Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
29. sep 2008

ahojte babenky
vidím, že ste mali úvahový váíkend 😀 Ja zase skôr pracovný, len mi už na záhradke nechcú dovoliť nič nosiť a skoro ani robiť 😢 A pritom pomoc potrebujú aj naši...ni elen ja...ešte že bola aj sestra 🙂

nelka, Katy
aj ja sa na krpca teším, stále sa s ním porozprávam a nezabudnem mu povedať apsoň raz za čas, že ocko je slaboch, že on bude mať dedka a krsného, čo ho vychovajú ako chlapa a potom je aj mne lepšie. Už sa teším, keď budem mať toho krpšeka pri sebe 😉

angua27
29. sep 2008

ahojte,
adina je to jednoduché. ráno, keď sa umývaš, tak sa na seba pozri do zrkadla, usmej sa a povedz si: Som krásna, milá, inteligentná. Mám nádherného syna/dcéru, pre ktorú/ého sa oplatí mať silu žiť a raz láska príde aj za mnou. 😉 tie superlatívy na začiatku samozrejme môžeš obmiňať podľa lubovôle. 😉 😀

adina22
29. sep 2008

angua - jeeej 😀 len som si to raz precitala a hned sa citim lepsie 😉

martinka - ver,ze vedia co robia 😉 Nemala by si sa namahat,aj ked viem,ake je to pokusenie tolko toho pomoct a urobit..hlavne ked sa citis dobre.Oddychuj relaxuj,ked este mozes...ja odhliadnuc od mojho byvaleho som si tehotenstvo uzivala a spominam na nho ako na najkrajsie obdobie v mojom zivote. 🙂 Od porodu uz nikdy nebudes sama 😀

martinka17
29. sep 2008

adina
ja to síce viem, len mňa teraz pochytila taká zvýšená hyperaktivita 😀
Tak im to snáď o rok vynahradím. 😵
A tehulkovanie si síce užívam, ale občas mám pocit, že strašne malinko, akosi mi to kazí ten stereotyp v práci 🤐

nelka24
29. sep 2008

caute baby,mam na vas dotaz -Plha se hlasi" 😀
tie co uz ste maminy,ale aj tehulky,kt to mozno planuju,dali ste vediet bio otcom ked ste porodili?poslali ste im fotku dietatka?ja sa neviem rozhodnut,ci mu to mam poslat a dat vediet,alebo nie. Na jednej strane si to nezasluzi,ked nas opustil,na druhej je to jeho dieta,ma na to pravo a nech vidi o ake krasne dietatko prisiel
co vy na to?

angua27
29. sep 2008

nelka, je to ťažké rozhodnutie, ale ja by som mu nedávala vedieť ani neposielala fotku. keď vás opustil, vzdal sa všetkého, aj malej.

martinka17
29. sep 2008

nelka
ja som nad tým rozmýšľala....ale keďže má už po mesiaci odvahu na nový bzťah, dokonca sa asi 6 týždňov po rozchode vraj oženil a ja nechcem aby sa s týkal s mojim Krpcom, tak mu to iste nenapíšem 😖 On je príliš sebec. Musíš asi hlavne prísť sama na to, ako veľmi Ti ublížil ale ak cheš, aby sa s malinkou stýkal, tak mu asi napíš, aspoň krátku sms. Obrázok by som ja neposlala, ak dcérku chce vidieť, nech sa príde pozrieť osobne. Aspoň za to by mu tá drobulinká dušička mala stá, no nie?

adina22
29. sep 2008

nelka - suhlasim s babami..ak chces daj mu kratky oznam o tom,ze sa mala narodila,ale fotku neposielaj.Ja som byvalemu povedala,ze kym mi nebude platit vyzivne na fotky moze zabudnut.

nelka24
29. sep 2008

baby a nemyslite si,ze im to ulahcujete?kym nevidia tvaricku vlastnych deti,tak to s nimi nic nerobi,to je jasne,ale keby ju uvideli,myslite,ze by to z nimi aspon trosku nepohlo?nech ho hryzie svedomie

petruci6
29. sep 2008

tiez si myslim,ze staci aby prisli na tuto stranku a vidia svoje deti vo vasich albumoch 😒

sorrelia
29. sep 2008

heee citam citam... nooo prave preto neobnovujem album 😀 sak ked chce nech dojde a kukne maleho sam 😀 ... ale on nepride a ja sa tomu tesim, ze sa tak rozhodol.... takto je to pre mna je to takto omnoho jednoduchsie...

