Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

buchova
2. aug 2008

paegaska
dobre,mala si sa jej este opytat ci si ich nebude chciet striedat raz ty a raz ona.....
fakt sa necudujem preco su ty nasi exovia vadny......................

sorelia

svokra si asi myslela ze tie plienky su viacucelove....mozno ich pouzivalôa ona a jej rit sa tam uz nezmestila tak si pomyslela ze sa ti zidu..(dufam ze si sa nenahnevala/..
😵 😵 😵 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

sorrelia
2. aug 2008

buchova
co si mala ??? sa neurazam za pravdu 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎
hiiiiiiiii haaaaaaaa haaa 😀 😀 😀 😀 mozno - nepoviem keby nemala prachy (v obyvke ma luster za 100 000 pravy krystal, a to nehovorim, ze kupovala teraz hotel tusim v Prahe)
ale aj tak by som sa hanbila jak pes keby som take daco mala poslat hoci aj cudziemu cloveku

hillary23
2. aug 2008

siduska

no veru veru mas pravdu s tym!! pokial som tu m usim pocuvat.ale de oni respekt na mnaa?dee to nee nejde a ni nepojdee..oni ma radsej zhodia a mi ver ze naj by mi bolo kebyze som sama sama byvam s malou..nejebali by sa mi do otho nic by nevedeli co a jak robim..len tu som pod kontrolou!!! sak kto by s knim rad siel?ja teda nie potom co zazivams nimi..ale teraz som castejsie prec z baraku tak mi je super.ale ked dojdem tak nalada ze 😠 tahklee..ale nepomozem si co uz..

hillary23
2. aug 2008

martinkamm
tak vitaj medzi nami a ten pribeh i ja mam podobny ze tiez ma opustil ex ked moja mala bola ese v brusku..zazivala som vtedy peklo.ale teraz je to uz pohoda.som sama s malou zijeme no tak s problemami ale da sa to zniest ked nejsom doma naj🙂))

danielkapo
3. aug 2008

no my sme od vcera same sa malinkou a mojou sestrou, zvysok isli dovolenkovat...a poviem pravdu..tesila somsa ..no zrazu je tu tak nejak ticho..najma ked simonka spi...heh no nie som zvyknuta byt sama...potom clovek na somariny mysli...ja som asi napokon rada, ze zatial byvam doma s nasimi, najma kym je mala taky drobec..vcera spala poobede dlhooo az do pol osmej vecera, sestra bola prec a ja ze co teraz budem robit 😅 nezvyk...kamosky vsetky po svete rozlietane....heh no..normalne sa tesim na nich, aj mama mi volala, ze jej uz za malou je smutno...rodina je rodina...eh no sice asi nie u kazdeho...su aj ludia, ktorych netankuje ani vlastne dieta, ale o tom vieme kazda svoje...ti nepatria do kategorii normalnych ludi...takze len tak si uzivame slniecko a teplo....prajem krasny zvysok vikendu

sorrelia
3. aug 2008

ahoooj
aj nasi pred par dnami vypadli na chalupu... uf no tiez bolo u nas straaasne ticho 😖 ... ale ked maly zbadal babku skoro vyskocil s kocara ako sa radoval 😀 😀 😀 ... Mamina vravela, ze by neverila, ze aj tak male babo sa dokaze radovat a spoznat niekoho...
he he a s tym, ze niekoho netankuje ani vlastne dieta
exos bol prihlaseny na ICQ tak som mu pisla, ci chce vidiet drobecka - aspon foto - hadajte co ?? no enem nic... takze ano - niekoho netankuje ani vlastne dieta... veru kazda z nas vie o tom svoje...

