Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

nomisek
5. aug 2007

medvedik21, žiju také sama s malou a tatínka nemáme ani v rodném listě a máme se suprově. Sice mám za sebou svoje rodiče, které mi vždy v nejhorším pomohou, ale myslím si, že i přátelé dokáží pomoci. Pokud jsi se rozhodla takto, tak to udělej. Myslím si také, že díte otce nepotřebuje, ale nevím co na to říkají ty děti 😵

sue
5. aug 2007

Nomisek, máš príliš malé dieťa na to, aby si mohla posúdiť, či vám je skvele alebo nie ☹

siduska
5. aug 2007

ähojky dievcata ako sa mate? no ja neviem, ale u nas je to asi tak mame sa sice dobr, ale nekdy nic moc, a nedky si i myslim, ze by bolo fakt lepsie kd som bola sama s malou, neviem ci uvazujem rozumne,:O(

musko
6. aug 2007

Siduška ahoj!
Dlho si sa tu neukázala a minule si písala, že je dobre, ale asi nei až tak, ako by si bola chcela. Niekedy je ťažké zosúladiť sa a myslím si, že spolunažívanie je o kompromisoch a sebaobetovaní - ale obojstrannom samozrejme. Lenže žena vždy obetuje trochu viac. pretože je silnejšia - vnútorne - ako muž. Držím Ti palce, aby sa hrany na oboch stranách obrusovali menej bolestivo..... 😉

mirka414
6. aug 2007

ahoj medvedik,siduska a nomisek ja som zazila bit s dceruskou sama a zazivam pocit,ked sme spolu s ockom a jednoznacne viem,ze dieta otca potrebuje!alebo je to len o tom,ze ma byt spermobanka,mozno nejake alimenti a adie??to sa mi nepaci,kam speje tento svet...moj otec tiez nebol a dodnes nieje idealny no urcite sme ho potrebovali 😒 !ani mi to nemame niekedy lahke,tiez su hadky a ja som pekne tvrdohlava!lenze to je o kompromisoch a ono sa to da!ale to je len moj nazor...

siduska
6. aug 2007

ahojky musko
no boly sme na dovoleenke, ale ako u nas je vsetko dobre, akurat jak pises, je muj manzel sa nevie obetovat a obmedzit nektore veci ktore ma hodne rad, ja viem, ze je to pre neho tazke a ze ja ho uz poriadne nepremenim, ale ked ja sa viem obetovat preco on nemoze aspon trosku brat ohlada, nehovorim, ze sa nestara tone, je zlaty, vsetko urobi co ma, a nie len preto, ze musi ale ze chce, ale aj tak su tu nektore veci ktore mi vadi, ale to uz asi sme my zeny, furt nam neco bude vadit, ze:O)

mirka414
6. aug 2007

ahoj siduska ale ved budme vdacne za to co mame 😀 ved sme mohli dopadnut aj horsie...a nik dokonaly neexistuje..boze huci mi v hlave demolujeme obyvacku-hrozne!!

siduska
6. aug 2007

ahojky mirka
asi mas pravdu.. obyvacku? tedy vy sa mate tak to mas plno prace co?

mirka414
6. aug 2007

brusia nam parkety svokor pre dobro jeho milacika leonie dovolil vyhodit koberec a spravit novu podlahu a konecne aj po 30 rokoch obyvackovu stenu...bolo to strasne mame macku a vsade boli len chlpy...dnes idem s kamoskou slovenkou vyberat obyv.stenu a muzicek musel vytiahnut kreditku a ist pracovat 😉 .ale nechal nam volnu ruku tak sa tesim ako blska.uz mame aj nove lustre.a zasa to dedko svokor schvalil a aj zaplatil,lebo bola dobra cena a schvaluje,ze nekupujeme drahe blbosti.on je super.a potom chceme este bazen do zahrady no toto leto uz asi nie 😒 .ale ved postupne.

medvedik21
6. aug 2007

ja som vyrastala bez otca a nechybal mi..nemyslim si ze je potrebny k vychove dietata..ide tam o to ako dieta zvladnut financne a ako spravne zit a davat mu spravny priklad..vobec neriesim ako to bude brat syn..je malinky na to aby si uvedomoval ze ma byt mama aj oco..prave preto nechcem dlho cakat a lepit nezlepitelne aby nevyrastol a potom to bude horsie pre neho..

