Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
10. júl 2008

martinka
som rada, ze je ti uz lepsie 😀 😉 ... hormony v tehotenstve dokazu poriadne zamotat hlavu - no ani po porode to nebude hned to co pred tym - ale nebudem ta radsej strasit 😀

No super ty vies taketo vselijake veci 😕 ! Aj ja chcem ... hmm tiiisko zavidim. Ty vazne nepotrebujes chlapa. A mam aj taky pocit, ze on sa pri tebe citil ako, no ako to slusne povedat, no ako vykastrovany 😅 😀 . Ty vies vsetko mozne, poradis si v podstate aj bez neho - no a on sa musel citit dooost blbo. Ale takto sa chovaju len slabosi. Keby bol co k comu urco by sa mu to pacilo !!!

Inak lahke to nebude. Aj ja obcas padam nosom napred. Ale ked sa na teba usmeje to babo. Jaaaj ten carovny bezzuby usmev stoji za to.

New foto Matka mam ale je tam nahaty. Ale az bude cas znova ho nafotim a hodim do albumu. Len vcul som akosi rozlietana.

martinka17
10. júl 2008

sorellia
ono chlapská práca na techniku nie je ťažká, je to jednoduché, hlavne ak ťa to naučí niekto, kto to ovláda. Skôr je to horšie s fyzičkou🙂

Tak to verím, ja deti zbožňujem, už od detstva som mala rada bábetka, to si pamätám 😀 A hlavne ten úsmev, presne ako vravíš, na to vždy teším. Kamarátka ma tak usmievavého chlapčeka..ten je ako smejko. Je už teraz "veľký", má asi 16 mes. ale usmieva sa snáď od narodenia. taký malý šibal...

Tak budem fotky Ďalej prezerať 🙂

martinka17
10. júl 2008

sorella
už som aj pozrela..je zlatá,hlavne v tom tričku bez rukávov, ako si spokojne spinká 😀

naifka
10. júl 2008

MATI pises mi z duse... titez mam podobne stavy buriacich sa hormonov ☹ sakra...
SORRELIA a kade lietas vtacik letacik? 😉

naifka
10. júl 2008

SORRELIA aj ja som mrkla prave fotky... jeeeeeeeeeezkovi voci 😀 jakyyyyyyyy je nadhernyyyyyyyyy ! umrem ! na spapanie 🙂

martinka17
10. júl 2008

naifka
neže ten Matej je zlatý?
a hormóny, popravde zažila som horšie. Asi pre 10 rokmi som brala asi 2 mesiace antikoncepciu...a to bola katastrofa. Zbláznili sa mi hormóny tak strašne, že som mala celé dni depresie, nonstop som si našla niekde rakovinu, nostop som trpela strašným pocitom krivdy a plakala celé dni...bola som na dne. A asi po 2 meisacoch som začala mať výtoky z jedného prsníka. Tkaže po dvohc mesiacoch s HA som zrazu bola asi rok ťažko depresívna..bolo to hrozné obdobie. A navyše som 6 rokov bola pozorovaná v poradni na prsníky, lebo nikto netušil, prečo ten výtok mám....takže o depkách viem svoje. A preto terajšie výkyvy niekedy až tak zle neberiem. stále si poviem, že sú to hormón y aže to mohlo skončiť horšie🙂
Len teraz som každé 2 hodiny hladná ako kojenec. Teda opravujem, nie hladná, je mi zle od hladu...neskutočné

sorrelia
10. júl 2008

dievcata takto na foto je uzasny... e este ked haja 😀 ... ale ked place tak je to dakedy o zivot ☹ ...

buchova
10. júl 2008

ahojte babenky..ste tu vsetky moc,moc zlate..vsetky mame nejake problemy ale musime byt silne..musime tym dementom ukazat ze ich nepotrebujeme..
baby,
si zoberte čo este dokazal...ked bol u nas tak nasim rozpraval ze si ma zoberie za manželku tak velmi ma miluje a ze poda ziadost na byt..a viete co akurat tak dokazal?napisat mi sms ze odchadza taky je ten moj čávo ako si hovoril.sa čudujem ze pri svojej dementnosti vie zbalit este baby a pri svojej frigidnosti sa cudujem este viac..ale zeny nad neho neni taky je boh...
dnes som ho videla pozreli sme sa na seba,usmiala som sa mu do xsichtu a otocila som sa...ale ta bolest................
čo robkate??

