Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

katarina1234
18. feb 2010

Ja som nikdy nemala dobry vztah s ex svokrovcami, nakolko som nebola vhodna nevesta pre ich synacika. Mna ex svokrovci vyhodili s ex priatelovho bytu v piatom mesiaci tehotenstva a vobec ich nezaujimalo kde pojdem nakolko som bola z ineho mesta ako on. Tak dufam, ze ked sa malinky narodi, tak si nebudu robit narok aby ho videli, lebo by som ich asi oplula (prepacte iny slusnejsi vyraz som nenasla).

petula.m
18. feb 2010

filipal: děkuji... ano, ono mi to hodně pomohlo dospět... to s tím bývalým přítelem (s tím, se kterým jsem byla tak dlouho a kterého jsem opravdu milovala) mě poučilo do života hodně... Už vím, že když chlap jednou uhodí, tak nemám věřit tomu, že by to už nikdy neudělal... ale není to jen to... bylo toho hodně... ale už jsem v pohodě... našel se další blbec, se kterým teprve problémy začnou po porodu... Když jsem si uvědomila, že on není ten, se kterým bych chtěla strávit život, tak už bylo pozdě... a to, že jsem neplánovaně otěhotněla, mě drželo, abych se to s ním snažila zachránit, kvůli malé... ale on nechtěl.. ☹

mima: a nikdy neříkej nikdy... to, že si myslíš, že by tě nikdy neuhodil, tím bych si tak jistá nebyla... Napadlo tě někdy, že když tě tolik miluje, že by dal někdy přednost automatům před tebou??? A vidíš to, stalo se... Netvrdím, že to udělá, že by tě někdy uhodil, ale nebuď si tím tak jistá... Hlavně buď silná a buď připravená na všechno, držím ti palečky... 🙂

martinka17
18. feb 2010

mima
hlavne sa nám občas aj ozvi ako sa máš, ako sa to u Teba vyvíja, dobre 😵 😵 😵 😵

lenka3007
18. feb 2010

ajojte maminky.... Mám taký malý problém, hladám vlastne nejakú mamičku, ktorá bola slobodná mamicka a teraz maju nového tatina... ide vlastne o to či sa nebojite mať druhé dieťa z druhým mužom, lebo my by sme chceli ale ja mám stale strach že zas zostanem sama... partnerovi som to nehovorila, lebo by si myslel že mu neverím, ale ked vidim co sa deje okolo, stale nejake rozvody a nevery tak neviem...

filipal
18. feb 2010

Lenka, je tu jedna taka...ale prave rodi 😝 😝
vola sa Blacklyn, tak sa jej potom ozvi.
ale u nej to neskoncilo slavne, lebo nakoniec ostala sama s dvoma detickami.... ☹ ☹

lenka3007
18. feb 2010

no ved toho sa bojim, sme s mojim drahým rok, nechceme ešte teraz hned bábo, len sme sa o tom byvili a mna pochytil strach... mysliš že som normálna?

martinka17
19. feb 2010

si normálna a ak je normálny a správny chlap, tak by to mal pochopiť. Asi ho miluješ a bijíš sa ho stratiť, ak povieš pravdu...ale netráp sa, ak ťa naozaj aj on miluje, tak pochopí, že by ste mali počkať. Myslím, že nemáš 40 aby ste nemohli chvíľu počkať, nie? 🙂 Hlavne mu to pri nejakej príležitosti povedz.......rok zase nie je taká dlhá doba 😵

mima89
19. feb 2010

tak dievcence moc ma asi nepochvalite ale stale sme spolu a je to takto lepsie ja ho potrebujem mat pri sebe...vsetko sme si vyjasnili do detajlov a dala som mu pocitit ze spravil chybu, nechala som ho nech sa podusi vo vlastnej stave a ze bude mat co robit aby som mu znova verila...

martinka17
19. feb 2010

mima 😉
nič nepocítil, ublížil ti a prešlo mu to ako keby sa nič nestalo. Ale nikto ti nič nemôže prikázať 😉
Ale veriť mu nebudeš už nikdy....o pár dní alebo týždňov zase zistíš že klamal....až prekročí istú hranicu a potom pochopíš, aké to je, byť zneužitá oklamaná.
Ale hlavne buď v kľude a pohode kvôli bábu. a povedz to aj rodičom, ako sa veci majú, aby si si potom nevyčítala, ako veľko si im klamala. Pretože pochop, aj teba by bolelo, keby ti tvoj krpček klamal, ako to teraz robíš ty tvojim rodičom 😖

mataaaaa
19. feb 2010

mima, ja som tomu svojmu nedokazala odpustit, aj ked som chcela. Viem, ze uz nikdy to nebude take ako predtym, viem ze uz nikd mu nebudem verit, a viem ze ak to urobil raz urobi to znova. I ked k nemu stale cosi citim, laska to uz nieje.. jedine stastie mam, ze ho nevidim. je na opacnom konci slovenska ako ja 😎

libya
19. feb 2010

mima, som rada, ze ste si dali novu sancu, kvoli dietatku..ale kvoli Tebe neviem ci je to to spravne..Urobil to raz, urobi to viackrat..a co sa tyka toho, ze by Ta nikdy neudrel..to som si myslela aj ja, ale clovek v amoku nerozmysla ako za normalnych okolnosti..ale drzim palce, nech ste ta svetla vynimka 🙂

mataaaa: tak to mas ozaj stastie,. ze ho nevidis,..a s malou sa nechce stretavat??

lenka: mas moj obdiv, ze si zacala od zaciatku s niekym inym, aj to ze rozmylslate o babatku, je to krasne..
Myslim, ze ja uz to viac nedokazem..presne ma bude trapit myslienka, ze otehotniem a opusti nas, najde si niekoho ineho. Tak lahko to uz nepojde..Ale Vam drzim palce..nech Ti to vyjde..ale podla mna po roku by som do toho este nesla..ale Ty ho poznas, srdiecko mozno vravi nieco ine..vela stastia

lenka3007
19. feb 2010

Dakuem baby... ved mi sme si už vysvetlili, že nie hned teraz bábo, ale najprv musime vyriešiť byvanie, lebo zatim sme u jeho rodičou... zatial som spokojná tak ako to je, maly ho miluje a on tiež maleho neda za nič, jeho rodicia hovoria že konečne maju vnučatko, tak zatial to meniť nechcem... a ja som mu na rovinu povedala ze pokial nebude prsten na mojej ruke žiadne dieťa nebude, on to pochopil, lebo su dosť krasťansky založený... dokonca sa ma pýtal že ked si ho vezmem či mi nebude vadit aby sa aj malý volala po nom (MOJ SYN MA MOJE PRIAZVISKO)...

julinka2787
19. feb 2010

ahojte kočky! ja sa vás chcem spýtať : môže "otec" môjho dieťatka na mňa vytiahnuť pri súde, že som ho neinformovala ako prebieha tehotenstvo, neoznamovala nové zistené veci (pohlavie,...). treba ale podotknúť, že on sa vôbec nezaujíma o nič. nikdy sa ma na nič nespýtal a popravde ma už vyše troch mesiacov nevidel a ani sa o to nepokúša. ja dosť predpokladám, že mi môže tak akurát vyliezť na hrb... ale keď sme sa naposledy stretli, tak na mňa vybehol, že mu nič nevravím, tak ako má vedieť, že som ešte tehotná(!!!!!!). povedala som mu, že nie som povinná za ním stále behať, či sa nechce náhodou niečo spýtať ohľadne jeho(!) dieťaťa. ale mám taký pocit, že to nepochopil. inak neprispieva mi na nič ohľadne tehotenstva ani výbavičky, nieto ešte aby mi pomohol vyžiť, nakoľko som prišla o prácu kvôli tehotenstvu (koniec pracovnej zmluvy a nepredĺženie). mám v mobile sms od neho, že nech mu dám už konečne pokoj a že ho vôbec nezaujímam. chcela som od neho peniaze na výbavičku, aby som to nemusela ťahať na súd, lebo by mi musel dávať oveľa viac. a taká bola odpoveď... poradíte, prosím!!!

