Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

filipal
1. dec 2010

@sylvka neboj, to zvladnes! napis aj viac....co to boli za spory?

eaka
2. dec 2010

@sylvka spomínaš spory s "tchýní a tchánem" a čo spory s manželom? tie neboli? možno odíde s Tebou... ale @filipal má recht, napíš viac, lebo takto nemôžeme reagovať... samozrejme držíme palušky 🙂

zahrika
2. dec 2010

@sylvka tak ta u nas vitam.. ale kedze spominas svokrovcov, mozno ze to s partnerom nie je take zle... len sa potrebujete osamostatnit..alebo sa mylim? 😒

Inac baby ja furt v kope, dnes 4 den po termine... 😠

eaka
2. dec 2010

@zahrika my sme rodili až 10 dní po termíne. pohyb, varené vínko, sex (ide to aj bez chlapa, vraj dráždenie bradaviek) 😉 ... vraj štipľavé jedlá, preháňadlá, prechádzky... ja som vydrhla dlážku v celom byte na kolenách...vraj to rozbehne pôrod...nerozbehlo..ale skúsiť môžeš 😉

zahrika
2. dec 2010

@eaka hmm... no ved som dnes hovorila, ze som uz niektore spustace skusala a dnes mam v plane nabehnut na ne znova 🙂 malemu je tam fakt dobre.... 🙄

zahrika
2. dec 2010

doktor povedal ze v nedelu vyvolaju... ale ja chcem radsej prirodzene... takze do nedele sa musime posnazit 🙂

eaka
2. dec 2010

@zahrika tak držíme palce

sylvka
2. dec 2010

ahojky,holky samozdřejmě to byli spory hl.s manželem a příčinou byla většinou tchýně,nebo tchán.máme společné bydlení,což je první kámen úrazu.m.můj přítel(nevzali jsme se)je silnej mamánek a při každém konfliktu stojí za svojí maminkou-což je druhej kámen.se slovy že jestli se mi to nelíbí ať táhnu,jsem se celkem smířila,ale včera poslední kapka byla,když mi toto přetlumočil i od jeho rodičů.využíval totiž toho,že nemám kam jít(u našich je plno.)bylo už oho opravdu moc.holky,jde se podřizovat,ale jen do určité míry.takže jsem udělala první krok a řekla vše rodičům,bylo to neuvěřitelně těžké,ponižující,pocit že jsem to nezvládla.druhý krok(a neuvěřitelné štěstí)že jsem ze dne na den našla krásný podnájem(9000!!!),m.mi slíbil,že mi bude na kluka dávat 6000 🙂 a maminka mu to schválila,což znamená,že je to snad hotová věc.čili mám podnájem....dopíšu odpo MM se blíží...

eaka
2. dec 2010

@sylvka to je znamenie, že to je správny krok... partner je očividne spokojný, keď rieši výživné a bude kľud... pre dieťa to najlepšie, spokojná mamina

sylvka
2. dec 2010

hm.díky,je to těžký,v noci jsem spala snad hodinu.....

katarina1234
2. dec 2010

@tami_tami mne pisala pravnicka navrh len na vyzivne na mna a vybavicku a to som zatial neplatila, iba somdala zalohu 150Eur ale ja budem na sude ziadat aby mi ju zaplatil ex nakolko mam na to pravo. Navrh na vyzivne na maleho som si pisala sama podla vzoru co bol na nete, takze som usetrila. Dufam, ze bude dobra tvoja pravnicka a riadne nech cvaka, ja tiez uz nevychadzam nakolko som na rodicaku ☹

tami_tami
2. dec 2010

@katarina1234 no ja som hned na prvom stretnuti zaplatila 10 eur za konzultaciu - tam som sa jej priamo spytala kolko by to stalo tak mi povedala ze najnizsia suma aku mi moze dat je tych 100 eur... ze sa mam rozhodnut a ak sa pre nu rozhodnem tak mam prist v dohodnutom termine... tak mi nasi pozicali a sla som... spisala navrh na maleho a tu vybavicku, veci okolo mna - vydavky pocas tehotenstva a porodu... neskor mi pri dalsom stretnuti povedala ze ma vlastne bude aj zastupovat takze vlastne to povazujem ze je to v tej sume 100 eur... tiez chcem aby mi to preplatil no on po prve urcite neprebral predvolanie... a ak by aj nahodou nejakym zazrakom tak mu nedokazem aky ma prijem - ze robi a ze mina lenna chlast a seba ze doma mu este aj internet platia a pod.... si nedokazem predstavit ako to dopadne lebo ked z toho chudacik vyjde ako nezamestnany a ma mi platit aj spatne za rok + splacat vybavicku + dalej vyzivne tak to mi bude splacat asi cely zivot...

