Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
27. júl 2008

co ti na to napisat luciaakubko ?

Vies ak sa ma kto za teba postavit, niekto kto by ti bol ochotny pomoct - nic by som nevravela a jedneho dna by som sa zobrala a isla prec. Kaslat na veci (oblecenie, majetky a pod.) Dolezitejsi je zivot sam. Potom by som si opatrila spravu od psychologa, ze som bola vystavena psychyckemu tyraniu. Dalej by som si zohnala pravnu pomoc aby mi pomohla sa zorientovat c zakonoch co byvalo moze, resp. nemoze. Dceru ti urcite len tak vziat nemoze. A ak budes mat doklad trebars o psychyckom tyrani - len tak dceru do opateri nedostane. Inak je fajn ked mas net nakontaktovat sa na nejaku organizaciu ktora pomaha zenam v nudzi.

Zapamataj si kazda situacia ma minimalne dve riesenie. Je len na nas ci ju chceme riesit alebo nie 😉

paegaska
27. júl 2008

luciakubko
vis, ja na tyhle reci - kazdy je strujcem sveho osudu a muze si za to sama a spatne si vybrala proste neverim.
Nevim, ale at si kazdy zamete pred vlastnim prahem - a ver to, ze i v naperfekt super vztahu to nemusi byt super.
Kazdy a kazda si zijeme svuj zivot a veci co se proste stanou musime tak i onak resit zase jenom my.
To "zaucho" by bylo pro me proste moc.
Ale proste s nim si a rozhodnes se sama podle svych sil a podle toho co ve vztahu prijde, ty v tom zijes a znas to nejlip.
Jen snad bych si dovolila ti poradit - alespon u nas v cr to je to prvni co kazdy rozumny clovek svobodne matce, ktera ma ve vztahu problemy poradi - bez na socialku a zazadej si o svereni ditete do vlastni pece - meli by ti tam poradit. Jinak se ti opravdu muze stat, ze pri pripadnych sporech se dite muze stat silnym natlakovym prostredkem na tebe.A ani ti policajti by ho jinak nemohli donutit ti dite vydat, mate na nej stejne pravo.
A skoro kazdy chlap vyhrozuje odebranim ditete, ne vsak kazdy to splni. Ovsem u chlapa, ktery uz pouzil fyzicke nasili bych si dala pozor.
Mozna se to mezi vami srovna a bude to super, po narozeni ditete vztahy prochazeji mnohdy krizi.
Drzim ti palce a preji hodne sil. Mysli na sve dite a na sebe - mas na to pravo jako kdokoliv jiny - vis verim ze matka musi byt stastna aby zabezpecila stesti pro sve dite.

sorrelia
27. júl 2008

atima
nie sme o nic horsie matky, lebo sme slobodne a dieta nam prislo mozno niektorim takpovediac nevhod...

plasta
dik 🙂 😉 ... som rada, ze dedkovi sa polepsilo 😉 😉 😉 😉
A to ja zas vybehnem do mesta na hanbac, kaficko, alebo daku spolocensku akciu. Cukrik je vzdy so mnou, naviazany v satke a ja "nema problema" 😀. Ked treba ho vytiahnem, ked treba nakrmim a ficime 🙂. Diska ma nelaka - tiez som z takeho dacoho vyrastla, no medzi ludi sem tam vybehneme.

paegaska
Zora je u nas taka umela star... je to fitneska a sem tam urobi daky skandalik aby sa o nej pisalo

luciaakubko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorrelia
27. júl 2008

luciaakubko
nechapem co riesis ?
hovoris, ze on je dobry otec... otec ma byt priklad - myslis, ze je dobry priklad ked ta mlati 😕 ???
ono mi to pride skor ako alibizmus "je dobry otec" preto neodidem, ako argument... Kazda normalna zena vie, ze ziadny otec nie je dobry, ked si nevie vazit svoju zenu a ponizuje ju, tyra ju psychicky a este ju aj mlati...

