Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
20. sep 2008

jaaaaj 😀 ahaaa a ved je to pravda 😵

samika
20. sep 2008

babulky, ja som tu dlho nebola a pozerám , že tu riadny čitatelský krúžok 😉

luciaakubko, prosím Ťa a vedela by si zohnať aj Dobrodružstva Mórica Beňovského? ja som mala túto knihu požičanú od otca, ale asi pred mesiacom som ju zabudla vonku na lavičke a keď som sa tam bola pozrieť už tam nebola.nikde ju neviem zohnať, tak ak by sa Ti podarilo bola by som rada 🙂 🙂

martinka, mama pre Veroniku som čítala v nemocnici týždeň pred pôrodom 😀 super kniha 🙂

sorelia, ja žasnem 😲 😲 kedy to stíhaš?????? 😒 toľko kníh som hádam prečítala zacelý svoj život 😀 Celestínske proroctvo mám aj ja doma, ale ešte nikdy som sa k tej knihe nedostala 🙂 tak vravíš, že sa oplatí prečítať?

zuzka, malinka je krásnučka 🙂 také malé klbôčko 🙂

sorrelia
20. sep 2008

samika
citam ked Matko haja 😉 a Celestinske proroctvo je dobra kniha naozaj 😉

nelka24
21. sep 2008

sorrelia tak popordonu depku -tomu by som sa naozaj chcela vyhnut,dufam,ze ma obide velkym krokom,aj ked to sa da zdravotne odovodnit - hormony v tele zeny a da sa to pochopit,ale co potom ma chlap za hormony uz na zac ked este male nevidi a uz vie,ze ho nechce?na to bohuzial nie je ani ziadna liecba...... 😠

sorrelia
21. sep 2008

nelka u chlapov ide podla mna (neviem len predpokladam) o strach zo zaviazania sa, straty slobody a o velkej zodpovednosti...
inak ja som mala aj klinicke predpoklady az 80% ☹ takze sa to aj vyplnilo.... no v kazdom pripade to nic pekne nebolo, mat noc co noc zimnicu, nocne mory a pod. - to sa v takych stavoch da pochopit, ked matka kona nevypocitatelne - chvala Bohu u nas to tak daleko nedoslo... i ked som mala velmi zive sny o tom ako si rezem zily fuuuj ☹ ☹ ☹ a do toho ex s jeho uzasnymi sms kde som bola vselico ach....

bleee

ale fcul je kraaaasne basby - priam naaaadherne a kazducky den 😵

nelka24
21. sep 2008

akoze si mala klinicke predpoklady?tomu nerozumiem,tebe to zistili este pred porodom?brala si na to lieky?to si vtedy asi nemohla kojit 😔 muselo to byt strasne,chudatko co si si prezila a miesto toho,aby ti bol chlap oporou v dobrom a v zlom,tak este ti viac poskodil...svine su to sebecke 😠

adina22
21. sep 2008

ahojte - sorelia to ste mali v rodine,ze si mala predpoklady?Ja som chvalabohu nocne mory nemala,ale hormony so mnou riadne lomcovali,bala som sa ci sa o nu dokazem postarat,ci budem dobra matka...casto som plakavala a ked malinka neutichajuco plakala kvoli kolikam a ja som uz nevladala a plakala s nou, vycitala som si ,ze nie som dobra matka...atd.A presne ako podla vzoru sorelie,ten moj mi presne vtedy oznamil,ze ma inu.Naozaj si nasli najvhodnejsie obdobie,ale o to sme silnejsie no ni?? 😀
nelka - mne sa podarilo aj napriek tazkostiam na zaciatku kojit a kojim doteraz 😉

adina22
21. sep 2008

angua - vsimla som si prave,ze Matejko ma dnes jeden rok,tak gratulujeeeeeem 🙂

angua27
21. sep 2008

ahojte,
baby obdivujem vás, že ste prvé mesiace, ktoré sú hádam najťažšie, lebo si ten malý človiečik zvyká na svet a vy na neho a hľadá sa režim, prežili v zdraví. aj napriek ťažkostiam s biootcami.
nelka, hlavne si nepripúšťaj, že by si mohla mať popôrodnú depku. keď sa budeš snažiť zmýšľať pozitívne, obíde Ťa. ja som sa jej tiež bála, lebo mám kvôli jednej blbej práci trošku došahané duševné zdravie. ale povedala som si, že si to nepripustím a nesmiem mať depku, veď ten drobný uzlíček, čo vo mne vyrastal ma potrebuje. radšej som zanedbávala domácnosť a snažila som sa oddychovať, keď malý spal a dosť mi to pomohlo. síce som v noci vstávala aj 10x, ale cez deň som dospávala a tešila som sa s každého jeho úsmevu, pohľadu a šťastného výrazu. a nehambi sa poprosiť o pomoc svojich blízkych, Tvoji rodičia určite radi zoberú malú na prechádzku a Ty sa budeš môcť venovať sebe a na chvíľku vypnúť. 😉
ja som si dnes celý deň spomínala na tento istý deň pred rokom. ako mi ráno odtiekla voda, išla som do pôrodnice, nudila sa celý deň (kontrakcie boli slabé) a ako sa to oklo 12 všetko rozbehlo. o 15.45 som uronila aj malú slzičku šťastia a vyobjímala môjho krásavca. 😎