mirka414
6. aug 2007

takze predsa len spermobanka...a ta veta,nieje potrebny k vychove,nehnevaj sa ale je uplna blbost co by som cakala ze povie pubertacka ale nie dospela zena a matka!nikdy si nezavidela detom ak sli na vylet s otcom alebo nieco podobne??a to prostredie kam chces ist kde je len uz neviem ako si to napisala na sestru tiez nieje idealne riesenie.zacnete si liest na nervi a co potom,kam chces ist dalej?

sue
6. aug 2007

Medvedik, nesúhlasím s tebou a ani nebudem - vezmi a prečítaj hocijakú knižku o vývine dieťaťa - všade je napísané, že dieťa potrebuje matku aj otca a nie sú to len knihy od konzervatívnych, resp. kresťansky založených autorov, ale aj od nezávislých lekárov psychológov...

mirka414
6. aug 2007

sue ale to nie su len knihy ale aj predsa normalny chod zivota rodina=mama,otec,dieta...

sue
6. aug 2007

Mirka, súhlasím s tebou - tými knihami som len chcela povedať, že je to aj vedecky podložené a nie je to len nejaký skostnatený názor, že dieťa potrebuje aj matku aj otca...

mirka414
6. aug 2007

sue keby to povedala moja v puberte sestra tak by som sa mozno zasmiala ale jedna matka?mne sa zda ze ona sa nesnazi pre rodinu nieco spravit ale jednoducho sa rozhodla...a co keby to povedal otec dietata ze matka je len uschovna dietata na 9mesiacov a dieta matku viac nepotrebuje 😒 😒 !ako by reagovala?

sue
6. aug 2007

Mirka, ja len súhlasím a je mi to moc ľúto ☹ ale Medvedik moc za to nemôže ☹ už ona bohužiaľ vyrastala bez tatka ☹

mixka
6. aug 2007

... zamiesam sa... ja som vyrastala bez otca a az teraz v dospelosti si uvedomujem, ako strasne mi chybal... xkrat si vravim, ked vidim muza vo "vhodnom veku", ze ake by to bolo, keby to bol on... dieta potrebuje otca, aby sa mu venoval a mal ho rad a stvaral s nim blbinky a aby tym v buducnosti netrpelo...

mirka414
6. aug 2007

napr.nam otec nikdy nekupil nic na vianoce iba raz sme dostali barbiu,o vsetko sa starala moja mamina a nasa zlata krstna mama.no ale aj tak patri k rodine a to ako sa choval sa mu raz vrati aj s urokmi..

musko
6. aug 2007

Ahojte dievčatá - tak som to tu prečítala....a neviem. Medvedík, myslím, že by bola škoda koli svokre rozbíjať Vašu rodinu. Si teraz veľmi citlivá, máš malé miminko, aj hormóny robia svoje - poznám to, ale neunáhli sa v rozhodovaní. Už nejednáš len za seba, ale aj za syna - v tom súhlasím so sue a mirkou - bude mu otec chýbať.....Vieš, chlap má často málo guráže, aby sa zastal svojej ženy pred námietkami svojej mamy - ale vezmi si to tak - aj Ty raz budeš svokra.... Vieš už teraz, aká by si nechcela byť, tak sa snaž vydržať ( verím, že je to ťažké)- uvidíš, hrany sa obrúsia a bude lepšie. Skús si v pokoji sadnúť s manželom a pohovoriť si s ním - Vy ste teraz RODINA a aptríte k sebe. Skús mu naznačiť, ža musí byť príkladom pre svojho syna - ako sa on bude správať k Tebe, tak sa bude aj syn - bude preň vzorom. Povedz mu, že si zaslúžiš úctu a lásku ako jeho manželka ale hlavne ako matka Vášho synčeka. Držím Ti palce, viem, že to nemáš jednoduché, ale uvidíš, že sa to spraví. Daj aj manželovi čas, aby si zvykol na zmeny - na to, že už ste traja a Vy dvaja ste preňho najdoležitejší....

mirka414
6. aug 2007

medvedik
napis ak chces co su to za problemy a ako dlho sa to uz taha?aky je tvoj manzel k dietatu?mozno len potrebuje cas aby sa vzil do ulohy otca.moj videl svoju dcerenku ked mala 4mesiacky prvy krat a odvtedy sa tak vzil do ulohy otecka ze to som ani nedufala!vies my zijeme v cudzine a cudzinky su tu nie moc ziadane 😠 ach jaj mentalita!a markus povedal,ze ak ma niekto s jeho priatelou problem akceptovat jeho dieta a manzelku,ze nieje viac u nas vytany! 🙂 tak sme sa zbavili zopar parazitov!
mozem vediet ako dlho ste uz spolu?je to vase prve dieta?a co jeho,ma este nejake mozno ine dieta?
ajoooooj musko..