danielkapo
3. aug 2008

hej...idu na nervy ked sme vsetci doma...ale fajn pocit aspon mat s kym vypit kavu a pokecat🙂 kym simka vyrastie, to potom uz aj s nou budem 😖 pojdeme na vinko tak za 20rokov 😀 no tie drobce niekedy cloveka prekvapia ake su bystre..
a k tvojmu ex ani niet co dodat..ja nastastie ani cislo icq nanho nemam...ani ziaden zaujem s nim komunikovat o comkolvek...boli sme same ked bolo najtazsie a teraz je uz len lepsie a lepsie
ale aj tak sa to prieci mojmu rozumu ...ma dieta a vobec sa nezaujima...nic...ved oni tak rychlo rastu a menia sa, krasneju...a jeho nezaujima ako teraz vyzera jeho syn...sila

paegaska
3. aug 2008

ahoj
tak rano jsem byla sbirat houby, celkem dost jsem nasla, ale hodne bylo cervivych
na vecer bude smazenice

sorrelia - ex je idiot
alimenty nechces, fotku mu nabizis - on ma podle me strach at si to nerozmyslis
Az bude mit Matejicek pul roku, tak fotku neodmitne, ale to uz bych mu ji nenabidla.

sorrelia
3. aug 2008

danielka

idiot 😀 😀 😀 ... no nemoze povedat, ze som mu drobca ukazat nechcela 😎 !!! mne je on srrrdecne ukradnuty 🙂 😎 - na tie alimenty zatial nie som odkazana... a vobec, mne nestoja ziadne prachy za to aby on jedneho dna dosiel aj s policajtmi, ze chce syn k sebe ny vikend 😔 e eeeee - nehrozi 😝
inak zistila som, ze mi vobec nic nerobi s nim komunikovat 😅 ... sranda 😀

paegaska

nemyslim, ze si to rozmysli... podla jeho slov som ja ta ktora mu DONICILA zivot ... chudacik, ma dieta a starat sa a prispievat nan nemusi 😀 😀 😀 😀 😀 on ma vazne zivot zniceny vsak 😀 😀 😀 ?

len skoda, ze Matko ma aj tetu v Cechach... chcela som ju vyhladat no mam na to slabe paky 😒 eeech

boze baby jaaaaj ono je to vazne fajn ked clovek vie ze neni sam, co sa mu taketo veci deju 😉 ... dakujem, ze ste a, ze sa s vami da takto pokecat - niekedy je to lepsie ako psychoterapia a je to zadarmo (konecne sa prejavila moja chamtivost 😀 😀 😀 )

paegaska
3. aug 2008

sorrelia a vecky ostatn připvatelky
m to tady taky pomaha, vedet, ze tohle zvladame a dokazeme byt pri tom normalne i stastne a ze je nas vic

sorrelia
myslela jsem to tak, ze pokud vim do pul roku veku ditete mas jeste moznost otce uvest.Je to tak ? I on by mohl 😀
Mozna proto nechce fotku ani navazovat s tebou jakykoliv kontakt, protoze se boji, ze to jeste udelas.
Je to takovy vystraseny zajicek co se te listicko boji, chudacek maly 😀 😀 😀 😀 😀
syna by rad videl, ale prachy jsou prachy - holt svedci to o zajickovi 😒

danielkapo
3. aug 2008

pridavam sa..teda to, ze aj mne pomaha to "zdielanie" 😉 diky.. ono ja napr.mam aj priatelov, s ktorymi sa o tom mozem bavit a taak..ale nechcem zas furt tocit o tom istom..a mi prekaza ak to sklzne do takej roviny,akoby ma mali lutovat...to neznasam...radsej poviem ake je vsetko fajn a v podstzate aj je..ja som happy s malunkou. ale dobre padne takyto "internetovy svojpomocny klub"...fakt pomaha.

paegaska
pokial viem je to tak, ze otca mozno uvieast do 18 dietata a potom moze ono same dat navrh na urcenie otcovstva...totizto ked som bola na sude potvrdit, ze otca neuvadzam tak ta sudkyna ma takto informovala...ono su potom nejake tie lehoty tykajuce sa dokedy mozes spatne uplatnit vyzivne,,,, aspon take inf.mam ja k tomu...

