Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

luciaakubko
17. sep 2008

ahojte 🙂 kamarat vlastni zopar knihkupectiev v maxoch, ak budete chciet daku knizku, zozeniem o dost lacnejsie. aj kozmetiku dekor, i pre deticky.inak, ja mam rada vasilkovu, gillerovu- vsetky knihy od nich som zhltla.aj evita je fajn, no pacila sa mi aj knizka bez dcery som neodisla.vrelo odporucam 🙂

plasta
17. sep 2008

nelka
tak je to na Tebe, ako sa ty rozhodnes... kazda z nas pozna toho svojho ex najlepsie... pozri, ja by som mojej dcere nikdy nezakazala chodit za svojim otcom, samozrejme ked bude vacsia... ked bude chciet, nech ide a nech si urobi svoj vlastny nazor, ze on o nu nejavi zaujem, tak to je len jeho skoda....

martinka17
17. sep 2008

lucia
ja som na vasilovke pri citani zavisla...roky som jej diela odmietala....vrj slovenska Steelova...gyc...ale potom som povedala, precitam a poviem, ako..nebudem odsudzovat. A teraz jej knizky citam na posedenie, nevie sa od rozcitanej knizky odtrhnut. ALe nekupujem, lenich poziciavam....lebo knihy su strasne drahe 😢 Teraz skor doplnam starsie diela do kniznice a tie zhanam po antikvariatoch. Inak odporucam Austenovu..jej knihy su uzasne. Hlavne Rozum a cit a Pycha a predsudok 😀

luciaakubko
17. sep 2008

presne ten isty proces zafungoval aj u mna, Martinka 🙂 az po precitani prvej knihy od nej som zmenila nazor. najradsej mam kvety pre Lauru-nestava sa mi casto, ze pri knihe placem...podobne tak aj pri knihach od Gillerovej 🙂 tiez kopec poziciavam

zuzana1710
17. sep 2008

ahojte...ako sa mate??my celkom dobre..malinka je viacmenej dobrucka...ten idiot jej otec stale nevie,ze sa narodila..vobec,ale vobec ho to netankuje...a prvy mesiac mi neposlal peniaze..tak ked pojdem na slovenkso,tak ho davam na sud a deges ma po vtakoch..bastard prasivy.. 😠 uz mam na neho riadne nervy... 😠 😠

martinka17
17. sep 2008

kvety pre Lauru..nepametam si totiz nazvy tych knih ☹ , ktora to bola 😖 , ale citala som ju...ale najhorsia bola ta,kde zomrie na zaciatku chlapcek, asi to co pisala a najviac ma zarazila ta, kde je o ucitelke a matke jednej jej ziacky. Ako tam otec 8 rokov otlkal svoju dcerku a matka sa len pozerala, lebo ak by jej pomohla, tak by to bolo este horsie...tak popravde, ta bola chudera. Ved malu skoro zabil a ona sa bala...strasna story...A teraz citam mama pre Veroniku, tam zenu mlati muz uz skoro 10 rokov a ona je snim, lebo mu to slubila pri svadbe...tak to tiez je smutne, ze sa tak necha otlkat...a sklabozske 😢
Taketo zienky neviem pochopit, prepacte, ale fakt neviem. viem, maju to tazke a inu cestu nevidia....ale je to hnusne takto zit ☹
Ale ta vasilkova vie, ako napisat dobru knizku...su putave,aj ked trosinku predsa len na jedno kopito 😀 Ale citaju sa uplne super, to sa mi nestava vzdy, ze knihu hltam ako nic.
A este bola jedna kniha od nej, co sa mi pacila......Hlavna predstavitelka je tam taka nafukana baba, ktora sa stara len o svoj vyzor, svoju postavu a drahe nakupy a o jej syna sa stara pestunka...ta kniha bola ina, tej chybal klasicky happyend..ale ukazala svet bohatej baby, ktora vlstnou vinou spadla az na uplne dno a ostala uplne sama 😢 Ale super knizka..len ja neviem tie nazvy 😔 ☹

luciaakubko
17. sep 2008

zomrie jej syncek, utopi sa...vezme si do opatery brata, ktory je vernou kopiou jej syna, muz s tym nesuhlasi a najde si inu...kvety pre Lauru - laura je kvetinarka. podme aj my napisat knihu 🙂 ja zatial len poeziou viem sa vyjadrit...