malaskoricka
10. júl 2008

ahojte ak dovolite vopcham sa medzi vas 🙂..som "zatial len" tehulka...ale tak uz teraz to tak vyzera ze moje mimino ostane bez otca 😔

plasta
10. júl 2008

ahoojte babule...
dakujem vam pekne... ja si uz fakt niekedy neviem s tym vobec dat rady... trosku porozmylam, lebo s horucou hlavou sa nerobia dobre rozhodnutia a teraz som este nevychladla....
sorrelia...
ja nemozem povedat, ze mojho ex nenavidim, ja sa nanho len strasne moc hnevam, lebo to by som fakt musela nenavidiet aj moju malu... ja som uz povedala, ze ja som mu vdacna za malu... len to vsetko niekedy tak velmi boli, lebo mala plati za chyby svojich rodicov, ved ona sa na svet nepytala... oni sa hnevaju na mna, ze som sa im vzorprela, lebo som sa nechcela vydat za ich syna, ktoreho oni povazuju za idealneho... ale oni netrpeli ani minutku, lebo ich citovo nevydieral, ani psychicky.... dokonca ich ani nepodviedol ako mna...
ludia by sa mali pozriet na problem z viacerych stran... aj preto som to tu napisala, lebo som vedela, ze viac hlav, viac nazorov...
teraz tak rozmyslam... keby som mu napisala, tak by to bolo ako zo zufalstva, lebo on niekoho ma... vies, to by si zasa namyslal, ze neviem, co... a pritom ja isto viem, ze s nim nemozem po tom vsetkom byt...

buchova
10. júl 2008

mala skoricka,
kedy mas termin??ja v auguste 28.
plasta,
mas to velmi tazke musis sa riadit podla srdiecka.musis byt silna kvoly malej..drzim palceky

malaskoricka
10. júl 2008

buchova vo februari ´09....

plasta nie si jeidna ktora sa na ex hneva 😔

sorrelia
10. júl 2008

plasta
verim, ze sa hnevas a urcite pravom ... ved aj ja sa este obcas nahnevam, ked mi napadne, ze by som mohla nasim pomoct keby ten debil aspon trochu prispel na maleho.

A na rade je on. Keby mal zaujem vidat dcerku a starat sa aspon by bol voci dcerke charakter. Ale ako pises je to hlupak. A jeho rodina zije v domnienke ake je on zlaticko. Aaaach ludia dokazu byt straaasne kratkozraki. Netrap sa pre nich. Ich hlupost nijako nezmenis. Jedine, ze by oni dostali rozum. No a potom je tazke si priznat, ze vychovali gaunera a nie poriadneho cloveka. Miesto aby sa hnevali sami na seba a na neho, smeruju hnev na teba. Nemozes dat musis byt silna.
Boze moj nobelovu cenu by som dala kazdej slobodnej mamine. My veru musime zapasit so vsetkym moznym co si ´kolkokrat ani normalny clovek nevie predstavit.

Malaskoricka
Vitaj !!!

malaskoricka
10. júl 2008

sorrelia dakujem🙂

zuzana1710
10. júl 2008

ahojte..ja som vas len citala a uz nemam ani slov a uz ani sa mi nechce pisat o hajzloch..nech sa maju dobre...vsetko sa kazdemu 2 krat vrati a tym sa budem utesovat cely zivot..chcem zabudnut a uzivat zivot aj s dietatkom...

buchova,si priamo z nitry??aj ja a vraciam sa tam...kde tam byvas presne?? 😉 mozno budeme spolu kocikovat..ja mam termin od 31.augusta do 28.septembra....tak budeme mat skoro rovnako stare babatka.. 😉

naifka
10. júl 2008

MALASKORICKA vitaj v klube... 😉
ZUZIK ahooooooooooooooooooooooooooj no ako sa ma dnes ta Tvoja "celebritka" ? 😀 aky ste mali dnik ?

zuzana1710
10. júl 2008

IVKA,ajoooj..no dnes som bola v praci a celkom v pohode..pijem vodu o 106 na ten nizky tlak a ver,ze citim sa lepsie..a ja ze prco som stale unavena a to z toho tlaku..no ked sopm prisla z prae,tak som sa napapala a schrupla si na hodku a potom nic..telka a pc..a malinka kopeeeee a tusim urobila rekord.kopala asi 2 hodiny nonstop a ak teraz kopka,ale uz len tak jemnucko...dnes ma asi nejaky zly den a nevie sa ulozit v brusku...a vy ako???co ste robili s anjelikom?? 😉

