Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danielkapo
22. júl 2008

dievcata...ziadna z ans to nema lahke, najma ak je to este tak, ze byvame s rodicmi..je prirodzene, ze to beru istym sposobom aj ako vlastne zlyhanie...ved si predstavte ze k vam raz pridu vase krasavice s podobnym problemom..tiez by sme neboli nadsene..ale vsetko sa da zvladnut...isteze v kazdej rodine je to ine, no ziadna nie je idealna, bez hadok, problemov a vycitiek...to je vsade, len kazdy sa s tym rozne vyrovnava a rozne prispieva k tej "domacej pohode" co budem hovorit..teda pisat...tiez zijem s rodicmi, moj otec je typicky cholerik a hrozne tazko sa s nim vychadza, mala som obavy ako zareaguje..a som maximalne prekvapena..on bol prvy kto mi navrhol aby som sa nenahlila a nevydavala ze mi pomozu ako s abude dat..a pritom im by bolo pohodlnejsie kebyze sa vydam a idem byvat k onemu...no a za to mu budem navzdy vdacna..no jasne ze to nie je ideal a dufam, ze sa raz osamostatnime , aj u nas su chvile ked pride nejaka vycitka hoc aj skryta...to je normalne...no treba si uvedomit ze ani oni to nemaju lahke...znovu babo doma..a podobne veci...jasne neidem sa hrat na mudru, viem, ze je to vsade individualne a ludia su rozni a teda aj nasi rodicia...len som tym chcela povedat ze kazda z nas ma urcite problemy ale s nimi musime ako slobodne mamicky ratat.,,,a problemy maju aj vydate...vezmite si, ze by ste boli vydate za tyh panov, vdaka ktorym sice mame svoje zlaticka ale inak len kopu nervov..a este sa o nich starat a podobne..dakujem pekne, to radsej prekusnem nejake tie vycitky od rodicov

hlavu hore

sorrelia
22. júl 2008

danielkapo

napisala si to super ! 😉 Ja len doplnim, ze kazdy problem ma minimilne dve riesenia ...

alexandra

no radsej nech sa mi stonasobne nevracia, lebo ja aj sem tam daco zle vivediem 😀 ...

hillary23
22. júl 2008

sorrelia

vies ja chcm byt happy ale aj sa snazim lem to stastie mi dako nepraje..mame tu smolu v tomto baraku..prekliaty asi sme..ja nestoniem ale ked je to uz raz tak tak to ma byt!!dnes sa mam dobnre je tu klud a som sama doma..mam klud..mna bratia neohovaraju stoja pri mne aspon dakto a aj ich baby..co som velmi rada.len nasich serie vies ten kokot pojebany ako sa chova ku malej a ja ked sa o nom bavia nechcem anio pocut o nom..co a on.je mi jedno..a vzdy mi uz bude jedno..vies mna aj velo krat vyhadzovali z domu a moji rodicia sa s tym nezmierili ani po roku dobre ze mam dieta a ze som sama..

buchova

a viem ze kazdy sme si strojcom svojho stastia a zalezi od kazdeho ako si zaridime zivot.ja sa snazim byt happy ale neda saaa..ja chcem byt happy no nasi mi ho kazziaa..