Sama si uvedomujes, ze vo vasom vztahu nie si stastna, ze tam nie je nic s kostolnym poriadkom. A ak nie si stastna TY a trapis sa, ver tomu, ze aj tvoja dcera tym trpi.
Mozes odist a zit svoj zivot ALE... luciaakubko ale TY nechces, tebe sa to paci, tebe je tak dobre... Nema vyznam o tom vobec rozpravat dalej...Ty nechces riesit svoju situaciu...

siduska
27. júl 2008

hillary
ja som mala malu 20 tiez som nebola pripravena, ked sa mala narodila som si povedala a tak teraz moj zivot skonicl, co ja s nou budem robit?uz nebudem mat ziadne sukromie, ako tak budem zit? postupne ako som si na nu zvykala, som uz nemohla od nej,,, straaaasne ju milujem a to tak zostane..tiez si hovorim, ze je len moja... a otca?? neboj to prdie samo ked to budes najmenej cakat... a bude mat a ty super manzilka...

tiez som mala obcas tie psychicke depky, ze by som sa lutoval akazdu chvilu... ale musime bojovat.. a ukaz rodicom ze si samostacna... oni si potom malu budu brat sami...uvidis. drzim palecky.

luciaakubko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorrelia
27. júl 2008

luciaakubko
prepac nechala som sa uniest... viem ake to je ked niekto zije v takych podmienkach... moja krsna tak prezila cely zivot... nikdy krsneho neopustila vzdy stala pri nom a on s nou jednal ako s najposlednejsou handrou... kolkokrat som sa chcela spytat preco ?? ale aj tak by som nedostala odpoved s ktorou by som JA bola spokojna... hold ja som ina natura a toto sa mi bridi...
Takeho chlapa by som poslala osobne do riti (ved som ho aj poslala) No ale niekto to nedokaze...

To o com pises nie je v mene lasky. Laska je tam kde je vztah harmonicky - i ked sem tam daco zaskripe. Toto je o nezdravej citovej viazanosti, o tom, ze sa clovek podvedome tresta, za nieco... Toto nie je laska. To je osobny blok. Niekto sa trapi sam. Chce vidiet veci cierno. Niekto si na to najde partnera.
Osobne si myslim ak v takom vztahu nie su deti - prosim. Kazdy z nas ma ine chute. Niekomu sa to mozno paci. Len nechapem, preco by v tom muselo zit dieta ? Preco by malo zit s tym, ze je normalne ak si on alebo o jeho matku dakto hubu otiera??? Preco by malo brat ako standart to, ze mama dostane facku ???

Tuto niekde zacina alibizmus "JE DOBRY OTEC" a "DCERA NAS POTREBUJE OBOCH" v preklade nedokazem a nechcem opustit svojho partnera, preto ho obranujem a vsetko hadzem na krk zodpovednosti nie sebe, ale svojej dcere. Lenze nemozes robit za tvoje rozhodnutia zodpovedne dieta. Nie dieta je zodpovedne za teba, ale ty za neho. ty si zodpovedna za jeho start do zivota.
Dalej pises preco mnoho zien necha zo sebou to ci ono... Ale ty nie si "mnoho zien", ty si ani neni ziva z "mnoho zien" a ani mnoho zien nie je zodpovednych za teba. Zodpovedna za teba si TY. A dokonca si zodpovedna aj za svoje dieta.

Clovek ma vzdy na vybe. Vzdy !!! Otazne je len to ci chce mat na vyber alebo nie. Ak ti ma kto pomoct s tejto nezavideniahodnej situacie, ked nie kvoli sebe - uvazuj o tejto moznosti aspon kvoli svojmu dietatu... A prosim nerob dcerku zodpovednu za svoje rozhodnutia 😖
Nemyslim to v zlom. Ak sa snazim poradit tak vzdy s cistym srdieckom.

luciaakubko
27. júl 2008

dakujem, sorrelia 🙂 viem, ako si to cele myslela. mozno mi chyba tvoj triezvy pohlad na svet. a mozno je uz nacase vytriezviet 🙂 dobru

sorrelia
27. júl 2008

luciaakubko
ak ti chyba triezvy pohlad vyskusaj si tyzdennu a mozno aj dvojtyzdnovu dovolenku bez tvojej sucasnej rodiny... napr u tvojich rodicov... porovnaj plusy a minusy ...
mozno ziskas potrebny odstup a rozhodnes sa v klude a bez zbytocnych emocii 🙂 😉

- apropo - to nie je triezvy pohlad na svet - len mam vacsi odstup od tvojej situacie... Aj mne trvalo takmer 9 mesiacov nez som pochopila, ze nema vyznam riesit zivot s exom, ze on sa nikdy nezmeni ☹ ...

