. ale radsej sa na to divam pozitivne a snazim sa naladit pozitivnou energiou - vela to spravi 😉 tiez si vravim ze mam mlade telo, predtym som sportovala, snazim sa zdravo stravovat - tak mozno to pomoze. uvidime ako bude ale ked sa clovek dobre naladi, urcite to pojde lahsie 😉

a to s nespanim, tiez sa bojim-ale tesim sa napr. na masaz babatka, na vecerne kupanie, ze skusime nejaky ten rezim, aby pokojnejsie zaspinkal.. dufam ze bude z tych dobrych deti, co spia, a su pokojne, a nie maly kriklun vecne nespokojny so vsetkym co existuje ☹ dufam ze to nebude take to "narocne babatko" ktore nie je s nicim spokojne - ale ak aj ano, tak par mesiacov vydrzim vsak mam cely zivot pred sebou.. mlada budem este dlho, tak co 🙂

ale tesim sa na cvicenie doma s malym, aj na fitlopte a tak, ked bude uz vediet drzat hlavicku, snad sa mu to bude pacit 😵 😵 najprv chcem cvicit doma tak pozvolna, ja som rpedtym chodila do posilnovne casto (robila sm bodyfitness), tak snad budem mat energiu, lebo nicnerobenie ma ubija strasne). a doma sa da zacat s jednoduchymi cvikmi uz par dni po porode, aby sa lahsie zavinula maternica, potom cvicenie na svaly panvoveho dna.. a tak.. studujem co sa da 😀 😀

danielkapo
30. apr 2009

terezka, mas to namakane 😉

terezka044
30. apr 2009

no teraz ano. ked porodim a budem doma par tyzdnov tak uvidime ake to bude namakane, zosaliem asi. 🙂 😀

adina22
30. apr 2009

terezka - neboj nezosalies 😉 Ale prve tyzdne po porode budu naozaj narocne,ale ako bolo pisane je to o rezime....My sme sa k akemu takemu dopracovali asi v troch mesiacoch,dovtedy je zvykli trapit koliky,takze som tiez spala alebo aspon oddychovala kedy sa dalo.Prajem,aby bol drobcek z tych spokojnych spavych babatiek 😉 a ty si mala dostatok casu na ''relax'' v posilovni 🙂

danielkapo
30. apr 2009

terezka,no podla mna ma kazda mama obcas pocit,ze zosalie🙂
No staci,ze sa drobcek usmeje a na vsetko tazke zabudnes..a zbehne to vsetko tak rychlo,ze sa ani nenazdas a budes riesit prve narodeninky a pod.😅
Najdolezitejsie je,aby si ty bola v pohode,male to vyciti a ako sa vravi,ze nie su dobre a zle deti,ale pokojna a nervozna mama..ja som prvy mesiac bola strasne nervozna,mala som pred statnicami a aj mala bola vtedy uplakana a nespokojna,ked bolo po tom a upokojila som sa,simka bola stale lepsia a kludnejsia😉a teraz je hotovy anjelik😀

sorrelia
1. máj 2009

Ach jaj ani čítať vás nestíham 🙂 ... Za Maťom aby človek stále behal. Tam káble vyťahuje, inde zase "číta" knihy a časopisy, dresing vylieva na gauč a pod. 😀 😀 😀 😀

Terezka
už sa ti to kráti 😵 jááááj o chvíľku budeš držať bábenko v rukách... až ti závidím 😵

ema01
1. máj 2009

Na kazdeho raz pride 🙂 🙂 , drzim palce siduska

adina22
3. máj 2009

Pekne nedelne ranko dievcata,ako vikendujete?