giguska11
22. júl 2008

Ahojte, keď si čítam príspevky rôznych žien ktoré píšu do rubriky modrý koník, vynára sa mi otázka: čo je menšie zlo 1, mať doma ignorujúceho manžela, patologického klamára, poprípade rozpadajúce sa manželstvo. Starať sa o cudzieho chlapa, ktorí si ma neváži, na každom rohu ma podvádza, za každú maličkosť ma zvozí pod čiernu zem.....
Alebo žiť si pekný život s dieťaťom, ktoré mi raz dúfam vráti všetku obetu a lásku. Deň si naplánujem ako mne to vyhovuje, nemusím sa prispôsobovať niekomu tretiemu ..... nikto po mne nekričí a raz dúfam to bude dokonalé keď budeme schopné sa osamostatniť aj od rodiny.....
Tie ženy toto všetko ešte len čaká a mi to máme už za sebou.... tak hore hlavu, je lepšie rozísť sa keď je dieťa malé, ako keď bude staršie a nebude chápať súvislosti a dôvody....Každá máme svoj smutný príbeh a predsa nás čosi spája .....
Myslíme pozitívne, lebo chlap nikdy nepochopí čo my prežívame, jemu to nikdy nezapne. Je to chyba výchovy, alebo vplyv modernej doby, kde zodpovednosť, empatia, akceptácia, svedomie, charakter nehrá žiadnu rolu.... ja len dúfam, že ich raz osvieti a pochopia....
V samotnej podstate sme šťastné, len si to neuvedomujeme, lebo túžime po niečom čo nemáme. Hovorí sa „že všetko zlo, je na niečo dobré“ ,tak že podľa správnosti nás čakajú len samé pozitíva života. Máme krásne deti, čo by niektoré ženy čo nemôžu mať deti za to dali... majú doma manžela a čo z toho???? Dávam im pár rokov, kým ta fraška skončí.. nie som neprajník, len realista.
Nie je nad pocit. Keď malá príde za mnou a hodí sa mi okolo krku.. 🙂 🙂 🙂
Strašne mi pomáha čítať si vaše príbehy, aspoň viem že nie som na tomto svete sama..... Pekný večer Vám prajem a preč s negatívnou energiou a myšlienkami ......

paegaska
23. júl 2008

giguska
souhlaska 🙂
Jenze zeny co ziji v partnerskem vztahu a maji problemy maji vetsinou malo odvahy udelat zmenu, musis byt proste najednou ty ten dominantnejsi, i kdyz predtim jsi vubec nebyla a proste udelat radikalni konec a navic zacit sama a navic s detmi, a s tim je spojeno spousta obav.
Ja to znam nebyt tech scen po porodeu, tak ho nevyhodim a nevymenim ten zamek. A jeste pak jsem byla par mesiců nestastná, ze jsem sama.
A dnes !!!!!! Nechápu jak jsem s nim vubec mohla byt, skakat kolem neho a nechat se omezovat. V zivote bych se k tomuto cloveku nevratila. Jenze to nejprv byla velka laska a pak prislo polehoucku, pomaloucku to manipulovani a nakonec jsem se chovala jako ustraseny zajicek !!!!
Kdo nezazije, nepochopi. A kdo me zna tak taky nechape, protoze o spoustu vecech se proste mluvit neda a zvenku ty vztahy vypadaji daleko ruzoveji nez ve skutecnosti jsou.
Ted se mam super 😀

sorrelia
23. júl 2008

pegaska, giguska - suhlasim s vami 😉

hillary - je to na tebe 😉

danielkapo
23. júl 2008

sorreila

vidim, ze okrem takmer rovnakeho datumu narodenia deticiek mame aj podobne nazory.. 🙂

sice dost otrepana veta..ale je pravdou, ze radsej budem sama s dietatkom nez s nejakym somarom..takto je len na nas aky zivot pripravime nielen sebve ale aj drobcom...bude mozno o nieco skromnejsi ale moze byt pokojny a plny lasky a pohody...

hillary

neber to ako poucanie ci staranie sa do coho ma nic nie je...to fakt nechcem..ale myslim ze by si urcite nic nepokazila tym, ak by si sa aspon pokusila zmenit taktiku vo vzutahu k rodicom...pretopze este urcity cas zrejme budes odkazana na ich pomoc...tym ze u nich byvas..a sama pises ze teraz to je zle..tak si povedz...tym ze by si zmenila svoje spravanie k nim, mozes to len zlepsit...zhorsit tazko tym ze budes mila...a ked si to nikdy neskusila nemozes vediet ake to bude. V kazdom pripade ti zelam vela sil a vela vela pozitivnej energie, pretoze vsetko sa z teba prenasa na malu a urcite chces aby bola v pohode a stastna..a to bude len vtedy ak bude aj jej mamina ...