luciaakubko
27. júl 2008

Matej raz bude na teba hrdy 😉 ok, budem musiet velmi dlho zvazovat vsetky tie proti, pretoze tych par pre mi za to urcite nestoji. aj tak to vsak bude tazke, poznam sa 🙂 idem, o chvilu vstavam 😅

danielkapo
28. júl 2008

Ahojte, aj my sme mali pekny vikend...boli sme u babky..teda simonkinej prababky..no mala cely cas spinkala..neviem cim to je no akonahle sme niekde von, tak spinka...nestazujem si...
Inak mam dojem, ze riadne vyrastla...tak to letiiii..kde je to mimino co som nemala poriadne ako chytit 😀
uz sa rehoce, blabota..no chutnucka..ale vsak to poznate vsetky

sorreila

no czoborovu som sice nazivo nevidela ale ani netuzim..uplne postaci tvoj opis 😉

atima

to vies, kazdy mame ine....aj ked by som aspon za mna poopravila trosku..moje babo napr.sice nebolo planovane, ale chcene ano...ani na sekundu som si nepomyslela ze ho nechcem...

paaa

sorrelia
28. júl 2008

danielkapo

akoze smiala by si sa ... hneda bola od solarka a vlasy zafarbene do rysava 😀 a do toho ta ponatahovna pokozka, botoxove celo, a megavrasky okolo oci 😝
mne vrasky nevadia, dokonca sa mi aj pacia, ale riadne kontrastovali v porovnani s tou vypetou tvarou ...

juuj inak aj ten nas certik narastol - ma krasnych 6kg a 63 cm 😎 ... boze moj raz ho cvaknem ako sa rehni na plnu papulku 😵
inak nas krpec spat nechce 🙄 ... spi nam doobeda hod. alebo hod. aj pol a pobede 2 x hodinu ... to bude mat po svojom dedovi - ani ten nemusi spavat

hillary23
28. júl 2008

siduska

ahoj......neviem ci ho budem mat neviem co bude ale ta uvidime..zatial necitim potrebu mat pri sebe muza bo mala ma dost vycerpava a to ona je aj za desat chlapov🙂)) mozno bude moznoniee..su aj take holky co su same s babom a su happyy...mozno udem k nim patrit..a to ze som samostatna to je iste bo som neni doma aje mi tu kde som ze uplne ale uplne supeer..nikto manejebe nebuzeruje a robim si tak ako chcem jaa s malou.maala je tu kludna papa ako ma vsetko ,doma kde byvam by to tak nerobila mi ver!!! vies pisem si aj s takymi holkami co si nasli priatela maju babo onan teda a po roku sa rozisli bo on zisil z eich uz nelubi!naco to tak jee??na prd vsetkoo..ona sa trapi on nieee..a mala je misige bo nevie kde ma otca a kto je jej otec..terah uz nik kedze nema zas priatela..nema kam ist nema kde byvat boji sa opustit jeho byt bo nema kam ost ..s rodicmi vobec nevychadza dobre ma to podobne ako jaaa....ach jo kazdy mame daky osud,zivot ale ja bojujem a dobojujem..vies mna najnici to ze sa staale sudim s exom a vysledok je na pi..u!! tu kde som nemyslim nanic..proste som vypla co mi moc pomahaae ked dojdem domov zas to iste ma caka..asi tak....dobruu

sorrelia
tu vetu co si napisala si dobre povedala uplne superr..a inak teraz uz viem ako velmi mam rada malu i ked mi robi nervy..teraz jej akurat idu zuby to je daco..:Dd inak tej tvoj aky si je velky a svoj vek ci niee???

sorrelia
28. júl 2008

hillary

aj mne maly dakedy robi nervy 😖 ale co uz ucim sa to rozdychat
a ano je veliky 😅 nasa pediatricka vravi, ze z tohtorocnych novorodeniatok je bezkonkurencne navacsi 😅 😀

paegaska
29. júl 2008

hillary
uzij si a odpocin si - ahoj

tak muj maly se teda ted fakt pekne vzteka, hracky mi obcas litaj kolem hlavy
ale nekdy ten maly potvurek umi byt fakt zlaty

to jsou vedra 😎

plasta
29. júl 2008

sorrelia
tak aj ja chodim vsade s mojim priveskom, len to bolo na margo hillary, ako si jej pisala.... no a ten tvoj drobec fakt krasne rastie....

