Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

luciaakubko
13. aug 2008

viete co urobil? nerozumiem tomu celkom...doniesol mi tie prachy domov a kedze som mu neotvorila, nechall mi ich pred dverami a s placom odisiel. strasni herci tito chlapi. dufam,ze mala bude po mne

sorrelia
13. aug 2008

aaach luciaakubko -
chova sa kao dieta.. zoberiem ti hracku a dam ti ju az budes robit co ja chcem... ked to nefungovalo tak ti hracku vratil s placomv domnienke, ze urobis to co chce on...
priprav sa, ze moze este robit vela neprijemnosti od jedu
ale neboj zvladnes to 😉

samika
13. aug 2008

Luci, len mu to divadielko nezožer. Myslím, že ho dám do kolonky číslo jedna ako adepta na oskara. Dôležité je vydržať a nepodlahnuť jeho hereckým výkonom.Ukáž mu že si silná a s maličkou toho v živote ešte veľa dokážete. Maličká už spinká? Hlavne buď kludná 😉

samika
13. aug 2008

Sorelia, tak ako to vyzerá s tým jackpotom? My sme mali dnes doobeda zvýšenú teplotu. Pravdepodobne zo zúbkov. Aspon dúfam, lebo nič iné Samkovi mie je, ani kašel, ani soplík 😒 A vy sa ako máte? Ja začinam rozmýšľať nad plávaním so Samkom. Nepridali by ste sa?

luciaakubko
14. aug 2008

sami, uz sme spinkali 🙂 veru, on ako herec by ziskal nespocetne vela oceneni 🙂 hlavne,ze tie peniaze vratil osobe,ktorej patria. vraj ja mu chcem zobrat malu a to je ovela vacsia kradez 🙂 to plavanie je urcite super,aj my sa zapojime.skoda len,ze v inom meste 🙂

martinka17
14. aug 2008

Lucia
ten herecký výkon...ako by som videla toho môjho exota a jeho plač a plazenia sa po zemi, keď zistil, že sa bude musieť odsťahovať-tvrdil, že mu je tak zle, že mu pomôže len sanitka....a ja som mu zavolala otca, do pol hodinky, kým otec prišiel, bol zrazu zdravý ako rybka🙂 Takže fajn, že si mu neotvorila. Peniažky si odlož, zablokuj mu účet a buď trpetzivá 😎
A hlavne nesprav tú chybu ako ja - vôbec s ním nekomunikuj, lebo ak nájde Tvoje slabé miesto, tak to bude zlé. Ja som plakala skoro 3 dni, len preto, že sa vyhrážal, že mi vezme bábo. A to som bola v 10tt...teraz mám pokoj a bojím sa len toho, čo spraví po pôrode? Či mu postačia súdy alebo ma radšej zabije, ako sa vyhrážal ☹
FAkt, neviete babebnky, či sa u nás dá napísať závet s určením porúčnictva?

luciaakubko
14. aug 2008

Mata, nestras 🙂 to len slabosi toto dokazu...ale to je asi tak vsetko,co su schopni urobit.aj ked clovek nikdy nevie...asi fakt treba zajst na tu socialku, povedat, co dotycny robi, cim sa vyhraza a dieta nebude moct ani len viidat...moja mama akoze zo srandy zahlasila,ze si malu adoptuje 🙂 viem,ze by to urobila, keby bolo najhorsie...co sa tyka rodiny,mam skvele zazemie.a este cosi, myslis,ze chlapi by dokazali denno-denne byt s takym malym babatkom? uz po prvej prebdenej noci by ti ho utekal zaniest 🙂 netvrdim, ze nie su aj taki otcovia,ktori by pre dieta dokazali aj toto, no ti zrejme patria do inej kategorie 🙂

martinka17
14. aug 2008

tak to je pravda, on veľa trpezlivosti nemá a keďže sa má rád a všetko musí byť ako on chce, tak si neveim celkom predstaviť ako by to zvládol, keby malé nespalo a on by sa zbytočne snažil mu to prikázať🙂 Či už podobrotky alebo vyhrážkami, asi by nič nedosiahol. A to vždy dosť vykoľají 😎
Tak uvidím, ale bojím sa ho a preto hľadá rôzne cesty....ale snažím sa na to nemyslieť, aby som sa nezbláznila. 😀