plasta
23. júl 2008

giguska
tak to mas teda pravdu... my si fakt neuvedomujeme, ze sme ovela viac stastne, ako tie nase byvale polovicky a v podstate mame ovela viac.... ako som to citala uvedomila som si jednu vec... ja som s malou velmi spokojna a stastna, viem, ze mi nic nechyba len do tej chvile, ked sa niekde neobjavi malej otec.... teraz si nastahoval k sebe svoju novu frajerku a strasne ma to hnevalo.... ale po par dnoch som si uvedomila, ze som radsej sama s malou, lebo viem, preco som sa s nim rozisla, co vsetko zle mi povedal, ci urobil, ako sa ku mne spraval a cely rok aj tych par mesiacov na mna hral divadlo, pretvaroval sa ako len vedel.... a ja uz mam od neho pokoj... a viem, ze on bude opat hrat len divadlo pred jednou z dalsich... mozno nie, mozno sa vezmu, ale raz ho to aj tak prestane bavit sa pretvarovat a vsetko praskne...
a kde je chyba... no, v skole sme sa ucili, ze clovek sa formuje vychovou a prostredim... za vychovu mozu rodicia a ti, pokial detom nevstepuju dostatok charakteru, lasky, tolerancia a vsetkeho, co nam treba, tak to potom takto dopadne... prostredie nam vacsinou dava to, co akymsi sposobom potrebujeme a ked to nedostaneme, tejto spolocnosti a tomuto prostrediu sa vyhybame....

wow... to bola dlha uvaha, ale konecne som si uvedomila, co mam a co nechcem mat...

hillary23
23. júl 2008

danielkapo

hm dakujem za radu ale ja viem..vies ked ja nejsom happy viem ze ani mala neni bo to ide zo mna ako sa mam..dnes som mama tiez nervy bo davala som malu spat nie ao tec hukal na chodbe..toto neni vobec ziadny pristup k tomu..som povedala aj na hlas ze jake mam ja nervy??..vies mne by pomohlo vies co ku stastiu?? sa odstahovat vtedy by som bola happy.ja ked nejsom par dni doma s malou vies jak mi je supper??tam som vtedy stastnaa..aj mala so mnou.obe sme kludne nik nas nesere nik nas nebuzerujee..proste si robim tak ako ja chcem!!!ja som stastna ale tu nie pod tymto domov ale ked osm mimo do mu..a hej viem ze ese par rokov budem na nich viaazaana..vies aj robit by som cchcela ale neda sa ked mama mi ju nepovaruje..a to ani skusat ja nebudem..vies ja som s nasimi velokrat rozpravala a ma nepochopia bo to nikdy nezazili ako sa ja citim!!! tak a naco im to budem hovorit??nebudem nic..

sorrelia

hej hej viem heh a dnes ako?pocasie na prd len spat sa mi chce..mala mi az teraz zaspala sak ju unavit to je daco.ona je zive striebroo moc aktivnaa tazke je ju zlomit.. 🙂 inak nic take okrem toho ze som sa rozculila bo tu sa to inak ani nedaa..

giguska11
cauko a hej mas pravdu lepsie je byt sama s dietatom ako s takym muzom kde nejsi happy..ale sak neboj nas caka daco pozitivne ako vravis v buducnosti..ale co vies su aj taky chlapy ze co vobec o to svoje dieta nezakopnu nikdy a ani si nespomenu ked budu mat svoje s inou..aj taky suu..u mna takyto znamenaju kkt a bezcharatkerny clovek..bez citu!!!a ty uz mas dieta ci len cakas?

siduska
23. júl 2008

malaskoricka
to ja som tiez z michaloviec a kde preste byvas???

inak ahojky dievcata dlho som sa tu neukazala....ako sa mate???

sorrelia
23. júl 2008

hillary
aj ne by sa spalo ale neda sa... a vlastne uz sa mi nechce uz som moc obudena... Matko hajka na mne 😀 a aj mne je fajn ked ho mam na ociach....

