Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

tami_tami
22. apr 2010

latvia mas pravdu tak snad pochodim ked ja som taka vyklepana zo vsetkeho

latvia
22. apr 2010

tami, co mozes stratit? babatko mas,, o peniaze ta obrat nemozu, mozes len ziskat...mozno malo, ale predsa aspon nieco, tak sa neboj, lebo ked to ta druha strana uvidi, bude ti robit zo zivota peklo...a robis to hlavne pre maleho, a tympadom to stoji za to, nie?

tami_tami
22. apr 2010

jasne ze stoji pre neho urobim cokolvek je to moje slniecko 😉 😵 😵 😵 😵

julinka2787
22. apr 2010

no takže baby ja som si súdom prešla minulý týždeň vo štvrtok. a žiadal som v rámci jedného pojednávania výživné na mňa, náklady na tehotenstvo a pôrod, náklady na výbavičku a výživné na dieťa počas trvania mojej materskej. mám len 22 rokov a uznali mi všetky body. takže aj keď sa podľa zákona majú o vás starať rodičia do veku 25 rokov, oni vám dieťa predsa nesrpavili, takže je úplná hlúposť aby vám naň prispievali alebo vôbec platili všetko a ten "otecko" si bude behať kade tade len tak bez následku. a ešte uznali mi všetko, napriek tomu, že on tvrdí že je síce možné, že je otec, ale chce na to dna testy. tam sa skúma len pravdepodobnosť otcovstva. nemala som ani právnika ani poradcu, všetko som si riešila sama, akurát návrh na súdne konanie mi poslala kamoška, tak to som si upravila na moje pomery a poslala. ak budete niektorá chcieť, tak dajte vedieť cez ip, rada pomôžem. hlavne sa nebojte!!! vy ste nič nespravili. oni sú tí zlí, ktorí sa nestarajú o svoje deti, aj keď ešte nie sú na svete.je to ich povinnosť! neneste celú ťarchu len vy! kľudne sa s nimi o to podeľte. veď na to máte právo! buďte silné babule! držím vám palce!

mima89
22. apr 2010

julinka gratulujem...
zaujimalo by ma ak dam malinkej priezvisko po mne tak bude zapisany v RL jej otec? Viem ze treba ist na matriku este pred porodom..

martinka17
22. apr 2010

zapísaný môže byť, jasné. 😵 Len spolu pôjdete na matriku a on musí dať svoj súhlas....to ti baby lepšie vysvetlia, chrúst ma otca neuvedeného 😉

ináč začínam mať depku kvôli financiam, mám pocit, že len rozhadzujem peniaze. A pritom nič drahé nekupujem, ani nadbytok niečoho, ja už neviem, kam to všetko dávam 😖 Ako ste na tom?

julinka2787
22. apr 2010

stačí aj po pôrode ísť na matriku. len obaja, on tam musí doznať, že je otec podpisom a podpísať musíte aj dohodu o mene.

mima89
22. apr 2010

martinka a ty si nechcela aby mal zapisaneho otca?

a o depkach mi ani nehovor...porod sa mi blizi a ja som uplne zufala z toho ze este pre Dominiku nic nemam...ale absolutne nic...teda okrem veciciek na oblecenie ktore som dostala od tety....
inak nic...ziadna postielka, kocik, nic.... stale cakam na peniazky od mojej ,,svokry" ktora nam ich slubila ze nam pomoze...

a bojim sa porodu..malinka je dolu koncom panvovym a ja sa tak bojim toho porodu...a vsetkeho co nas caka...a ci budem dobra mamina.... ☹ ci to zvladneme...

julinka2787
22. apr 2010

mima neboj sa! veď malinká sa môže ešte toľko krát pretočiť. aj moja je ešte KP, teda spoň naposledy tak bola. ale mimčá sa môžu otočiť aj na poslednú chvíľu. a budeš dobrá mamina. to je predsa jasné! a zarieš aspoň pár vecí aby mala na úvod. a aspoň kočík, veď vo vaničke môže spinkávať, kým je taká malinká a keď dostanete pôrodné, tak pokúpite zvyšok. alebo posonduj po kamoškách a známich, či nemôžu požičať postieľku. a vecičky sa dajú aj z bazárikov. ja mám väčšinu takých. len pár nových mám. hlavne aby si mala pre seba do nemocky a pre malinkú na úvod. a nestresuj sa! nejako bolo, nejako bude. vždy! 😉

mima89
22. apr 2010

julinka ja viem...da sa to..ale ja chcem pre nu len to najlepsie...aby mala vsetko, aby jej nic nechybalo....no obavam sa ze pri nasej situacii jej nebudem moct dopriat vsetko.... snad nam tie peniazky uz coskoro da.... my sme rad ize aspon mame kde byvat-u nasich ktori su uzasni a su mi oporou.....

