Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

naifka
30. jún 2008

no s tym ochrapanim som na tom podobne... dnes som myslela, ze umrem v praci...strasna kriza ☹
a s tym spankom to mam podobne...uz vyse mesiaca zaspavam najskosr o 3.00 a o 7.00 som uz hore jak na koni ☹ ale u mna je to skor sposobene psychikou, depkami a smutkom ☹ myslim, ze za inych okolnosti by som spala ako zabita !
takze neboj, nie si sama, kto je hotovy 😒

hillary23
30. jún 2008

naifka
no tak t omas blbe ale to prejde len treba to vydrzat.ja viem co to je depkaa..ale uz ju nezazivam..

hillary23
30. jún 2008

martinka17
ahoj no tak to ma fakt blbee...tak skoncit ale sak to bolo jej rozhodnutie a jej zivot..ale asi nevedela do coho sla a nakoniec sa pravda ukaazala...vies kazdy mame svoj zivot a musime ho brat tak aky jee..inak sa neda!! ja sa mam dobre mala mi spi a mam klud..heh..a ty jak??depka snad nie je ci hej??aj ja ked som bola tehula som maavala ddepky ale akee..pana feraaa..na to obdobie preto ani myslet nechcem ...co bolo bolo a co bude to sa stane!!!

naifka
30. jún 2008

HILLARY a ako sa ti ju podarilo dostat z hlavy von ?
lebo ja s tym bojujem uz mesiac a mam pocit, ze je to stale horsie a horsie... a myslim, ze asi budem potrebovat naozaj odbornu pomoc, lebo sama to takto vobec nezvladam ☹ sakra :(

hillary23
30. jún 2008

naifka
ako?sak cas vsetko vyliecil asi tak..len treba byt silna ak to tak citis urob to tak!!

martinka17
1. júl 2008

naifka, hillary
pravda, každá máme svoj osud a je asi na nás, ako sa k nemu postavíme. Ja som napr. pred rokmi zistila, že každý má nejaký veľký problém, ale bojí sa to priznať. Keď som po prvý krát ostala sama, taksa zrazu kopec kámošiek priznalo, koľko vážnych problémov má vo vzťahu. Dosť ma to šokovalo, každý sa tvári, že sa nič nedeje.
A depky, tak tie mávam často, aj keď teraz mám "pauzu" Ale už tretí deň mám celodenné ranné nevoľnosti a zajtra ma čaká cesta do Blavy autom. Tak začínam chytať paniku, ako to pôjde 😝

hillary23
1. júl 2008

martinka17
no ved ze hej mame kazda svoj osud a je na nas ako sa ku nemu postavime..kazdy si je strojcom svojho stastia nemyslis??? no ja kamosky nemam ale co som mala tak vzdy mali dake problemy a vztahy stalee...ma to dakedy nebavilo bo som sa citila ako na spovedi vies..vseetky sa mi spovedali...a ja som z toho uz mala hlavu plnuu...ale neboj pojde too🙂

naifka
1. júl 2008

ahojte baby ako sa mavate dnes ?

martinka17
1. júl 2008

ahojte,
mne je dnes zase raz celý deň zle, ešte sa mi aj točí hlava, skrátka super 😉 Ale iná pohoda, mohlo by to byť aj horšie 😀

Hillary
akosi sa mi zdá, že sa Ti tým písaním aj trošinku uľavilo - zdáš sa mi taká "zmierená stým čo je" 😲 , keď si aspoň kúsok smútku dostala zo seba von. Rodičia sa zatiaľ neumúdrili?

sorrelia
1. júl 2008

ahojte dievcata ...
uf ani mne dnes nie je najlepsie, som unavena, jest nemozem, malicky je zo mna nervozny 😖 jaaaaj no proste hroza des !

Inak suhlas kazdy sme si strojcom svojho stastia. Ja som minule rozmyslala akoby to bolo keby som ostala s autorom Matejka. No vyzeralo by to blbo. On je lakomy takze by mi nedaval ziadne peniazky navyse. O maleho by sa nestaral, lebo by bol unaveny z prace. A ja by som urcite dostala vynadane, ze nie je doma tip top. Takze jaaaaak mi je kraaasne bez takohoto teroru. 😀

plasta
1. júl 2008

martinka 17
no, tak to mas teda pravdu... obmedzenec je to poriadny... a zatial plati, kym mu zasa nerupne v bedni... mozno pojde zasa na preteky na bikoch okolo tatier, tak mu drbne v kotrbe a potom sa stretneme na sude, zasa tam zo seba urobi takeho maleho biedaka, ako ja ho velmi trapim, ako mu nedovolim za malou chodit, pritom ja som mu nikdy nic nezakazala a tak... potom este pred vyhlasenim rozsudku si pojde sadnut na druhy koniec chodby, aby sme si potom museli pockat na pana krala a este sme sa poriadne pobavili, ked sme sa vsetky postavili pri vyhlasovani a on zostal sediet, kym ho sudkyna neupozornila... joj, ta uz je trosku pouceny, tak sa nebudem bavit, ale ked ma nahneva, tak ho prisah oplujem... alebo budu musiet zavolat toho holohlaveho ochrankara, aby ma od neho odtrhol, bo mu z okuliarov sosocky urobim, ked mu jednu tresnem.... juj, ale som sa akosi rozpisala...