K tvojim rodicom... Hillary - mas len jednych rodicov a ked sa im nedajboze nieco stane bude ta to skriet, ze ste sa hadali. Viem ake to je. Moj otec a brat sa doslova nenavideli. Bolo normalne, ze sa drzali pod krkom a vyhrazali sa jeden druhemu, ze sa pozabijaju (vazne). Boli permanentne na noze rozhadany. Lenze jedneho dna mojho brata zrazilo auto. Lekari mu nedavali skoro ziadnu sancu. Mal prasknutu lebku dolamane vsetky rebra, obe nohy, klucnu kost a vela vnutornych zraneni. Moj otec vtedy vsetko lutoval. Az vtedy si uvedomil, ze mozno strati syna. Viem, lebo vtedy som prvy a posledny krat videla otca plakat. Dlanami sa udieral do hlavy a plakal ako maly chlapec. Keby brat zomrel boli by rozhadany do smrti a otec by si to nikdy neodpustil. Len preto som ti povedala, aby si rodicov skusila brat inak. Aby si si jedneho dna nieco nevycitala. Clovek si mysli, ze ma vzdy na vsetko dost casu, a ze iste situacie sa jemu a jeho rodine nestanu. No opak je pravdou. Dnes tu sme a zajtra uz nie. A dalsia vec. Laskavym pristupom davas rodicom na javo uctu. Verim ti, ze je to tazke prekrocit svoj tien.
Aj pre mna to bolo tazke. Moj otec nie je zly clovek len hold takto prisno bol vychovany a inak to nevie. Ja by som ho tiez mohla neznasat a hdat sa s nim. Ved ma raz zmlatil tak, ze do mna kopal na zemi. Ked som bola v nemocnici tazko chora neprisiel ani raz. No ma ma rad. Keby ma nemal rad vyhodi ma na ulicu. Mojho maleho by tiez neznasal.
Vies ale cele to chvilku trvalo. Ja som sa zcala chovat inak. Vela krat som si kusla do jazyka. Nekomentovala som. Podakovala som ked bolo za co. No a on sa zmenil. Maleho nosi na rukach. Lubi ho strasne moc. Mne pomahaju s maminou ako sa da. Doma sme s malickym zadarmo. Proste staraju sa aj mama aj tato.

Tym nechcem poucat len ukazat, ze ono to ide ked clovek chce - no musi na to dozriet 😉

Siduska - fantastikus sa mame 🙂 aspon ja a Matko

Plasta - keby tu bol tlieskajuci smajlik tak by som ho sem dala 😉 😵

danielkapo - veru, radsej byt s babou same - ako obskakovat taku dospelu a nesamostatnu rit 😝 😀 ... juj sak to by bolo este jedno deco navyse 😕

siduska
23. júl 2008

sorrelia tak to je super, len tak dlaje mas nejake noviny????
ja sa mam tiez dobre... vse klape tak ako ma...

sorrelia
23. júl 2008

siduska
nemam ziadne novinky 🙂 je nam fajn tak sa vytesujem (bo kto vie kedy zas prileze depka)

giguska11
24. júl 2008

Ahojte. Náš príbeh sa začal údajne z veľkej lásky z jeho strany . Až neskôr som pochopila akého perfektného človeka mám vedľa seba ( vtedy som si to myslela) ☹ . Nič nám nechýbalo, tak sme sa rozhodli že si spravíme bábenko (detaily vynechám) 😀 😀 😀 . Aj tak bolo. Jeden krásny deň sme sa za svadbu tak pohádali a ocitla som sa na ulici, sama tehotná....... Celé tehotenstvo bolo do slova peklo, on o nás nemal záujem a ja som to nechápala. Proste plač, plač, plač...... po pár mesiacoch, keď sa malá narodila som ho donútila prísť za ňou........ Chodí sem, tam .... Ale nie je to ten človek ktorého som ľúbila, a ľúbim. Je proste iný.... A keď na neho z odstupom času pozerám, nechápem, ako nám to mohol spraviť. Nemôžem povedať že sa nestará o malú. Čo potrebuje jej zabezpečí, len je otázka času do kedy ho to bude baviť.