na druhej strane je to jedno ci si mrkne fotku alebo nie... ako, ked si mysli, ze ma "prestal" tym, ze sa dostal k maleho fotkam... prosim ak niekomu staci sa vystistkat s monitorom 😀 😝 ... Heee on nevidi maleho pokroky, usmev, radost atd. on vidi monitor a na nom zachyteny moment... on ho nedrzi v naruci a nepozera mu do ociek a neciti tu hebucku malicku rucicku vo svojej dlani... ak mu na toto staci monitor - nech sa paci 😵

heee a v poslednom rade moj ex urobil pre maleho to najlepsie - odisiel nam zo zivota 😉

adina22
29. sep 2008

nelka - ani nie.On malicku videl,odisla som od neho ked mala 1mesac.A teraz sa meni a on to nevidi a nemyslim,ze by to s nim pohlo natolko aby zacal posielat peniaze.Nasiel by si kopu vyhovoriek.... 😒

petruci - on o tejto stranke netusi,a uz vobec nie o tom ze som tu registrovana 😉

sorelia - hovoris mi z duse...a ani nebude vidiet,prichadza o to najkrajsie vlastnou vinou.Nikdy nebude pocut ako by ho po prvy krat oslovila tata,nikdy nevidel jej prvy usmev,neuvidi jej prvy samostatny krok....a to su veci,ktore sa uz nikdy nevratia,on o to vsetko prichadza.Tu tvoju poslednu vetu by som velkymi pismenami napisala 🙂

martinka17
30. sep 2008

nelka
aj ja musím súhlasiť s kočkami......tá fotka by nepomohla. Skôr mu to zľahčila. Pretože, ak bude vedieť, že má dieťatko, možno ho pritiahne zvedavosť, na koho sa podobá. Ale ak mu pošleš rovno fotku, tak potom rátaj s tým, že mu ušetríš jednu cestu k vlastnému dieťaťu. Väčšina z nich nemá svedomie, netrápi ich, čo je alebo čo bude s ich potomkom, taká fotka je posledné, čo ho k nemu pritiahne.....
Nelka, ja viem, že ťa to celé trápi, som na tom podobne, aj keď ja som rada, že "ocinko" už má zrazu tri nové deti a nám dá pokoj. Ale fotku mu nepošlem. Ak bude chcieť syna vydieť, bude musieť zavolať a dohodnúť si termín a minimálne sa najprv ospravedlniť za všetko, čo nám spôsobil 😕

martinka17
1. okt 2008

ahojte
vydím, že opäť raz detičky zaberajú veľa času..no ten môj vcez deň spí a novi si občas potancuje,a el som rada, aspoň viem, že sa tam má dobre 😀

danielkapo
1. okt 2008

martinka ahoj...joj normalne mi chyba niekedy ten pocit ked sa drobko prevalovala v brusku 😅 to take zlate...

martinka17
1. okt 2008

hej, je to strááášne zlaté, ale ja sa už teším na prvé úsmevy...to bude iste eše krajšie 😀 😵 😵

angua27
2. okt 2008

ahojte, kde ste všetky stretené?
ja som mala teraz pár dní trošku melancholickú náladu, ale včera mi ju vylepšila bajama. ďakujem za stretko a posielam pusinku Matúškovi. je to zlatíčko.

adina22
2. okt 2008

ahoj babule

angua - ja som posledne dni iba citatelka,mam tu prave sestru na navsteve (tehulka) tak kecame a rozoberame 😉

angua27
2. okt 2008

adina, tak si uži sestričku. 😀

adina22
2. okt 2008

angua - preco ta chytila melancholicka nalada?jesenne depresie?Dufam,ze nieeee...a to je fajn,ze sa mozes stretavat s mamickami,ja tu taku moznost nemam kedze byvame na dedine s 200 obyvatelmi starymi babkami).Teraz mi uz malinka spi,tak si v klude pozeram postu a tak.

bajama
2. okt 2008

Ahojte kocky,
aky ste mali dnes den? Mna tiez na chvilu prepadla depka, poddala som sa jej, vyplakala som sa a uz je mi zase dobre...asi nie som normalna..ale okrem atakov depresie sa musim aj pochvaliit...dnes som prvykrat strazila svagrinej dieta, rocneho chlapceka..my sme sa predtym vidavali len sporadicky a tak som pre neho len cudzia teta...situacia ale bola taka, ze ma nechala s nim v byte spolu s mojim 9mesacnym Matuskom a ona zmizla do prace...no a chlapcek spustil srdcervuci plac...tak mi ho bolo luto..ale do hodiny sme boli kamosi...chlapci naraz papali, hrali sa a nakoniec som ich aj naraz uspala vo velkej posteli...teda ale vam poviem...s dvojickami by bol moj zivot o dost narocnejsi 🙂))
Inak Angua, aj mne to dobre padlo,ze sme sa stretili a hodili rec 🙂 Hned som mala viacej odvahy a odhodlania do noveho zivota. Fakt, hlavne nestracat optimizmus aj ked obcas cez tie slzy.