dominiccka
3. aug 2008

TI CHLAPI TO SU ALE BUZERANTI...VEDIA LEN NAROBIT DETI A POTOM NECHAT TAK...JA VIEM SU AJ NORMALNI...OTEC MOJEJ DCERKY SA 5 ROKOV PRETVAROVAL AKO MA MILUJE A PODOBNE DRISTY....A KED UZ BOLA ROMANKA V BRUSKU ASI SI VSIMOL ZE TO NIE JE LEN NA PAR DNI A ZACAL CUVAT....PRIMITIV....ALE TERAZ MI JE HO LUTO...LEBO PRISIEL O TO NAJKRAJSIE CO MOHOL MAT....NADHERNE DIEVCATKO....JA MAM TO STASTIE,ZE AJ KED SOM SAMA...MAM OKOLO SEBA CELU RODINU...SESTRY MAJU MALE DETI TAKZE VECI MAM PLNO....BYVAM S RODICMI A KOJIM...MALICKA MA 5 MESIACOV A SOM STRASNE STASTNA,ZE JU MAM....UKAZALA MI CO MA V ZIVOTE NAOZAJSTNY ZMYSEL...A CO CHCEM TO JEJ KUPIM...LEN DUFAM,ZE KED VYRASTUIE BUDE MA MILOVAT TAK AKO JA MILUJEM JU...PA

buchova
3. aug 2008

dominiccka

laasku ktoru davas malej sa ti 100nasobne vrati....a za dementom smutit nemusis.kazdy chlap je hrdina len vtedy ked maa beztarostny zivot..to je asi taky kde si moze pichnut..
kazdu z nas caka niekde osudovy clovek len treba vydzat a byt silne..mozni je niekde za rohom.

toto je jedna velka zivotna skuska ako sa k tomu vsetkemu postavime..a vidiet ze sme silne osoby a ked sme zvlladame byt matkou a zaroven aj otcom tak nas nic uz nemoze prekvapit!! 😀

........a verim tomu ze polovica z nas co tu je je aj rada ze ma babatko a je s nim sama ako keby mala mat pri sebe nejakeho kokosa a chodit mu okolo zasranej riti..nech mu chodi mamka alebo nova polovicka(ktovie dokedy/ 😉

sorrelia
3. aug 2008

Ano danielka je to zhruba do dvoch rokov dieteta... ale moze snivat - nebude ho mat v rodnom liste pokial ja budem pravne zodpovedna za Matka... Moj zdravotny stav je aj tak taky aky je... Ono moj nalez na mozgu je teraz v poriadku, ale kto vie co bude o 5 o 10 rokov ? Ako otec by si ho v takom pripade, ak by sa mi daco stalo odviezt, aj keby ho maly videl prvy krat. Hold bol by otec a ma na neho pravny narok 😖
Nie toto si neviem predstavit...

vitaj dominicka medzi nami 😉

ano peniaze su peniaze a z tych 35 000 mesacne by mu zrejme veeeelmi ubudlo 😀 😀 😀 ked narobil dlhy kade tade , a pokial si nahodou z prahy tak ta mozno aj odviezol v elektricke 😀

paegaska
3. aug 2008

VITAJ DOMINICCKA A VSECKY NOVE MAMINKY NA DISKUSI

sorrelia
z prahy nejsem
nevedela jsem o tvem zdravotnim stavu, tak to potom velmi dobre delas, rodice mas hodne a vis nekdy podobne uvazuji, ale asi ne jenom ja, ale vsechni ostatni rodice co jsou na dite sami, je to prece jen jine nez kdyz jsou na dite oba rodice, proste co by se stalo kdyby se se mnou neco stalo.
Taky si delam nadeji, ze by muj ex syna nevychovaval, on na to vazne nema.

danielkapo
dik,tu lhutu jsem nevedela
pulrok je asi jenom na popreni otcovstvi

sorrelia
3. aug 2008

paegaska

zdravie mam dorantane jedna radost 😒 , ale trosku sa polepsilo odkedy mam Matka 😀 😉 (klop klop)... ja som aj preto Matka nie ze nechcela, ale straaasne som sa bala, co s nim bude ked ja nahodou nebudem ☹ ... hlavne v dobe, ked uz som vedela, ze jeho otec je riadne "kvitko"... v takom pripade by nemal mamu a ocina tiez nie... pomyslenie, ze by zostal vDD - juuuj BRRRR, FUj 😒
Z toho som bola velmi nestastna. No vidim, ze keby nieco snad brat, alebo je krsna mama by sa ho ujali. Ach no dufam, ze mi zdravie vydrzi kym ho dovediem do dospelosti 😵