siduska
24. júl 2008

serrelia... to hej, radsej to nezakrikujme.

moja dcerka bola asi tyzden na slovensku u babicky, dnes uz ma prist , tak sa na nu tesim....

giguska11
no je to strasne ako sa ludia menia... tiez teraz ked pozeram na svojho ex. tak vidim, aky je zly..malu si vobec nevsima a nidky sa mi nestalo aby mi zavolal len tak a opytal sa ze jak sa ma nase dcerka adt... furt sa pyta len na mna...cele dni od rozvodu len pije...

hillary23
24. júl 2008

sorrelia

no ta moji rodica viem ze su len jedny a viem ze si ich nevyberamee..ale mne vobec nepomahaju mi to tak aj povedali nedavno finacne vobec mi nepomahaju a anui malu si neberu na to aby som si kus oddychla..som s nou 48hod.denne.bolo by ine kebyze byvam sama hej to by som chapala ..proste oni vedia len hubovat ale na to ze som aj z nej unavena a ze nemam pre seba cas to ich neserie..ked mala spi nemam na seba cas musim upratat barak..ja nepism ani v noci poriadne bo moja mala mi ese nespi do rana..tak to je ale ja uz nebudem okolo toho komentovat...mne vzdy idu nervy ked sa doma spomenie sud a si myslia ze oni maju pravdu ..co sa sudim s exom..o vyzivne ktores abude tahat ja neviem do kedy ale ja tomu urobim konec...bo on sa nevie presne vyjadrit chumaj jeden...

siduska

ahoj jak sa mas??ja fajnee.heh..

giguska11

no tak toj e vizitka cloveka teda..ani ten moj sa nepyta na malu ,kazdy si zijeme svoj zivot..a ked boli casy ked mi volaval ale to sa pytal ako sa mam tiez len ja a ne jak sa ma moja mala??ta dementii:D:D to je az na smiech uz otot aky su nezodpovedny..

plasta
24. júl 2008

sorrelia
dakujem.... vies, kym som to nenapisala, tak som tomu ani nechcela verit a teraz sa citim neskutocne volna ako nikdy predtym.... uz som sa od neho uplne oslobodila a aj cela jeho rodina mi teraz moze robit co chce, bude mi to jedno.... nech sa bodnu....

baby... drzte palce, dedko ide v sobotu na operaciu... mam strach, ale aj dobry pocit.... je to normalne... 😅

sorrelia
24. júl 2008

Hillary
Budem teraz ktebe hnusna (no nemyslim to v zlom) ...

Akoze ti rodicia nepomahaju 😕 ??? A pod ciou strechou byvas ? Si dospela. Mohli sa ti kludne otocit chrbtom a povedat staraj sa. To ze ti malu nestrazia ? Ale ved mala je tvoje dietatko - ty si ju porodila a ty sa musis starat. Oni su stari rodicia a nie opatrovatelska sluzba. Okrem ineho. Zjavne pre seba nemate doma mileho slova. Mozno si rodicia myslia, ze si ich vobec nevazis a mas ich za nic. A to ti potom maju strazit malu ??? No uvazuj... A to, ze nepomahaju financne ? No neviem kolko platis najom, stravu a tak... Ale zas je to len o tej ucte a pokore k rodicom.
Ak nieco chces musis aj nieco dat. Ked budes chciet mat lepsi vztah s rodicmi musis prekrocit svoj tien a chovat sa inak. To co davas zo seba im to sa ti kraska vracia aj spat. Aka budes ty k nim taki budu oni k tebe. O tom to je.
Prosim nestavaj sa do polohy obete (ako napr. tvoj byvaly - ktory sa nevie postavit situacii celom a hlada vyhovorky ako nieco neurobit). Ty nie si obet. Sama si sa rozhodla mat a porodit dieta. Ved antikonc. je znama, a ked tak nie situaciu si mohla riesit aj inak. Nuz ty si sa dala na boj. tu nie je miesto pre sebalutost. Cim viac sa budes lutovat a vytahovat stare rany, alebo objavovat nove a nove budes stale nestastna.

