Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

plasta
24. sep 2008

martinka
no, ludia su rozni, to mas teda pravdu... ale co uz mozeme robit....
a vobec to neznelo mestsky... ja som mala tiez istu dobu problem s pachmi zvierat, az kym som nezacala chodit s dedkom ku psom, bol totiz psovod, tak som si oblubila psiky a ten pach mi potom az tak velmi neprekazal 😅

martinka17
24. sep 2008

plasta
tak ja sa psov dosť vážne bojím..skoro až panika ma chytá ☹ A pahy mi vadia od detstva. Ja stále krčím nos skôr ako okolie...ale na to som si zvykla. Len na dedine pri kravách, koňoch alebo prisliepkach...to som hotová 😝 😀 Ešte šťastie že ani jedna babka nikdy nič nechovali 😎

martinka17
25. sep 2008

ahojte bebnky
zase budem písať ja,ale musím sa "pochváliť"
Včera som sa dozvedela o mojom ex nejaké novinky. Tak sa mu to nakoniec podarilo a koncom augusta sa oženil 😉 Popravde, ani ma to neprekvapilo, skôr potešilo. Aj keď je sila, rozišli sme sa 20.6., definitívne prerušili kontakt 14.7. a on bol o okolo 25.8. už ženatý....to bola ale rýchlovka 😀 😀
Ja sa teraz usmievam ako mesiačik na celý svet. Vraj je to rozvedená mamička s 3 dťmi ( jedno má v Reedukačnom domove niekde na západe SR), najmenšia je prváčka a je nezamestnanaá...takže žiadne prekážky na plodenie ďalšieho dieťaťa nemajú....dúfam, že sa čoskoro podarí 😀
Viete si predstaviť, aká som happy? Vôbec sa ma to nedotklo, vôbec mi to neublížilo, teraz len rezonuje, že má už svoju rodinu a teda nám už asi dá pokoj úplne, možno bude nakoniec tvrdiť, že ani nie je otcom, uvidíme čo bude po pôrode 😀

nelka24
25. sep 2008

martinka tak to je fakt sila 😕
ty si o nej vedela uz predtym?aj ju poznas?
no neviem ci by ma to nezobralo,keby som sa take dozvedela o svojom ex 😒
hlavne,ze vam da pokoj
ty nechces ani alimenty od neho?
tak vlastneho dietata sa vzda,ale vychovava 3 cudzie?????tak to je fakt sila,nechapem uz absolutne tich chlapov
inak aj vy ste take stastne,ze mate pokoj od chlapa?
baby ja ked som nad tym tak rozmyslala a porovnavala kamosky co su vydate a maju doma len nervy a stresy z tich svojich chlapov,tak som stastna,ze som toho usetrena a budem sa venovat len sebe a malej 🙂

danielkapo
25. sep 2008

Ahojky,
no martinka to je ale"sikovny chlap" 😎
tesi ma,ze to beries tak v pohode...zrejme mas pravdu a bude mat vela prace s tym, aby sa postaral o svoju novu rodinku a vam da dufajme pokoj🙂 tak sa tesim s tebou...

nelka
ja som tiez uplne spokojna bez chlapa..teraz mam na mysli toho konkretneho... my dve baby si uplne vystacime 🙂

co mate nove ostatne?
pekny den

martinka17
25. sep 2008

nelka
u nás je to i né, ja som ukončila vzťah a prerušila kontakt, on sa byhrážal, že mi bábo vezme, alebo ma zabije 😝
Preto ma to potešilo, že už má rodinku s troma deťmi. Ani do RL ho nechem napísať....nech sa súdi, ak sa cíti byť otcom. Ale fakt, že je ženatý a má teraz 3 deti, že jeho žena je nezamestnaná a jedno dieťa má na prevýchove..to mu na súde nepomôže získať body 😎 A už vôbec nie fakt, že do stavu manželstva vstúpil po necelých 2 mesiacoch známosti 😲 A nepoznám ju, nič o nej som netušila, len kámoška nevydržala a včera mi tú novinku zavolala. JAsne, že ma škrie, že sa tak rýchlo oženil,. Ale v tejto situácii je to dobré, dá mi pokoj.
Okrem toho bol aj on 2 mesiace bez práce a majú finančné problémy...takže tu asi nehrozí, že sa dobrovoľne bude uchádzať o otcovstvo.

