Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

anina818
9. apr 2013

ahojte baby som tu nova,neviem kde ako to tu chodi,chcem sa opytat ci ste niektora nekupovala teraz niekedy novy kocik?nejaka maminka z okolia ziliny,dakujem...potrebovala by som blocik poziciat...

antonio28
9. apr 2013

@123jitkaaa uplne chapem,ocom pises..ze na vsetko sama a bez opory..hocijakej... prezivam to iste.
ale musime dat hlavu hore a jednoducho kracat a bojovat.
lebo nas "niekto" potrebuje! a to niekto je nase VSETKO!

lenula57
9. apr 2013

@123jitkaaa u mňa je to zložitejšie lebo ako vzhľadom aj na môj mladý vek a tiež ma podvádzal a všetko čo súvisí ale v mňa to bolo tak že sa to zistilo trocha neskor a na potrat sa už ísť nedalo aj za tento fakt som vďačná..

kveta
10. apr 2013

Baby, ved Vy si tu mozete byt navzajom oporou, pomahat si. Staci ked sa skontaktujete podla bydliska. Raz postrazi deti jedna, raz druha..

123jitkaaa
10. apr 2013

@antonio28 Ved ano.Ale ja to este nerealizujem pretoze male ,este nieje na svete..Dufam,ked sa narodi tak sa vsetko zmeni a budem uz konecne stastna aj bez toho hajzla !!!

123jitkaaa
10. apr 2013

@lenula57 umna to bolo tak isto.Ked som bola na gynde tak mi povedali ,ze som uz v 13tt.takze sa uz nic neda robit...neverila som vlastnym usiam pretoze,som si stale myslela ,ze som neplodna...kedze sa mi 6r.nedarilo otehotniet..A teraz som a z jednej strany som stastna, ze to male mam ale z druhej som nestastna ze ho cakam s takym hovedom... ☹

lenula57
10. apr 2013

@123jitkaaa to je najhoršie lebo ako to neriešim lenže vieš bojím sa jednej veci ja som dosť mladá ja som mohla kľudne počkať aj 5 rokov..

kikaba44
10. apr 2013

@123jitkaaa Prepáč, a doteraz ti nevadilo aký je a že rozťahuješ nohy práve jemu? Alebo si odrazu zistila, že nie je jediný na svete? 😕
@lenula57 veru mladá a múdra, dúfam, že súčanka 😀

123jitkaaa
10. apr 2013

@kikaba44 taky nebol predtym...je to na dlho

marioneta89
10. apr 2013

Ahojte 🙂 v máji sa tiež stanem slobodnou maminou, s priatelom niesom od decembra..na babatko sa velmi tesil a chcel ho, ale povedal ze som sa zmenila (tak, ktoru z nas nechytila mala nervozita v prvych mesiacoch tehotenstva ze ano ) a ze chce byt sam nejaku dobu-cize klamstva, lebo..nakoniec sa z toho vyklulo to, ze ani nie tak sam ako s druhou s ktorou si zacal..o maleho sa vraj chce starat, no zatial to tak vobec nevyzera kedze sa ma doteraz ani len nespytal ci nieco potrebujem pre babatko, ale nevadi, vsetko som si zaobstarala a o jeho snahu nestojim ked sa vzdal syna este skor ako sa mu narodil..ale v rodnom liste chce byt zapisany, ze otcovstvo potvrdi..tak mam na vas otazku, ze ci do porodnice treba priniest aj jeho prehlasenie o otcovstve z matriky alebo nie..moj gynekolog mi povedal ze meno ked nahlasujem svoje tak v porodnici nijaky papier nepotrebujem, ale to o otcovstve neviem..poradte 😀

lenula57
10. apr 2013

@kikaba44 nie som 🙂..ale nemusela si byť na ňu taká hnusna zamilovanou človeku nevysvetlis aj keby sa ako koľvek chceš ale kazdy sa učí na svojich chybách..

tadaminka
10. apr 2013

@marioneta89 ahoj, ak chce byt otec zapisany na rodnom liste musi na matrike podpisat prehlasenie o otcovstve tvojho dietata, uz pocasteho ale este nenarodeneho...znie to divne ale tak to na tom tlacive je :D a tam sa aj uvadza ci bude mat dieta jeho druhe meno. tento papier musis mat pri porode v porodnici inac otca do rodneho listu nezapisu.

lenula57
10. apr 2013

@marioneta89 samozrejme aby bol vedný pri malom od začiatku lebo by z toho boli veľké problémy čiže na matriku a inak este sa dohodnite alebo mu oznam aby si aj ty nebola prekvapená že koho bude mať mali priezvisko..a držím palce aby všetko dobre dopadlo 😉

venija
10. apr 2013

@marioneta89 my sme prehlasenie o otcovstve do porodu nestihli, spravili sme to az po narodeni malej, ked sme boli pre rodny list.