Hillary mozno sa teraz na mna budes za tieto slova velmi hnevat. Ja to chapem. Ked mne toto pred casom napisala jedna osobka - tiez som si myslela, ze je to krava co nevie o com toci. Ale mala pravdu.

Nas zivot je ako zahrada. Niekto ju ma velku a krasnu a nemusi sa o nu starat. Inemu vietor polame stromceky, no nevzda sa a tie stromceky a vsetky kvetinky opatruje s laskou. Dalsi stravia zivot pri plote, pozerajuc a achkajuc ake maju zahrady ini ludia a pritom ta ich by nebola na zahodenie. Len oni by museli odist od toho plotu a zacat pre svoju zahradku nieco robit. Ibaze niekedy su az tak velmi zahladeni do cudzej zelene, ze ta vlastna im pomaly chatra a oni z nej vlastne nikdy nic nemali. Ba co viac lutuju polamane vetvicky svojich stromov a nezaliate kvetiny. No nerobia preto nic aby stromy osetrili a kvety zaliali. Preco ? No to je otazka... Neviem kazdy ma svoje dovody

sorrelia
24. júl 2008

Plasta
som velmi rada, ze ti je lepsie 😀 😉 ... !

A dedkovi drzim palceky nech vsetko dopadne co mozno najlepsie 😵 !!!

danielkapo
24. júl 2008

sorreila

fuha, to si pekne napisala...inac nemam velmi v oblube podobne metaforicke pribehy ci prirovnania..ale ten so zahradkou ma dostal 😎 fakt...pekne pekne...stoji za to sa zamysliet

siduska
24. júl 2008

hillary ja sa mam tiez dobre. me malovali cely byt , ale uz to mame za sebou.malicka bola tyzden u babicky na slovenksu.tak mi chybala.dnes uz ju mam konecne doma. som sa tak na nu tesila. zdalo sa mi, ze je ina, vyrastla...

serrelia

to ja by som sa asi tiez hnevala, ale neni sa na co hnevat ked pisie pravdu... tie slova som si vzala k srdci i ja a myslim, ze mas pravdu... cim viac sa lutujem, tym som nestastna.Raz mi to povedala aj moja mamka, chcela si dieta? staraj sa, je to tvoj boj.Toto mi povedala v situacii kedy mi bolo najhorise a uvedomila som si, ze zivot ide dalej a je to moje babetko, ktore je zavisle na mne a musim ho zabespecit... a boal som v podstate vdacna....Mamka sa mi o malu stara najviac ako moze,,, a to sama od seba nidky ju nenutim ani neprosim.Sama si ju zobere a prinesie....