hillary23
10. júl 2008

zuzana1710
dobre si to napisaala suhlasim s tebou...ani ja to uz nechcem rozberat ...ttreba zit dalej s dietatom a nie sa stale vracat kde nechceme niee?? spomienky a co sme kazda zazili vtedy to boli ale naco na to spominat na tie hnusne chvile?ja som zatym urobila bodku a zijem dalej..poteram sa vpred...nie do zaduu.. 🙂

zuzana1710
10. júl 2008

hillary,aj tak nic nevyriesime pisanim..je dobre si vyliat srdiecko,ale neustalim pisanim o nich si to len stazujeme a pripominame...tak ja uz som povedala aj kamoskam aj mamine,nech sa ma na neho ani nepytaju..pre mna uz neexistuje..nepoznam ho,.tak isto ako on nas nepozna,tak aj ja sa tak budem chovat...a treba mysliet na buducnost..mame zivot pred sebou a muzov je habadej na svete 😀 pro jedno kviti slunce nesviti... 😉

malaskoricka
11. júl 2008

bre ranko...
u mna to bolo tak ze som s nim chodila 2roky...skoro 2roky....vztah bol v celku v pohodicke normalny-..potom sme sa sem tam zacali hadavat a rozhodli sme sa mat mimi...
na zac. jula mal ex.. narodky oslavoval potom sa 3dni neukazal...zacal robit ziarlivostne sceny podozrievat ma ze ho ja podvadzam..zacal ma totalne obmedzovat(a to sme spolu este ani nebyvali)..a vsetko vysvetloval tm ze on je chlap a jeho zena sa mu musi podriadit a nie vymyslat blbosti 🙄
to som nevydrzala a rozisla som sa s nim...
a cakam ci sa umudri alebo ostanem sama 😔

martinka17
11. júl 2008

malaskoricka
ahoj skoricka, vitaj a blahoželám🙂 Máme podobný termín, len ja som teraz v 11tt, takže presne viem, akosa cítiš-a to vrátane nevoľností 😝 . Ja som môjho exotíka vyhodila z bytu preč keď som bola v 8tt. A teraz čakám, že sa umúdri a prestane sa mi vyhrážať. Ak ťa chce ten tvoj "otecko" obmedzovať, tak sa k nemu nevráť - podľa mňa by Ti aj tak ubližoval ďalej. Možno bude pár mesiacov sekať dobrotu, ale takýto človek sa nezmení. Iba ak pod dohľadom odborníkov 🙂 Ale neboj, rodina ti iste pomôže, no nie?

ináč baby, Vám poviem, že mamina mi včera sama konečne navrhla, že ho nedáme do rodného listu a potom sa mi môže vyhrážať koľko chce. Sestra ma tiež sprdla, že som nad tým vôbec uvažovala ho tam napísať...takže už len spracovať ocka, vysvetliť mu, že tých pár korún za to nestojí a zase bude fajn.
Len som v nosi spala asi 5 hodín, sakra tá nespavosť ma zabíja ☹
A ako sa dnes máte vy?

buchova
11. júl 2008

bobre ranko!!
zuzana 1710
ja som z mojmioviec to je kusok od nitry.ale ja tam budem aj tak stale takze potom ziaden problem!!!!tesim sa..
martinka17
ja dam meno po mne ale uvediem ho ako otca.takze som zvedava ako dopadnem ja..ty to mas omnoho tazsie ako ja ale dufam ze vsetko dopadne dobre..sme take mlade a uz jake problemy musime riesit..ja si uz orioadam jak stara zena krora ma odzitych 100rokov.. 🙂 idem trosku poupratovat lebo je vsade tky neporiadok ze az...

malaskoricka
11. júl 2008

martinka ahoj🙂 ja som mu dala svoje podmienky v com by sa mal krotit on povedal ze nikdy tak ked to nebude akceptovat jednoznacne sa k nemu nevratim...ja tiez rozmyslam ze na rodnom liste bude kolonka otec prazdna 😔

buchova bre ranko🙂

malaskoricka
11. júl 2008

martinka inak preco si nedas tyzdne do pasu? 😵

martinka17
11. júl 2008

buchova
nevrav, že riešime hrozné problémy. Kým sme zdravé a to bábo je na ceste, je to fajn. Keď som sa rozišla z predchádzajúcim, po 5 rokoch ma opustil zo dňa na deň bez slovka vysvetlenia, mala som 29 a strašnú krízu. Že som stratila najlepšie roky života, že už nikomu nebudem veriť, že nikdy nebudem mať dieťa....bolo to hrozné obdobie, asi 3 mesaice som bola troska a dlho trvalo, kým som na to "zabudla". Teraz mám 32 preč a už to tak neprežívam. Beriem ako plus, že som tehotná. A vravím si, že aj keby som kvôli nemu mala potratiť, ešte stále viem, aké je to byť tehotná. To mnoho žien nikdy nezažije. Moja suseda to skúšala 15 rokov s partnerom. Nikdy si u nevzal, nakoniec ju opustil a teraz je síce s iným, už na dôchodku 😉 , ale všetku lásku venuje synovcovi, ktorý to dosť zneužíva. A preto sa teším a som vĎačná aj za to málo. Život je ťažký. Ale často veľmi pekný, no nie🙂