danielka
ďakujem 😀 😵 😵
Ja viem, že ma tá eufória prejde a budem sa zamýšľať s kým som žila, či ma vôbec miloval, keď sa do mesiaca oženil....ale teraz si vychutnávam tú radosť 😀

lollitka
25. sep 2008

ahojte ja si tu tak obcas citam tieto vase riadky a martinka poviem ti, ze mozes byt na seba len hrda, ze si od neho v spravnej chvili odisla a vydrzala si jeho vyhrazky a to vsetko. obdivujem ta a drzim ti palce......ako sa inak dari babatku?

martinka17
25. sep 2008

lolitka
dík, ale tu je viacej takých babeniek, koré to zvládajú...vlastne všetky🙂
A krpček sa má super, ešte má kopec miesta, až tak ho necítim, ale občas sa mrví ako mravček, niekedy zase kopne...skrátka je pokladík. Akurát spotrebuje skoro všetko jedlo, čo zjem, na mňa akosi neostáva 😀 Ale aspoň už mám bruško 😵

lollitka
25. sep 2008

ano je vas tu vela a drzim vam vsetkym palce. niekedy ked tie pribehy citam, tak normalne nechapem. je to neskutocne ake vztahy existuju.

takze brusko uz vyhuplo? kedy mas vlastne termin?

martinka17
25. sep 2008

termín mám 1.2....takže polovicu mám za sebou, už len 4 mesiace, len nech sa krpček drží 😀

lollitka
25. sep 2008

tak drzim palce.... 🙂

plasta
25. sep 2008

martinka
tak to je teda poriadna sleha... ten chlap sa cini... a kde rozum nechal, ked si bral tu zenu s troma deckami, ved ani o to jedno, co je jeho vlasne by sa nevedel postarat... kokos, sila je to poriadna, to ti poviem...
a viem si predstavit, aku citis ulavu, asi taku istu, ako ked som ja videla mojho ex s novou priatelkou...

martinka17
25. sep 2008

plasti
tiež ma to prekvapilo, ale presne to som si želala. A to som nenapísla, že on má 29 a 14 dní a ona má 35, teda je o minimálne 6 rokov staršia...nevravím, aj odo mňa bol o 3,5 roka mladší, ale ja vyzerám na 25...aspoň mi toľko typujú...škoda že nemám fotku 😎
Ale máš pravdu, stršne mi odľahlo, dnes ako v závane eufórie, len sa usmievam, a krpec to cíti, prevaľuje sa v tom brušku ako malá jašterička 😵

A ako sa má alexa?Ešte stále fúkajú s dedkom balóniky alebo už majú ťažšie cviky?

angua27
25. sep 2008

martinka,
teda, to je sila. to podľa mňa on hlavne spravil preto, aby Ťa zranil. neviem si predstaviť, že by sa tak rýchlo oženil s iného dôvodu. ale hlavné je, že Ti to berieš v pohodke. a dúfam, že Ti teraz dá naozaj pokoj.

inak babuľky, mňa včera ráno skolila chrípka. som včera bola úplne odpísaná, ešte že bola doma segra a večer ju vystriedala moja mama. neviem ako by som to sama s Maťkom zvládla. aj keď dosť sa zahral aj sám, myslím, že cítil, že nie je správny čas na vymýšľanie. dnes už mi bolo trošku lepšie, ale stále som dosť slabá. dúfam, že za pár dní budem znova ok a ešte hlavne dúúúúfam, že to neskolí Maťka. zatiaľ je ok, aj keď dnes spal cez deň dokopy 4 hodiny, čo inokedy mu stačia 2. tak dúfam, že to nie je kvôli začínajúcej chorobe. 😔

sorrelia
26. sep 2008

martinka
jeeej no tesim s, ze sa ti situacia vyriesila takto uzasne rychlo 🙂 ! jeee a uz onedlho budes maminaaa - no parada !!!
angua
drz sa ! silnu slepaciu polievocku nech ti navaria a veeela caju s medom... ak ta boli hrdlo je dobry salviovy caj, inak ti neuskodi ani lipovy - s tym sa vypotis jedna basen 😉

martinka17
26. sep 2008

angua
tak to ti nezávidím, ja som práve rozmýšľala, že túto zimu nesmiem ochorieť...lebo ja každý rok zvyknem chytiť silnú nádchu, tak si musím dať pozor 😒 Tak len sa poriadne lieč a nech Maťko počúva, alae hlavne, nech je zdravučký 😀