terezka044
3. máj 2009

adina pracovne 😀 dnes dojde brat s deckami to tu zas bude hurhaj 😔 😀 a sa musim ucit. tak uvidime ci sa k tomu vobec dokopem 😅

sorrel, tak to mate vesele teraz. aky mate najcastejsi program, chodite vela von a tak? 🙂 uz sa to krati, no, este mam sice vela vybavovaciek, ale uz pomalicky aby to bolo 😵

danielkapo
3. máj 2009

Ahojte
sorreila presne viem o com hovoris 😀 no aspon sa nenudime 😅
adina my vikendujeme doma, simonke kasel sice prestal, no pre zmenu sopliky riadne ma...no to uz tak u nas, ked je zdrava tak sa drzi a ked uz zacne tak sa to vlecie 😖 dufam, ze jej to prejde, aj oslavu rocika sme presunuli da dalsiu nedelu ... a vy ako vikendujete?
terezka prijemne ucenie 😎

adina22
3. máj 2009

my celkom fajn.Vcera tu bola sestra s detmi tak sa vyhrali a dnes kamoska aj s malou.Prednedavnom sme prisli z vonku,mala sa napapala a uz aj buva 😵

danielka - chudatko simi,nech sa toho cim skor zbavi,s tymi soplikmi sme si tiez uzili svoje.Pouzivas odsavacku na vysvac,alebo t mechanicku?Sestra si pochvaluje tu na vysavac,mne to pride take drasticke 😔 Nam sa to tak dlho tahalo po tom zapale priedusiek,ale teraz je zdravucka....A mozno ta oslava bude o to lepsia,drzim palce nech to simke prejde. 😉

terezka - tak sa len uc ak sa ti podari dokopat sa k tomu 😀 Ten hurhaj raz ocenis,ked pride brat na navstevu a jeho deturence budu starsie,tak sa vyhraju s tvojim drobcom a ty budes mat chvilku volna 😉

angua27
3. máj 2009

ahojte,
u nás víkend ok. boli sme s piatka na sobotu na návštevu u kamošky. tri maminy a tri deti. bolo super. malý poslúchal ako nikdy, super spal, proste parááádička. ja som odtiaľ síce prišla s nádchou, ale poliečim. len aby to malý nechytil.

danielka, prajem simi skoré uzdravenie. 😉

adina, my máme tú odsávačku na vysávač a neviem si ju vynachváliť. ono to možno vyzerá drasticky, ale je veľmi jemná. samotný ten mechanizmus je tak robený, že to ťahá iba jemne soplík, takže môžeš mať akýkoľvek výkonný vysávač, vždy to ťahá rovnako. a za dve sekundy sú soplíky vonku. malý si už teraz pri poslednej nádche ťahal soplíky sám a bavilo ho to. vždy pozeral, koľko vyšlo von. 😀

danielkapo
3. máj 2009

Adina ja pouzivam tu mechanicku a je to hroza...teda Simonka odmieta cokolvek jej strcit do nosteka 😖 tak sa trapime...Mne doktorka velmi ani neodporucala odsavat, pokial to nie je nutne, ze to drazdi sliznicu este viac...ale tak ktovie, pravdou je, ze casto jej odsavat nemozem, nakolko sa tak rozplace uz len pri pokuse, ze koniec 😝 tak aj ja dufam, ze cim skor to prejde
Angua wau take "rande" mmiciek a deticiek, no super 😵

adina22
3. máj 2009

angua - vidis to som ani nevedela,ze akokolvek je vykonny mas vysavac, tak to taha vzdy rovnako.Prave toho som sa bala,ze to ma prilis silny tah.Sestra prave nastavovala vykon na najnizsi,tak som si myslela ze to preto,aby to velmi netahalo.Tak uz som zas o nieco mudrejsia 😉

adina22
3. máj 2009

danielka - ved prave aj ja som doteraz stale pouzivala tu mechanicku a pravda je, ze niekedy som cely den nic nerobila len za nou behala a odsavala.Ona uz ked ma videla s odsavackou,tak utekala 😅 Hm zvlastne ze neodporucala odsavat 😕 ...ved to dietatko este nevie vysmrkat tie sopliky a nezda sa mi lepsie,nechat jej nech jej tie hlieny zatekaju.Neviem aspon ja mam lepsi pocit,ked jej to odsajem 🙂

danielkapo
3. máj 2009

Adi, zas ona ma sopliky take teraz, ze jej vytekaju pekne same...no ked sa jej zacnu upchavat, tak jej odsajem aspon obcas...

