Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

mirka414
17. jan 2008

tu 1000by som mu pripocitala na konci ku dlhu na vyzivnom pre teba a dieta!!a ja by som bojovala o kazdy halier!!

julia225
17. jan 2008

dobry napad mirka... aj ja...

nomisek
18. jan 2008

Tak děvčata zažádala jsem si o osvobození. Ale prej mi možná nevyhoví z důvodu vysoké mateřské...... Tak tomu říkám teda spravedlnost!!!!!! 😲 😲 😲

mirka414
18. jan 2008

co je to vysoke materske 😠 😠 to je do smiechu...

nomisek
18. jan 2008

no to teda!!!!! Už mě to přestává bavit, protože budu akorát platit platit a platit a z něho nic nedostanu......

mirka414
19. jan 2008

nomisek ale jeho potrestaju a mozno ta jeho fiflena nebude mat o neho zaujem ak budes nieco proti nemu bojovat.odkladaj si kazdy doklad o platbe a na konci mu to spocitaj...

julia225
19. jan 2008

teda nomisek, sory ale to su svine na tych uradoch, matka nech si poradi ako chce, hlavne ze otecko si gule vyvaluje.... 😠

nomisek
19. jan 2008

máte pravdu holky, budu bojovat i za poslední trenky 😀

julia225
20. jan 2008

😀 drzime paluchy 😝

mirka414
22. jan 2008

ahoj dievcata ako pokracujete,ako zijete...?

julia225
23. jan 2008

zijeme, momentalne zhanam robotu, na september teda od, aby som mohla dat krpatu do skolky... 😉

mirka414
23. jan 2008

aj ja si hladam pracu,uz sa mi nieco rysuje 😵 ale ja chcem nieco popri malinkej teda doma snou nieco ako operka.budeme to mat zaplatene a malinka bude mat aj kamosku.snad mi to vide.drz mi palceky a ja budem drzat tebe 😀

nomisek
23. jan 2008

taky budeme držet palečky..... 😀

musko
23. jan 2008

Čafte babulky!
Tak - ja popri materskej mám 2 práce - 2x do týž chodím pomáhať nášmu p. Dr. na obvodné zdrav. stredisko a ostatné dni - spolu s Petríkom pracujeme v Materskom centre, takže som vyťažená celý týždeň 😉 . Takže Vám prajem, aby sa Vám podarilo niečo zohnať, každá korunka je dobrá 😵 ...

julia225
24. jan 2008

to super, .... ja uz nechcem byt soma, a nekrpatiet v mojom obore,a hlavne sa moct normalne OBLIEKAT!!!tak pokusam nieco ... 😒 uvidime co... papa 😉

nomisek
26. jan 2008

ahojte holky, tak náš tatínek je jak vyměněný!!!!! Nevím co se stalo, ale včera malou hlídal celé odpoledne 😀 A v pondělí jdeme sepsat papíry, no prostě super. Komunikuje perfektně, kdykoliv mu napíšu sms, tak hned odpoví... Nechápu co se stalo, jsem za to moc a moc vděčná!!!!Jenom doufám, že mu to dlouho vydrží 😵

karolinkap
26. jan 2008

baby caute, ja vas sledujem uz dlhsiu dobu, lebo tiez patrim do tejto temy 🙂
ja som urobila jednu strasnu blbost a to ze som sa dala dokopy s otcom mojej malej, ktory sa na nas vysral, ked mala 3 mesiace, byvali sme v byte, ktory je napisany na jeho matku a ta hned ako sa dozvedela, ze od nas odisiel ma aj s malou vyhodila z bytu ☹ to by nebolo vsetko, hned vymenila vsetky zamky aj od schranky, aby som si ani postu nemohla vybrat... on sa vratil k manzelke a po 5 mesiacoch od nej zas odisiel a zacali sme sa stretavat.. malinku si brava kazdu sobotu a vcera mi hovori, ze jeho matka chce malu vidiet. no to nemal robit,lebo som dostala hysak, vsetko to zle sa mi pripomenulo a som mu povedala, ze ta zena si malu nezasluzi vidiet za to vsetko cim sme museli prejst a ako svinsky sa zachovala. priznavam, ze som to prehnala a vcera sme aj pekne krasne opat ukoncili nas "vztah"...
teraz mi je totalne na hovno, nechapem na co som si s nim opat zacala, ked viem aky je a co vsetko nam sposobil. uz som bola na tom super a teraz som opat v srackach... 😒 ☹