medvedik21
7. aug 2007

dobre tak to asi ozaj nechapem kedze som vyrastala bez otca
ale ja sa naozaj citim teras strasne zle..ja viem ze to so svokrou lepsie nebude a zbytok zivota sa takto mizerne citit nechcem..pomoze to dietatu ked jeho matka je neustale nestastna a uplakana?..to by som ju musela zastrelit aby to bolo ok..nedokazem si jednoducho zvyknut na nove prostredie..mozno keby sme mali korunky na to odist a moj muz guraz/ale ja ho chapem ze pre neho je sucastny byt vyhovujuci,len keby bol inde/tak by sme si zili ako hrdlicky..mozno
musite sa trosku vzit do tej bolesti ktoru prezivam..pre niekoho je to mozno banalita,ale sa s tym naozaj tazko vyrovnavam..bola som zvyknuta na slobodu a teras si pripadam ako pod lupou v klietke..aj pre maleho je to zle..X veci by sme spolu robili inak..ale to je tazko vysvetlovat..viem o co krajsie by to bolo keby sme boli samy..teda aj s tatom

mirka414
7. aug 2007

ahoj medvedik a myslis ze so sestrou v jednej izbe to bude raj na zemi?pises ze je to byt,neda sa nejak zamknut aby tam svokra nechodila?a jednoducho si ju nevsimat?a hovorila si uz manzelovi ze by si odisla?ako reagoval?

musko
7. aug 2007

Súhlasím s Mirkou - je to Váš byt, Ty si pani domu. proste si sadnite a manželovi povedz, že si nepraješ nečakané návštevy vo Vašom byte, že ak Vás chce prísť svokra pozrieť a pomocť Ti - potrebuješ návštevy, čo pomáhajú - tak nech sa ohlási a opýta, či nebude rušiť. Máte miminko, potrebujete režim dňa a poriadok. myslím, že toto by manžel pochopiť mohol. 😉

mirka414
7. aug 2007

medvedik a co takto predat ten byt a kupit iny?to by sa nedalo,nesuhlasil by manzel s tym?

musko
7. aug 2007

Mirkoa, ten byt je súčasť domu svokrovcov - ak som to správne pochopila.... Takže asi nie 😒

musko
8. aug 2007

medvedik, ako sa máš?

mirka414
8. aug 2007

musko nemozes spavat 😀 ?

medvedik21
8. aug 2007

mam sa tak ako vzdy..maly sa snazi zaspat..resp.snazim sa o to ja..varim obed..rano som bola v obchode a na prechdzke..rada chodim von a pozeram si kto ma aky dom,zahradu a premyslam si
mozno to teda nieje az taky dobry napad odist od manzela..veci sa takto neriesia vravia mi vsetci..ale takto ako neprijemne sa citim sa teda dlho nechcem..stale rozmyslam co urobit..mam len jeden zivot a ten by som si rada uzila a nie utrapila
je to tazko vysvetlit ake depresie z toho vsetkeho mam
je to bludny kruh..ked sa pohadam s jeho matkou je tu dusno a to je neprijemne a ked sa usmievam a myslim si svoje obchytava maleho a mne je z nej na grc

musko
8. aug 2007

Skús to fakt urobiť tak, ako som Ti písala - vymedziť si hranice. A to obchytávanie malého - neviem, ale mňa sa moji vlastní rodičia pýtali, či možu na malého siahnuť - hlavne, keď bol taký drobný. Tvoj malý má len 6 týž, takže my sme do tej doby vobec žiadne návštevy nepríjmali - boli tu naši a mama ostala na týž, hlavne koli tomu, aby mi pomohla - navarila a ožehlila.... Vážne si s mužom sadni a povedz mu kľudne ako si to predstavuješ. Nie si proti návštevám, ale po ohlásení, ak to TEBE a MALÉMU vyhovuje.Určite sa dohodnete, veď sa máte radi. Je to aj pre manžela určite veľká zmena, že ste zrazu traja a musí si na to zvyknúť.... Ja som bola po porode dosť precitlivelá a plačlivá, bála som sa, či budem dobrá mama, či to zvládnem..... ale to prešlo. Neboj, všetko sa utrasie. 😉

mirka414
8. aug 2007

medvedik nehnevaj sa ale tolko zloby ako citim s teba voci tvojej svokre som este nezazila...a to neprospieva ani malemu ked si taka mrzuta 😒 s coho prameni ta nenavist a co manzel ako by reagoval keby si odisla?pises len o tebe ako je tebe,no co on,dieta?ako dlho ste s manzelom?