angua27
21. sep 2008

adina, dík. veru je to už môj veľký chlapák, aké veľké pokroky za ten rok spravil, vyrástol. je to na neuverenie. 🙂

luciaakubko
21. sep 2008

samika, jasne. neviem, ci ju dokonca nemame doma. teda, starka ju urcite mala v kniznici, len neviem, ci je u nas doma.alebo chces nove vydanie? hocico dokazem zohnat. teda pre vas takmer za polovicnu cenu 🙂 tiez mam precitaneho coelha a mam rada aj jeho poviedky - velmi mudry clovek tento pan.

sorrelia
22. sep 2008

nelka ja som bola uz predtym na antidepresivach - tos na psychiatriu ma dostal moj brat 😀
ale toto uz neriesim 😉 stalo sa co sa stalo, on to uz olutoval, aj sa ospravedlnil... odpustila som, ale 3 roky zivota mi vdaka tomu pretikle úpomedzi prsty 😒

nelka24
22. sep 2008

to mi je luto ☹ hlavne,ze si uz v poriadku aj s malinkym 😉
baby mne sa kazdu noc sniva s bio otcom,ze sa umudril a ospravedlnil a vratil sa k nam ☹ a ked sa zobudim viem,ze to nikdy nebude pravda,ja uz nechcem take snyyyyyyyyyyy 😠

plasta
22. sep 2008

sorrelia
ty si snad superzena, co stiha vsetko, alebo velmi rychlo citas...

baby, akurat som pozerala fotky, no nie su tie nase deticky krasne... a este som aj ja pridala nejake...

danielkapo
22. sep 2008

plasti
jasne, ze su...uzasne🙂 a mala tvoja je chutna🙂

nelka
sny tazko ovplyvnis...ber ich s nadhladom a postupne sa nad nimi len pozusmejes,,,,

akaji
22. sep 2008

Nelka24: to ani nechci, aby sa umudroval ci vracal.. pokial niekto raz takto choro zareaguje, neverim tomu ze je to nejaka nahoda, ci docasne pomatenie zmyslov...aj nas "bio" sa teraz umudril docasne, ale to len preto, ze byvala mu dala definitivne ZBOHOM... takze teraz je chvilku dobry a tvari sa takmer normalne, ale dokedy to bude trvat ? dokedy nepride iny impulz a je len otazkou casu, kedy pride.. a bat sa teraz den co den, ci este aspon zajtrajsok bude pekny ? nie, dakujem... mne sa tiez vela krat sniva, ako je dobry, ako nas ma rad, potom sa zobudim a som aj smutna ked zistim ze to bol sen a potom si realne predstavim co to je za cloveka a je mi jasne, ze s nim v hlavnej ulohe to moze byt naozaj len sen a treba sa s tym zmierit.. ked niekto takto hrozne strati niekoho doveru, nemyslim si ze je mozne s tym niekedy nieco robit.. ten strach tu uz bude stale, ze kedy to znova pride a asi nie je nic horsie, ako zit v strachu a neistote ... radsej si najdite niekoho, komu tu doveru budes moct dat a kto si ju udrzi na veky vekov amen.. 😔

nelka24
22. sep 2008

akaji tak vy ste teraz spolu,ked sa umudril,alebo nie?
mas pravdu,ked je uz narusena dovera,uz sa to tak lahko neda naspat dokopy,ale pokial by sa chlap zmenil a uvedomil si co spravil,tak si myslim,ze kazdy si zasluzi druhu sancu,uz len kvoli tomu dietatu aby malo oboch rodicov a ked nie,tak radsej byt sami
neviem ci sa niekomu cudziemu,kto nie je otcom tvojho dietata da verit alebo doverovat viac,vzdy tam bude cervik pochybnosti-co ked ma raz opusti kvoli slobodnej a bezdetnej?preco by sa mal starat a zivit cudzie dieta?
aj to su otazky,kt urcite budu trapit aj pri inych ako bio otcoch,takze vzdy je tu riziko,otazka je co vsetko sme schopne spravit pre stastie svojich deti...