sorrelia...
a co sa stalo... aj ja som unavena, mala je chora, spala som asi hodinu, lebo strasne kasle, podrazdena je, nechce jest...
ja som tiez rozmyslala, ze ako by to bolo, keby som zostala s tym chrapunom... asi tak isto ako ty...

hillary23
1. júl 2008

martinka17

hej som s tym nie to nie je to pisanie ale to je cas..ktory uz presiel a co mam robit?len cakat na zazrak ktory nebude ci coo??musim to tak brat ze to uz sa tak stalo a mam nasledky na to.no nasi?niee nikdy asii...u mna uz presli te chvileurevane a take depkovskee...som si uz vsetko uvedomila ze malej otec s nami nebude a take vecii..len treba na to cas vies??...a inak sa mame dobre moc teplo ta sme sa kupali:🙂)

sorrelia
1. júl 2008

plasta
asi to bude tym nechutnym teplom 😖 bleee a nervami

hillary23
1. júl 2008

cauko sorrelia jak sa mamee??ja dobree :D:D..po tom slnecnom dni som unavena jak pes..maly ako sa ma?

sorrelia
1. júl 2008

ahoj 😉
noo nie celkom dobre...nam to teplo meskutocne vadi, najma malemu... straasne plackaa .. dnes preplakal hodinu v kuse a ja som skoro plakala s nim ale drzala som sa ... konecne haja

hillary23
2. júl 2008

sorrelia

mne dnes mala stale reeve mam nervy uz...to nieje na plac ze on place ale o nervy ked v kuse placee.joj..a hej moc teplo je..je to citit..

sorrelia
2. júl 2008

hillary
presne tak place v kuse a mne uz z toho dakedy prepina 😠 velmi ma to trapi ked tak placka a ja mu nedokazme pomoct je to velmi ubijajuce ☹

plasta
2. júl 2008

juj, baby, tak trosku vam zavidim to teplo... ja by som brala, u nas je nejakych tych 20 stupnov... no, zatial ziadne poriadne leto, ale snad sa to nejako vypocasi....

paegaska
2. júl 2008

Ahoj maminky,
moc vas zdravím.
Taky občas depkuji a nejvíc mi pomáhá se co nejvíc zaměstnat, včemž mi malý skvěle pomáhá.
Teď začíná hezky skládat slovíčka do vět a je sním docela legrace.

Martinko17, taky mi tvůj příběh hned od začátku připomněl můj. Jenže mi trvalo hodně dlouho než jsem pochopila, že s exom mi bude hůř než bez něho.
Ale jsem ráda, že jsem od začátku po rozchodě nastolila nekompromisně taktiku, že co se týče malého nebudu exovi nic ulehčovat.Jeho máma by si totiž malého chodila ráda pro něj půjčovat, tak to ne, pokud ho chce vidět babička ať klidně příjde, pokud ho chce vidět a vzít si ho on, ať si dojde, není problém a hleďme, jaká to byla nepřekonatelná překážka. Jak totiž znám jeho mámu, tak by za něj udělala všechno, ale jen proto aby lidé viděli jak se "oni" starají. A přitom ten zájem není příliš velký ani z její strany. Malému je 20 měsíců a na první narozeniny, protože jsem nepozvala "otecka" nepřišla, na vánoce poslala sms a ozvala se až po půl roce na jaře.Nevěřím jim ani nos mezi očima.

Mě horko nevadí, miluji léto, ale teda někde u vody, ne ty noci plné horkého povětří.

sorrelia, mě malý řval skoro pořád asi do 4 měsíců. Hodně jedl, pořád ho bolelo bříško a já plně kojila, skoro pořád ☹
Ale čím je větší tím je to víc super. Vydrž.

Hillary, fajn, že máš hobby - psy,...

plasta, 20 stupňů ? a co houby už vám tam rostou, milujem chodit na houby

zuzana, tiež zdravím

sorrelia
2. júl 2008

pegaska
tak to aspon skoro tchyne videla svojho vnuka... u nas to je tak ze Matkov akoze otec syna drzal 1krat na rukach, a babko ho videla max. na fotkach... od vtedy ziadna sms, mail, telefon - proste total ignoracia (ak neratam sms kde mi byvaly nadava ako som mu pokazila cely zivot a aka som ja spina - a to po nom nechcem ani vyzivne, len aby dosiel kuk na drobecka 😒 ) ....
a skus hadat kto je vinovaty ??? no JA ! obcas mam pocit pri komunikacii s tymito ludmi akoby som mohla aj za atomovu bombu v Hirosime, Globalne oteplovanie a ine katastrofy 😅

co sa tyka placu nie sme na tom az tak zle... len ked je take horko - vtedy nevladzeme obaja

paegaska
2. júl 2008

sorrelia,
nemůžeš za nic. Ako sa to u vś povie ? Toto si vyho'd z hlavy ! 🙂 A to jednou provždy.
Jsi velmi statečná.
Matějíček bude na tebe hrdý, uvidíš.

