Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

zuzana1710
24. jún 2008

tak som rada,ze som ta rozosmiala..a ty sa kde nachadzas??ale ved v 20tt by si uz mala mat brusinko,tak mamina si urcite vsimne...
ja budem mat 29 v oktobri.a porod na sk som povodne mala na plane..ale bola som na urade tu v espani a pytala som sa ako to je s materskou,ci ju dostanem aj ked odrodim na sk,ale povedali mi,ze nie a mam si dobre rozmysliet co urobim,bo na sk by ma vysiel velmi draho porod kedze neplatim zdravotku...a nedostanem matersku a ani prvoroddicsky prispevok.....tak som musela kvoli prachom zostat tu...radsej by som bola doma s nasimi,ale bohuzial to nejde...cakaju ma este velke vybavovacky a papierovacky okolo drobca,ale pevne verim,ze to vybavim hladko a bez probolemov...ach jaj..
som priamo z nitry.
😉

naifka
24. jún 2008

aha, no tak to chapem, koli prachom je to asi jasne ovela lepsie ostat tam, aj ked tazko tak daleko od domova a rodinky, to je velka podpora...ja dufam, ze aj ta moja tak zareaguje a aj ked asi budu riadne v soku, a hlavne budu sklamani koli mne, ze som takto dopadla :( ale dufam, ze v konecnom dosledku sa budu tesit...
no veru, caka ta toho este dost... hlavne zvladnut porod a porodit zdravu krasavicku.. potom ti urcite pri pohlade na nu pojde vsetko vybavovanie ovela lahsie a jednoduchsie....
ja som v BA

zuzana1710
24. jún 2008

naifka,citis uz aj pohyby krpceka???pockaj za 2-3 tyzdne ako bude tancovat.... 😀 brusko ti bude nadskakovat..je to velmi mile.. 🙂

zuzana1710
24. jún 2008

no ved ani moja mamina neni nadsena z toho,ze malinka bude bez otca a dost ju to trapi,ale tesi sa aj tak...stale mi vravi aby som pohladkala Zairiku a ze jej posiela pusinku...mamina je hrozne zlata...ani som necakala,ze ju to tak obmakci..bo vzdy vravela,ze ked zostanem tahotna,tak nemam ani domov chodit...ale velmi rychlo zmenila nazor...a pomaha velmi vela...aj vela veci pre mimi nakupila a zhanala...za to jej budem do konca zivota vdacna...neboj aj tvoja mamina sa urcite bude tesit,ze bude babka... 😉 ved babo je to najkrajsie v zivote a nemoze za to,ze svet je svina a hlavne muzi su svine... 😒

hillary23
24. jún 2008

sorrelia

nop hej to ti verim ze si to musela predat..bo nemas s coho zit a rodicia ti nepomahaju ci ako??? no moja ma uz rok a to je ine ako pit len mlieko ako ten tvoj...ale uz mi spi ta je klud..no sak aj ja ked vidim taky stastny par vonku ta sa sama pytam ze preco to tak aj u mne nemohlo byt...ale to je osud vies..

sorrelia
24. jún 2008

hillary
nasi pomahaju ako mozu ale su na dochodku 😒 takze tak... sami maju malo ☹

naifka
24. jún 2008

nemozem spat ☹ sakra... 😖

hillary23
25. jún 2008

sorrelia

ta nasi pracuju ale mi moc nepomahaju bo to je moc zamotanee...som sama uplne nanu ale mam bratov a ich baby mi pomahaju velmi kebyze niet ich neviem...mam to ja dma tazke naj by som bola sama zila s malou..chlapa tak skoro ja nechcem .taze tak..naco ked chlapy su debili..?nee