hillary23
24. júl 2008

siduska

ahoj..no tak to mas dobree..no hej verim tii..a to co si napisala ,tak to mas fajne ako ti vasi pomaahajuu..fakt..ja ked cchcem aby mi nasi dakde so sebou zobrali malu musim prosit bo inak sa neda..vzdy len je somnoua s tebou suhlasim na ten nazor ze ako pises o tom dietati.ja ti poviem ja som dieta nechcela vobec bo som bola na to mlada anepipravena ale ina volba uz nebola vtedy jedine uz len porodit..ja som vedela ze musim porodit a potom som si uvedomila ze musim bojovat bo sama som sa tak rozhodla dieta si nechat a vychovat si ho!!!vzdy som si povedala ona je len moja a navzdy aj budee..ona tatu nema a nebude mat!je len moja ja so to povedala na zac.aj exovi.ze ona je len moja a vzdy bude a jak sa urazil vtedy ale teraz je to ine..musime bojovat a mozme byt vdacne ze mame zdrave deturence ktore nam zmenili zivot aspon mne ja by som uz bez mojej malej si nevedela predtavit zivot!! ked som sama bez nej mi moc chyba..proste som nanu velmi naviazana kedze sme stale spolu!!ja idem dalej bojujem kazdym dnom prekazkam zlym a ese ktovie co ma caka..musim prekusat vsetko a silna byt hlavnee.ja tu nebudem vsetko do detailu rozoberat ale ako pisem..ja som si pocas toho co mam malu a jak som bola tehotna vela veci uvedomila..ale ako vrvaim moja mala bola nechcena,neplanovana nuz sa stalo..co uz zijem s nou a mi zmenila zivot a som rada zeje zdraavaa to je hlavne

sorrelia
24. júl 2008

u nas doma je to tak, ked chcem aby maleho mamina postrazila, pridem k nej a poviem : " Mami PROSIM....
ked si beriem maleho naspat poviem : DAKUJEM

Deti nam nepatria. Nie su NASE ale SVOJE. My by sme im len mali pripravit rozletovu drahu aby mohli raz vzlietnut. Oni urcite sem tam padnu, oskru sa ale my nie sme na to aby sme im hovorili co a ako maju robit. Oni vedia samy najlepsie co a ako. A ked nevedie musia sa to naucit same. V priade, ze dopadnu tvrdo, sme tu nato, aby sme im pofukali boliestky, polaskali ich. No dalej sa musia ucit ako lietat a mavat kridlami.

Hillary
Ved ty si tak krasna a zdrava a mas nadherne a zdrave dietatko. Nelutuj sa, necakaj co na teba vyleti spoza rohu. Zi tu, teraz pre tuto chvilu. Nemysli na to co sa ti zase stane. Nechcem ti zle naozaj nie. Uvedom si, ze zijeme zivot aky chceme zit. Nemusis bojovat. Skus si hacat. V tichu klude aspon taku polhodinku. Neuvazuj nad nicim iba sed. To pomaha. Ukludni sa ti mysel. 😵 Hlavne sa neprestavaj usmievat. A mozes iba verit : usmev, pokora a laska je cesta k srdcu druhych ludi. Mozno aj k tvojim rodicom. Viem, ze je to tazke, sama sa tomu len ucim.

Siduska
😉
Danielkapo
😉

paegaska
25. júl 2008

sorrelia, pekne pises

hillary
Ja ti chci jen napsat, ze treba ja nejsem uplne nejvetsi milovnik miminek na svete. Vic se rozradostnim nad cizimi nez nad svymi - jak byli miminka, kdyz je mam navic na krku 24 hodin denne.
Hodne mi pomohlo, kdyz jsem si to uvedomila a hlavne , kdyz jsem si o tom popovidala i s nekterymi mymi kamaradkami, co to maji taky tak.
Neni to tak, ze bych byla spatna matka - samozrejme jsem nejlepsi 😀
Ale proste vic me bavi, kdyz uz jsou deti vetsi a da se s nimi vic podniknout.
Ani jako mala jsem nebyla zrovna typ na hrani s panenkami, ale spis jsem s bratrem a kamaradmi litala venku.
Cim je muj maly vetsi, tim je pro me materstvi krasnejsi, mela jsem to tak i u prvniho ditka a fakt to tak ma vic zen a v dnesni pokrokove dobe tech zen bude cim dal vic, protoze proc si to nepriznat a nakonec my samostatne maminky na to prijdem velmi rychle, musime byt i zivitelkami a skloubit vsechno dohromady co nejlepe neni vubec jednoduche.
Navic zmena zivotniho stylu kazde zeny, ktere se narodi prvni dite je fakt naprosto velka.
Nedavno jsem potkala kamaradku se svym vytouzenym prvnim miminkem a byla uplne zoufala, ze je v strasne depresi, nic nestiha a nikam nemuze a ditko ji porad rve a pripada si necschopna a, ze nikdy neverila, kdyz si nekdo stezoval jaka prace je kolem detatka, ze si vzdycky myslela, ze kazdy prehani a ze uz chce at je mala velka a to je ji neco pres 30 .A to ma fakt partnera zlateho, pomaha hodne, kdyz neni v praci.