adina22
3. máj 2009

danielka - tak to je potom dobre,ked jej same odtekaju...aspon nemusi tak casto tu odsavacku 😉 Len nech sa Simke cim skor ulavi 😉

danielkapo
3. máj 2009

adina dakujeme 😉 ako sa inac mate hm?

adina22
3. máj 2009

danielka - mame sa dobre 🙂 Som rada,ze sa po tej dlhej zime oteplilo a travime vela casu vonku...a Natalka to priam miluje.Rano ako vstane sa napapa a uz dobehne za mnou a opakuje tapta (capica 😀 ),ktoru drzi v ruke a uz ma taha von.Ta by sa najradsej prisla domov len vyspat 😅 .Ozaj aku oslavu chystas pre Simku,len najblizsia rodina ci pozyvas aj nejake kamaratky?A co darceky?Pamatam,ze Natalku najviac potesila ta balonikova vyzdoba 😉

terezka044
3. máj 2009

jej baby no idem kuknut tu ani vas nestiham citat 🙂 uz ma to nebavi je to narocne tento posledny mesiac, na skapatie 😝 😝 inak mam foto bruska v albume som to preriedila tak kuknite ak chcete 🙂 🙂

a ta nosna odsavacka, planujeme to buduci tyzden ist kupit s mamkou aj s vecami pre maleho bude toho dost vela este... tak sa chcem opytat, kolko asi stoji.. sesternica vravela ze aj 2tisic korun ale to sa mi zda nejako vela nie? ☹ ☹ a kde to kupim, v predajni ci v lekarni?

terezka044
3. máj 2009

popr. mame oproti lekarni "zdravotnicke pomocky" a tych lekarni je tu vela tak to pobeham, myslite, ze to tam budu mat?

ano a este musime kupit opalovaci krem pre maleho ked sa narodi do leta, nasla som od chicco taky co sa moze od 0mesiacov, faktor 50, myslite, ze to mam zobrat? lebo sa bojim ho vystavovat takemu ostremu slnku (aj ked bude v tieni, ale ked je clovek vonku tak sa tomu slnku obcas nevyhne) 😖 myslite ze ma zmysel to kupovat a natriet mu tym tvaricku alebo netreba..?

angua27
3. máj 2009

adina, danielka tá vysávačová odsávačka je naozaj dobrá. pri prvej nádche (to mal malý cca. 4 mesiace), som používala balónikovú a to bol des. ako písala danielka, tak keď ju zbadal, tak ešte väčší plač. tak ex kúpil tú na vysávač a behom jedného dňa, keď malý zistil, že to nebolí a pomôže mu to, ak prestal pri odsávaní plakať. po nádche ešte nejaký čas, keď počul vysávač, tak držal hlavičku ako prikovaný a čakal na odsávanie. 😀 a teraz tiež, poviem, že ideme odsávať, tak nabehne do izby, chytí odsávačku do ruky a čaká, kým zapnem vysávač. ja som to skúšala aj na sebe a je to pohodka. skôr to troška šteklí, keď idú tie soplíky von. 😎

terezka, ja som kupovala tú odsávačku na vysávač dvakrát. našla som aj za dve tisícky, ale nakoniec za cca. 800,- Sk. a vždy som ju kupovala v lekárni. myslím, že aj v zdravotníckych potrebách ju budú mať.
a krém, určo nejaký kúp a natieraj. opáliť sa dá aj v tieni, tak radšej, aby bol malý niečím natretý, toľko môj názor. inak ja mám od Nivea Baby, tiež OF 50 a som spokojná. 😉

angua27
3. máj 2009

terezka, krááááááásne bruško. vôbec nevyzeráš na deviaty mesiac. 😉

terezka044
3. máj 2009

angua dakujem velmi si pomohla tak pozriem tie zdravotnicke potreby mame to tu kusok 🙂 a aj ten kremik rovno kupim, bud to nivea baby alebo ten chicco podla toho co budu mat, asi v tom velky rozdiel nie je 😉

a dakujeme zatial len osmy mesiac 😀 ale uz by si mohol maly pohnut 😵