martinka17
22. apr 2010

julinka má pravdu, nestresuj sa, dobre to dopadne. Ja som tiež z každéhu usg išla s plačom, najprv mióm na matersnici, ten zmyzol, potom bol príliľ malinký, potom nízko placenta, potom zase príliš malinký, vraj o 2 týždne pozadu....potom mi vybehla na vonkajších rodidlách krčová žila, tak ma doky upozornila, že asi bude treba cisársky....a nakoniec sa narodil super chalan, taký akurát. A po mesiaci už predbehol kámošov rovesníkov 😀
Aj výbavička, ako píše Julinka. presurfuj bazáriky. Ja som mala koooopec vecí z netu, a dodnes všetko hľadám najprv na nete, ešte aj hračky, aj kaše.....trebárs trojkolku som kúila za 15 EUR aj s poštovným a pritom nová taká stojí okolo 50. A ešte skús sekáče, novorodenecké veci tam majú za dobré ceny skoro nové. A k lekárke úúúplne nové veci, to skoč do Tesca, takmer vždy majú nejaký newborn v akcii, to sa tam najmenej predáva🙂
A nekupuj také veci ako prebaľovací pult, alebo sterilizátor fliaš.....

Aha, a nie, ja som mala príášerného magora partnera, skončili sme, keď sa nervovo zrútil, takže som ho do RL nechcela. Aj tak sa 6 týždňov po rozchode oženil 😀 A má tri deti, aby v prípade potreby na chrústa nemusel platiť nič🙂

mima89
22. apr 2010

martinka trosku si ma upokojla....no prebalovaci pult a sterilizatro flias? tak o takom sa mi ani nesniva.... ja budem fakta rada ked budem mat aspon to zakladne... 😉

a ten tvoj ex...neni dajaky cudny? 6tyzdnov po rozchode sa ozenil???? a tri deti??? a ta jeho terajsia je normalna???

julinka2787
22. apr 2010

všetky chceme pre naše detičky to naj. veď to že nebude mať nové vecičky z nej nerobí nikoho menejcenného. a uvidíš ako ťa pochváli aj okolie, že sú aj podsatnejšie veci pri dieťatku ako oblečenie, z čoho aj tak za chvíľku vyrastie, čiže bu to boli len zbytočne vyhodené peniažky. aj tie z bazárikov sú pekné,lebo také malé dieťatko to nemá ako zničiť. veď len ležká. a jasné ako píše martinka, treba si spraviť zoznam vecí fakt potrebných a uvidíš že to až také zlé nie je. ja som na to bola sama. a to úplne a zvládla som to. a to si popri tom platím úver na auto, živím auto, seba,a kurát bývam u rodičov v byte. a nakúpila som si veci aj také zbytočné podľa mňa. ale možno sa zídu. a oblečko mám asi tak do roka. takže dá sa. a to mám z maródky platené.

martinka17
22. apr 2010

mima
no ináč ja mám dodnes z netu kopec krásnych vecí za pár bubákov. Ak ste ešte neobjavili aukcie, tak vrelo odporúčam.
http://www.mimiaukcie.sk/index.php
a čo sa týka zbytočností, neboj aj tie som mala....neviem teraz čo konkrétne, ale vždy sa niečo pritrafí.

Tie deti má ex priženené, jeho žena je rozvedená a mala už 3 deti. a podľa toho čo som počula, nemala prácu a potrebovala živiteľa....asi je skôr vychcaná ako normálna 😎

Julinka
to oblečko do roka...som si spomenula na kámošku sestry, jej malý má 10 mesiacov a je o 2 čísla väčší ako môj 15 mesačný chrúst 😀 Ale má byť pokom, tak je to iné 😵 ja už tiež mám kompletnú letnú výbavu, tak sa teraz nemusím starať o oblečko, skôr mi bude treba kaše a jasne, plienky.

Baby, nezabudni na babybonus v DM. sú kupóny aj pre tehulky....fakt super veci a dá sa kopec bubákov ušetriť🙂

julinka2787
22. apr 2010

martinka, ani nevrav! ja som dosť vysoká a "ocko" má skoro dva metre... ale tak na pár chvíl to oblečko bude. ale malinká je vraj dosť malinká. v 30tt mala len 1200g. taká blcha vraj. 😉 a my tu v meste ani nemáme DMdrogeriu. najbližšia je asi 25km vo ZV

martinka17
22. apr 2010

to je škoda, ale ak občas chodí do ZV...tak si to vybav. Sú tam zľavy na plienky, na kaše, na umelé mlieka....ja som využila väčšiu polovicu. JE tam aj kopec vecí z kozmetiky pre ženy....za dobré ceny.
A neboj, využiješ na 100% a aj ak nie, tak predáš, keď nebudeš potrebovať. 😀