katarina1234
2. dec 2010

@sylvka takeho maminkineho maznacika som mala aj ja, to je najhorsie co moze byt a ono je niekedy lepsie zbalit sa a odist lebo by ta deptali psychycky este pekne dlho. Drzim palceky.

katarina1234
2. dec 2010

@tami_tami to sa neboj daju mu pekne zaplatit a dufam ze aspon 70Eur dostanes ale to naozaj zalezi na sudcovi ale vytiahni vsetko co on vies co sa tyka jeho primov (legalnych aj nelegalnych) a ako dlho je nezamestnany?

eaka
2. dec 2010

inak tí chlapi sú riadne k***y, deti robiť, to áno, ale zodpovedne sa postaviť k ich výchove, tak to už bolí... ale keď im chce človek siahnuť na ich rodičovské práva, tak sa zrazu zobudia a milujú deti nadovšetko na svete, že? (zmeniť dieťaťu priezvisko je takmer nemožné... e.g.)

bashenka
2. dec 2010

@zahrika mne ho tiež vyvolali a pohodka takže sa nemáš čoho báť 😉 Držím palce !

sylvka
2. dec 2010

@katarina1234 a kdy si odešla ty?už s dítětem?

tami_tami
2. dec 2010

@katarina1234 neviem ako dlho ci robil normalne ci nie od kedy sme boli v kontakte...

katarina1234
2. dec 2010

@tami_tami sud si bude zistovat prijem za posledny rok a on to bude musiet zdokladovat

katarina1234
2. dec 2010

@sylvka vykaslal sa na mna v 5. mesiaci a to vdaka natlaku rodicov a oni robili peklo od zaciatku a robia doteraz 😠

risiacik255
8. dec 2010

@julinka2787 ďakujem ti veľmi pekne za rady...a ty si už mala pojednávanie ohľadom otcovstva? či ešte žiadne?

@katarina1234 - ďakujem ti veľmi pekne...s tým čestným prehlásením je to dobrý nápad, ďakujem ti moc za radu, a to stačí podpísať doma alebo musí byť nejako potvrdené?...inak čo si písala v súvislosti s tým DNA, to je riadne divné že keď už máte toto, aj tak musí on prísť osobne, dosť blbé...Katka, ty máš riadny prehľad, fakt klobúk dolu 😵

kočky, ešte som sa chcela poradiť, čo sa berie ako výbavička a čo nie? nám už totiž prišlo predvolanie na pojednávanie, máme to pekný vianočný darček - 22.12., a zatiaľ sme podali návrh len na otcovstvo, výživné a zverenie do mojej starostlivosti. Výbavičku a výživné na mňa zatiaľ neriešim, lebo právnička z Centra právnej pomoci (nemôžem si totiž dovoliť právnika a keď mám nárok na bezplatnú pomoc, tak to využijem) mi tvrdila, že by som:
- po prvé - musela na súd do Čiech (a to si fakt s polročným bábätkom nemôžem dovoliť),
- po druhé - súd by som prehrala, a
- po tretie - platila by som jeho právnika.
Tak som to vzdala, ale radili ste mi tu vy a radila som sa potom aj s kamarátkou čo študuje právo, a vôbec by to tak nebolo, tak kašlem na túto právničku a nechám nech sa vyriešia zatiaľ tieto veci a potom sa uvidí, podám ďalší návrh na výbavičku a výživné na mňa potom. Ale teraz si musím spísať výdavky a preto vás prosím o radu, čo sa teda berie ako výbavička? Ďakujem

