Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

zuzana8
20. aug 2008

seruste, akurát som to podpísala a čítala aj príspevky https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea..., taáááák sa teším, len nech to tá pizda aj dostane...že s tým nesúhlasíme

angua27
20. aug 2008

ahojte,
tiež som tú petíciu podpísala. inak jedna v tomto zmysle je aj tu: http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php je to svinstvo voči mamičkám a detičkám.

inak, ako sa máte? my sme sa už trošku zabývali. aj keď nás ešte čaká úprava bytu, keďže tu budeme bývať piati, občas aj šiesti - moji rodičia, ja s Maťkom a segra a občas aj jej frajer. v trojizbovom byte to bude dosť tesné, ale dobrých ľudí sa všade veľa zmestí. a otec bude spokojný, že má rodinu pokope. teším sa aj, ako si vyzdobíme a upravíme s Maťkom našu izbu - moji rodičia nám chcú uvoľniť spáľňu - sú super. tak si to zariadim podľa seba a potrieb Maťka. 😉

nadush
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka17
20. aug 2008

angua
to je super...len nech Vám to klape 🙂

titkovamiriam
20. aug 2008

angua ja mam koleginu a tych je doma v troj izbaku:mama,otec,jej najstarsia sestra s muzom a ich dve deti,jej starsia sestra s mimi a priatelom a ona chodi spavat k priatelovi lebo uz nemaju viac miesta pre postel 😀 -perspektivu zlepsenia ich bytovej sytuacie je nulova no nastastie maju krasne rodinne vztahy 😀 inak drzim palceky v dalsom zivote citala som si vase pribehy-ja som teoreticky tiez slobodna mama,ale my sme sa s priatelom po nevydarenych manzelstvach nechceli brat ☹

angua27
20. aug 2008

martinka dík.
titkovamiriam, sledujem Tvoj príbeh už dlhšie a páči sa mi ako si sa popasovala zo životom. nech to Tebe a priateľovi výde. a dík za podporu. u nás, ak všetko pôjde dobre, tak by som si s finančného vyrovnania s bývalým mohla kúpiť byt. síce malý, ale bol by iba môj a Maťkov. takže ako taká perspektíva u nás je. segra tiež plánuje s priateľom kúpu bytu. takže ak sa všetko pošťastí, tak naši budú do roka-dvoch zase sami doma. 😉 a ja si tiež myslím, že dobré vzťahy sú najdôležitejšie. určite bude aj ponorková choroba, ale s láskou sa dá všetko prekonať.

sorrelia
20. aug 2008

krasny a slnecny dnik vam prajem a vela lasky v srdiecku 😀 🤐 😵 !!!
my sa mame v ramci moznosti krasne 🙂 😉 papa zatial ...
drzkajtesa dievcata 😵

martinka17
20. aug 2008

dnes mám hľadací deň, tak sa mi podarilo tento link
http://www.alonemothers.org/index.php
je to fórum slobodných matiek
Ešte som straánku nepreštudovala, ale vyzerá zaujímavo 🙂
a ešte jeden link pre pobavenie, ja som sa strašne nasmiala
www.prop.sk/diskriminacia_na_slovensku.html

sorrelia
20. aug 2008

parada martinka tak uz nemusime vymyslat co vymyslene je 😉 😵

martinka17
21. aug 2008

sorelia
tak som sa potom včera ešte na to potom stihla mrknúť...bola som sklamaná..skoro nič tam nie je. Zopár príspevkov do diskusie, odkaz na zákon o rodine a ústavu a to je zhruba všetko...takže asi niečo začali a potom to nedokončili tie žienky. Ale bola som aj na stránke materské centrá...a tú chcem ešte presondovať, či tam niečo nenájdem🙂

zuzana8
21. aug 2008

martinka tá diskriminácia je super... 😀 😀

sorrelia
21. aug 2008

martinka
takze vravis, ze nic moc ??? nejak nestiham... nuz tak skus este pomrkat kade tade... ved ked nic ine tak nieco hadam spiskame 😀 ...
hm, inak skoda, lebo stranka vyzera skutocne dobre