danielkapo
4. aug 2008

sorreila
tiez som nevedela ze mas zdrav.problemy...dievca o to viac ta teraz obdivujem....si velmi statocna, naozaj a matko je najstastnejsi chlapcek na svete ze ma taku maminu..velmi ti drzim palce aby si bola ok.vies ako sa hovori, ze psychika robi strasne vela, aj co sa tyka choroby fyzickej..teraz mas maleho anjelika a verim, ze uz to bude len lepsie a lepsie aj vdaka radosti z neho. A neboj, ak by sa aj nieco stalo, matko sam nebude, tvoja rodina je s tebou teraz a bola by aj potom s matkom. Ten ex si moze buchat hlavu o stenu, ze prisiel o matka a o taku uzasnu osobu ako si ty...sice skoda steny

paegaska
za maaalo🙂

dominiccka vitaj...no nie si sama s podobnou situaciou a tych "chlapov"ani lutovat nemusime, oni sa vedia aj sami polutovat az az....su skor na smiech...tes sa z malej kocky

paegaska
4. aug 2008

jeste chci rict, ze moje teta - vzdalena, mela svoji dceru skoro az ve 40 rokach - prvni, vymodlene dite, kdyz byla tehotna zemrel ji tragicky manzel, takze dceruska byla strasne rozmazleny spratek a taky se pak podle toho chovala, nakonec mela syna, ktereho si teta - jako babicka vzala do pestounske pece, dceru nechala zbavit rodicovskych prav, ale ta to sama chtela.
No v te dobe bylo tete 64 let a vnuka vychovala, je mu dnes asi 25 let, teta je mrtva 2 roky a Viktor je uzasny kluk, hodne babicce pomahal a zije uz nekolik let se svou pritelkyni, s mamou se styka, ta si ho hodne vazi, je to jeji jedine dite.
A pritom, kdyz se narodil vseci lide rikali, jak ona zvladne ho v tech letech vychovat.

Nesmime se bat budoucnosti, clovek nekdy ani nevi kolik ma vedle sebe dobrych lidi a odkud prijde pomoc.
Kolikrat nas zklame blizky clovek a pomuze nekdo od koho by jsme to ani necekali.

buchova
4. aug 2008

paegaska

napisala si to velmi pekne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sorrelia

vsetko bude dobre len treba dat hlavicku hore.. 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😵 😵 😵 😵 😵

sorrelia
4. aug 2008

danielka
neni co obdivovat 😉

martinka17
4. aug 2008

ahojte babenky,

hlásim návrat z dovolenky 🙂 Zbežne som si prečítala, čo máte nové za tťých 16 dní, čo som tu nebola á teda je toho dosť 😅 V prvom rade aj ja vítam nové maminky, bože ale je na svete hrozne veľa chlapov, ktorý sú deťmi na celý život 😉
Ja som pekne zrelaxovaná, práve sa chystám do poradne a potom poobede už len pracovať 😝 To sa mi až tak neche. Ja nemám nové v podstate nič, ex sa neozval, len mi stále vŕta v hlave, či je to ticho pred búrkou alebo dá pokoj až do pôrodu. Len dúfam že bábo sa má ok 🙂

Sorrelia
zase raz si pekne písala a pekne radila.
ale jasne aj ostatné baby. Tak utekám, ešte sa ozvem.

danielkapo
4. aug 2008

ahojte,
nuz my sme sa prave vratili z poradne, mala pekne podrastla, uz ma 5400g buchticka moja...a hned ju aj ockovali tou hexa vakcinou, ani nezaplakala..len som tak pozerala...heh hrdinka mala 😎 nemozem s nou teraz 2 dni na slniecko,ale sak ani tak sme nechodili, len po chladku v tychto horucavach...hned aj zaspala..dufam, ze nedostane nejake teploty alebo co...

sorreila
ale hej je, som tvoj fanusik, nehadaj sa 😀

siduska
4. aug 2008

ahojky dievcata mne nesiel cely vikend net. 😠

tak som si vas precitala... fuuuujj kalhotky???? to je teeeda fakt huste... to by som asi na nu kukala ako pero s gauce...
mne raz prinesla na navsetvu ked prisla, ked sa dozvedela, ze som v tom, kedze aj ona je slovenka a zijeme v cechahc tak si mylsela, ze ma to potesi kopec , starych casopisov na citanie ...no starsne... len bordel mi urobila,pretoze som to nemala kam dat.Som myslela, ze ma slak trafi,,,