sorrelia
25. jún 2008

hillary
to mi je luto, ze doma to mas take vselijake... aj ja som mala raz ma ttato hcel vystahovat - mama ho zhaltovala... brat mi robil zo zivota peklo... viem ake to je ked je doma zle 😒 ... ale je fajn, ze aj napriek tomu ti ma kto pomoct...
nie vsetci chlapi su idioti 😉 neboj najdu sa aj normalny 🙂 ... mam kamaratku ktora bola tiez slob. maminka a ten jej ex jej ponicil zdravie a nechal ju na pospas osudu s nedonosenymi dvjickami, bez prostriedkov... chudatko ma trvale nasledky na zdravi ale ma pri sebe uzasho muza co sa stara a lubi niel en ju ale aj deticky... dal by im prve posledna - nezufaj chce to cas a ked to najmenej budes cakat aj tytakeho stretnes 🙂 😉

plasta
25. jún 2008

sorrelia
tak snad to nejako vyriesis s tym kociarikom... a k ortopedovi idete prvykrat, ci uz ste boli

sorrelia
25. jún 2008

ideme prvy krat... a ten kocik uz riesim hadam ho poriesim

plasta
25. jún 2008

no, tak to drzim palce... aj na kociarik aj na ortopeda... my sme mali takeho skveleho stareho pana... abolo to super, raz-dva USG urobil, napisal spravu a sme isli...

naifka
25. jún 2008

SORRELIA neboj, poriesis...ved si sikulka !!! 😉

sorrelia
25. jún 2008

heee 😀 dakujem

naifka
25. jún 2008

PLASTA a ty si odkial ? kde byvas ?

zuzana1710
25. jún 2008

naifka,pisala si,ze nemozes spat??hmmmm..ja to mam uz dobre 3 mesiace..vobec nespvam cele noci som hore a zvlaste teraz..brucho mi zavadzia a ked sa chcem otocit po 15 minutach,bo dlhsie nevydrzim na jednej strane,tak sa otacam 5 minut,co som ako tulen a krize ma bolia...a potom na to zase treba cikat..to idem aj 6krat za noc,takze mam riadnu pripravu na babatko na nocne vstavanie... 😉

mirka2709
25. jún 2008

ahoj slobodne maminy!

vidim, ze mame toho vela spolocneho. ja som uz coskoro rozvedena mamina a to moj syncek ma iba 5 mesiacov. u nas sa to zacalo, ked som bola od tretieho mesiaca na rizikovom tehotenstve. nic velmi vazne, ale musela som zostat doma. s manzelom sme boli spolu sedem rokov, potom sme sa zobrali, a naozaj z lasky. dietatko bolo tiez vytuzene, ale... pocas mojho tehotenstva sa ponukla mila kolegyna a bola ruka v rukave. jej vobec nevadilo, ze sme manzelia nieco vyse pol roka a ja cakam babatko. samozrejme, manzela neobhajujem, je to taky isty "charakter" ako aj ona. rozchod mi oznamil, ked som bola v osmom mesiaci tehotenstva, asi tri dni po mojom navrate z nemocnice, kedze mi hrozil predcasny porod. bola som uplne v soku, nespavala som, no jednoducho strasne obdobie.
porod som zvladla sama a som na seba a aj malickeho velmi hrda.
dnes som uz celkom v pohode, malicky mi robi obrovsku radost. viete, ze je to najuzasnejsie dietatko na svete? 🙂
samozrejme spolu so vsetkymi vasimi 🙂
nastastie mam tiez moju rodinu, maminu, ktora mi velmi pomaha a vela kamaratov, ktori stoja pri mne.
drzim vam vsetkym palce, nech su nase detitcky zdrave a my tiez. to je to najhlavnejsie.

giguska11
25. jún 2008

Ahojte kočky ja Vás obdivujem mne sa takéto niečo stalo pred 2 rokmi, ale ešte teraz som v P... Plačem každú noc, keď vidím otcov s deťmi tak mi je to ľúto a znova plačem. Nič ma nebaví...Otec malej nás ignoruje vôbec mi s malou nepomáha a malá potrebuje pomoc aj po zdravotnej stránke. Ja neviem keď sa raz cez toto dostanem, tak mi dajú Nobelovú cenu :o). Takýchto chlapov by mali vykastrovať ..... xixixi  pekný večer.papa

sorrelia
25. jún 2008

giguska
uplne suhlasim s poslednou vetou 😀 😀 😎

dievcata akurat som cihala na postu pre tebe ale tu cesku... ja to normalne nepozeram, ale toto ma soklo ...
Bola tam kocka co hladala svoju setru.. mali podareneho tatina, ktory asi nemal nic ine na praci ako plodit deti a neplatit vyzivne... nakoniec vysvitlo, ze su 4 surodenci... 2 setry a 2 bratia ...
mi prosim povedzte, ze co je toto za chlapa ???