martinka17
21. aug 2008

to je pravda, vyzerá dobre, ale napríklad nenašla som nič, čo by mi ako budúcej mamke pomohlo..teda myslím, na čo mám nárok, na čo si dať pozor..a takéto infošky. Skúsim asi hľadať Ďalej 🙂

sorrelia
21. aug 2008

martinka
a hladas preto lebo to potrebujes vediet alebo kvoli niecomu inemu ???
Lebo ak chces s niecim poradit skus opytat dievcata urcite budu mat dake rady 😉

tak dievcata ja som sa chcela spytat kto by isiel do tej stranky ??? a cim by mohol konkretne pomoct ???
ja by som do takej stranky rada sla 🙂
ale - stranku somv zivote nerobila, nemam patricne vedomosti a skusenosti s robenim stranok 😖 - to je dost blbe, pretoze ak by mala stranka vzniknut museli by sme najst takeho cloveka co to vie...

cim mozem prispiet ja ?
- urcite prispejem svojim pribehom a fotkou nas oboch 😉 , aby aj ostatne, buduce aj terajsie slobodne maminy vedeli, ze aj ked to nie je lahke - da sa zvladnut vela veci v zivote...
- taktiez mam aj nejake skusenosti napr s vybaovanim pravnika
- infosky o vymahani vyzivneho cez hranice - hlavne z Ciech (ale len teoreticke, prax mi chyba, ved viete preco)
- mozem prispiet aj vecami do sekcie "darujem" (nejakymi vecickami pre babo, ale aj maminu)
- a samozrejme ak bude niekto potrebovat psychicku podporu som tu 😉 😵

neviem ci je to malo alebo vela - ale mam to a mozem to posunut dalej 😉 tak co baby kto ide do toho ???
inak kazda aj ta najmensia ruka k dielu je ku prospechu veci staci "dat" to na co sa citite

martinka17
21. aug 2008

sorrelia
n o čo sa týka príspevkov, tak by som rada pomohla, lenže fotky nemám, môj príbeh je zatiaľ nedokončený..ale ak ma niečo napadne, tak dám vedieť....skúsim aspoň hľadať linky🙂

A čo sa týka infošiek. Zisťujem, že vôbec nemám predstavu,kde sa čo vybuje, na čo mám nárok..napr. som pozerala, že by som teoreticky mohla žiadať o príspevok na bývanie, keď budem už len rodičovský brať...a snažíms a zistiť, čo všetko sa dá od štátu vycicať. Sakra, tak rómka vie všetko, pozná podmienky každej dávky a ja som o existencii polovice z nich natušila. 😎 Tak teraz doplňám informácie. Celkom slušný základ je na stránke ministerstva rodiny....ale je to písané strašne právnicky..to nemám rada...tak preto hľadám ďalej. Lebo doma net nemám a do konca roka mám na to už len 4 mesiace...takže sa snažím 😀

sorrelia
21. aug 2008

martinka
prispevok na byvanie sa vybavuje v mieste tvojho trvaleho bydliska, na prislusnom urade soc. veci a rodiny - potrebne papiere dostanes u nich v kancelarii
- problem cislo jedna - pripra sa, ze na uradoch prava ruka nevie co robi lava
- pytaj sa, pytaj sa, pytaj sa !!!
- bud mila, ale neodbytna !!!
- otravuj ich tak casto ako sa da (budes neskor prontne vybavovana 😀 )
- ak ti nieco nebude jasne na 110% kludne ich otravuj do vtdy kym v tom nebudes mat jasno

mas dokonaca narok aj na jednorazovy prispevok !!!
- treba si na vyssie spomenutom urade vypytat papiere
- taktiez vsetko info o tom kde a kam este treba s papierom treba pytat od nich
- ak na teba budu tupo pozerat - kasli na nich, su od toho platene, a ich kavickovanie moze chvilku pockat
v tomto pripade treba odlozit kazdy jeden blok ci uz od mineralky, tehot. caju, vsetky bloky z lekarne a vsetky bloky co sa tyka priamych nakladov na babo i na tehotenstvo !!!