A o prataní mi nevrav. V nedeľu som po štyroch behala upratovala adnes to doma vyzerá, ako by som rok neupratovala a o oknách pomlčím. Umyla som ich v apríli!!!! A teraz vyzerajú ako rok neumyté..ale na to kašlem, okná ma nezaujímajú, to je veľké riziko, že spadnem zo stoličky 😀

malaskoricka
11. júl 2008

martinka ja by som mozno pri nom aj ostala a trapila sa dalej....ale uz len pri mimi nie!
nechcem aby nanho nepriaznivo vplyval stres 😔 😵

martinka17
11. júl 2008

presne viem škorička ako sa cítiš. Aj ja som dosť veľa znášala, ustupovala....už som bola ako taká puťka. Čo chcel on, to bolo. A potom som jednu vec chcela ja a začal byť nervózny. Lenže celý čas, čo som bola tehotná, som nevedela od nervov jesť, bolo mi strašne zle, nevládla som chodiť do práce a pochiopila som, že buď ona lebo prídem o dieťa. Stále tvrdil ako sa na dieťa teší, v podstate od prvého mesiaca chcel, aby som otehotnela, odmietal ochranu.... a potom si myslel, že ma má istú. Keď som ho vyhodila, tak ma prešli nevoľnosti, bolo mi lepšie a aj keĎ som mala horšie dni, tak už nikdy nie také, že som ani nevládala vstať z postele. A nebolo to z hormónov, to viem...ja som vždy žalúdkom reagovala na stresy 😒
Ale pre mimčo spravíme všetko, no nie?

buchova
11. júl 2008

martinka s tym bordelom sme na rovnako..este si predstav ze mamina isla aj s bratom na tyzden do ciech k sestre a teraz som sama s otcom doma..a on je jak velke prasa.vzdy ked doupratujem kuchynu tak akokeby naschval vtedy je akurat strasne hladny..no na nervy..uz by sa mamina vratila. 😉
a to co si napisala cista pravda..
mala iskricka ahoooj

martinka17
11. júl 2008

hej, chlapy vedia robiť bordel, hlavne ak ho nemusia upratovať. Aj môj ocko zabúda utrieť občas linku, ale ja bývam sama, takže ma to netrápi..je to môj bordel 😀 Musím však povedať, že ocino má kopec chýb..ale vie navariť, umýva bežne riady, vie pomôcť upratať...skrátka nie je nejaký leňoch a preto aj zvykne udržiavať poriadok. teda až na ponožky v kúte..to je asi špecialita väčšiny chlapov 😝

sorrelia
11. júl 2008

Ahojte dievcata
ja vas tak obdivujem !!! ze ja som nemala tolko rozumu a nevystvala toho debila skor z nasho zivota ako vy 😒 ☹ ... takto som zbytocneeee revala skoro cele tehotenstvo... uplne zbytocne
Viete co ? Druhe sance su na nic ! Ten moj ich dostal snad milion. Chvilu bolo dobre a potom to zase bolo na nic. Jaaaaj ste fakt hrdinky !!! Moooc vam prajem aby ste boli stastnucke. Mna ten moj ex okradol o celu radost z toho ako mi podsrdieckom rastol Matko. A navyse ma dostal aj do poporodnej depresie. Nikomu to nezelam. Je to hrozny stav. Najhorsie bolo ked sa ta poporodna depka vratila. Ale teraz je uz zasa fajn. Uz zas idem vpred, musim, uz len kvoli Matkovi.

Inak u nas je tiez kolonka OTEC prazdna. On nema zaujem sa zapisat ako otec a ja ho kaslem. Ked bude Matko chciet moze sa sam rozhodnut ci si ho niekedy necha dat zapisat do RL. A mozno sa najde muz co nas bude lubit oboch a Matka si adoptuje. Kto vie ?

TAk kraaasny slnecny den vsetkym 🤐 😵