mirka414
26. jan 2008

nomisek gratulujem a dufam ze ti to dobre dopadne.daj vediet 😵 😵
karolinka dala si sancu 😵 urobila si to pre svoju malinku,nevyslo to tak treba vstat a ist znovu dalej...necudujem sa ti ze ta to nasralo co ti spravila a ty si sa zachovala tak ako si naj.vedela.snazis sa uchranit drobceka pred vsetkym zlom.

julia225
26. jan 2008

nomisek, vies ze robis presne taku istu chybu ako spravila karolina, vsak?
verim vam, ze to nemate lahke, ja o cosi lahsie kedze moj darebak je na mile vzdialeny 😒

nomisek
26. jan 2008

hoky moje zlaté, ale já jsem tak nenapravitelná v tomhle směru. Můžu ho nenávidět, jak můžu,ale když na mě koukne, tak je to jasný, už teču 😢 Nemůžu se tomu ubránit, ale teď nevím co se děje, je opravdu jiný o trošku 😵

julia225
26. jan 2008

ja viem, mne o tom rozpravaj, ja teciem uz len pri pomysleni na neho, keby som ho videla tak ho znasilnim 😅 😝 dal by Pan Boh, aby bol iny, ziadny clovek sa nemeni, ale moze byt viac tolerantny.... 😉

vivien742
26. jan 2008

karolinkap veď si si o takéto problémy koledovala, keď máš dieťa so ženatým mužom, nezdá sa ti? Ja byť jeho matkou, tak ťa okrem toho ešte aj prefackám a jeho tiež!

karatekarfiol
26. jan 2008

vivien742, pokial nevies vsetko okolo toho vztahu, nesud. Prefackat by si potrebovala asi ty... Len ti zelam, aby si nikdy nebola v podobnej situacii a aby nikto nemal potrebu ta fackat!!!!

vivien742
27. jan 2008

karatekarfiol kľud, do takej situácie sa nikdy nemôžem dostať, lebo nikdy nenadviažem vzťah so ženatým mužom. Ja som to toiž zažila už z tej druhej strany, až to niekedy zažiješ aj ty, že v pomerne pokojnom manželstve ti tvoj milovaný oznámi že bohužiaľ stalo sa a čaká dieťa s inou, potom budeš mať na vec trochu iný názor. Ale ja ti želám aby sa ti to nikdy nestalo.

vivien742
27. jan 2008

a ešte niečo karatekarfiol neviem koľko máš rokov, aké veľké máš deti, ja mám jedno už väčšie práve s tým bývalým manželom, menšie s terajším, ale rozmýšľaj ako by si reagovala ty, keby sa to stalo tvojej dcére, že by si podobná chudera (v pohode to zopakujem tisíc krát a môžeš mi písať čo chceš), ja tieto ženy za chudery považujem ako karolinkap začala s jej manželom, prestrela by si jej červený koberec? Somj zásady nemiešať sa do mladých, ale nadšená by som teda nebola, keď si niekto buduje svoje šťastie na cudzom nešťastí. Ak boli v manželstvo problémy, mal ich partner karolinkyp riešiť alebo manželstvo ukončiť a nie preletovať od manželky k milenke. To robí len nezrelý nezodpevedný muž.

julia225
27. jan 2008

vivien nikday nehovor nikdy.... A ak nechces pomoct, nechod do tejto temy, my sa tu navzajom snazime podat pomocnu ruku jedna druhej, alebo aspon povzbudenie, tak ak nechces napisat pekne slovo, tak dovi,dopo 😠
v tejto teme sa nehadame a nenadavame si!!!