martinka17
21. aug 2008

tak tie bločky potom asi začnem zbierať...lebo teda zatiaľ som kúpila len pár vitamínov a lieky na výtoky..ale zožralo to aspoň 500,- SKK....ale ak sa dá, budem všetko odkladať.
Mne ide hlavne o to, že keď mi skončí materská, tak to bude fakt bída. A keď už toľko tisícok mesačne platím štátu..a to už pekných skoro 10 rokov..tak prečo si teraz aspoň niečo žiadať späť, no nie 🙂 Veď ja nie som o nič horšia ako cigánky...
Ale halvne na tie úradničky sa teším, bože to bude iste zážitok 😝 Ešte si pamätám matne úrad práce...hotová katastrofa.

sorrelia
21. aug 2008

martinka
neviem ci veris na kamienky, ale skus si kupit privesok z ruzeninu - stoji cca 60Sk - a zavesit si ho na krk tak aby bol viditelny... kamienok si podla moznosti vyber sama (robia sa aj ako privesky aj ako nahrdelniky)... pomaha 😉

martinka17
21. aug 2008

no na to verím, ja zvyknem nosiť ametist....ten je kameňom vodnárov a mám pocit, že mi občas dobije energiu...ale pozriem aj ruzeninu....a hlavne koženku, lebo sa mi trhá🙂

sorrelia
21. aug 2008

jasne ametist je velmi dobry kamienok 😉 mam z neho nahrdelnik (vynikajuci na hrdelnu cakru)

ruzenin je zas kamen lasky, priatelstva a mal by odrazat komflikty 🙂 😉 tak skus pokukaj 😉
a ak budes chciet poradim aj kamienok na tehotenstvo a porod, alebo ti dam link kde je straaasne vela popisane o kamienkoch 😵

angua27
21. aug 2008

sorrelia, ten link na kamienky zaujíma aj mňa. hoď ho rovno sem, dík.

my práve skladáme skriňu, čo sme kúpili v Ikea, aby bolo dosť priestoru na oblečenie. a celkom pekne nám to ide. moja mama išla von s malým a ja s otcom skladáme. 😉

sorrelia
21. aug 2008

angua
tu je ten link 😉 snad sa admin nenahneva, ze ho hadzem takto do fora 😵
http://liecivekamene.wordpress.com/

martinka17
22. aug 2008

tak to je super, teraz potrebujem veľa energie. 🙂
Ráno som si uvedonila, že mi začínajú byť všetky nohavice úzke....takže potrebujem súrne začať kupovať veci..ale poznáte to, peňaženka je stále prázdna, výplata bola pred týždňom...skrátka ma to postavilo do smútku a teraz vymýšľam ako ďalej. Viem že sú sekáče, skúsim u vietnamcov tričká pozrieť....len kompletne obnoviť šatník je predsa len sila ☹
To je tá nepríjemná stránka tehotenstva 😉

plasta
22. aug 2008

ahojte babule
kym som sa sem docitala, pana beka, dost roboty mi to dalo... ja akosi nestiham na net chodit teraz, ale aj ja by som rada zrealizovat tu stranku... bolo by to super a urcite by to pomohlo niekomu, kto bol, je alebo bude v nudzi...
ja mozem prispiest tiez rada, co sa tyka vyzivneho, testov DNA a tak...

plasta
22. aug 2008

jeeee, baby skoro som zabudla... vcera som sa bola strihat a ked sme isli s malou naspat domov, tak do elektricky nastupila aj Saskina "teta"... na predposlednej zastavke si nas "vsimla"... ze vraj nas vobe nespoznala... ze nespoznala mna, to este chapem, bo som sa dala uplne nakratko vystrihat, ale ze nespoznala malu,ked je verna kopia jej brata, tak to uz bolo trosku cudne.... ale to je jedno... ale baby, ona sa so mnou bavila akoby sa nic nestalo, normalne som bola prekvapena sama zo seba, ze sa s nou dokazem bez problemov bavit... 😅

martinka17
22. aug 2008

playsti
to je super, ono niekedy sa stáva, že niekoho v zamyslení prehliadneš, ale hlavné je, že ty si nemala problém...že sa ťa to nejako nedotklo 🙂