adina22
17. sep 2008

ahojte...no ako to tu citam zmenili sme sa na citatelsky kruzok 😀 ale som rada,lebo aj ja rada citam,len teraz ked je mala take sidielko mi vela casu neostava 😅 Ozaj ste zdrave s detickami?Natalka zrejme od sesternice chytila nadchu,tak bojujeme so soplikmi 😖
co sa tyka Vasilkovej sestra ju tiez ''sfukla'' na posedenie,aj mi ju odporucala len sa mi este do ruky nedostala 😔

danielkapo
18. sep 2008

ahojky🙂
no co sa kniziek tyka tiez velmi rada citam aj ked v poslednej dobe velmi niet kedy..🙂 vasilkovu som citala zopar a bola som milo prekvapena...no dufam, ze sa coskoro dostanem k nejakej zaujimavej knizkea ze mi simonka dovoli aj co to precitat..

zuzi mala je prekrasna, tes sa z nej🙂 Kedy prides domov? A nestresuj sa kvoli "otcovi"...vsetko sa casom poriesi, uvidis🙂

adi my zatial sme zdrave aj ked simka akosi pokasliava aj kycha...tak dufam, ze to len nieco take slabunke prechodne..

papik

martinka17
18. sep 2008

zuzka
mala je krasna,....tak a drobunka, krehunka princezna..ale všetky mate krasne detcky.
Ja bez knihy neviem existovat, tak dufam, ze stale bude cas, aspon na WC 😀
Idem pracovat, pekny den zatail 😉

nelka24
18. sep 2008

zuzka mas naozaj nadhernu dcerku a to je taka dobrucka vzdy,ze len spinka? 😵 super babatko
baby ako niekto nemoze chciet nieco take drobucke,sladucke,peknucke a hlavne ked je to z neho sameho???? ☹
ved to je maly anjel,kt treba len chranit a starat sa,ako niekto na to moze povedat,ze nema zaujem???ja to nepochopim 😠

danielkapo
18. sep 2008

martinka
no mozno bude tvoje babo take pokojne a bude vela spinkat, samo sa zabavi...moj certik vyzaduje stale pozornost...a na zachode som rada ze vybavim co treba a letim k nej ;) o knihe len snivam...obcas ked papa tak v druhej ruke kniha..alebo ked spinka...

nelka, to sa ani nesnaz pochopit...zbytocne🙂

ked tak pozeram na zuzkinho drobca tak sa mi moja simka uz zda velka slecna 😀 a ani neviem ako rychlo to zbehlo...pred rokom som o nej este len tusila a bola plna obav a teraz tu hajka po zachvate smiechu ktory nedavno dostala 😀 sa chichotala jak maly saso 😅 som sa musela s nou, nedalo sa 😅

nelka24
18. sep 2008

na com ste sa tolko rehotali? 😀 to musi byt zlate,uz aj ja ju chcem pri sebe

danielkapo
18. sep 2008

neviem, som si nahlas pocitala ze kolko ma vlastne tyzdnov a mala tak kuka na mna a pri kazdom cisle sa tak schuti zachichotala az sa jej zacalo ckat 😀 no a uz je hore...polhodiny a staci..
no to hej, tes sa az ju budes mat pri sebe..a vychutnavaj si to hned od zaciatku..uz aj teraz...
pekny dnik zatial

plasta
18. sep 2008

ahojte babule
tak to s tym citatelskym kruzkom je super, ako vidim, kazda z nas tu asi rada cita, len teraz akosi na to neostava cas... no, ja som citala od Vasilkovej jednu knihu a celkom sa dala... ale posledne som citala knihy od Dana Browna, no super... uplna bomba, som citala, kym mala spala, tak sa dalo...

nelka
niektore veci sa proste nedaju pochopit....

tak sa zatial majte krasne, pekny den Vam prajeme

sorrelia
18. sep 2008

tak dievcata ja som za mesiac precitala toto :
Zdenka Jordanova : Dite jako sance pro tebe, Poznaj svoj ciel, Moje peníze aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc, Ja riadim, Suvislosti
Kay Pollak : Ziadne stretnutia nie su nahodne

A teraz citam :
Kay Pollak : Stesti neni nahoda
Dr. J. Murphy : Moc nasho podvedomia (ale tuto som odlozila na neurcito)
J. London : Volani divociny

