Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

zuzana1710
12. júl 2009

ahojte dievky...nebola som tu tusim pol roka..tak len nakuknem..vidim tu plno novych mamiciek..takze vitajte v klube..my nove nic.,.otecko uz prestal platit vyzivne od novembra 2008..takze si mozem piskat...ked ho raz niekedy v zivote stretnem(co nie je velmi pravdepodobne)tak panovi oteckovi odrezem nastroj a budem ho solit....tak som sa rozhodla 😀 😀 😀 😀 inak co mate nove??nejake nove prirastky??nove objekty???

tinus20
14. júl 2009

caute baby,no tak pisem po case,dost sme sa hadali,ja som sa s nim rozisla ale on so mnou evidentne nie... 😠
takze co nove?nas tatinko dnes odisiel na par dni prec,aspon bude klud,ale zas nemam na koho kricat 😵 slubil mi ze sa polepsi(co mu neverim a ani to dlho nevidrzi...)dnes som sa chytila aj s mamou,lebo tiez vie o vsetkom co robi,ze chodi za inou...ale ju moc neriesim,lebo ona sama je rozvedena 😎 ale na druhej strane si vazim co hovori ved je to moja mama(dufam ze to raz povie o mne aj moj syn)
takze kde zacnem?no poslala som ho doriti,pobalila veci a snazila som sa ho vypratat z MOJHO domu,zobrala kreditku kam chodia moje peniaze z rodicovskeho prisepvku-no co mam aspon nieco 😀 lebo som zistila zaujimavu vec,co sa aj bojim napisat....mal na karte 1.390 eu a v nedelu kukam kolko je tam penazi a ked som uvidela 26,3eura ci tak nejak,skoro ma drblo...vraj to minul na benzin-robotu ma 7min.peso od domu a pozical MOJE peniaze...tak to bol konec,nastastie uz to pomali splaca,ale pritom mi to ani nepovedal,keby nekuknem net,tak ani neviem ze tam nenisu...
ale musim povedat,ze chalan na mne "nesetril" kupil mi kratase a slapky adidas za 40euro...woooooow po.erem sa z toho teraz ci co?? 😠 a potom mi povedal,ze ved vidis jak ta lubim..taku som mala chut mu slahnut po tej drzke ze by ho odhodilo a inak kedze nas pohlavny zivot je na totalnom dne od kedy sa narodil maly,tak som sa rozhodla vysadit HA,
ja tiez nejsom blba aby som si "nicila" telo a on mi povie aspon mas pravidelne kramy...nezabili by ste ho? 🙄

popelka.miri
14. júl 2009

Tinus, to je dobře, žes ho vykopla 😉 Jinak, ten můj bývalý manžílek mi po porodu malé taky skoro denně kupoval čokolády, takový figurky za pár kaček, co jsem tehdy sbírala, taky agamu...ALE! bohužel to bylo ho..no proti tomu, co si nechával pro sebe a tu jeho nabíječku, tvrdil mi, že mi to kupuje, abych měla radost a takový keci 😀 😀 bohužel sobě si dopřával z výplat, které jsem vůbec neznala o jeho účtě ani nemluvím 🙄 ..Takže na tyhle "dárky" bych moc nehrála 😝 Pak jsem se dozvěděla od sousedů, kteří mi nikdy nic o něm neřekli, ačkoliv to věděli celé roky, že jí pár týdnů před naším rozchodem koupil k nar. 19růží, mně dal k porodu blbý 3 růžičky za 3. dítě a za těžký porod
😝 Co se týče HA, tak tu jsem si nechala kvůli němu po porodu napsat za 600kč a spali jsme spolu jen 2x!! Drahý sex 🙄 Já se dopovala kvůli němu práškama a on si užíval jinde a ještě mě k tomu nutil, abych to začala brát. Krypl!
a co se týče mojí máti, tinus, tak když ode mě zjistila, že mě x let podvádí, tak mi ještě řeknla, že se třeba vybouří a vrátí se k nám a ještě se ptala jeho, jestli ji nechá>..místo aby byla mojí oporou, tak se ještě snažila toho hajzla udržet u mě 😠 , než ovšem pak poznala a sama se přesvědčila, co byl vlastně zač a teď ho nemůže vystát 😀
Buď sebevědomá tinus a nenech se tím zmetkem zblbnout ani zmanipulovat! Drž se svého
😎 Držím palce!

zuzana1710
14. júl 2009

mate to horsie ako byt uplne bez chlapa...niekedy rozmyslam nad tym,ze mi je aj dobre,..,nemusim sa jedovat zbytocne..ale niekedy chyba ten chlap..ale to je naozaj len malokedy.. 😀 😀 tak sa drzte babule a nejak to dotiahnite do konca..a hlavne dobreho konca.. 😉

angua27
16. júl 2009

čaute babuľky,

ja len v rýchlosti. máme sa fajn, ja mám nového klienta, takže som začala chodiť do práce. je to len 2-3x týždenne, ale zabezpečí nám to s malým slušný príjem a môžeme šetriť na vlastné bývanie. 😀 malý je zatiaľ u druhých dedkovcov, je mu tam dobre a oni si užijú častejšie vnuka.
len mňa s toho sedenia na stoličke bolí slušne chrbát. 😒

danfal
17. júl 2009

Ahojte všechny maminky. Chtěla bych se k vám přidat v povídání. Malého mám sama a občas jako právě teď na mě dolehnou deprese. Přitom venku je krásně, malý je hodný, ale možná je to tím volnem a seděním doma. Prostě už týden mám náladu pod psa a nemůžu se z ní vyhrabat ☹

mija861
18. júl 2009

Ahojte mamicky,pisem po prvy krat.Mam 23 som tehotna a prisla som nato,ze s mojim priatelom uz asi nevydrzim.Dnes som aj odisla,ale vlak domov meskal tak som sa musela vratit ☹ Je to normalne,lebo si pripadam ako......To vsetko robia hormoni?Som daleko od rodiny nemam skym pokecat ☹ 😅

tinus20
18. júl 2009

ahojte baby,tak pisem zas,akurat som bola pozriet mojho -uz znova udobreneho priatela,ocina v robote,kedze cez vikend konci o 23.00 a na moje prekvapenie tam nikto nebol,bolo zatvorene,tma...tak ma napadlo ze sa pojdem kuknut a vlastne mam to cestou k tej kurve co za nim alebo on za nou chodi...a co som nasla?jeho auto zaparkovane pred jej domov,ked som mu volala ze "ahoj,no kde si?kedy dojdes??uz ta cakam" povedal,ze za 20min.konci,ma tam ludi este...(robi v restavracii) no dobre,tak teraz som doma,a cakam kym dojde,vobec neviem co mam robit,strasne ma mrzi ze je taky hajzel,uz ho viac nechcem vidiet,koncim s nim

tinus20
18. júl 2009

najhorsie je,ze si absolutne nevazi co ma doma,mna aj maleho ale hlavne jeho,nemusime si brat ziadny uver,mam vlastny byt,ktory sa zachvilku dokonci, novucicke auto,a on robi toto?neze som kazdu chvilku s malym v nemocnici co ma problemy s plucami a furt nejake vysetrenia vsetko vybavujem a on sa takto sprava?je vobec normalny???tak dnes to bol vrchol,radsej budem sama,nejak to zvladnem verim ze moj maly ked vyrastie tak sa bude spravat slusne a toto nikdy neurobi svojej zene.... ☹ ☹

popelka.miri
19. júl 2009

Tinus, tohle jsem prožila také ☹ ...já seděla doma s dětmi, pak miminkem-novorozencem a on se tahal s tou jak říkáš kurvou a mně tvrdil, že je v práci..prý tam mají moc aut a ty musí ještě v noci odjet..ha ha
🙄
Já mu to žrala, to chodil domů v noci kolem 23 hod. i dýl...pak to ruplo, dokonce to, že to trvalo x let 😝 Tak ho prosím tě už vykopni!!! nenech si srát na hlavu 😠 😠 Vždyť už si pak nemůžeš vážit ani sama sebe! Ale když se od něj osvobodíš, tak se ti časem uleví, to mi věř!! Ty jsi pořád s malým v nemocníci a on se tahá s ní...já byla věčně v horečkách se záněty prsu po porodu a na krku 3 děti a on taky s ní...tyhle chlapi nemají žádný svědomí...tak ho kopni do prdele...a máš svatej pokoj 😉
Promiň, že jsem vulgární, ale tohle jednání mě ještě po té době, co jsem od něj dokáže pořádně nas...! 😀
Sbal mu krámy, hoď mu je ke dveřím a vyraž ho, vůbec s ním nediskutuj, nemá to smysl...Hlavně to udělej hned, jinak se zase necháš zmanipulovat 😖

adina22
19. júl 2009

danfal - kludne sa k nam pridaj.obdobiami depresii si tu asi prejde kazda z nas,ale ver mi prejde to.Hlavne mysli na to co je dolezite teraz,t.z. na seba a syna 😉

mija861 - napis blizsie preco nevydrzis s priatelom,tazko takto povedat ci je to len hormonmi... 🙂

tinus - suhlasim s popelkou,to klamanie avyhovorky na pracu poznam tiez z vlastnej skusenosti a ver,ze byt sama nie je tak zle 😉

popelka.miri
19. júl 2009

tinus,adina: opravdu být sama není zlé! Já si v tom docela už i libuju! a je pravda, že poslední dobou se vůbec nenudím, pořád mám co dělat...a to je to hlavní 😉 mít pořád něco na práci...netopit se v myšlenkách, ale být aktivní...Dělání, dělání, všechny smutky zahání! - svatá pravda 😎

angua27
19. júl 2009

danfal vitaj. neboj depresie prejdu, ako píše popelka, treba sa zamestnať, aby človek na to nemyslel. teraz, keď je teplo a dlho svetlo sa dá chodiť na výlety, stretávať vonku s kamarátmi, známymi,...

mija, napíš niečo bližšie. ono možno sú to naozaj len hormóny a nič také hrozné sa nedeje. daj vedieť. 😉

tinus, vyhoď ho, hneď, okamžite, bez milosti. toto nie je normálne. nezaslúži si ani štipku zľutovania a uvidíš bude Ti nakoniec lepšie bez neho.

danfal
19. júl 2009

Ahojky. Občas to na mě dolehne. Všechno řeším tak trochu za pochodu, taky mám někdy pocit, jestli můj malý bude mít všechno - nemyslím materiálně - snad to brzo přejde. Je pravda, že když chodím do práce, tak si tyto myšlenky nepřipouštím. Budem muset někam vyrazit na výlet, děkuju za podporu. Dana

popelka.miri
19. júl 2009

Danfal: já si taky říkám, jestli moje nejmenší nebude strádat, co se týče otce...dnes si tu byl, jako jindy sv neděli pro dvě starší děti, ale malou úplně zazdil 😠 ...stála u dveří, povídala kočička malá a on na ní už vůbec nereagoval, vzal děcka a šel pryč. Dřív aspoň mezi dveřmi k ní něco prohodil, třeba ahoj, jak se máš, atd...ale za poslední 2 neděle ani ťuk!! 🙄
Asi už si s tou jeho malou nanynkou plánujou svoje mimino a tohle odložil...na druhou stranu jsem docela ráda, protože takovýhle táta by jí moc nedal do života...a jako vzor už teprve nefunguje...možná časem až bude větší se najde nějaký táta náhradník, ale zatím nic neplánuji. Chudinka malá, kdyby jí to došlo, co se vlastně děje a taky časem až začne pobírat rozum, ptát se na to, kam a s kým jezdí její starší sourozenci a proč ona ne... 😖 On mi po rozchodu jasně řekl, že jsem jí chtěla já, tak ji mám....šmejd...zní to jako, tys jí chtěla, já ne, tak si jí nech 😠 😠
Taky bych vyrazila na výlet, ale nevím kam, počasí je na houby, pod stan to nebude, chata není, tak jediný co zbývá je jezdit někam na kole, ale už mi dochází nápady 😅
Bojím se taky fin. stránky až mi skončí mateřská, práci určitě jen tak nenajdu, protože sama se 3 dětmi, věčně nemocnými, bez hlídání...už vidím, jak se "nabídky hrnou" 🙄

monikapok1
19. júl 2009

Popelko,
to snad ani není možný.... Jak může být chlap takový neuvěřitelný pitomec a takhle ubližovat malé (!!!vlastní !!!) holčičce... to fakt nechápu, jak to, že si bere starší děti a tu maličkou odmítá?! Zřejmě si - ubožák - neuvědomuje, co dává holčičce jako celoživotní věno, které si potáhne sebou celý život (má vlastní zkušenost s mým otcem), jak moc to poznamená její vztah k mužům... Já bych ho s chutí nakopala za Tvou dceru, to mi věř! Držím Ti palce, abys našla někoho, o koho se budeš moct opřít a kdo bude mít rád Tebe i děti (snad brzy) a jemu teda ze srdce přeju, aby sklidil, co zasel 😠 . To asi totiž bude mazec....

popelka.miri
19. júl 2009

monikapok1. zjistila jsem , že jemu poslední dobou vyhovuje mít děti jen jednou týdně na pár hodin, protože on chce být pořád jen s tou jeho nanynkou a sní teď má život a děti jsou mimo...tak proč to hrotit, že 🙄 A ona si přeje min. 2 děti svoje, mojí malou ráda nemá, jelikož se enarodila během jejich poměru, kdy on jí tvrdil, že se mnou nic nemá a jak je nespokojená v manž. a podobný keci, co se řžíkají milenkám 😎 Jemu by to jen komplikovalo jejich románek, kdyby se o malou víc zajímal...dřív se o děti staral i víc po rozvodu, ale teď už jen v neděli od 12 do 18h a nazdar...teď si je ještě veme na 4 dny s mladou na dovču někam do hotelu 3hvězd. a pak je zas vrátí a pojede s ní sám aby si užili sami...děti berou jen aby se asi neřeklo, že si sami užívají a děti nic...ostatně s namí jako s rodinou nejel nikdy nikam, s ní tenhle rok u po několikáté! 🙄
dJá jsem měla možnost mít pro děti tátu, opravdu o ně stál a hodně i o mě, ale chybá byla ve mně...prostě nejsem na vztah připravená, po takovém zklamání z manželství 😖 Děti ho taky braly, o to víc mě to mrzelo ☹

monikapok1
19. júl 2009

To je škoda... A řekla jsi mu jak to je? Myslím, že chlap, co za něco stojí, má rozum i pochopení, tak by třeba počkal, až na tom budeš zase dobře.
Jinak mě neuvěřitelně vytáčí některé věci - např. jak chlapi dokáží ubližovat dětem... Že ubližují ženám, to bych i pochopila, ale ty děti - to prostě nechápu! Jako že jsou asi děti úplně pitomý, nebo co, že si ničeho nevšimnou??!! Jak se asi děti můžou bránit?? Tvůj bývalý si holčičku pořídil proč? Aby si na ní dokázal svou sílu a poznamenal jí tak život?
No jak říkám - ať sklidí, co zasel..

popelka.miri
19. júl 2009

Teď už vím, pro chtěl 3. dítě...tehdy totiž mi končila mateřská a já mohla jít konečně do práce...což znamenalo, že bych se dostala mezi lidi, taky bych konečně neseděla jen doma u dětí a taky bych mu eventuelně, jak si myslel, mohla pořídit parohy, jelikož on se ke mně choval jak hulvát...prostě si mě musel pojistit, abych zase seděla dál doma u rodiny a on mohla pokračovat ve svém poměru s tou žákyňkou 😠 s miminkem nic jiného ani nejde, že.
Hned, jak se zadařilo, tak se choval dál jako prase, kurvil se, stresoval mě a když se malá narodila, tak k ní rozhodně žádným vřelým vztahem neoplýval, jako k ttěm prvním dvěma...nekoupal, nepomáhal mi s ní...domů chodil pozdě a užíval si vedle 😝 i když jsem měla horečky a trpěla na záněty prsu, tak se neobtěžoval přijít dřív domů...já doma trpěla, on si vedle v baráku a na naší chatě užíval sex 😝 A na malou kolikrát tak divně koukal, jakoby ani nebyla jeho!!! 😕 A to trpí na astma...před vánoci dostala bronchitidu, těžce dýchala, chroptila, horečky kolem 40 a on si kliddně odjel na romantickou dovolenou s tou courou a nechal nás v tom a to já jsem bez auta, takže bych ani nedojela na pohotovost, kdyby něco 😠
Nechápu, jak může rodič opustit nemocné dítě a v klidu si užívat sex a další požitky, i když ví, že se mu někde dusí díttě a trpí v horečkách 😠