lennie7
22. aug 2008

ahojte 🙂 chcela by som sa vas na nieco spytat, som slobodna mamicka a mala nema otca zapisaneho v rodnom liste.vtedy sme sa dohodli ze po dvoch rokoch uvidime, rozhodneme sa ci ho tam dopisem alebo nie.Rozhodla som sa ze ho tam nedopisem ale slubil ze bude mesacne platit vyzivne na akom sa dohodneme.Zatial mu verim ze bude platit, ved keby nie tak to pojde sudnou cestou.No ale chcela som sa vas spytat, asi uz mate nejake skusenosti, kolko byva vyzivne na mesiac, podla coho sa to vypocitava, lebo nemam predstavu na akej sume by sme sa mali dohodnut.On este totizto studuje posledny rocnik a popritom nepracuje tak myslim ze by to malo byt aspon nejake minimu.
A dalsia vec, na co vsetko by som mala narok keby som ho zapisala do rodneho listu, v zakone je pisane este nejake porodne a to tiez neviem kolko by to malo byt.
Zas nevyhoda toho keby som ho tam dala dopisat by bola ze by si mohol asi malu bravat k sebe co ja nechcem kedze doteraz sa 2 roky o nu nezaujimal a myslim ze v buducnosti ked by som sa chcela vydat by som malej nemohla zmenit priezvisko bez jeho suhlasu.Mal by narok brat si ju na cely den aj ked sa doteraz o nu nestaral?
Dakujem za rady 🙂 😉 Moc by ste mi tym pomohli 😉

sorrelia
23. aug 2008

lenie to zalezi od platu otca 😉 len a len od toho sa odvija vizivne...
2 roky - no a co ked ti bude platit 2 roky a potom papa !!! toto si riadne zvaz !!!

- mas narok (pokial bude zapisany v RL) na 50% uhrady vybaby pre babatko
- na 50%nakladov na porod a vsetko co je s tym spojene
- mas narok na vyzivne pre seba pocas doby tusim 2 - 3 rokov (hmm tato casova lehota mi nie je celkom jasna treba sa spytat na prislusnom urade soc. veci a rodiny)
- tvoje dieta ma narok na vyzivne do 25 ? rokov zivota

- toto neviem uplne presne ale mozes aj poziadat o sudne prerusenie kontaktu s dieatom pokial otec o nu nemal urcitu dobu ziadny zaujem !!!

- pozeram, ze si s trencina, najlepsie by sa bolo dobre nakontaktovat na centrum pravnej pomoci, predpokladam, ze pravna pomoc by ti bola poskytnuta bezplatne kedze si na materskej
- jedno nezavazne stretnutie a pravna rada stoji 100 Sk tam ti odpovedia na vsetky otazky a s malymi detmi nemaju problem (aspon tu v ba nemali ) sidla v hlohovci, v nitre, v trnave

tu mas link poklikaj pohladaj 😉 http://www.legalaid.sk/

buchova
23. aug 2008

zeny ahojte.....
tak uz mame malu viki..narodila sa 17.08.2008 o 03,05hod vazi 4060 a meria 52cm..

uz tu budem chodit velmi malo lebo mala mi zabera vela casu stale mi je na prsiach..

potrebujem radu.mam malej rodny list ale tam je otec neuvedeny preto som musela napisat na matrike cestne preh.ze som slobodna a a teraz musim dat na sud o urcenie otcovstva.preto vas prosim ci nema niekto nejake tlacivo alebo ako sa to pise..ak niektora viete tak mi to poslite.dakujem velmi pekne a drzte sa.. 🤐 🤐 😵 😵 😵

lennie7
23. aug 2008

sorrelia dakujem za odpoved.Ved prave ako som vyssie pisala, on nepracuje, este rok studuje takze ma zaujima ci aj tak je aspon nejaka najmensia stanovena suma ktoru platia nezamestnany otcovia.
takze neviem ani ci by aj pre neho platilo tych 50% nakladov na porod a vybavicku.Viem ze vyzivne sa da spätne vyplatit tusim 3 roky dozadu, takze neviem ci by som si mohla aj teraz po dvoch rokoch pytat tych 50%?A to by som musela mat od vsetkeho blocky?
A este, neviem nahodou ze keby bol dopisany do rodneho listu, tak ked by som chcela neskor ak sa vydam malej zmenit priezvisko, on s tym musi suhlasit nie?a myslim ze by mi robil naschval ja sa len bude dat ☹
za ten link dakujem, pokukam ked bude mala spinkat 😉