sorrelia
22. sep 2008

plasti
tie knizky nemaju ela stran a hlavne - maju velke pismenka 😀 😀 😀 preto sa tak rychlo daju citat

adina22
22. sep 2008

ahojte vsimla som si ze ste tu rozoberali sny.No mne sa dnes snivalo s byvalym,ze som s nim cakala druhe dieta 😕 No ale cudovala som sa,lebo odkedy sme sa rozisli,tak sa mi s nim nesnivalo (skoro 10 mesiacov).Na konci sna mi bolo do placu,lebo o jedno sa nestara a ja cakam druhe...no proste.... ☹

sorelia . musis byt silna zena,vela si toho asi prezila,sama to urcite memas lahke,ale vzdy si najdes pre nas mile a povzbudive slova 🙂

sorrelia
22. sep 2008

adinka
kazdy nieco preziva 😉 ... kluc je v tom prestat prezivat a zacat zit... viem o com rozpravam (trosku 😀 )
a ci to mam alebo nemam lahke ?
adinka ja sa mam uzasne, aj u nas sem tam prehrmi, ale je lepsie naucit sa ratat uspechy ako neuspechy - najst na kazdom dni nieco pekne a nepozerat na to skarede... nehovorit si "ma to cas" ... proste vediet zit v pritomnosti 😵
a to dokaze kazdy 😵

samika
22. sep 2008

luciaakubko, to by bolo super, keby sa Ti podarilo zohnať tú knižku 🙂 ja by som ju totiž vrľmi rada dočítala ale hlavne ju budem musieť aj vrátiť otcovi. ☹

maminy, viete mi poradiť aký papier potrebujem keď si chcem vybaviť materskú na 9 mesiacov. viem, že majú nato nárok slobodné mamičky, ktoré nežijú s partnerom v spoločnej domácnosti. 😒

luciaakubko
22. sep 2008

ok, samika, ked ju najdem, poslem. urcite ju ma bud mamina, alebo teta. potom sa ozvem v ip. myslis tych 37 tyzdnov? mne pani na socialke povedala, ze staci potvrdenie od obecneho alebo meststkeho uradu - podla miesta bydliska- ze mas trvaly pobyt tam a si slobodna matka. vraj nic ine netreba.

samika
22. sep 2008

luciaakubko, no ja presne neviem, či ide o 37 týždňov. Viem len že slobodné maminy majú nárok na 9 mesiacov materskej namiesto 6 mesiacov.

angua27
22. sep 2008

saminka, musíš ísť iba na sociálku a podpísať čestné vyhlásenie, že nežiješ s otcom dieťaťa ani nikým podobným v spoločnej domácnosti. je to rýchle a jednoduché. nikto to nepreveruje, aspoň u mňa to tak bolo. 😉

samika
23. sep 2008

🙂 dobre ránko 🙂
angua, myslíš sociálnu poisťovňu na Záhradnickej ulici?

angua27
23. sep 2008

samika, áno, ja som tam bola, na Záhradníckej.

martinka17
23. sep 2008

ahojte babenky,

tak ste toho stihli poriadne veľa rozobrať.....JA som konečne zase v práci, ale strašne sa mi nechelo....už sa mi tak neche chodiť do práce, že to ani nie je pravda...ale nejako to vydržím. Navyše som nevyspatá, susedia po sebej od jednej do druhej v noci tak vrieskali, až som sa zobudila. asi ich budem musieť poprosiť, nech to riešia cez deň, ja potrebujem spať a nie počúvať ich vreskot a plač...bolo to hrozné 😖

čo sa týka depky, tak ku mne sa stále na pár chvíľ prikradne, niekedy je horčia, inokedy menej...ale vždy našťastie odíde 😀

A kníh sa nevzdám, čítam od 7 rokov, prečítala som asi tisíce kníh.....teraz čítam vždy apsoň 2 naraz..ale ja čítam beletriu, tie príručky...to ja nemusím, nič mi to nevraví 😒

samika
23. sep 2008

angua, ďakujem 🙂 snáď sa mi tam zajtra podarí ísť 🙂
pekný dník všetkým 🙂 🙂

plasta
23. sep 2008

sorrelia
ale aj tak si toho stihla vela... no, ja som precitala asi tri alebo styri, ale to boli take pohrubsie knihy... ale ked niekedy kniha "sadne", potom to ide rychlo...

martinka
neboj, nielen ty mas takych divnych susedov... ja mam taku postarsiu susedu a teraz si nasla priatela, ktory sa bezne okolo pol druhej vykrada z bytu, aby o nom nikto nevedel... keby bol trosku tichsi, mozno by ani nikto nevedel... 😉

baby, my sa zajtra chystame do cirkusu, ja mam asi vacsiu radost ako mala, v cirkuse dom bola uz ani nepamatam kedy... len dufam, ze nebudeme utekat skor ako sa to skonci, ze sa Saska nebude bat, alebo daco... no, uvidime...

martinka17
23. sep 2008

plasta
tak to viem, ľudia su rôzny, len bol to strašne tichý blok...skôr starší ľudia....tak je to také iné 😖
a cirkus...asi by som nevydržala, neznášam pachy zvierat, znie to povrchne a mestsky, ja viem, ale ja mám strašne citlivý nos a hneď ma napína...ale užite si to 😀