Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

buchova
12. aug 2008

plasta
s tymi navrhmi by si mne velmi pomohla..ak mozes.....ale to budem vsetko riesit ked bude mala na svete 😉 😉 😉

a ta stranka je uplne super napad..

BABY STE SIKULKY 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵

plasta
12. aug 2008

buchova
jasne, ze ti pomozem... aj mne iny nezistne pomohli, preco by som ja inym nepomohla...
tesim sa, ze sa vam tieto napady pacia tak ako mne... 😀 😀 😀

sorrelia
12. aug 2008

jeee ja sa tak tesiiim 😀 😀 😀 😵 😵 😵

tak co dame do obsahu ???
pravnu poradnu
nieco o nas
sekciu darujem, vymenim, pomozem
forum : kecame 😉 😀

napada vas este nieco ???

martinka17
12. aug 2008

pri tej sekcii bazaríku by mohli byť aj nejaké linky na online bazary...tento na koníku je celkom fajn...ja veľmi na nete nekupujem,a le iste je veľa takých stránok, nie?
a ešte možno niečo o možnostiach ako ušetriť..trebárs, že v lete TI netreba kočík, stačí šatka, že nepotrebuješ vaničku, stačí TI aj veľká misa🙂 Nevie, ale iste poznáte kopec trikov, ako uštriť. A to je pre slobodné maminy dosť dôležité, nie? 😉
Mne pomáha, keď mi kámošky radia, čo nekupovať, čo sa kde oplatí....teraz napr. neviem, ako začať s tehu oblečením. Nohavice pomaly tlačia ale zdá sa mi blbé na konci leta dopl´ňať šatník ☹

sorrelia
12. aug 2008

martinka
supeeeer !!!
odkazy na lacne kociky, a ostatne decke potreby 🙂
navody ako usetrit 😉
parada, uz sa nam to zacina zahustovat supeeeeer 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵

danielkapo
12. aug 2008

Peknee..mohli by tam byt aj nejake info ohladom nejakych materskych centier v jednotlivych mestach, tam sa tiez daju zohnat uzitocne info..alebo aj nejake tipy ako a kde sa da vyjst s drobcami, myslim nejake ihriska detske a pod....

luciaakubko
12. aug 2008

sor, odilsla som...ale boli ma to riadne 🙂

sorrelia
12. aug 2008

luciaakubko
no moja ono to boli... viem... cmuk ale neboj bude lepsie 😉 ... najtazsie je odputat sa od toho co bolo a tesit sa z toho co bude... no rozhodnut sa musis sama... Boze - noo je to tazke velmi mne to trvalo dobrych 5 mesiacov minimalne
ach zvladnes to, musis drzkam palceky 😵 🤐

sorrelia
12. aug 2008

danielkapo
jasne super napad !!! hmm a nepotrebujeme suhlas tych stranok ked davame na nich odkazy ??? tusim baner sa to vola alebo sa mylim ?? no neviem
ale juuuj keby sa to tak podarilo 😵 😵 😵 😵

luciaakubko
12. aug 2008

dakujem, si beriem priklad zo silnych zien, co to dokazali 🙂 len mi je velmi luto malej...pretoze sa ukazalo, ze mu az tak na nej samotnej tak nezalezalo ako sa tvaril. hlavne to boli

samika
12. aug 2008

luciaakubko, nepoznám tvoj príbeh, lebo som tu nová a nemám čas čitať úplne všetko. Ale aj tak dúfam, že ťa dokážem trošku povzbudiť. ja som si prešlu už všeličím a viem, že život s chlapom je naozaj strašne zložitý. žiť vo vzťahu kde sa snaži len jeden nemá zmysel.častokrát je život bez chlapa oveľa jednoduchší.to mi ver!!uvidíš, že čas všetko zahojí. máš maličké bábatko, ktoré je teraz tvojim najkrajším slniečkom v tvojom živote a to ťa teraz veľmi potrebuje. Nikto tvojej maličkej nedokáže dať to čo ty.Maličká ťa potrebuje šťastnú a usmiatu.a najšťastnejšou a najusmiatešou ťa dokáže spraviť len tvoje bábatko. potom bude šťastné a usmiate aj ono. 🙂
Si mladá a nikde nie je napísané, že zostaneš sama.držím ti palčeky!!!