luciaakubko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angua27
14. aug 2008

ahojte dievčatá,
tak ak dovolíte, rada by som sa pridala k vám. som slobodná mamička so skoro ročným synčekom. pred pár dňami som sa rozišla s otcom svojho dieťaťa po skoro 10 ročnom vzťahu. je to rozhodnutie rozumu, aj keď srdce hovorí niečo iné. ale nie som pri ňom šťastná a vzťah sa nám rozpadá už riadne dlho, syn bol pokus o záchranu, bohužiaľ iba oddialil nevyhnutné. teraz sa bojím nového začiatku, ako to všetko zvládnem a či budem ešte niekedy šťastná. našťastie mám pri sebe rodičov (ku ktorým sa aj sťahujem) a sestru s jej priateľom (aj keď na chlapov som teraz na chvíľku asi zanevrela).
nedočítala som všetky vaše príbehy, ale budem sa snažiť to prelúskať.

martinka17
14. aug 2008

angua
tak vitaj a veľa šťastia pri čítaní, mne to tiež dala kopec práce, keďže som sa pridala len nedávno.
A neboj, tu sú strašne zleté babenky🙂

sorrelia
14. aug 2008

ahojte babulky 🙂 😉

matka aj mne sa autor vyhrazal hlupostami, ze babo bude aj bezo mna ... he he maleho mal len 1 krat na rukach aj to drobec preplakal - a vidis od vtedy ho nebolo 😀

lucka - urcite zmen cislo, tak ako ti radia dievcata, nenechaj mu cesticku aby ta mohol deptat...

aqua - jeee aj moj drobec sa vola Matej 😀 ! vitaj medzi nami

kraasny dnik vam prajeeeem 🙂 !!!

martinka17
14. aug 2008

ahoj Sorrelia
zase máš dobrú náladu, až Ti závidím. Ja mám dnes príšerne lenivý a ospalý deň asi to súvisí s tým smutným počasím. Tak idem na poštu, možno ma čerstvý vzduch trošku povzbudí 😒

plasta
14. aug 2008

angua
vitaj medzi nami... a neboj sa, vsetko pojde....

martinka
ani my dnes nemame dobry den, boli sme vonku a zmokli sme... mala uz od rana vyplakava, ide jej stolicka a taka je zla, joj... no co uz...

sorrelia
14. aug 2008

matka
kazdy sa ma tak ako sa chce mat 😀 😉 ak si vsugerujes fajn naladu ver tomu, ze ju mat budes 😀
inak aj ja som daaako nesvoja z toho poccasia 😅

sorrelia
14. aug 2008

plasti
uf stolicka boliiiii, malicka nie je zlaaa ma len bolesti ... cmuk 🤐 - skus ju tisit na kolenach pusinkovat rozpravat jej ako ju velmi lubis... bolest to sice nezmierni, ale bude vediet ze si pri nej telom aj dusou 😵 😉

samika
14. aug 2008

angua
vitaj a cíť sa tu ako doma, s nami bude hned deň krajší a život veselší...vítame aj Maťka
pozerala som tvoj albumček. Matejko je vééééľký fešák 😉.
A ako si spokojná s Gessleinom, Ja nad ním stále uvažujem. ale už len v športovej verzii

sorelia
čo s tým jackpotom? 😀
ako sa má Maťko

martinka17
14. aug 2008

baby
tak som bola vonku, ale je tam pod mrakom a príšerne dusno..až dúfam, že bude zase pršať..som mokrá ako myška fuj 😝
Ale ja viem, že náladu si treba dotvárať, ja mám náladu aj celkom v pohode len som príííšerne lenivá, nič sa mi nechce robiť 😖
Tak sa nútim apsoň upratať veci zo stola a pripraviť si pár podkladov na zajtra 🙂