Maly krasne zacina skladat vety a je strasne ukecany, meleme porad dokola pohadky. A kdyz neco chce a neumi se vyjadrit tak se desne vzteka, no je s nim super uz zabava.

sorrelia
27. júl 2008

dievcata ako vikendujete 🙂 ?
My sme s Matkom a jeho krsnou isli pozriet na Grand prix Bratislava. Trosku sme pokukali koniky. Videli sme aj Zoru Coborovu na zivo - fuj umelina, vraskava nechutma 😝 ... Posobila trosku ako to slov. prislovie "chcela stara mladou byt" 😀 😝
Tak pa pa dievcata ja idem este nieco povymyslat nech dnes nesedime doma ako peciatky 😵

atima
27. júl 2008

čitala som niekolko prispevkov a neviem čo by som mala nato povedať nikdy som to nezažila, ale určite to mate ťažke ☹ . No su tu v temach aj taky ktorí maju šťastne niekolko ročne manželstvo a miminko zatiaľ nemaju, vY ste ho nechceli a mate, neviem prečo je to tak zariadené. Ale aj tu plati že pre každeho je niečo ine problemom

atima
27. júl 2008

kde ste všetky?

plasta
27. júl 2008

ahojte babule...
sorrelia
tak to mas uplnu pravdu, normalme ta "zeriem" 😎 ... no, vies, niektori ludia si nevedia uvedomit co maju a co od inych dostavaju, su prilis egocentricki, preto budu stale trpiet...nemaju zmysel pre sebareflexiu... ja som napr. za dva roky, co mam malu, som bola raz na grilovacke a asi tak dvakrat na kave... proste som zodpovedna za svoje dieta a tak som sa k tomu postavila... viem, ze by som mohla kedykolvek ist von, ale jednoducho mi to neda... je o moje dieta a tak to aj ostane, budem sa o nu starat... ved zivot mam este pred sebou, mam len 23, ale na vyske som sa dostatocne vyburila a poviem ti, uz by som nikdy nerobila take hovadiny ako predtym... jednoducho mi to vobec nechyba....
a dakujem... dedkovi je dobre, po operacii je stabilizovany, zajtra uz mozeme za nim ist... no pojdeme az v utorok... 😉

hillary
ked sa budes neustale lutovat, budes v bludnom kruhu... neviem, ci ti nieco hovori filozofia "Panta rhei"...v setko plynie, resp. znamejsie je... ze nikdy do tej istej rieky dvakrat nevstupis, a ak, tak ta budu vzdy obmyvat ine vody...
troska sebareflexie treba, lebo nahanas vlastny chvost... a z toho jedine tak planuj cestu k cvokarovi...

paegaska
27. júl 2008

ahoj
zoru coborovou jsem si vygooglovala, ale nic mi nerika
potkala jsem minuly tyden nazivo Richarda Krajca a ac ho moc nemusim, tak proste musim uznat, ze nazivo vypadal fakt super

plasta
to je dobre - tatinek - drzim palce

atima
ahoj, chci ti jen rict, ze to relativni stesti a nestesti lidi se neda srovnavat.Stastni muzou byt i lide bezdetni, nedovolila bych si rict, ze jejich zivoty maji mensi cenu.
Co ja si jen nejvic preji at jsou me deti zdrave.

Jinak maly uz hodku spi a ja se tady cpu u PC a brouzdam po netu a ceka me vyzehlit hromadu pradla a plno jinych veci, ale fakt se mi nechce 😠

luciaakubko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz