Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sasiki
4. máj 2009

ahojte, ja som sem len tak kuk, som vydatá - zatiaľ šťastne a dúfam navždy, ale všetkým vám držím palce 😉
terazka ak myslíš odsávačku hlienov na vysávač, tak aj obe kamošky ju kúpili v lekárni za cca 450,- - 500,- Sk, a veeeľmi si hu chvália. 😉 Veď sa opýtaj, možno ti ukážu tú najdrahšiu a budú mať vo viacerých cenových kategóriach.

danielkapo
4. máj 2009

Dobre ranko...
angua, asi pri najblizsej navsteve mesta pojdeme tu odsavacku kupit.. 😉
adina oslavu planujeme doma, v nedelu, le s najblizsimi, torta, baloniky 😀 a darceky odo mna dostane satocky, ten bazenik ma prist (dufam, ze pride dovtedy) a este planujem ju vziat do mesta ked vyzdravie, tak nieco este vyberieme...od krstnej a krstneho dostane babiku s kociarikom, od nasich tortu a sandalky, ktore ovsem musime ist vybrat najprv...no a aj s kamoskami chceme oslavit, len musi sa drobna vyzdraviet, asi nejake posedenie v trave u nas na chate 😀 alebo v cukrarni, podla pocasia 😝
terezka ja som opalovaci kupila od garnier pre deti, faktor 40...a som spokojna zatial. Brusko je nadherne, take male ale krasne 😉
sasiki dakujeme 🙂

adina22
4. máj 2009

Ahojte 😉 Ja som si uz tiez dala kupit tu odsavacku,prave dnes sli nasi do mesta,tak som dala instrukcie 😀
angua - robis dobru reklamu 😉 mali by ti platit,staci jeden prispevok a hned ju kupujeme... 😀 Nie bez srandy naozaj ma to presvedcilo a som rada,ze ked nabuduce sa Natalka zasopli tak ju budem mat po ruke 😉

danielka - jooj tak to sa bude Simka urcite tesit 😵 Ak tak hod sme potom nejake fotecky z oslavy 🙂

adina22
4. máj 2009

terezka - pekne brusko,take mini 😉 Ale po porode nebudes mat problem a o par tyzdnov budes stihla ako predtym.Ja som uz v tom tyzdni bola riadne okruhla,taky balon 😅

sasiki
4. máj 2009

chcela som napísať ju nie hu, už som zmagorená. Ešte by ma zaujímalo, ktoré ste používali odsávačku, do kedy??? Lebo moja dvojročná ešte stále nepochopila smrkanie, tak to ťahá len do seba 😕

angua27
4. máj 2009

sasiki, môj malý ešte nemá dva roky. už vie trošku aj smrkať noštek - babina ho to naučila pri poslednej nádche, ale stále je to málo na to, aby si ho vedel poriadne vyčistiť, takže odsávačku budeme používať, až kým sa nebude vedieť poriadne vysmrkať. 😉

cherries
4. máj 2009

Ahojte babulky , viete co sa mi stalo to ani v zlom sne by ste toto nepovedali . Moj ex si v stredu prisiel po vsetky veci co kupil malemu po postielku a prislusenstvo a oblecenie ked bol mali este mali , ja som 3 dni zhanala normalnu postielku verite tomu 😕 vlastnemu dietatu zobrat postielku v ktorej spi ja som taka vystresovana a nervozna od stredy ze az normalne ma rozhodil ...

Add. odsavacka aj ja mam taku na vysavac moja stala tusim okolo 500 Sk a mali to neznasa ...

Dala som maleho nejake nove fotky tak mozte kuki 🙂 majte sa krasne zatial

danielkapo
4. máj 2009

cherries 😠 a to akoze preco? len tak, z nicoho nic? brutal...nech sa mu dobre spi v tej postielke... 🙄

danielkapo
4. máj 2009

cherries, ake ma drobec uz vlasky 😵 a ako chodiii, moja este len tak zacina 😝

terezka044
4. máj 2009

cherries to je debil 😕 😠 a to preco si zobral??
ifotky su super 😉 ale ten ex to je teda skoda reci. 😔 vsak jemu sa to vrati.

adina22
4. máj 2009

cherries - a povedal ti preco tie veci berie??Ci len prisiel a vzal ti tie veci pre maleho? 😠

cherries
4. máj 2009

ahojte vraj to ani nekupoval ze to mal len od niekoho pozicane a povodne to su vraj kupene veci ze to on malemu kupil klamar jeden , normalne mi je z neho zle kto vie kde je pravda ci len mne chcel zrobit napriek neviem 😖 😠

angua27
4. máj 2009

cherries malý je nádherný. veľký smejo. 😀 a k exovi, nemám slov. to čo je za človeka, že zoberie dieťaťu veci. veď to nie Ty si užívala, ale malý. nie Tebe robí zle (teda aj Tebe), ale hlavne svojmu synovi. napadá ma jediné slovo, ale to je moc silné, na takúto diskusiu. 😠

terezka044
4. máj 2009

angua ja myslim ze ziadne slovo nie je prilis silne na takeho cloveka 😔
cherries, netrap sa tym, vobec nad nim nepremyslaj, vykasli sa na neho...bude lepsie, ver mi. 😉

sorrelia
4. máj 2009

Ahojte,

konečne som sem zabludila 😅 , zdravím Vááááás 😀 ! Ja nestíham. Ideme kúpiť nový kočík a stále vyberáme. Maťko nám zo starého vyrástol akosi pri rýchlo.