naifka
25. jún 2008

SORRELIA no vidis....nikdy nevies...kolko surodencov bude mat tvoj Matejko :D to bol vtip... som chcela trosku odlahcit situejšn 🙂
dufam, ze vsetky sladko spinkate so svojimi miminkami, lebo ja akosi zase vobec nemozem ☹

zuzana1710
25. jún 2008

naifka,tak sme dve,co nemozu spat,ale musim vypnut pc,bo tu budem aj do rana a musim si aj oddychnut,bo zajtra do prace,,tak ti prajem dobru noc a malinkemu posielame pusinky...lahni si aj ty a len tak lez..hadam aj zaspis nachvilku...ja to tak robim..ked nemozem spat,tak aspon mam zatvorene oci a aj to pomaha.. 😉 tak pa pa 😔

sorrelia
25. jún 2008

ahojte tak ani ja nie a nie zaspat 🙄 , ale dnes sme mali s maminou dllllhu debatu celkom dobru ... aspon nieco
naifka
😀 kto vie mozno o par rokov sa dozvieme ze matulo ma dalsich 15 bratov a sestier 😀 😀 😀

hillary23
26. jún 2008

sorrelia

kebyze vies kolko krat mna chcu z domu vystahovat vyhodit aj pred nedavnom mi to hrozilo...ja mam doma peklo a som si ani nemyslela po skole ze budem mat taky zivot!!! nasich asi nezaujima kde by som bola s deckom sama asi na ulici abo kdee..ale ja som si povedala aky mam osud taky ho mam...ked je zle a ma byt zle stale tak budee!!! moj ex si uziva stastia a ja trpim a nikeho to netrapi ze s amam zle..nasi o tom nevedia naco ...bo mi raz povedali ake ty mozes mat problemy..mam a jakee..proste ale snad som si povedala ze dakedy bude dobre..no tak otje daco ked uz ma take nasledky .neboj sak aj ja nemam nervy uz dobre..tiez ma to poznacilo vsetko....ex tehotenstvo ,tu doma a take veci...ale ako som si tu citala su aj horsie baby ...ach boze..no hej viem ze existuju taky super chlapy ja poznam takych mam kamaratov.co by dali aj modre z neba..tomu druhemu..len to su len kamosi...🙂)

sorrelia
26. jún 2008

hillary
si bojovnicka a bojujes ako vies... a to dobre pride...nie zajtra a mozno nie o mesiac, ale ja verim, ze to stastie na teba volakde caka...
neviem ako je to u vas doma - no skus sa s vasimi otvorene porozpravat...

hillary23
26. jún 2008

sorrelia

ne ja snimi o tomto nebudem kecat zbytocna namahaa..no doma je to na P!!!bo ked mas takeho k...a otca tak to sa tu neda zit ani byvat nic..este ked ex mi neplati a ma to nebavi tote natahovacky naj by som to zrusila a kaslala na jeho prachyy.naco ked sa o decko nezaujima ne??sice sa mi tazko zije po financ.stranke ale co uz...aj by som chcela dakde robit len nemozem kedze nasi mi malu nezavaruju bo pracuju ale aj kebyze ne tak ani vtedy...no hej som nevzdavam sa idem si za svojim cielom!!!snad dakedy ho dokoncim a bude snad dobre..vies ja uz vyse roka dufam ze bude dobre ale ese nie neni..to dobro a stastie sa namna ese neusmialo aspon to tak nepocitujem...mala mi spi taze mam klud!!!

plasta
26. jún 2008

ahojte baby, tak ako vidim, pomaly, ale isto je nas tu coraz viac...

naifka
ja som z Tatier.... prostredie je to super na vychovu dietata, ale nemame tu absolutne nic, takze za doktormi musime utekat do popradu, ale da sa...