Sorrelia
dík 😵 aj keď mne sa to zdá stráááášne dlho, som zistila, že 4 mesiace....toj e taký dlhý čas, lebo sa bojím, nech sa nič nestane a nech už je Samko pri mne 😎

danielkapo
26. sep 2008

angua
skore uzdravenie ti zelam...mamina moja sa dala zaockovat proti chripke a vcera asi ako reakciu dostala take daco akoby chripku...no ale dnes uz ok...ja tiez dufam, ze ma obide...aj simku samozrejme...tak sa drz aj s matkom, nech pocuva🙂

martinka
verim ti, ze uz sa drobca nevies dockat...ja som mala pocit, ze cim viac sa blizil ten den D tak sa mi zdalo ze je to taaaaak daleko....neskutcne dlhy najma posledny mesiac;)

martinka17
26. sep 2008

danielka
presne ako píšeš, ešte 18 týždňov....zdá sa to nekonečno, ale tak trošku skôr budu sviatky vianoc, tak to mi to trošku spestrí 😀

danielkapo
26. sep 2008

tak to ano...a potom novy rok a posledny mesiac same navstevy doktorov a potom uz len babenko malinke...joj...🙂

martinka17
26. sep 2008

ja sa už na ten január teším, ten už budem konečne doma a ak ušetrím dosť dovolenky, tak ostanem už od 15.12....ale pre peňiažky nemôžem skôr, aj keď materská mi začína už 18.12.. Ale radšej teraz bez dovolenky, ako potom chodiť do práce, navyše posledný týždeň máme v prahe večierok vianočný, to by som sa v KE sama zbláznila, že oni oslavujú a ja sedím sama v kancli 😢

angua27
26. sep 2008

ahojte,
ďakujem, že na mňa myslíte. zlepšujem sa každým dňom. včera som si dala 2x po dva vytlačené citróny s medom, takú vitamínovú bombu. dnes už budem musieť fungovať, treba navariť a sme sami doma. ale mama pôjde o druhej z práce, takže okolo tretej, pol štvrtej by mohla byť doma. tak potom už budem môcť vypnúť.

danielkapo ja som sa nestihla dať zaočkovať, aj keď trošku som nad tým dumala, či sa dať alebo nie. pred 5 rokmi som sa dala zaočkovať a celá zima v pohode, potom som to ďalší rok nestihla a za zimu som bola 4x chorá. lekár mi povedal, že moje telo si nevytvorilo správnu obrannu a chytí každý bacil. trvalo 3 roky, kým som sa ako tak s toho pozbierala, tie 3 roky som bola 3-6x chorá za zimu. tak teraz vážne zvažujem, či sa dať očkovať, alebo nie. ale som si hovorila, že kvôli Maťovi si nemôžem dovoliť byť chorá, tak som to chcela risknúť, ale teraz sa už nedám očkovať, keď mám prvú chrípku za sebou.

martinka, neboj, tie 4 mesiace prebehnú ako voda. a ešte sa môže stať, že sa malý vypýta na svet skôr, ako ten môj o skoro 3 týždne skorej.

martinka17
26. sep 2008

ja tie chrípky nezvyknem mať, ale apsoň raz za rok ma skosí silná nádcha...ale to je v pohode, ako malá som bola stále nachladená, takže som z toho celkom slušne vyrástla🙂
NO uvidíme, ja by som nebola proti, ajkeby prišiel on ejaký dník skôr, len nech je zdravučký krpček 😀

adina22
26. sep 2008

ahojte maminy a buduce maminy 🙂
ked ste uz pri chorobach,nas to tiez trosku strajchlo ☹ Natalka mi soplila,kychala atd.,no a mna to obislo len skrabanim v hrdle a slabsou nadchou.Ale az sa divim,ze to ten drobec tak statocne znasala,bola trpezliva,nefnukala...ked som cely den fungovala len s odsavackou a papeirovou vreckovkou.No ale uz sme z toho vonku 😉

agua - prajem ti skore uzdravenie 🙂 S tou salviou je to skvely napad,ja som mala take salviove pastilky na cmulanie a zabralo.