hillary23
2. júl 2008

paegaska

no hej mam ja s nimi vyrastam od mala takze mam k nim velky vztah a su to naj kamarati ..je snimi aj sranda a su verny:D_D_ ne jak chlapy

naifka
2. júl 2008

ahojte baby, tak ako ste prezili to dnesne peklo a sparnotu ? ☹ ja som jak vygrcana rezanka ☹ bleeeeeee
pekny vecer Vam vsetkym prajem, mna dnes caka asi dalsia bezsenna noc...tak sa mi zda ☹

zuzana1710
2. júl 2008

ahojte babule...tak ja vam sem budem len pridavat moje nove prihody...dnes som isla po meste a vidim- zena toho mojho..ja som ju samozrejme poznala z fotky,ale ona mna nie...ale zrejme si domyslela,bo je to tu veelmi malicke mestecko...som rusky typ,rozpravala som inou recou-nie spanielsky a dokonca tehula..tak to by bola len total nahoda,ze su take dve baby v tomto meste..pozna ma len z rozpravania a vie,ze som tehula,ale nikdy ma nevidela...a dnes sa tak na mna pozerala,ze hned zistila,ze som to ja..sledovala ma jak debilna..potom sa stretla so svojim muzom a otcom mojho babatka a pytala sa ci som to ja a on jej na to vraj povedal,ze nevie kto som..ze ja som to urcite neni,bo som odisla na slovensko..tak uznajte tak sa zamotal do svojich klamstiev,ze hned na to mi volal a triasol sa mu hlas,ze jeho zena ma spoznala a ide ma hladat do mesta a chce mi nieco urobit a mam sa tvarit,ze som spanielka...ha ha haa...bol cely vysraty a potom zase povedal,tak jej povedz,ze si sa dnes este len vratila zo slovenska...a nakoniec mi povedal aby som jej povedala,ze ja nevim o com hovori...tak uznajte 34 rocny chlap aby sa bal takto svojej zeny??no uplne sa triasol ked mi volal a vravel aby som mu nerobila problemy..nechapem ake problemy..sam si ich zapricinil.sam sa zamotal do klamstiev..mne nechce urobit jednu sluzbu a ja mu mam kryt chrbat...tak som sa na nom smiala,ze je idiot.boji sa tej jeho bosorky jak cert kriza...myslim,ze mal pekny vyplach zaludka od bosorky doma,ze ju oklamal.ale ona je aj napriek tomu s nim..ja to nechapem...ja bych ho nechcela uz ani za milion euro..oklamal ju,ze uz neni so mnou v kontakte,bo mi bolo velmi zle a isla som k rodicom na slovensko a tam aj budem rodit a teraz som ja jej mala povedat,ze uz som sa zo slovenska vratila.....ako naco by som sa sem vracala vo vysokom stadiu tehotenstva a sama???nejak mi to nedava logiku....debil debilny... 😠 😀 😀

naifka
3. júl 2008

ZUZIK no ked tak na to pozeram a citam... fakt pekna "lovestory"
sa mi tak zda, ze ked sa budem na materskej nahoodu nudit, tak zacnem pisat knihu na zaklade vsetkych tychto nasich uzasnych zazitkov...len rozmyslam nad nejakym trefnym nazvom... co tak "DOKONALY OTEC" 😀 😉 😅 ty kokso, mne sa vazne nad tymi chlapmi rozum zastavuje...
pekny dnik prajem baby

sorrelia
3. júl 2008

naifka a co tak OTCOVIA ROKA ANEB BIO-CHRAPUNI 😀 😀 😀 bude to mat taky trochu ekologicky nadych 😀 ... ekologia je dnes v mooode 😎

plasta
3. júl 2008

no, baby tak ja mam pocit, ze by sme mali vyhlasit anketu o chrapuna roka... a potom ich vsetkych vyfotit a dat do muzea ako odstrasujuce exemplare chrapunov...

sorrelia
3. júl 2008

Mna napadlo a aj to spravim ze rozposlem mail s jeho foto a s par slovami aky je on otec 😀 😀 😀 a nech tzo ide do celeeeeho sveta -
a teraz ma napadlo ak chcete kocky mohol by ten mail mat podobu prezentacie a mohlo by tam byt viac BIOCHRAPUNOV hmm ?? Kto ma zaujem nech mi posle foto exa qa kratky pribeh ako sa o vas a hlavne "deticky" stara a ako sa k vam sprava 🙂
ohovaranie to nie je je - ved je to pravda tak nech sa jej postavia zoci voci 😎 😎 😎 a potom nech sa aj hanbia za to aki su chrapuni...

naifka
3. júl 2008

SORRELIA ten BIOCHRAPUN sa mi veru rata ! supis !!! 🙂

sorrelia
3. júl 2008

to som nevymysleala ja ale jedna kaaaamoska a tiez sa mi to paaci 😀