Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

mandula
30. sep 2009

sasulec, ja som v tomto sama slaboch, stale si hovorim, vsak on mi tie peniaze da, nemoze byt predsa taky debil. Ale ako to tu postupne citam, tak sa cim dalej tym viac priblizujem k realite a bura sa mi domcek z kariet. Stale som si hovorila, nie, nebudem to od neho pytat, pockam az sa maly narodi, to ho zlomi a my znova budeme stastni. Nebudem robit zatial paniku a hlavne si ho nepohnevam, nech vidi, ze mi nejde len o peniaze. Ale teraz, ked sme od seba mesiac a on NIC, iba jedna otazka - kedy bude maly ale inak ziadny zaujem, tak zacinam chytat HNEV a hovorim si, nebud sprosta, mysli uz konecne na seba. Lenze ked ja mam v zivote tolko smoly baby, ze uz sa mi nechce ani nic riesit. nech si kazdy necha to co ma / myslim teraz na chlapov / ja sa o seba postaram a potom uvidia vsetci. Ale nech uz sa potom ku mne nikto ani nepriblizi, lebo mu poviem svoje. 3 vztahy mi skoncili katastrofou, uz nevkadzem.

sasulec
30. sep 2009

mandula...mam to za sebou..to co citis,to co vravis.. bolo to tazke a utapala som sa,ale nastastie boli v mojom okoli ludia kt. ma nakopli..chod dalej,utri slzy a bojuj..ak nie za seba tak za to male klbko,ktore je bezbranne a nevie sa samo branit..
teraz si povazujem za povinnost podat metu dalej a otvorit zenam,dievcatam oci,je to tak ruzove okuliare treba zlozit je cas na realitu 😉
fakt ti radim s uprimneho srdca a zelam si aby ste sa mali dobre a nic vam nechybalo..ale hlavne musis prilozit ruku k dielu..TAKZE BOJUJ 😉

angua27
1. okt 2009

misuuulko, veru, dievčatá majú pravdu. s práce Ťa vyhodiť, kvôli tehu nemôžu. ale je treba, aby tam boli splnenné nejaké veci. mala si trvalý pracovný pomer? a oznámila si zamestnávateľovi písomne, že si tehu? ak áno, tak choď na úrad práce a udaj ich, že Ťa prepustili. ak chceš poradiť, napíš mi IP.
je mi ľúto, že si v takejto situácii, určite to nie je ľahké. ale hovorí sa, že "Kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí." a je to pravda. ešte máš 5 mesiacov, kým sa malé narodí, to je dosť veľa času poriešiť Tvoju situáciu. určite by som vyhľadala v Tvojom okolí nejaký spolok podporujúci tehotné a osamelé matky. ak nevieš, kde taký je, tak na odbore Sociálnych vecí a rodiny na miestnom úrade Ti určite poradia, kam sa obrátiť. išla by som na úrad práce, vysvetlila im moju situáciu, zažiadala o podporu, plus cez ten odbor Sociálnych vecí skúšala získať nejaké sociálne dávky. hlavne sa nedaj odradiť, keby si tam narazila na nejakú nepríjemnú tetu. sú tu od toho, aby pomáhali ľuďom v núdzi. držím palčeky a určite daj vedieť, ako sa Ti darí.

mandula, dostávaš sa do druhej fáze rozchodu: hnev na ex-partnera. ale to je len dobre. pomali sa posúvaš ďalej a to bez neho. si silná, tak ako každá tu, ktorá ostala sama a nevzdala sa. presne ako píše sasulec, treba bojovať, ak nie za seba, tak za to mrňa, ktoré bude od Teba bytostne závislé. treba si povedať, že ak chceš peniažky na dieťatko, nie je to žobranie. sú to peniaze, ktoré tomu malému batôžku prináležia. vždy sa na to pozri z pohľadu úplnej rodiny, žena doma, muž sa stará o ňu aj dieťa - finančne, morálne,... my nemáme úplné rodiny, sme na to samé a preto by ten chlap mal prispievať aspoň peniažkymi, pokiaľ nemá o dieťa záujem. ešte raz, nie je to žobranie, prosenie.