martinka - nestacila som usta otvarat,ked som citala ze tvoj byvaly sa uz aj ozenit stihol 😕 No velmi sikovny je...no ale kto chce kam pomozme mu tam.Ale aspon ta to utvrdilo v tom,ze rozchod bol to najlepsie ....ale aspon mas pokoj

martinka17
26. sep 2008

adina
tak to je malá hrdinka, takto potichučky pretrpieť nádchu, moja zlatá 😀
a môj ex, nemám síce potvrdené, že je fakt ženatý, ale ak ho dobre odhadujem, tak je fakt pod čepcom aj on a mne dá pokoj...ešte sme sa smiali, ako by sa teraz tváril, keby som v decembri zahlásila, že ideme vybavoať matriku a nech sa rozhodne, koľko bude platiť výživné, že mu navrhujem 5 tis. Asi by ho vystrelo, starať sa o 4 deti a nezamestnanú ženu, to by nezvládol 😀

plasta
26. sep 2008

babule...
tak skore uzdravenie vsetkym...

martinka
uvidis, ako to rychlo prejde, mne presli posledne dva mesiace ako voda... ani sa nenazdas a Samko bude vonku...

katy2205
26. sep 2008

Ahojte babule, tak ja som tu nová.......
Chcem len povedať že patrím medzi opustené nastávajúce mamičky. Manžel odišiel pred 2 mesiacmi z domu, samozrejme s mojou pomocou lebo ma od 5 mesiaca tehotenstva podvádzal. Mňa teraz o pár dní čaká pôrod a po pôrode rozvod. Celkom som z toho už akási spamätaná ale aj tak si neviem predstaviť čo bude až sa dieťatko narodí, či to sama zvládnem či nebudem mať nervy v .... ako sa k tomu postaví on a proste celkovo mám obavy ani nie z pôrodu, ten už keby zajtra prišiel dobre by bolo ale potom. Do toho všetkého na mňa prišla chrípka, tak sa ešte aj trápim s kašlom, nádchou a horúčkami.
Tak to bolo tak len na okraj........ snáď to všetko zvládnem a budem šťastná aspoň z toho bábenka.

danielkapo
26. sep 2008

katy vitaj🙂
urcite budes stastna a z babenka uz onedlho...
ako dlho ste boli manzelia?
sice to je teraz uz v podstate jedno
tak ti len zelam vela vela sil aby si vsetko zvladla uplne v pohode a aby si bola s malinkym stastna...obavy su uplne namieste...je to obrovska zmena,..ale uvidis ze napokon ta len posilni a budes na seba hrda ako si to vsetko zvladla...
drzim palce

angua27
26. sep 2008

katy vitaj. myslím, že hovorím za všetky, že Ti radi budeme oporou, tak ako sme si navzájom. si silná žena, že si sa rozhodla pre šťastie seba a Tvojho malinkého bábätka. uvidíš, všetko bude fajn a zvládneš to.

adina, Natálka je šikulka, že to tak perfektne zvládla tú nádchu.
u mňa je to zase lepšie ako včera. dnes som bola už aj vonku. Maťko, keď zistil, že ideme von, tak si aj čiapku sám nasadil, čo on bytostne neznáša a hrabal sa sám do kočíka. zlatý bol. boli sme vonku cca. 2 hoďky cez obed v najväčšom teple a bola s nami moja segra. spravili sme si po hodine prestávku v parku, lebo už som začínala pociťovať slabosť, ale nakoniec mi pár minút sedenia pomohlo a bolo fajn.

adina22
26. sep 2008

ahoj Katy - no ako citam,tak to nemas vobec lahke ale snaz sa to zobrat po poriadku...najprv sa pekne vyliec,potom sa pripravuj do porodnice,snaz sa byt teraz s ludmi,ktori ta podporia (s rodinou,priatelmi...)chapu a podaju pomocnu ruku a po porode ak si pevne rozhodnuta ries rozvod...nebude to lahke,ale zvladnes to 😉 A neboj sa aj ked budes na babatko sama zvladnes to,tak ako my vsetky 🙂 A babatko ti bude robit radost uvidis 🙂 Drzim ti velmi palce!!!A vzdy predsa mozes napisat a vyrozpravat sa,vzdy sa tu najde niekto kto ti napise.Ozaj ma napadlo manzel sa ti ozyva?

danielkapo
26. sep 2008

angua
tak fajne ze ti je lôepsie...musi to byt na figu byt chora a o maleho sa starat popritom...aj ked ti ma kto pomoct
my sme tiez dnes boli vonku cez obed no ale nenormalne fucalo tu....som myslela ze mi malu aj s kocikom odfukne 😝 no ale neodfuklo...tak sme tu 😀 co planujete na vikend?