A chystam sa na :
J. Retfield : Celestinske proroctvo
J. Van Rijckenborgh : Prichazejici novy clovek

danielka : jeeeej to je take krasne.. normalne ma to tak potesilo, ze tu ziarim ako 100W ziarovka 😉

nelka : hiiii ked chytis poporodnu depku, tak pochopis preco niekto nechce, ci nelubi svoje babo 😢 😖 ... ja som ju chytila a bolo to pekloooo - chudak drobec co si pri mne vytrpel...
a ja ani nehovorim... mala som take stavy, ze som dokonca sem tam vecer chytila sialenu zimnicu od nervov... ach no fuj fuj fuj !!!! neprajem to nikomu - nikomuuuu

angua27
18. sep 2008

ahojte, čitaľský krúžok. 😀 ja rada čítam, ale pri tom mojom duracelkovi moc času neostáva. nedávno som dočítala druhú knihu od Evity a teraz čítam takú starú klasiku Vajce a ja, ale neviem autora.

mňa našťastie popôrodná depka obišla, za to si depku užívam teraz. ale s mierou, iba po večeroch. 😒 cez deň pri Maťovi vždy pookrejem.

danielkapo
19. sep 2008

No sorreila to obdivujem kolko si toho stihla 🙂
Ja som donedavna citala najma co som musela...statnicove otazky 😝 ale to uz mam za sebou...tak znovu som oprasila citatelsky preukaz...no ta kniznica tu u nas na sidlisku dost malo kniziek ma...vacsinou len romany a detektivky...tak uz sa chystzam do mesta poriadne nieco si poziciat....teraz akurat som citala od G.Mussoa - Budes tam? A riadna pecka....sialena kniha ako 60rocny chlapik sa vracia do minulosti a stretava seba v 30-ke..no perfektne 😀 a nie moc dlhe tak to aj docitam snad...

inak sa musim pochvalit, teda simku...dnes dvakrat piskala do nocnika🙂))) taka zlata...som ju tam posadila...drzala som ju a tak sa pucila 😀

ja depku nemavam...obcas nejaka vacsia nervozita pride, to je jasne, ale kuknem na malu a je lepsie🙂

krasny dnik vam zenicky, deticky aj tie v brusku🙂

adina22
19. sep 2008

ahojte babule 😉

sorelia - teeeeda dost si toho stihla 😀 ja pri malej nejak nestiham.Ma teraz obdobie ked robi poriadky v suplikoch a skrinkach....takze nehrozi a vecer som vacsinou aut 😅 S tou poporodnou depkou je to ozaj fuj,tiez som ju mala...stavy boli take ,ze som plakavala ci to zvladnem starat sa o malu a tak.Ale preslo to 😀 A teraz som uz dlho ziadnu nemala.Sorelia o com je to Celestinske proroctvo?Nieco mi to hovori,ale nie som si ista.

danielka - tu knihu od Mussoa som citala 🙂 je fakt super,zhltla som ju na posedenie je putavo napisana...uplne ma vtiahla.Tak to so Simkou je fakt uspech,je to sikulka......moja mala cca od osmich mesiacov zacla sedavat na nocnicku,ked uz vedela sediet s istotou.

sorrelia
19. sep 2008

Danielka
wooow robit VS a mat malinke babo tak to je na Nobelovku 🙂 😉 parada

Adinka
od Jordanovej som zhltla vsetky knihy - uzasne sa cita 😉
Celestinske proroctvo je o ucitelovi historie, ktory sa odcestuje do Limy a za zahadnych okolnosti sa dostava k proroctvu, ktore zacne objavovat... zisti, ze nic v nasom zivote nie je nahoda a vsetko ma nejaky vyznam - poznava proroctvo, ktore ma 9 vhladov atd. 😉

nelka24
19. sep 2008

baby ako vas tu citam,vy tu tusim vsetky citate 😀 ja som naposledy povinne skolske citanie 😀 sem tam nejaky casopis,ale teraz ma vlastne napadlo,ze ked ma to raz do roka "chyti" tak si precitam nieco od Paulo Coelho,poznate ho?ma pekne knizky

adina22
19. sep 2008

nelka - nahodicka,ale posledna knizka,ktoru som citala bola od neho 😉 Carodejnica z Portobella.Citala som ju 2x,nic ine som od neho este necitala.Dufam,ze ked budem mat viac casu dozeniem vsetko.Sa mi zbiera ten zoznam knih 😀

angua27
19. sep 2008

nelka, čítala som od neho 11 minút a bolo to fajn. páčila sa mi. na tú čarodejnicu sa chystám, len si musím spraviť čitateľský preukaz v knižnici. 😉