julinka2787
8. dec 2010

@risiacik255 no my už čakáme na predvolanie od súdnej znalkyne na testy otcovstva... a výbavička je všetko čo pre dieťatko potrebuješ... oblečenie, fľašky, cumlíky, obliečky do postieľky, postieľka, autosedačka, kresielka, hojdačky, kočík, plienky bavlnené, osušky, kozmetika pre bábo, vanička, teplomer, odsávačka a tak... a nezabudni aj na veci čo si potrebovala ty ako tehuľka, oblečko, vitamíny, podprdy... ja som mala aj bločky ale asi ich ani neriešili, lebo súdy už vedie koľko stojí bábo...a súd by sa mal konať v mieste tvojho trvalého, keďže bábo je už na svete... a neprehráš, lebo podľa zákona ti to patrí... držím palčeky!!! 😉

tilda
8. dec 2010

@eaka svata pravda!!!! skoda...

katarina1234
10. dec 2010

@julinka2787 moj drobec je uz na svete 8 mesiacov a sud ohladom vybavicky sa aj tak kona v BA aj ked som ziadala hned po narodeni aby to bolo vratene do MT bohuzial to su slovenske sudy a nikoho nic nezaujima 😠 a este neviem kolko krat sa budem trepat do BA.

julinka2787
10. dec 2010

@katarina1234 no mojka... a prečo ti to nevrátili do MT?? dali nejaký dôvod...

katarina1234
10. dec 2010

@julinka2787 vobec na moj podnet nereagovali, proste ho ignorovali a az ked som dalal prietahy v sudnom konani tak radsej vytycili pojednavanie. Som s toho pekne zhnusena.

julinka2787
10. dec 2010

no to ti verím... 😠 je to fakt sila... 😖

paegaska
11. dec 2010

@risiacik255 Ahoj, já jsem teda měla soud o svěření dítěte v čechách, ale myslím,že to platí i pro slovensko, výbavička se uvádí právě u tohoto soudu a u tohoto soudu se řeší výše alimentů.
Takže to si určo nachystej. Já jsem používala papírové plínky a dala jsem do výbavičky i pár balíků - je to normální součast výbavičky - první nachystaná zásoba.
Akorát je zvlášť soud o příspěvek pro osamělou matku, ale s tím nemám zkušenosti.
Připrav se na to, že právě náklady za polovinu výbavičky a věcí nutných s těhotenstvím a porodem(můžeš si uvést, ono stejně pak záleží na soudci) a alimenty zpětně přikáže soud nejspíš otci posílat ti ve splátkách a k tomu samozřejmě bude platit normální alimenty po dobu než vše splatí.
To mě vždy pobaví, protože matka má na sehnání peněz na výbavičku 9 měsíců a otec 9 měsíců + další měsíce než začně a rozhodne soud + dejme mu ještě další měsíce na splácení 🙂
držím palce

julinka2787
11. dec 2010

@paegaska no aj mne to ten trpák splácal, ale mňa sa pýtali, či povolím aj splátky, alebo to chcem naraz... ale je to blbosť, ja som tiež tým argumentovala, že mňa sa nikto nepýtal, či na to mám a či nechcem splácať, musela som to platiť všetko sama a hneď, ale tak tie splátky som mu povolila... aspoň som to mala ako prilepšenie k materskej. celkom slušné prilepšenie... 😝 no už je dosplácané a teraz budeme kŕkať, kým nám dosúdia otcovstvo a potom aj zverenie a výživné... 😖 ale tak dá sa vždy nejako. no potom bude musieť aj spätne zaplatiť a to mu už nepovolím splácať... nech si prachy zháňa kde chce... 😠 sú to hajzli tí "naši" "chlapi" ☹

risiacik255
11. dec 2010

@julinka2787 ďakujem ti moc moc za rady aj povzbudenie, hádam to dobre dopadne 😒
hlavne mám stresy teraz na toho 22.12., uvidíme jak to dopadne, no bojím sa dosť toho, ani neviem prečo...aj ty si mala také divné pocity z pojednávania? mám sa báť?
a ozaj, čo sa týka tej výbavičky...ja totiž neviem rozlíšiť čo patrí do výbavičky a čo už do bežných mesačných výdavkov, napríklad ktoré oblečienko ide do výbavičky a tak...a oni na pojednávaní o výživné chceli aj bločky od teba dokladovať na súde? lebo vraj tú sumu budem musieť obhájiť, čo chcem aby nám dával ako výživné