sorrelia
12. aug 2008

samika
ako sa mate ???
jackpot este nepadol asi caka na mna 😀 musim aj ja raz podat tu sportku 😀

luciaakubko
nemusis malunku lutovat, preco ? ved ma jednu uzasnu maminu ktora ju nadovsetko lubka !!! aj ked sa to nezda je to sraaasne vela.. vies co by deti v domovoch dali za maminu naruc ??? neboj zvladnes to rodinka ti pomoze drzkajte sa 🤐 😵

pensadorcallisto
13. aug 2008

Ahojky....

Ja sice nie som slobodna mamicka, ale aj tak som asi 3 roky zila u nasich aj s dcerou. Exmanzel mal stale nieco dolezitejsie. Financne sme na tom sice nikdy neboli zle, pretoze sa stale staral, ale proste sme skor vychadzali lepsie ako kamarati ako manzelia.
Dodnes sme aj napriek mnohym manzelskym krizam a nezhodam ostali v dobrom vztahu. Aj ked som bola na SVk na navsteve, vedel, ze som vydata, ale aj tak sme spolu zasli na kavu a na nakupy pre malu. Dokonca mi dal suhlas na jej vycestovanie na 1 rok, v co som velmi neverila. Povedala by som, ze teraz si ma vazi ovela viac ako predtym, ked sme boli manzelia.

Inak, zit u rodicov nie je vobec strasne, kes sa na to pozeram spatne. Precitala som si par prispevkov od Hillary, ake to ma doma... Ja si myslim, ze skor by sa mala zamysliet nad sebou ako sa ona sprava k nim. Nechcem kritizovat, ale aj ja som mala podobne pocity ako ona. Aj nasi ma niekedy mali dost. Ale ked sa na to pozeram spatne, tak to bola dost aj moja chyba. Zila som u nich a spravala sa akoby som tam zila sama. Mozno cakali odo mna aj nejaku pomoc. Malo sme sa rozpravali. Keby sme si sadli a rozpravali sa viac, bolo by to lepsie. Ale ja som sa pred nimi uzavrela a nestarala sa o nic. Mam varila, prala, zehlila, ja som jej pomahala malokedy.
Platila som im cast za byt, nedoplatky, stravu sme mali ako kedy. Vacsinou nasi navarili.
Hlavne ide o to neostat rodicom len tak na krku a mysliet si a cakat, ze sa oni postaraju o vsetko a ze prave oni musia byt ti, ktori nas maju chapat. A to len preto, ze su to rodicia. Ja som si svoje problemy vacsinou narobila sama a potom som len utekala k nim.

Teraz ked s manzelom zijeme spolu a som uz aj starsia, mam 26 a rozmyslam uplne inak ako ked som mala 20, pozeram sa na svojich rodicov s respektom. Ako som si vtedy myslela, ze pe mna nerobia nic, tak teraz vidim kolko toho pre man urobili a kolko si museli vytrpiet. Aj moje nalady, aj nase nezhody s byvalym.
Som im nesmierne vdacna za to, ze to s nami takto vydrzali. Ja sama toto obdobie vnimam ako obdobie chaosu. Ja som ale mala tu vyhodu, ze malu mi vzali do skolky skor a ja som si nasla super pracu v Call Centre. Vynikajuce prostredie, super kolegovia, skvela atmosfera. Plat sme mali min. 12000 cisteho + stravne listky a odmeny. A stale sa nam platy zvysovali, stale boli nejake sutaze financne ci materialne....
A aj to mi dost pomohlo citit sa sebestacnou.