mataaaaa
19. feb 2010

libya tak vravi, ze by sa aj chcel vratit a bla bla bla, ale len slova ma. na malu sa sem tam opyta alae mam skor pocit, ze uz si zvykol na zivot bez nas, kazdy den je s kamaratmi a a zivot ho netrapi, najblizsie planujem ist vybavit vyzivne pretoze mi vobec neprispieva na malinku ..

martinka17
19. feb 2010

julinka
ak ho to nezaujíma, tak s tým na súde ty vyrukuješ, že ani počas tehu absolútne nejavil o dieťa záujem a teda si nezaláš styk s otcom, ale chceš len výživné 😀 Takže on nič nechcew vedieť, tak sa nedaj zastrašiť, nič mu sama od seba nehovor. Len ak sa vyslovene opýta, ale kľudne, ak bude zase hrubý, tak sa otoč a povedz, že ti je zle a ideš preč, lebo ťa rozrušil. SKrátka, pošli ho niekam 😉

petula.m
21. feb 2010

julinka: u mě je to to stejné... Je to nějaké tři měsíce, co jsem se s ním neviděla a ani jednou za tu dobu se nezeptal, jestli je všechno v pořádku apod., i když věděl, že jsem byla v nemocnici... Ozval se jen jednou, když jsem chtěla, ať jde se mnou na matriku prohlásit otcovství, ale napsal mi, že otcovství popírat nechce, ale že se mnou nikam nejde, že se vše bude řešit po porodu... a asi o týden později se ozval znova, když se prý chtěl domluvit, ale to už jsem tady psala a opakovala bych se... mě taky nedává ani korunu a chtěla jsem se s ním domluvit, aby to bylo bez soudu, ale nechce... Myslím, že máme úplně ten stejný problém... ☹ tak ti držím palečky...

filipal
21. feb 2010

tak dievcata, ktore poznate Blacklyn, dnes sa jej narodil syncek! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

julinka2787
21. feb 2010

tak blahoželáme blacklyn! a ďakujem babulky.
petula.m : bez súdu sa s ním na ničom nedohaduj, lebo ťa odrbe. radšej nech je všetko na papieri a podpísané súdom. odklepnuté! 😀

nicky11
21. feb 2010

presne tak julinka vsetko len sudom!!ja som si s jurom spisala najprv dohodu ze co sa budeme tahatpo sudoch a vydrbal sa na nu.... 🙄 🙄 🙄 🙄

nicky11
21. feb 2010

aj ja blahozelam 🙂 🙂

ani3012
21. feb 2010

blacklyn :

Ahoj! Volám sa Alex ,narodil som sa dnes 21.02.2010 o10:22 h.
Alexko má 3350gramov a vraj vyzerá ako tato,ale je väčší fesak 🙂
Maminka aj drobček sú v poriadku ♥♥♥♥

martinka17
22. feb 2010

😀 😀 😀 😀 všetko naj 😵 😵 😵 😵

terezka044
22. feb 2010

gratulujeeeem alexikovi 🙂 aj blacklyn samozrejme 🙂 🙂

petula.m
22. feb 2010

blacklyn gratuluju... 🙂
julinka: teď už bych bez soudu nic neřešila, ale chtěla jsem, aby to bylo bez zbytečných tahanic, ale nic jiného nám nezbývá... Jen asi kvůli tomu budu muset odložit státnice a jít až v září, protože malá se má narodit kolem 10. května a kdoví kdy bude ten soud, takže na učení asi moc mít náladu nebudu 🙂