plasta
19. sep 2008

no, tak Paulo Coelho je super, ja som tiez davno citala 11 minut a na narodeniny som mamine kupila Alchymistu, toho som zhltla na posedenie, kym Sasenka spala.... a u nas kniznica... no, tam som nebola odvtedy, co som sa s tou tetou pohadala, ked som bola tehu, lebo mi stale posielala len upomienky a ked som tam isla, nikdy tam nebola... tak som jej smarila preukaz , 40 sk a isla prec...
tak vam prajem pekny vikend

nelka24
19. sep 2008

takze ho poznate? 😉 tak si precitajte Veronika sa rozhodla zomriet, na konci som plakala 🤐
dnes som kupila nejake vecicky pre malu,tak som sa z toho vytesovala doma ako sibnuta 😀 ved sme typicke baby,zahaname zlu naladu nakupovanim a hned je nam lepsie 😀

zuzana1710
19. sep 2008

danielka,dakujeme..aj tvoje babatko je krasen..take zlate okate 🙂 ja sa z malinkej tesim az moc..nemozem bez nej byt ani pol hodinu..domov uz coskoro..nasi maju prist 17.oktobra,ale mozno pridu aj skor..tak uvidim..

martinka17,dakujeme..mas pravdu.vsetky deticky su krasne..aj ja si rada pozeram albumy a kocham sa babatkami 😉

nelka,dakujem..noooo je vacsinou dobrucka..ale samozrejme,ze ona si potrebukje precvicit plucka,tak si aj poplace..je to vacsinou pred spinkanim..place na rety asi 5 minut a potom zahaja a spinka aj 3-4hodky nonstop...zatial mi robi velku radost...a to ani ja nechapem,ze ako niekto moze opustit take male husatko..aj ked citam aktuality,ze matka odhodila novorodeniatko,upiekla v mikrovlnke,vyhodila z okna,dala do igelitu a podobne..ved to su take zverstva,ze to ja nikdy nepochopim..ked pozriem na to moje skvrnatko,tak mi tak zmakne srdiecko,ze pri nej by som odpustila aj najhnusnejsiemu vrahovi 😝

jeee vy mate aku zaujimavu temu...mne citani nic nehovori..nemam vztah ku kniham ☹ jednu jedinu som v zivote precitala a to frankensteina 😀 ..ja som skor na casopisy..aj tu v espani ich mam milion... 😀

adina22
20. sep 2008

zuzana1710 - zuzi to si tam teraz s malinkou sama,ked vasi pridu az v oktobri a otec malej to ''vzdal''?Aspon,ze malicka ti robi radost,je zlatunka 😉

nelka - to poznam 🙂 aj ja som sa tak velmi vytesovala...doteraz si pamatam,vecicku ktoru som jej kupila ako prvu,take malinke dupacky s macikmi 😅

paegaska
20. sep 2008

Ahoj ctenarsky krouzsku 🙂
Tak ja miluji knihy a byla jsem vasnivy ctenar, ale ty 2 roky co mam maleho fakt nestiham, ale zase jednou cist budu.
Dik za tipy na dobre knihy.

Sorrelia, ten odstavec jsem si mela chut zkopirovat a nekam vylepit, dik za nej.

Zuzanko1710, tak to mas uplne zlaticko, kdyz tak krasne spinka.
Jsem moc rada, ze uz brzy budes doma s rodinou.

sorrelia
20. sep 2008

paegaska
aky ???

paegaska
20. sep 2008

Tento :
Ani jedna z vas nie je ani horsia ani lepsia od vydatych zien s rodinou. Vsetky ste krasne, uzasne a dokonale. To ako zijete je najlepsie ako viete. Ak oteckovia nasich deti vyhlasili, ze deti nie su ich, tak mile krasne dievcata to nie je nasa vina. To si len oni neveria. Nedokazu verit, ze by splodili nieco tak uzasne ako bezpochyby deti su. Ak nejaky otec nejavi zaujem o svoje dieta, a nedokaze si ho vazit - je to len odraz toho, aky zaujem maju o seba a ako velmi si vazia seba. Dievcata, to, ze sa rozhodli nebyt so svojimi detmi je paradoxne to najlepsie co pre ne mohli urobit. Lebo svojim zivotom ucime svoje deti. V podstate vam dali plnu moc odovzdat detom lepsi pohlad na svet, nez by im mohli dat oni sami. Mozno sami vedia, ze nestoja za nic (nevazia si samich seba) a my mozme len dakovat, ze nasim detom neodovzdali takyto pohlad na svet.