Ako vravim, nie som slobodna mamicka, ale nejaky cas, aj ked som bola vydata, som zila ako keby som nou bola.

hillary23
13. aug 2008

siduska

cauko hej no to uz mas velku slencnuu...hehe..ja nemam ani teraz cas sem chodit bo nejsom doma od nedele som v TN JE MI TU supeer..ked len tak si precitam uryvkky a idem het..ale ted mam cas bo je rano a mala mi ese lezi....

inak ako sa mame holky?vidim ze nas tu len pribudaa...pekny den

martinka17
13. aug 2008

lucia
ako Ti napísali baby, máš maličkú, ona si z tých hrôz nič nebude pamätať a ty aj keď si to teraz nemyslíš, tak máš dosť sili na nový začiatok.
A samika to napísala presne - život s chlapom vie byť komplikovaný. Ale ja Tipoviem, že ja som sa po mojom prvom rozchode hrabala z dna asi 4-5 mesiacoc ako sorrelia. Ale teraz mi každý vraví, že mi to prospelo. zistila som, lebo som musela, že sa o seba viem postarať, že som samostatnejšia, ako sa zdalo a že život má aj iné plusy ako byť dobrou dženou v domácnosti a popritom pracovať🙂 😀

pensador
presne si to so vzťahom k rodičom vystihla.Ja som žila s rodičmi do mojich 26. Keď som bola na škole a mala nejakých krásnych 20...tak to bolo doma ťažké. Chcela som si užívať ale naši boli zvyknutý, že som poslušné dievčatko..ja som potom vravela, ako ma obmedzujú...blablabla. Teraz je mamka moja najlepšia kamarátka. Skrátka som dozrela a zistila som, že život je o inom a že rodičia sa vždy snažia nás chrániť a pomáhať nám a že svojim správaním im vieme strašne ublížiť. 😀

Aj Hillary to zistí, ale teraz prežíva ťažké obdobie, je na bábo ešte mladá a svoj strach z budúcnosti nevie prekonať..ale bude to len lepšie 😵

A ešte k tomu Call centru..že by si bola z KE. Ja viem, že tu ichmáme kopec, zopár v Prešove, aj moja mamka v jednom takom pracovala, dokonca aj môj ex..v tom T-comackom🙂 A mne tiež pomohla dobrá práca, perfektný kolektív a plat, vďaka ktorému som mohla sama platiť tie úžasné účty okolo bytu 😉

luciaakubko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka17
13. aug 2008

Lucia
teraz zablokuj svoj účet, vezmi z jeho, ak máš prístup peniaze a hlavne si choď do toho bytu pre všetko, čo je tvoje a má to hodnotu. A najlepšie ak ťa bude niekto sprevádzať. Pred inými ľuďmi nebude taký hrdina...to mi ver 🙂 A nenadávaj si. Nikdy, ale fakt nikdy neľutuj svoje rozhodnutia. Ak by si sa bola rozhodla ináč, teraz by si si vyčítala iné veci..takže len buď Ďalej silná. Vlastne Ti tým prízemným činom urobil láskavosť, prinútil ťa uznať, že opustitť honebola žiadna chyba, ale prvý krok vpred 😵

samika
13. aug 2008

...no tak to je priveľa, ja by som ho...........ale to ti nepomôže.
Ja viem, že teraz máš strašné nervy, ale stále myslí len na malú. Neviem o aké sms ky ide, prečo si s ním ešte vôbec píšeš? Tým mu stále nahrávaš a on sa z toho len smeje. Ukonči s ním aký koľvek styk. Neodpisuj mu, nezdvíhaj telefon.........A sprav všetko pre to, aby už nemal možnosť teba alebo malú okradnúť o peniaze.Ak máte nejaké spoločné účty, vyber všetko skôr ako to spraví on!Ak to spravil raz, spraví to aj druhý krát!
Buď rada, že odišiel!!!! Pretože človek, ktorý dokáže okradnúť vlastné dieťa nestojí absolútne zanič....fuj...
Uvidíš maličká bude šťastná aj bez takého......