martinka17
22. apr 2010

mášš krááásny kočiarik, vyzerá pohodlne🙂
Len pri tej podložke penovej daj pozor, nepoužívaj pri nej olejček do kúpeľa, ak áno, tak stáááále musíš vyprať. Tie olejčeky strašne ničia veci 😝

martinka17
22. apr 2010

idem do hajan, papa a sladké sny

julinka2787
22. apr 2010

no práveže nechodím tam vôbec. ak tak len do metra a to je vlastne ešte mimo mesta. takže vôbec. no to je pravda, že ju to riadne zaserinká, tie olejčeky... kočiarik, no bexička. tak nejak som jej podľahla... 😀 tak dobrú a pá

tami_tami
23. apr 2010

mima ja som tiez dala malemu moje priezvisko - a mame otca v *RL - boli sme este pred porodom... - je to podla mna lepsie - nikdy nevies ako budes rodit a ako ti bude a odbremenis sa od pripadneho vybavovania a chodenia po uradoch - ja som rada ze som takto rozmyslala lebo som po sekciii mala problem este mesiac vstat z postele a hybat sa cize ja by som to urcite nezvladla po porode a este k tomu cez sviatky 😉

martinka17
23. apr 2010

ja som ped pôrodom na matrike podpísala splnomocnenie pre maminu...ona potom total všetko vybehala. 😀

latvia
23. apr 2010

babatko potrebuje len matku, jedlo, lasku a par handriciek aby mu nebolo zima 😉 ja som doteraz (maly bude mat 10m) kupila mozno 3 pyzamka....stale kupujem velke cislo, aby sme vynosili co najdlhsie, aj ked sa obcas v niecom topil 😅 ale nemala som vela veci, deti sa nepotrebuju paradit ked su malicke 🙂
postielku by som lacno predala, ak niekto potrebuje, len ju mam v CR 😅
ja som nedala zapisat "otca" do RL a maly ma moje meno...

juli, super ze si to zvladla sama, ten sud myslim 🙂 a testy ked on chce, nech si ich zacvaka, ved on vyhodi do luftu nejakych 10 tisic korun, nie ty 😉
a ja som nikoho nesplnomocnovala a vsetko po porode vybavil za mna otec, len som mala to stastie, ze teta z uradu bola tak uzasna ze mi rodny list vyhotovila a doniesla domov podpisat 😅 no senzacna pani, v dnesnej dobe sa vela takych nevidi

traktor
23. apr 2010

ahojte..sama nemozem vyskakovat, ale mozem poslat na dobierku balicek veciciek, skor pre babu, vecicky su niektore ako nove, bez flakov , bez poskodeni, niektore uplne nove, su tam dupky, tricka z dlhym rukavom, ponozky, ciapky, postolky, mozem pridat aj latkove plienky, ale su na nich fliaciky, od ovocia, savom to pojde dole, my sme latkovky vobec nepouzivali...teda pouzivali ale na utieranie pusinky 🙂 ...nic zato nechcem len to postovne 😉 , je mi luto to vyhodit a kedze JA 😀 , uz dalsie babetko mat nebudem , mozno pomozem dakej mamine 🙂

martinka17
23. apr 2010

traktorka
si strááááášne zlatá baba 😀
mima mala by si ponuku využiť. Ako píše Latvia, na ziačiatok Ti parádu netreba. A tie látkove peľušky, Samko mal reflux, veľa grckal, plienky sme používali ako podbradník, a prala som asi tak 30 ks týždenne...takže sa ti tostrááášne oplatí 😀 😀

mima89
23. apr 2010

martinka aj som vyuzila 😀 😉

martinka17
23. apr 2010

tak super, uvidíš, ako ti to pomôže🙂
A nehambi sa, ak ti niekto niečo ponúkne zadarmo, tak ber. Aj na doma ti treba koooopec vecí, viacej ako von 😀

latvia
23. apr 2010

ja mam este jednorazove plienky ktore su nam male 😅 dostali sme ich na krstiny, tusim znacka tesco, neviem, je ich mozno 15-20, mozem poslat.a mozno sa aj vecicky najdu, len musim zalovit v zasobach.co ti presne chyba? aby som poslala nieco co nemas

mima89
23. apr 2010

martinka ak sa mozem spytat tak ten tvoj ex aj prispieva nieco na maleho? alebo nie?

martinka17
23. apr 2010

nie, on sa naposledy ozvval ešte pred pôrodom, ale to mi len oznámil že je šťastne ženatý. A neviem, či vôbec vie, ako sa malý volá, nie to ho ešte vidieť🙂
Mne pomáhajú hlavne rodičia a postráži ho aj sestra so švagrom 😀

mima89
23. apr 2010

a nie je ti to trosku luto? ze maly nepozna otca? aj ked je aky je....ak on nema zaujem tak to jasne ze nema cenu len je mi cudne ze o vlastneho synceka sa nestara a na krku ma 3dalsie deti....dobrovolne...