siduska
4. aug 2008

hillary
no vies oni budu na teba furt utocit, pretoze su najmudrejsiu, su to rodicia...Oni ti to hvoorili, ze zle dopadnes, a ze nerob to a to a blba bla ..preto su teraz taky k tebe...chcu ti dat lekciu za to, ze si ich nepocuvla----
ale maj svoj zivot, uz si dospela a maj dieta...tak zij podla seba... dohodni sa s nim co sa tyka byvania a zvysok si zairiad podla seba... jak oni k tebe tak ty k nim.ustanov si nejake podmienky, pravidla, ktore budu rospektovat...inak s a pri nich utrapis....alebo najednoduchsie utec prec ....ak mas kam.

sorrelia
4. aug 2008

cim viac sa usmievame na svet okolo nas a na ludi tym viac sa oni usmieva svet na nas
a ked nieco chceme dostat (uctu, lasku, uznaniee)musime vediet aj davat - v zivote plati co davas to sa ti aj vracia 😎

martinka17
4. aug 2008

to je pravda, ak sa snažíme nájsť v živote to pekné, je to ľahšie. Mne keď je veľmi zle, tak si síce poplačem, ale potom si poviem, neplač, mohlo to byť aj horšie. A napokon, vždy je to neskôr ešte horšie. Ale zvykla som si, že život je boj a vťdy je prečo bojovať o šťastie, no nie?
Ja som s ockom mala vždy dosť zvláštne vzťahy, často som sa až "bála" Nebil ma ale bol silná autorita. A potom som začala pozerať na vec ináč. Začala som na jeho reči reagovať argumentmi, keĎ zbytočne niečo ofrflal, tak som mu odvetila, Aj ja ťa ľúbim ocko, a usmiala sa. Na tom sa teraz všetci bavia. KeĎ mu to niekedy poviem, tak len pozrie ale už nič nepovie a o chvíľu na zlé zabudne. Zvykol si na to a akosi nám to mohlo a teraz si omnoho lepšie rozumieme.
Jeden psycholog mi ináč vravel to isté...usmievaj sa na ľudí, oni ti to vrátia. A život dobré dobrým opláca....a zlo krutú daň pýta...to sa mi už potvrdilo. Preto napr. každý mesiac mkúpim jedno NotaBene....ja mám fajn pocit, vážim si predajcu za jeho snahu a jemu to pomôže.

sorrelia
4. aug 2008

martinka
tlap tlap tlap tlap (to ti tlieskam) lebo si to pekne napisala 🙂 😉
na mily usmev a slovo LUBIM TA sa neda reagovat krikom - zvlast pokial ide o vzath rodic a dieta 🙂
ocko bol isto prvy krat velmi zarazeny 🙂

ano je jednoduchsie sa hnevat, a vyslovit slova kritiky, kricat a hladat chyby to vieme bezpecne vsetci
ale je omnoho tazsie povedat lubim ta, vazim si ta 😀

sorrelia
5. aug 2008

kukuk - kde ste ? 😀

martinka17
6. aug 2008

ahoj sorrelia
tiež som sa včera čudovala, ale som si povedala, že máte výletiky s detičkami, že teraz máte asi obdobie kľudu a užívate si🙂 Tak som len ticho závidela a tešila sa, že nikto necíti potrebu sa vyžalovať 😀

akaji
6. aug 2008

Ahojte !

Neviem, ci sa tu plati nejake CLENSKE ;) ale rada by som sa pripojila, nakolko to vyzera tak, ze tiez idem byt slobodna mamicka, hoci som si myslela vzdy, ze mna sa to rozhodne netyka.... po a. som deti nikdy nechcela a po b. ked som aj sem tam pripustila myslienku na dieta, tak jedine za predpokladu ze mam asi miliardu na ucte a super muza, ktoremu by sa dalo verit.. ale tak clovek mieni, zivot meni, tak nejak to asi funguje, tak som tu (aj bez miliardy a bez chlapa - kedze sa niekto dost vazne priposral ), no nevadi... slobodna mamicka by som asi ale bola tak ci tak, lebo aj keby je trochu normalny a trochu sa laskyplne snazi, vydat by som sa za neho urcite nevydala, lebo spolahlivejsiu cestu do pekla asi nepoznam 🙂