sorrelia
14. aug 2008

matkaaa
to je tehotnstvom ja som v prvych mesiacoch spala tam kde ma kto polozil a to doslova 😀 😀 😀
nenut sa, natiahni sa a oddychuj - pri babanku sa narobis az az 😉 😀

samika
som sa nedokopala podat 😀 ale ked dojdu peniazky uz podam 😀
juuuuuj tfuj tfuj bodaj by som vyhrala, dievcata kolko vas tu je??? nech si urobim prehlad komu mam vypisat potom sek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

siduska
14. aug 2008

sorrelia
tak to by si asi mala drahe.... 😀 😀 😀 😀

ja ked som bola tehotna som sa bala spat aj na boku, ze stihsnem brucho a potratim... 😀

sorrelia
14. aug 2008

siduska
50 melonov hore dole 😀 ked ich vyhram 172 😀 😀 😀

siduska
14. aug 2008

sorrelia
no to mas pravdu.... ja by som tiez apson jeden potrebovala, prihodis mi neco 😀 😀 😀 😀
taklk drzim pesticky.... 🙂 😉

sorrelia
14. aug 2008

siduska
uz to mam podelene 😉
kazdej mamulke tuto aspo zo 3 - 4 meloniky na ucet (s tym sa uz da daco povymyslat 😎 )
nieco rodine
a za zbytok centrum pre slobodne maminy, a velky dom pri velkej pastvine, kde by sa pasli koniky co by robili radost detom aj dospelim, zdravym aj chorim
jaaaaaaj no parada nieee ? 😀

martinka17
14. aug 2008

tak ale ja som v práci a tu sa nedá veľmi prať, lebo tu nemám ani len pohovku len stoličky a malé kreslá ☹
A melóniky mi netreba, mne by to pokazilo charakter, stačil by mi vyšší rodičovský...ten by mi viacej pomohol. Ale Tomanovú si Fico stráži na tom poste ako oko v hlave, tak asi sa zvýšenia nedočkáme 🤐

sorrelia
14. aug 2008

martinka
tak by si to mala ako rodicovsky za 3 roky + vyzivne, skolne a pod. 😀 😀 😀
neboj chrbtica by ti zostala na spravnom mieste 😉

inak odisla by tomanka a prisiel by dakto iny - myslis ze by sa daco zmenilo ??? ja si myslim, ze ani eee

martinka17
14. aug 2008

je pravda, že politici sú v podstate rovnaký, ale Radičová sa mi páčila viacej, tá sa tomu aspoň rozumela 🙂

Ale v každomprípade si ten tiket podaj, ja ti držím všetkých 40palčekov, zapojila som do toho aj drobca🙂

martinka17
14. aug 2008

sorrelia
pekné, dať tam fotku tatina🙂
A malý je zlatý, presne ako ostatné deculká babenky 😉

siduska
14. aug 2008

sorrelia

krasna predstava, len aby sa cim skor zrealizovala....
bolo by to pekne, deti by sa vyhrali, chori zrekreovali..a ty by si urcite bola spokojna, ze pomahas aj inym...si moc dobre, ze myslis aj na druhych......
len skoda, ze ten zivot sa s nami zahrava ako sa mu zachce....

angua27
14. aug 2008

babuľky, ďakujem za milé privítanie.

samika s Gessleinom som v celku spokojná. ja ho mám z druhej ruky je fajn. pohodlný pre Maťka, ľahko ovládateľný, dobre skladný. len je trošku ťažký, tak na výlety MHD som používala zo začiatku šatku a teraz mám druhý kočík ľahučký.

martinka, súhlasím so sorreliko ja som bola asi do polky tehotenstva úplne mimo. furt unavená a spala som každú možnú chvíľku. 😉

sorrelka dobrý plán máš s výhrou. 😀 tak nech Ti to výde. a super, že si takto zverejnila nezodpovedného otca. je to dobrý ťah.

sorrelia
14. aug 2008

siduska
ale zivot sa s nami nezahrava, kazdy zije ako vie so svojimi vyhrami i prehrami 🤐 cmuk sami sme si strojcom svojeho (ne)stastia 🙂 😉
aquq
ked budem mat tiket doma pojdem si sem pre cisla 😀