julinka2787
22. feb 2010

petula neboj! ak už bude malá na svete, o náladu bude postarané. a na tom súde nebudú súdiť teba, ale jeho. on sa predsa na všetko vysral. ty sa nemáš čoho báť. on príde o časť príjmu. ty môžeš len dúfať, že čo najväčšiu. 😉 veď to bude pre tvoje miminko. možno si tam pár razy posedíš, ale no neurob to pre to nemluvně. 😀 neboj sa a drž sa! držím ti palce. a ver si! si predsa nejaká tá silná žena! 😝

petula.m
23. feb 2010

julinka: děkuji. Myslela jsem si, že jsem silná, ale po tom, jak začal vyhrožovat, tak to moc jednoduché nebylo, i když se teď už naštěstí cítím líp...Neozývá se, dal pokoj, tak takhle je to lepší a do soudu ho doufám vše přejde... 🙂

julinka2787
23. feb 2010

a keď ho to aj neprejde, je to jeho problém. ber to aj tak že ti aspoň nebude kecať do výchovy tvojej bambuľky a dá vám pokoj. ale aj korunky! 😀

petula.m
25. feb 2010

julinka: mluvila jsem s manželkou jeho kamaráda a ta ho nikdy nějak nemusela, tak mi řekla, že dělá problémy jen proto, že prostě nechce platit... že to prý chce uhrát na nepříčetnost a že se prý neumím postarat o dítě 🙂 A že má známou soudkyni, že se s ní radil apod, že pro to udělá vše... Snaží se jen vyhrožovat...
V sobotu jedu k jeho rodičům, protože tam mám nějaké věci, které jim tam nechci nechat, tak doufám, že s nima nebudu muset o ničem mluvit a že se tam nesetkám s ním... Od té doby co se na mě vykašlal jsem je neviděla a taky nevím, co jim vše nakecal, takže jsem zvědavá... Tak držte palečky ☹