nomisek
27. jan 2008

vivien742, přidávám se ke karatekarfiol, je vidět, že nevíš, co to je mít doma takového chlapa!!! Když je člověk v takové situaci, tak jedná úplně jinak, než si dokáže představit.....Mám hodně společného (teda co se týče chování toho jedince) s karolinkap a není to nic lehkého a že je ženatý, to vůbec ničemu nevadí. Znám mnoho chlapů, kteří jsou rozvedený nebo ještě nerozvedený a jsou vzornými partnery!!!! Takže se raději nad tím zamysli, co jsi napsala vivien!!!! 😒 Zkus se na to podívat i z té druhé strany. Věřím, že to není jednoduché, když ti chlap odejde za jinou, také jsem to poznala a u nás bylo to horší, že jsme spolu měli dítě (nebyli jsme provdaní) ale i přesto dokázal odejít za jinou, kterou nedokáže milovat!!!! Není to lehká věc a ještě když je v tom dítě, tak to člověka mrzí dvojnásobně a nedokáže toto pochopit, ale zjistila jsem, že mnoho chlapů vždy dostane z dítěte strach, tak raději utečou jak malí!!!! 😠 A také vem v potaz, že mnoho chlapů ani neřekne, že jsou ženatí a až je "zaděláno" tak to jenom tak v řeči prohodí, že mají jinde rodinu!!!! i takové případy existují!!! 😠

vivien742
27. jan 2008

nomisek, ty si si asi dobre neprečítala, čo som napísala. V situácii, že mi manžel odišiel za inou a ja som zostala sama s dieťaťom a bez prostriedkov som bola. na dlhú dobu som stratila vieru v mužov a každý deň sto krát odpovedala na otázku, kde je ocko. Samozrejme tým ho nezbavujem viny, majú na tom rovnaký podiel obodvaja. V situácii, že by som so ženatým partnerom čakala dieťa som nebola a ani nebudem, pretože nechcem. A splodiť dieťa s niekým, o kom neviem, že je ženatý...Samozrejme že sa tí ženatí muži s tým nechvália hmeď, niektorí možno vôbec ale splodiť dieťa je veľmi vážny životný krok a sama veľmi dobre vieš, že v takýchto prípadoch ide skôr o náhodu alebo nedopatrenie a žena je tehotná. je to o zodpovednosti. Nenapadlo ťa, že je tu veľa báb, ktoré možno teraz so ženatým partnerom začínajú a zvažujú, čo ďalej, možno im pomôže to, čo som napísala, aby sa nikdy nedostali do takej situácie ako karolinkap. Prečo to ženatí muži robia? Pretože im to určitá skupina žien umožňuje. Alebo máš na to inú odpoveď? Bolo by pre mňa oveľa ľahšie naraziť si ženatého, zabezpečeného a ostať s ním tehotná, ako ťahať všetko z jedného platu a pôžičiek a byť na všetko sama. Nebudem predsa robiť niekomu to, čo veľmi ublížilo mne.

karolinkap
27. jan 2008

dievcatka zlate ahojte 🙂
nehadajte sa, mame si pomahat a nie sa osocovat.
vivien, ty mi nestojis ani o odpoved. mala by si sa sama prefackat, ked uz sme pri fackovani. nebola si pri tom, nevies pozadie, okolnosti a ine zalezitosti, ktore vyustili do takeho komplikovaneho trojuholnika...
vivien, nenazyvaj ma chuderou, lebo tym davas na javo svoji uroven a ponizujes samu seba na uroven CHUDERY.
kiez by sa to tvojej dcere nikdy neprihodilo, ak teda mas dceru.... vyhodila by si potom tu chuderu zo svojho zivota????

musko
27. jan 2008

Diečatá - neurážajte sa, veď je to zbytočné! Každá ste si niečo prežili, trápili sa a už to patrí minulosti - takže ste si prestáli svoje a akceptujte sa....
Viv, ak sa Ti niečo nepáči, tak to proste nečítaj a hotovo. My sa tu s dievčatami navzájom posdporujeme a pomáhame si, ak to nechceš, je to Tvoja vec. A naozaj, nič v zlom - je mi ľúto, čo sa Ti stalo, ale NIKDY NEHOVOR NIKDY: vieš čo sa hovorí - zariekaného chleba najvačší kus...... 😉