sorrelia
29. júl 2008

jaaaaj som nejak domotana z toho tepla 😅 😀

nooo veru veru o chvilu ma 3 mesiace a uz oblecie veci na polrocne babo 😀

danielkapo
29. júl 2008

sorreila

nuz teda....to znie dost priserne...ta zora 😀 ale aspon si mlaa srandu...ako take zenske su len na smiech...sak ma uz cez styridsat a sa hra na cicinu...nic proti zenam co chcu vyzerat dobre aj v 40+ vsak to nie je vela..ale trosku s mierou...

ja necviem kolko mala vazi na poradni ideme az o tyzden..ale tak 5,5 tipujem...baculka, chuti im...to dobre 😉 a v noci maly spinka dobre?

sorrelia
29. júl 2008

danielkapo

no sranda velkaci velky 😀 .. ale hlavne, ze im chuti 😎
ona sa nemusi hran na cicinu ona nou je 😀 😀 😀

v nosi spinka paradne, hajal by ajcelu noc, ale davam mu vecer cucnut a potom zaspi a spinka az do rana 😉

a co princezna tvoja ako sa ma 🙂 ???

danielkapo
29. júl 2008

no tak to fajne...sa vyspinkate. mala dobre sa ma..dnes sme cely den skoro vonku boli...faaajne
ona v noci celkom dobre tiez spi...ale nie celu noc...tak 2x sa zobudi..ale vacsinou len napapa a spi dalej...obcas vsak prechadzky po byte o druhej v noci..sa preberie a okale na mna vyvaluje, smeje sa..a ja chcem spaaaaaaaaaat...ale sranda..to len obcas...

hillary23
29. júl 2008

sorreliaa
no tak to mas riadneho obra:DD moja ked mala 63cm to mala 8 abo 10mes.?teraz neviem presne a tvoj ma len 2mes.a jaky je oboor..asi ste moc velky nieee??ale to nieje dobre ked je taky vysoky v takom vekuu..co jeho otec je basketbalista?:D:D..no mojej malej idu zuby tak sme taky nesvoji stale a ese to horkoo..no des

paegaska

jej diky moc..no uz som doma som oddychnuta ale jak som dosla dom zas nervy proste ma nasi vytocilu uz medzi dverami a ese po ceste som bola kludna vysmiata vsetko ok a jak som dosla dom bum.mne tam kde som bola mi bolo supeer..nim mi nerozkazoval nic..prost epohodda super ale tu jak som zas dosla..otras..mala place zas pricom nerevala..ale ja nemam slov..ale dk a ty jak

sorrelia
29. júl 2008

hillary
drobec bude mat 3 mesiace 😀 ked sa narodil mal 52 cm - takze rastie riadne rychlo ale vraj je to v pohode
jeho autor ma 198 cm a ja 170 - takze ma byt po kom vysoky 😅

juuj a placka pri zubkoch ??? chudatko malunke a este aj to horko do toho

plasta
30. júl 2008

sorrelia
tak to hej... to budes mat maleho basketbalistu mozno... aj mojej malej vravia, ze na dva roky je dost dlha, ale tenka je jak taka mala spagetka, jak keby len raz do dna jedla... a rebra jej tak trcia, ze hroza a pritom sa teraz nepchava kedy moze....

sorrelia
30. júl 2008

nooo sak aj on - papulku ma naducanu aj nozicky ale ked ho vyzlecies do plienky - nic moc ziadne faldiky 😝

siduska
30. júl 2008

hillary23
neboj bude aj tebe dobre,,, vsetko zle je na neco dobre... uzivaj si teraz situciu kde si a ked sa tam mas dobre, nemylsi...zij.....

sorrelia
30. júl 2008

siduska -
krasne napisane 🙂 😉

siduska
30. júl 2008

sorrelia
dakujem ,,,, 🙂

sorrelia
31. júl 2008

halooo maminy kde ste ??
ako sa mate ???

danielkapo
31. júl 2008

ahojte

co nove? mala dnes nejaka mrzuta, no to pripisujem tomu teplu....od zajtra sme doma len s mojou sestrou, nasi idu na dovolenku, tak sa celkom tesim, trosku zmena 🙂

inac vcera sestra stretla toho...experta....s nejakou mladunkou,normalne sa divim, ale tato informacia so mnou nic nespravila..pohodka, uz mi je tak lahostajny...a to je veeelmi dobre 😎
pekny vecer dievcata