mandula
1. okt 2009

sasulec, anqua, mate pravdu, ja viem, ze sa musim posunut a urobit to hlavne pre toho drobceka. Vzdy som bola silna, vzdy som sa vedela postavit a povedat si, hlavu hore, ide sa dalej. Moj prvy vztah skoncil tak, ze som prisla domov skor ako som mala a nacapala som svojho draheho s mojou kamaratkou, bol to sok, ale neskutocne dobre som so znasala a isla dalej. Druhy vztah stroskotal na tom, ze on bol zenaty a viedol dvojity zivot, to som sa ja ale dozvedela, az ked som otehotnela a on tak velmi bojoval aby som si to dala vziat - vtedy som prisla na to, ze ja nie som v jeho zivote jedina - ako z filmu. Z toho stresu a zialu som potratila, nastastie do 3 mesiaca a vsetko "dobre" dopadlo - myslim zdravotne. Ale aj to ma postavilo na nohy a isla som dalej. 4 roky som bola sama - myslim uplne sama, bez jedineho chlapa - vtedy keby sa ku mne niekto priblizil, tak to s nim nedopadne dobre a ja som nechcela nikomu ublizovat, tak som chlapov neriesila. Ale prisiel tento moj drahy a ja som sa ako sibnuta 15tka zamilovala - nas vztah bol naozaj krasny, vobec nie naivny ale krasny - az kym som mu neprisla na neveru. Ale aj to sme prekonali a isli dalej, bolo to hned na zaciatku vztahu a ja som uverila tomu, ze to bolo len nieco nedoriesene z minulosti. Po 1,5 roku som otehotnela - velmi sme sa tesili, vsak mame obaja 30 rokov a to je podla mna ten spravny cas na dieta. Svadbu sme odlozili, lebo jemu zomrel ocko - teraz 9.10 tomu bude rok. Povedali sme si ze potom, ked sa narodi maly. Vsetko bolo fajn, az kym som mu neprisla na to zase. To som prisla ale aj na to, ze to robil stale, len ja som bola slepa. A koniec poznate. Ale nebojte, chcela som tym vsetkym napisat len to, ze teraz som slaba, lebo je to cerstve a preto ze moje hormony idu proti mne, ale ked sa maly narodi, viem ze mi to doda silu a ja pojdem dalej. Potom sa vzchopim a budem tou najlepsou mamou na svete 🙂
Jedine, co ma mrzi - a viem ze ma teraz aj odsudite je to, ze som tie stresy pocas mojho tehotenstva nezvladla a ked bolo velmi zle, tak som si zapalila. Teraz mam vycitky a bojim sa, ci som mu neublizila. Ale ja dufam, ze to malinke je silnejsie ako ja a bude vsetko ok. Budem sa modlit, aby na to nedoplatil. On za to nemoze, ze ja som zlyhala.
To je cele, dakujem za vasu podporu - nebudem vam mat za zle, ked ma po tej poslednej vete odsudite, viem, ze to nebolo spravne, ale uz to spät nevratim.

monka22
1. okt 2009

mandula: ja som si tak isto zapalila ked uz som bola s nervami na dne a bohuzial este aj teraz ked si na nho spomeniem a obcas poplacem tak to nevydrzim a idem si zapalit...strasne sa za to nenavidim.....
ale poznam velmi vela bab, ktore pocas celeho tehotenstva fajcili tak 5 cigariet za den a deti su uplne zdrave...tak aspon s tymto sa utesujem aj ked viem, ze to nie je spravne....

sasulec
1. okt 2009

monka to nerob nespoliehaj sa na to,ze hadam bude zdrave,za to ti fakt ani jeden nestoji aby si babetku ublizovala 😠
ja som vela vela plakala pre chlapa v tehu,mala ma vrodenu chybu na srdiecku..nikto mi nepotvrdil,ze je to tym,ale vycitam si to,ze som bola malicherna..ale vtedy sa mi inak nedalo,plakala som,bo som to tak citila ☹

mandula
1. okt 2009

sasulec, to ma velmi mrzi. Ale nevycitaj si to. Ono to nemusi byt naozaj tym. Poznam vela pripadov, ked zena bola stastna, nefajcila, nestresovala, stravovala sa zdravo - dokonca jedna moja kolegynka je na to tiez tak a maly ma nieco s plucami. Ono nikdy nevies, preco. Ja mam tiez vrodenu chybu zrazanlivosti - na to mi prisli az pred 2 rokmi, ked sa mi uplne upchali cievy na nohach a ja som skoro umrela. To myslim vazne. A nakoniec sme prisli na to, ze niekto v rodine to mal. Ono je to vzdy tym, ci mas na predispoziciu alebo nie.
Zelam malinkej, aby bola zdravucka a ty si to nevycitaj. Nie je to Tvoja chyba!!!!

sasulec
1. okt 2009

ja viem Mandi,ja som ti len chcela povedat,ze nikdy neriskuj,co sa tyka zdravotnej stranky babenka.. 😒
Petulko bude stastny chlapcek,si sikovna a urcite to vsetko dobre dopadne,ak by si nieco potrebovala,rada pomozem,ked budes vybavovat sud atd 😉

mandula
1. okt 2009

dakujem Ti velmi pekne. Urcite a rada sa na Teba obratim. Teraz na to vsetko nemyslim a snazim sa mysliet len na toho malickeho. Mam tak nekonecnu vieru v to, ze bude vsetko zase dobre. Tazko mi to teraz niekto vyvrati. Uvidime, ako to vsetko dopadne. Prijmem aj dobre aj zle. Ale silna budem, slubujem. A ked zistim, ze to je len o mne a o malickom a ze uz nie je ziadna sanca, tak to chytim pevne do ruk a nech si ma potom nezela 😉

monka22
1. okt 2009

sasulec aj mna velmi mrzi, ze mala ma vrodenu chybu, ale urcite to nebolo tym, ze si tolko plakala...ja viem, ze s tymi cigaretami to nie je dobre a naozaj sa snazim, ale niekedy je to silnejsie ako ja...viem, ze ex za to nestoji a kazdy mi to hovori, ale proste ked to mas v sebe, ze ho lubis a, ze ho chces tak Ti moze aj milion ludi dobre radit a aj tak si budes robit po svojom...neviem preco som taka slaba a nedokazem sa tomu vsetkemu vzopriet, ale viem, ze ked bude mala tak to vsetko prekonam...

sasulec
1. okt 2009

mandi aj v tomto ta chapem,mna to tiez dlho drzalo,ja tiez dokazem nekonecno odpustat,ale raz prisla ta hranica,kedy som si uvedomila,,dost,,takto sa len trapim...
VAM velmi ti zelam,aby to vyslo a vsetko sa na dobre obratilo 😉
..ale aj sa musim priznat,ze v jeho pritomnosti ,,este vaham,,..ale na to musia byt dvaja 😒

magda22
1. okt 2009

Ahojte,
prosim vas mame my, slobodne mamicky narok na nejaky extra prispevok od statu?
Dakujem. Magdus.

sasulec
2. okt 2009

Magdus,teraz kym si na materskej neviem o nijakom,dufam,ze si si vybavila jednorazovy po narodeni..ale idu zvysit matersku,ak si robila pred materskou mas narok..
potom ked pojde maly do skolky,si mozes vybavit aby mal obediky za symbolicku cenu 1sk,teda dufam,ze je to tak,teraz este neviem,este neskolkujeme 😉
ja som si chcela vybavit davky soc.nudze,ale neuznali mi nakolko nie som pod zivotnym minimom..to sa vybavuje na urade soc.veci a rodiny 😉

angua27
2. okt 2009

magdi, ako písala sasulec, v podstate nemám žiadne špeci nároky. dá sa vybaviť dávka v sociálne núdzy, na to však musíš mať príjem pod životné minimum, prípadne dávka na podporu bývania, ale tam musíš byt, v ktorom bývaš vlastniť, alebo ho mať prenajatý na seba a musíš s dieťaťom bývať sama. takže zhola nič. ☹

magda22
2. okt 2009

no, bola som dnes na urade prace a zistila som, ze nemam narok na nic, je to trosku nedomyslene si myslim..aby mali vsetky mamicky rovnaky prispevok na dieta, ja este k tomu denne studujem, cize nemozem ani pracovat...
sasulec Simonko ma zajtra uz dva roky, cize podobne prispevky su uz davnou minulostou...
inak, neviete mi poradit, ktore plienky su najlacnejsie?
dakujem.