marioneta89
10. apr 2013

@tadaminka viem ze taky je zakon ze pred porodom sa to len vyhlasuje na matrike a po porode by o tom uz mal rozhodovat sud..som s nim dohonuta tak ze na tu matriku pojdeme, len som nevedela ci je to potrebne vziat do porodnice..dakujem za odpoved

@lenula57 priezvisko bude mat moje,ale dufam ze na to nepotrebujem jeho suhlas..dakujem, dufam ze dopadne 🙂

@venija aj otec musi byt ucastny pri tom ked sa ide pre rodny list??

tinka_21
10. apr 2013

@marioneta89 My sme to tiež pred pôrodom nestihli... takže dcérka automaticky dostala priezvisko po mne už v pôrodnici. Potom sme šli na matriku dodatočne, a tam sa to dá zmeniť ešte to priezvisko, kým nie je vystavený rodný list, po jeho vystavení je každá zmena už za poplatok. No a keďže polovičke bolo jedno, ako sa bude volať, tak som jej nechala priezvisko po mne, lebo mne nie je jedno, že by som sa volala inak ako moje dieťa, a vziať si ma nechcel, tak sa s tým musel len zmieriť. Súhlas s priezviskom sa podpisoval na matrike. Čiže ak tam pôjdeš s ním, musí sa pod to podpísať.

tinka_21
10. apr 2013

@marioneta89 A aj čo sa týka otcovstva, dá sa to prehlásiť aj po narodení, aj u nás to tak bolo. A na matriku musíš ísť ty určite, jemu rodný list bez teba nevydajú, keďže vlastne nemá na základe čoho preukázať že je otcom tvojho dieťatka 😉

lenula57
10. apr 2013

@marioneta89 nie to je na vzájomnom rozhodnuti ale matka na väčšiu právom moc rozhodovať keď nemáte vzťah..vlasoch skúsenosť 😉

marioneta89
10. apr 2013

@tinka_21
@lenula57 no super tak sa s nim dohodnem na nejakom datume ked bude matrika otvorena a nech to mam uz co najskor za sebou..najjednoduchsie by bolo keby sa to dalo vybavovat bez tych chlapov, lebo vobec nemam chut ho vidiet 😀

tinka_21
10. apr 2013

@marioneta89 ak chce byť v rodnom liste, a ty ho tam chceš tiež, tak bohužiaľ získava rovnaké rodičovské práva ako ty (aj ked sa ako otec nespráva... to som sa nedávno dozvedela 😖 ) takže ste rovnocenní... až ked by bolo dieťatko zverené do tvojej starostlivosti súdom, tak si jeho zákonná zástupca už len ty (myslím 😖... neviem celkom presne, ešte ma tieto naťahovačky len čakajú 😖 )

tadaminka
10. apr 2013

@marioneta89 pokial je na rodnom liste uvedeny aj otec, po vystaveni rodneho listu musi pre neho na matriku ist otec. neviem co je to za blbost, mne povedali ze mne rodny list nemozu vydat mne lebo otec pri prebrati musi suhlasit s menom dietata

lenula57
10. apr 2013

@marioneta89 to áno ale čo narobís 😉..a nehovor pohlavie lebo aby náhodou nevznikol problém 🙂

marioneta89
10. apr 2013

@tinka_21 ja by som bola najspokojnejsia keby bol len napisany a nic viac, nech sa stara o seba ked si vybral inu cestu, no ale uvidime co to da 😝

marioneta89
10. apr 2013

@lenula57 😕 on vie pohlavie..precoo??

bambola
10. apr 2013

@erikaaaa4 ahoj, aj my sme same dve v prahe 🙂 pracovat budem najskor v septembri, teraz sa ideme stahovat... tiez rozmyslam ako to zvladneme financne

lenula57
10. apr 2013

@marioneta89 lebo kedy sa nahodou sekli doktory vie potom by si to musela vybavovať nanovo ale ak to vieš na 100% tak povedz ja to viem tiež na 100% že to bude chlapec ale tak som povedala že neviem čo to má byť 🙂

marioneta89
10. apr 2013

@lenula57 jaj tak, myslis asi na matrike ze to nemam hovorit..niee to nebudem konkretizovat aj ked je vysoky predpoklad ze to bude chlapcek lebo výbavičku vzdy poctivo na ultrazvuku ukáže 😅

lenula57
10. apr 2013

@marioneta89 sak 3D to aj mne potvrdilo aj ja budem mať chlapčeka 😉 ..a aké dávaš meno?? 🙂 🙂

marioneta89
10. apr 2013

@lenula57 ja som nebola na 4D ultrazvuku ale aj na normalnom sone to bolo dost dobre vidno 🙂 Damiánko by sa mal volat..a ty??

lenula57
10. apr 2013

@marioneta89 ani ja som nebola n a4D ale iba na 3D a mám aj fotečku 😉 ...moj Sebastianko 😀 😀