luciaakubko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
plasta
13. aug 2008

ahojte baby...
akosi nie som v obraze, ale co to za kretena moze okradnut vlastne dieta... a kreten je este slabe slovo... fakt poklad, len kopat a kopat....

sorrelia
no, myslim, ze banner je reklama a toto budu linky, s tym by nemal byt problem... a fakt bude dobre, ked tam budu akcie, kam sa da ist s detickami, vo vsetkych moznych mestach, aj tu u nas v zapadakove, kde lisky davaju dobru noc... clovek by si myslel, ze v tatrach sa clovek nenudi 😎
teraz mam akurat predstavenie... susedia sa hadaju tak nahlas, ze pocujem kazde jedno slovo... fakt mile... esteze do konca augusta sa stahuju, lebo uz mi lezu riadne na nervy...

a este nejake bazary, rady ci uz ako usetrit, pravne rady, ale aj take babske recepty, ked je nejaky problem s babatkom a tak.... ked mate dalsie navrhy, tak sup s nimi

babule, neuverite, co sa nam dnes stalo... Saska tak naruzivo nahanala motyla, az sa prekoprcla do zihlavy... celu rucku mala poprhlenu aj kolienko, ale ani nezaplakala... som bola prekvapena... 😲

samika
13. aug 2008

...utekaj do banky. ako majitelka mu môžeš okamžite zrušiť prístup na účet.a čo sa týka tých vecí čo máš u neho, zober oca, kamaráta alebo koho uznáš za vhodné a utekaj pre ne.

luciaakubko
13. aug 2008

vratila som mu kluc. pochybujem, ze by nas pustil. som sama doma, len s malou, tazko sa dostanem do mesta, byvam cca.6km. napisala som mu, nech sa s tymi prachmi zadrhne, ja na ne nie som odkazana, no do tej banky pojdem, ked pride otec z roboty. a kupim za ne malej hracky 🙂

samika
13. aug 2008

Držím palčeky 😉 Dokáž mu, že si oveľa silnejšia osobnosť ako si on myslel 🙂

luciaakubko
13. aug 2008

dakujem, sami 🙂

sorrelia
13. aug 2008

luciaakubko
este nieco ti poradim, zmen cislo 😉 nech ti da svaty pokoj... kaslat na tie prachy co uz vzal, a nech parom vezme tie veci (pokial s tebou nikto nemoze ist po ne, najlepsie chlap)... zacnes od piky, ale bez takeho zavazia co nema ani chrbticu.. ale do banky urcite chod !!!!
aaaach aka som vytocena !!! idiot !!! takto okradnut vlastne dieta a este ta aj sprosto vydiera !!!! ach nakopat ho do prdele minimalne, alebo riadne prefackat ... co je to za uboheho cerva...
dievcata rozum sa mi zastavuje nad takymito ludmi

danielkapo
13. aug 2008

Ahojky,
nemyslim, ze s tymi adresami by bol problem..ale mozme sa este poinformovat...ja len na skok lebo ideme s malou na chatu aspon na jednu noc, tak sa majte pekne vela sil vsetkym pap

sorrelia
13. aug 2008

danielkapo
jeee no tak to si uzite 🙂 😉

siduska
13. aug 2008

hillary23
hlavne si uzivaj slobody ....
no my furt nekam lietame po vyletoch ked je tak krasne vonku.... len tie peniazky chybaju.... 😀

martinka17
13. aug 2008

lucia
baby majú pravdu, kašli na neho a ak máš kámošov, neboj sa ničoho. bude to fajn. Teraz si uži ten pocit slobody 😀

siduska
13. aug 2008

moj ex. ma otravuje aj teraz furt, ale neze by chcel vidiet malu ale mna...a to uz je vyse 10 mesiacov co sme po rozvode...