angua27
2. okt 2008

adina, ani neviem, prečo tá melanchólia. asi to počasie a všetko dokopy. trošku mi momentálne chýba chlapská náruč. 😕

bajama, super, že ste to s malým synovcom zvládli. a veru, občas si treba aj poplakať, ale potom znova úsmev na tvár a šup do boja so životom. 😎

adina22
3. okt 2008

angua - na mna tiez niekedy dolahne clivota a potrebvala by som objat.Vcera som pocuvala okey radio a bola tam ako host jedna numerologicka a ta dala jednemu posluchacovi zaujimavu radu.Kedze podla jeho datumu narodenia zistila ze je velmi negativne naladeny...tak mu poradila,aby vzdy ked bude mat negativnu myslienku si za tym povedal slova vymaz vymaz.Ze to funguje ako v pocitaci - delete. 🙂 😨

nelka24
3. okt 2008

caute baby,
adina a to fakt funguje?no skusim to-delete 😀
teraz budeme mat asi castejsie depky,kvoli tomu pocasiu,ale aj cez to sa dostaneme,ja ked uz na ex prestavam mysliet a dostavam sa z toho,tak by to kazdy rad so mnou riesil,kazdy mi hovori,ze tomu jednoducho nerozumie,co sa mu porobilo,ved sme boli roky spolu,preskakali si toho vela,spolocne sa snazili o dieta,lubili sme sa a jemu teraz jednoducho prepne v hlave a vsetkemu je koniec...no co im mam na to povedat?ved sama neviem co sa mu porobilo,doteraz nemam ziadne vysvetlenie,ale jedno viem urcite,ze v tom velku ulohu zohrala jeho mamicka,kt ma nikdy nemala rada a teraz sa k nej synacik vracia,ale nechapem cim silnejsim ho k sebe priputala?ved budeme krasnu zdravu dcerku a on to vsetko zahodi?
ale je jedno asi nad tym rozmyslat,nikdy sa nedozviem pravdu a mozno raz aj ano,ale to uz bude pre nas neskoro...
takze s tym momentalne zapasime,ako na toto vsetko nemysliet.. 😖

martinka17
3. okt 2008

nelka
neboj, jedného dňa prídeš na to, čo sa stalo...buď to pochopíš alebo Ti to možno povie. Mne môj prvý priateľ strašne ublížil, nevedela som sa s tým zmieriť-jednoducho zo dňa na deň odyišliel bez slovka a nechal ma len s otázkami, prečo hral, prečo ma klamal...prečo ma opustil a nekomunikuje...ale postoj "biochrapúňa", jeho vyhrážky, urážky, rýchla svadba mi ukázali, že ten prvý vlastne odišiel potichu a dal mi pokoj. A teraz už chápem, že mi neublížil toľko ako tento idiot. A vďaka tomu sa viem smiať, aj keď som tehu a sama a asi sa nebudem mať po materskej kam vrátiť....kašlem na to, žiť treba pre dnešok, na inom nezáleží....
a depky mávam aj ja...skúsim ten delet 😀

bajama
3. okt 2008

Ahoj Nelka,tak toho pocasia sa obavam aj ja...ze v zime budem asi podavat heroicke vykony,aby som zahnala depky 🙂 lebo fuj tie nemam rada..a pozeram,ze cakas babo 15.decembra, to bol presne aj nas datum kedy sa mal narodit nas Matusko...sa pamatam,ze som sa este ucila na skusku a dohovarala som mu,ze este by tam mohol vydrzat den navyse 🙂) Ale on bol nedockavy a zvedavy...a tak prisiel medzi nas 14.decembra...najkrajsi den v mojom zivote, vlastne odvtedy je moj zivot konecne zmysluplny a naplneny...aj ked nas jeho ocko opusta..tak kvoli nemu, tomu malickemu sa budem bit so zivotom ako medvedica 🙂
tes sa,radost a stastie ta este len cakaju..

adina22
3. okt 2008

nelka,martinka - neviem,ci to funguje este som neskusala 😀 Ale za pokus to urcite stoji.

bajama - suhlasim,deti davaju nasmu zivotu zmysel

To pocasie asi vplyva na vsetkych,ja mavam tiez depky v zimnom obdobi,mozno preto, ze dni su kratsie a skor sa stmieva...ale jar mam rada,je to ako znovuzrodenie 😉

adina22
3. okt 2008

Vsimli ste si,ze nasa tema sa blizi k jubileu 😀 Cochvila tu bude 2000 prispevkov.

angua27
3. okt 2008

ahojte babuľky,
tak to delete skúsim aj ja. ja som sa dnes dozvedela také veci o bývalom, že až. ale konečne mi zapadlo pár nevyjasnených vecí na správne miesto. nebudem sa tu rozpisovať, čo to bolo, lebo to nemá zmysel a osôbke, čo mi to povedala, som sľúbila, že ju neprezradím. ale som ešte radšej, že som ten vzťah ukončila.

babuľky, hlavu hore, nás všetky už len šťastie v živote čaká, verím tomu. 😉

nelka24
3. okt 2008

angua ved nam nemusis povedat od koho to vies
co sa stalo?podvadzal ta?
aj u vas tak prsi?hrozne pocasie,ale tesim sa dnes na pan a pani SMithovci,super film 😀