Cherries - áááách jaj 😖 . Nuž ťažko hľadať slová. Čítala som jednu knihu, kde bolo napísané zhruba toto. Nie je možné, aby človek nezažil bolesť, ktorú spôsobil 😔 . Takže to čo spôsobil si bude musieť odžiť. Bude to znieť asi divne, no skús mu odpustiť. Ono je to veľmi ťažké, ale to najlepšie čo môžeš spraviť. Keď totiž k niekomu chováš nenávisť, aj tebe sa to môže vrátiť. To je o vyžarvaní energií. Priťahuješ k sebe to čo s teba vyžaruje.

terezka
nám neprináleži nadávať na partnera Cherries a ponižovať jej výber 😉 . Je taký aký je.

Júúúj ešte sa idem učiť baby, tak zatiaľ sa držte 😀 ... Nech vám zajtrajšie slniečko dá veľa pozitívnej energie 😉

denka111
4. máj 2009

ahojte🙂 co sa tyka odsavaciek soplikov, nemusite kupovat tie drahe, staci ta za 20 sk co maju v lekarni, vybrat tu zbernu nadobku a koncovku strcit do vysavaca, funguje tak isto ako ta za 2000 🙂

danielkapo
5. máj 2009

Pekne ranko....
cherries, drz sa a nenechaj sa vytocit, je to ubohe od neho... ☹
pri citani podobnoych "zazitkov" sa len viac utvrdzujem v presvedceni, ze je lepsie od takeho cloveka ani nic nechciet...ked raz nema charakter a pocit zodpovednosti, ziadne sudom stanovene vyzivne ani nic podobne uz nepomoze...skoda reci a nervov
sorreila, spominas, ze sa ides ucit...co take? skola? alebo nieco ine? 😉

adina22
5. máj 2009

danielka - to si vystihla,suhlasim.Pri mojom ex to plati dvojnasobne,ma to aj sudom stanovene,aj exekutorovi som to dala,aj trestne oznamenie na nho...a myslis ze plati?dostavam od statu nahradne vyzivne a teraz mam pokoj.Tie peniaze bude od neho vymahat stat.

sorelia - aj mna by zaujimalo co mu sa venujes,co studujes? 😉 Prezradis? 😀

sorrelia
5. máj 2009

Ahoj,
zdravím všetkých 🙂 😉 . Nie, na školu nechodím, nie sú korunky. Ale dala som sa na znakovú reč. Slovník je už doma. Keď je trocha času tak sa učím 🙂 😉

Nuž inak ani ja nič nežiadam od exa. Teda niečo predsa len. Požiadala som ho, aby prišiel pozrieť Maťa - zbytočne. No nemôže povedať, že som ho k synovi pustiť nechcela. Ako to už Danielka veľmi dávno napísala - Nie som jeho matka a nebudem ho učiť tomu, čomu ho mala naučiť ona - zodpovednosti 😉 .

mirka2706
5. máj 2009

Ahojte mamicky mozem sa opytat vase deticky maju niektore priezvisko po otcovi? moja kamaratka totizto caka babo a chce aby mala jej dcerka otcove priezvisko a nevie ake doklady k tomu potrebuje... ak viete nejaka poradit budem rada 🙂 vopred vdaka

cherries
5. máj 2009

Danielka - Všetko najlepšie k narodeninám Simonke , veľa šťastíčka , lásky , zdravíčka a úspechov v živote praje
Mirka a Maximko 🙂

cherries
5. máj 2009

A s tym ex to mate pravdu co sa budem zbytocne rozculovat ked to nema zmysel a suhlasim zo soreliou to co ich mali naucit ich mami to my ich nenaucime .........

adina22
5. máj 2009

danielka - pripajam sa Simke vsetko najlepsie k rociku,hlavne aby zdravucka bola,stastia a lasky. 😉

mirka - myslim,ze staci ak obaja zajdu na matriku a pani to tam s nimi spise,ze sa dohodli na tom ,ze dieta bude uzivat take a take priezvisko a to sa uvedie aj na rodny list dietata.

terezka044
5. máj 2009

mirka staci ked pojdu na matriku a spisu dohodu o tom ze bude mat maly jeho priezvisko

terezka044
5. máj 2009

no hej tak ako adina napisala 🙂 🙂

danielka vsetko najlepsie 🙂

sorrelia
5. máj 2009

Jeeej Danielka, ty máš narodky ! Tak tiež sa pripájame a prajeme všetko naj, naj, naj, naj , NAJ 🙂 😉

danielkapo
5. máj 2009

Ahojte,
dakujeme za blahozelania 😵 sorrelia, nie ja ale moja princezna ma narodky 😀 ale diky 😉 ta znakova rec vyzera zaujimavo...tak nech sa dari 🙂

sorrelia
5. máj 2009

No pekne, zas som niečo doplietla 😀 😅 prepáč, tak ešte raz - všetko naj, naj, NAJ maličkej Simke 😵 ! Nech ste zdravučké, krásnučké a nech nad vami svieti slniečko 🙂 😉

monkasponka
5. máj 2009

Ahojte žienky dlho som tu nebola, dned som mala sud o vyživné ale žiadna sláva sa nediala, sudkyňa vyhlasila ze nevie rozhodnuť a odporučila nas na referát psychol. poraden. služieb. Boli ste už niektorá tam? Čo je to vlastne? Ešte stále mi je zle keď počujem ako moj ex na sude tvrdi že som zlá chladná matka ktora nevie vychovať svoje dieťa. Mam 100 chutí ho nakopať.....

adina22
5. máj 2009

monkasponka - to ti neviem poradit,to posielaju vacsinou manzelov,ktori sa rozvadzaju...teda myslim.Ked chcu nieco ako posudok od psychologa,ci sa to alebo neda zachranit.A je neuveritelne co vsetko si dokazu muzi navymyslat...Inac na tej fotke mi velmi pripominas moju sestru,ale neuveritelne 😉