mirka2709
tak ta pekne vitam medzi nami... neboj sa, zvladnes to.... zo zaciatku je to sice na draka, ale casom sa to zlepsi a pochopis mnoho veci

giguska
aj na nas malej ptec kasle a popravde som neskutocne rada...

tak sa majte krasne musim bezat, bo babuliatko je uz hore...

sorrelia
26. jún 2008

hillary
to mi je vazne luto, ozaj to nemas lahke ☹ ...
Ale pocuvaj vdaka tomu vsetkemu si velmi silna. To co si zazila a zazivas by porazilo aj kona. No ty stojis zoci voci problemom kazdy den, bojujes za svoju dcerku ako levica, no proste si super !!! Ja verim, ze ta za to caka nieco pekne. Len musis prestat nenavidiet. Vies ked mas srdiecko plne nenavisti a zloby (a urcite je to opravnene) nebude tam miesto pre lasku a stastie. Ja viem, ze nie je lahke odpustit takemu chrapunovi. No ono sa ti ulavi ver mi.
Moc ti drzim palceky aby si bola stastna a silna 🙂 😉 !!!

sorrelia
26. jún 2008

No dievcata po dnesku naozaj zvazujem podat zalubu a navrh na urcenie otcovstva a vyzivneho...

hillary23
26. jún 2008

sorrelia

vies co sa tyka exa moc krat som mu veci odpustuila ale toto sa neda odpustit nikdyy!!aj kebyze sem doplazio sa po kolenach a zacne nariekat abo co ...nesnivam ja som dosnivala a berem veci tak ake su..realne sa pozeram uz na svet..nie ruzovymi okuliarmi,...bo ked clovek sniva dopadne to zle.ako tiu s exom som velmi snivala a som dopadla zlee.ja ho musim nenavidet ta nenavist je obojstranna aj z jeho strany my sme si navzajom ublizili ale ese ja mu ublizim ese mu dam ranu v tedy ked to bude najmenej cakat..mna to vtedy bolelo ale teraz uz niee!! necchem mu zle ale ked je taky debil a clovek ktory nema charaketer.som pochopila ze to nema cenu cakat a kazdy sme si sli po svojom...on ma snubenicu ja mam dceru..na nu som moc hrda ze som hlavne porodila zdrave dieta..fakt...nenavis tam musi byt bo nedam si po hlave skakat aja som priama ja poviem co citim pravdu!!!

a dobre robis ked si sa tak rozhodla len mu daj temu debilovi co si zasluzi...vie smoja mala uz aj povie ze slovo "tata" a vzdy je mi smutno bo ho nema a tazko mui bude ked sa bude pytat kde ma tatina ked ostatne deti maju..ten pribeh co jej poviem bude pre mna tazkyy..teda aj bol..co som zazila..neraz som plakala a take veci sa mi stali ale teraz uz cas prebolel a idem dalej..asi tak a ty jak

sorrelia
26. jún 2008

hillary
ja nevravim aby si ho vzala na milost... to vobec nie... pokracuj v tom co robis, bi sa za vyzivne... ved patri tvojej dcerke a ona sa nevie este branit... a zi svoj - vas zivot bez neho... lebo on si vas nezasluzi - ale nemaj v srdiecku nenavist...
nehovorim aby si snivala - len aby si sa na svet viac usmievala, aj ked sa ti chce plakat... nechci ublizit - neublizuj... pretoze vsetko zle sa cloveku vrati... skus najst v dusicke mier... ved aj tvoja dcerka je pocata z lasky a nie nenavisti... tvoja dcerka to vnima - urcite citi aky mas vztah k jej otcovi... no a ona je sucastou vas oboch - vies aby sa potom netrapila (deti majuinu logiku ako my dospely)

neviem ci pisem tak aby sa to dalo citat ak nie ospravedlnujem sa

a to s tou zalobou bola chvilkova slabost... nie nie nebude ho mat Matko v rodnom liste... a on nech si robi co chce a nech je stastny ked to dokaze - ved raz pride den ktori mu to vrati.. lebo on neublizil jednemu cloveku