martinka17
25. feb 2010

petula
ale nechoď tam sama....vezmi sebou maminu, kámošku...len nie sama 😉

petula.m
26. feb 2010

Sama bych tam nešla, měla jsem tam jet s kamarádem, protože jsem tam měla kolo a kytaru a takové větší věci, tak jsem potřebovala větší auto 🙂 Jenže ex mi včera večer volal, že mi to přiveze... Že mě rodiče po tom všem nedokážou vidět nebo něco takového... Taky kdoví, co jim nakecal... Nechtěla jsem ho vidět, tak jsem chtěla, ať mi ty věci dá ke vchodu... Jenže jsem měla já ještě něco jeho, tak jsem musela dolů... dala jsem mu to, ani jsem se na něho nepodívala, vzala jsem tu kytaru, co tam byla opřená a šla jsem si otevřít sklep... Měla jsem tam i velkou sadu nádobí, kterou jsme ještě měli nepoužitou, protože jsme ji dostali od mé mamky do toho nového bytu, tak jsem slyšela, jak s tím jde nahoru... Asi třikrát jsem mu v klidu řekla, že chci, aby mi to dal dolů ke dveřím a ať jede pryč... on ne, on šel s tím nahoru... tak už jsem musela zařvat, ať mi to laskavě dá dolů, že to potom z toho třetího patra nebudu tahat zase dolů... Beru, že mi chtěl asi pomoct, ale celou dobu se o nás nezajímá, tak nechápu, proč musel být najednou takový aktivní... Samozřejmě bych se s tím netahala já, šla mi s tím pomoct mamka, ale ta říkala, že ho nechce ani vidět, že by ho asi musela zabít 🙂, takže přišla až odjel... Neřvala bych a neřešila bych už to, kdybych to brala domů, ale my jsme to chtěli dát do sklepa, takže by se s tím mamka tahala zase zvrchu...
tak jsem mu napsala sms, že teda děkuju, ale že když mu několikrát řeknu, aby to nechal dole, tak že jsem nepochopila, proč to nesl nahoru. Tak mi napsal, že mi chtěl pomoct. Tak jsem mu napsala, že jestli si myslí, že já bych se s tím tahala, že mám kolem sebe lidi, kteří mi rádi pomůžou, ale že ho prostě něchtějí vidět. Tak hned na to napsal, že prý kdybych jim řekla všechno, tak by se nedivili, ale že prý je lepší, když je za hajzla on...
Tak to jsem se zasmála 🙂 Tak jsem mu napsala, že mamka moc dobře ví, jaká dokážu být, že jsem jí všechno řekla, protože jsme si museli o tom promluvit, ale že jde spíš o to, jak se zachoval teď a jak se chová nadále... že prostě nejeví vůbec zájem a na nic mi nepřispívá... Tak se začal strašně ohánět a zase vymýšlet, že prý já jsem nemocná a že se vše bude řešit u soudu, že on malou dostane apod. Tak to mě fakt zase dostalo... už jsem byla v pohodě, protože se vůbec neozýval a on zase začne ☹ prý jsem mu napsala, že bude platit, až se z toho posere, že malou nedostane atd. Tak na to jsem mu napsala, že jediná hnusná sms byla, když jsem byla v nemocnici a zjistila jsem, že byl za moji mamkou a že jí řekl, že než abych měla dítě já, že radši zažádá o svěření do ústavní péče... to mě tehda dostalo, tak jsem mu napsala, že je hajzl, že malou mu nedám, že ho nenávidím a že bude akorát platit. Ale nic hrozného a z toho nemůžou usoudit, že jsem psychicky nemocná nebo co on to tvrdí... kdo se někdy nenaštval a neřekl toto 🙂 A když jsem mu napsala, že u soudu budou řešit malou a ne nás a že jestli chce vytahovat špínu, tak ať si to užije, že já se kvůli malé u soudu hádat nechci a že nechápu, co on chce furt řešit, tak napsal, že vím moc dobře, že pokud to půjde soudně, tak si zažádá o svěření do péče a že doufá, že mě pošlou na nějaké vyšetření a že jestli budu v pořádku, tak aspoň prý na mě změní názor... je to vážně debil ☹ Jo a že bude rád, když to půjde přes soud, že aspoň každý uvidí, jaká jsem... já nechápu, co on ze mě dělá... manželka jeho kamaráda mi řekla, že to prý chce uhrát na to, že jsem nepříčetná apod....jen aby nemusel platit.. jenže já jsem nikdy takové problémy neměla... ani ve škole nebo něco, že by mě někdy museli posílat k psychiatrovi nebo psychologovi... ano, jsem občas cholerik, ale tak normálně... nevím, o co mu jde... a když musím, tak umím perfektně ovládat své emoce, tak nechápu o co mu jde... akorát mi zase zbytečně dělá nervy ☹ Omlouvám se za ten dlouhý text, ale já jsem to musela ze sebe nějak dostat... nemám strach, že vyhrožuje nějakým doktorem a že by mě museli poslat na vyšetření, já to klidně podstoupím, protože vím, jak na tom jsem, ale to, že on to zbytečně natahuje, přitom nemá zájem a jestli si myslí, že když mi nepřispívá na léky, vitamíny, větší oblečení(toho většího oblečení naštěstí tolik nepotřebuju), výbavičku apod. a že já na sebe musím dávat pozor, já musím chodit po doktorech a že mi ji jen tak pak vezme, když už bude na světě, tak je na omylu... JAK JÁ HO NENÁVIDÍM!!! ☹ On o malou vůbec nestojí, tak proč dělá takové problémy??? Je mi jasné, že nechce platit a že potřebuje peníze na ty svoje rozmary, ale bohužel... stalo se, jsem těhotná, čekáme dítě, tak se přece musí starat ☹ no, bude to ještě zajímavé... ☹