popelka.miri
19. júl 2009

J8 tomu chlapovi, co nás chtěl řekla, že se zatím necítím na vztah, že bych ho zatím brala jako kamaráda, ale on mi řekl, že kamarádů má dost, ale lásku žádnou...jenže já se na povel zamilovat neumím...to musí přijít samo a po takové zkušenosti je to stokrát těžší 😖

monikapok1
19. júl 2009

No, tak to je teda dost šílený... To se mu doufám jednou vrátí 😠 ...

danielkapo
20. júl 2009

Ahojjky
hlasime sa po dlhsej dobe, ako pozeram, sa to tu pekne rozprudilo...neskor docitam, ideme teraz na ockovanie

boli sme na domasi 5dni, pekna zmena...dobre bolo...

pekny dnik vam

adina22
20. júl 2009

danielka - ako dopadlo ockovanie?Simonka si musela uzit vody na Domasi 😉 ako sa jej (vam) pacilo?

danfal - a ako dlho si sama,teda myslim bez biootca?Urcite niekam vyraz,pomoze to prist na ine myslienky.

popelka.miri - nad niektorymi chlapmi sa nestacim divit 😕 ale ako uz je napisane v tvojom motte: co ta nezabije,to ta posilni 😉

popelka.miri
20. júl 2009

adina: od té doby, co jsem ho vykopla a přišla na to, jakej je, tak se tímhle mottem řídím na 100% 😉

danielkapo
20. júl 2009

adina, zvladla ho celkom ok...trosku placu, ale inak fajn🙂 akurat ju vazili a od minula schudla trosku viac, tak pojdeme pre istotu na krvny obraz....aj ked mne sa nezda, ze by schudla...podla mna ju predtym zle vazili, lebo to este na tej malej vahe kde sa lezi, resp. sedi a ona sA priserne vrtela, tak to bol skor odhad ako vazenie... 😅
teraz pekne stala na vahe...ma 8500g...no pravda je, ze mohla co.to zhodit trosku behanim, lebo lieta ako sarkan a tiez jej extra nechuti jest, okrem didky...no pre istotu nech jej spravia KO, lebo mne sa zda byt uplne rovnaka buchticka ako predtym, cula a velmi pohybliva 😀 a voda sa jej pacila, mne tiez;) fajne bolo velmi...
danfal vitaj🙂 mas chutneho chlapceka...uz je velky 🙂

adina22
20. júl 2009

popelka.miri - tak to ma byt,vsetky sme tu silne zienky 😉

danielkapo - myslim,ze ak je inac cula a beha ako inokedy tak sa netreba obavat.Rozpravali sme sa s mamickami teraz cez vikend a aj ostatne deticky vratane mojej Natalky pomenej papaju a vela behaju.Myslim ,ze je to letom a teplom.U nas sme mali den ked nic okrem ovocia nejedla a az vecer spapala krupicovu kasu.Takze drzim palce,aby to bolo len tym.Aj ste sa museli opalit 😵 Dani nie si nahodou znamenie rak?

danielkapo
20. júl 2009

adi tiez sui myslim, vlastne aj Dr. vravela, ze to moze aj tym byt....takze v pohode 🙂 a cula je az privelmi....a nie som rak...panna som 😅

adina22
20. júl 2009

tak to bol hned druhy typ 😀 Moj ocino je panna

danielkapo
20. júl 2009

a co ti ho pripominam? 😀 ci len tak?

adina22
21. júl 2009

nie to nieee 😀 😀 To ja len tak sama pre seba,mam na horoskopy trosku slabost,teda v tom zmysle ze si pamatam kto je ake znamenie,bez toho aby som sa to ucila,alebo sa to snazila pamatat.Jednoducho sa to na mna nalepi a uz nepusti. 😅 A tak si podvedome pamatam aj ako sa ludia spravaju v tom ci onom znameni.Neviem ale presne povedat ako... A tak som ta typla na raka alebo pannu 🙂 Ja som vodnar