sasulec
2. okt 2009

ale to v tej skolke,teda potom ked pojde si zisti 😉 neviem,ale myslim,ze to by malo platit 😉
ja kupujem v DM ich znacku Babylove..v takych kartonovych krabiciach obrazkovych su 2balenia 7-18kg 42kusov v jednom(cize 84ks) za nejakych 13...eur nevem kolko centov 😉 zatial najlacnejsie co som nasla 😉

angua27
4. okt 2009

magdi, mne sa tiež osvedčili DM a Tesco tie fialové, vlastne teraz už v zelenom obale. 😉

sasulec
4. okt 2009

Magda malinkemu vseeeeeeeeeeeeeeeeeeetko NAJ NAJ NAJ 😲

sasulec
5. okt 2009

haaalooo 😉

mandula
5. okt 2009

ahoj sasulec, ahojte baby - tak ja mam dnes termin a stale NIC. bola som dnes na poradni a lekar povedal, ze cakam do piatku - ja sa ZBLAZNIM. Ja uz ho chcem drzat na rukach ☹
Uz ho asi 2 hodiny normalne presviedcam, ze je CAS a on sa len kruti ale to je tak vsetko 😀
Booooze a tak som sa tesila, ze uz sa mo zmeni zivot, tak este musim cakat. Ale asi ako sa hovori, na dobre sa dlho caka, ze? 😉

sasulec
5. okt 2009

asi tak mandi..len bud rada..tam mu je oki,neboj keby mu bolo tesno tak sa ozve 😉

sasulec
5. okt 2009

a rozhodnutie plati?bude Petko? 😉

mandula
5. okt 2009

bude Petko, on uz vie ze je Petko, tak uz to menit nebudem. Uz by to zrazu nebol ten moj Petulko, ktorym bol 9 mesiacov 😉
ty ale jemu je uz tesno, ved sa tam natahuje a kruti ako maly hadik, ale nie a nie na tento svet 😒
ale vraj sa ma velmi dobre, tak nech si tam teda este je, ved najneskor 14.10 bude musiet aj tak von 😀

sasulec
5. okt 2009

tak sa este chvilku nechaj prekvapit..napina ta ten tvoj chrustik ako traky 😅
ale pozor..ked takto ponocujes,si na to zvykne a aj ked bude tu bude ponocovat..treba ist hajat,bo sa ti sovicka narodi 😉
ja uz idem..tak ked budete 2v1 aj zajtra tak sa ozvite 😉 😔 bru

mandula
5. okt 2009

fakt? uha, tak to idem radsej spat aj ja. zajtra sa ozvem. dobru nocku 😉

magda22
6. okt 2009

ahoj, ja som si az teraz spomenula, ze som pisala na konika, tak dakujem za reakcie a za blahozelanie sasulec 😵

magda22
6. okt 2009

angua a ktore su lacnejsie? tesco ci DM? Ci je to fuk?

tmonika81
autor
6. okt 2009

Ahojte 🙂 Ja som zalozila túto tému a dost dlho som tu nebola 🙂 Potrebovala by som od vás radu. Bio otec mojho Christiana sa nám neozval, odkedy sa maly narodil. Nie je uvedeny ani v jeho rodnom liste, takze neplatí ani vyzivné. Bola som tvrdohlavá a nechcela som o tom ani pocut, aby sme ho tam dali zapísat po tom vsetkom co nám spravil. Ale som si to rozmyslela. Teraz by som chcela aby tam figurovalo aj jeho meno, aby si uvedomil, ze má jedno dieta, a má aj nejaké povinnosti. Vsade vykrikuje, ze maly nie je jeho. Kazdému uz tolko klamal, ze nakoniec tomu aj on sám uveril. Neviem aky je teraz postup. Akú ziadost mám podat na súd? A co bude dalej? Predvolajú ho na testy DNA? Kolko ma to bude stát? Nieco mi hovorili vtedy na matrike, ze vraj do 3rokov dietata je to zadarmo. Je to pravda?

angua27
6. okt 2009

ahojte,

mandula, neboj ešte si Peťka užiješ a podľa mňa každé bábo vie, kedy je jeho čas. 😉

magdi, dodatočne všetko naaaaaajjj Šimonkovi. 😀
a ceny v oboch prípadoch plienok sú podobné, aj keď dnes som bola v Tescu a majú na ich plienky akcie, tak šup-šup nakupovať. 😉

tmonika, skús ísť na odbor sociálnych vecí a rodiny, tam Ti poradia čo a ako. bohužiaľ presne Ti poradiť neviem, keďže testy DNA sme nerobili. ale mám pocit, že ak sa určí, že otec je ex, tak to bude cvakať on, či chce, alebo nie. držím palčeky.

sasulec
6. okt 2009

tmonika skus ten urad soc.veci a rodiny ale podla mna te poslu na sud a ak sud da prikaz na DNA mal by to podstupit,neviem,co sa stane ak on odmietne,ale dokazat sa mu to da..NEDAJ SA 😉 BOJUJ 😀