Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

lentilk.a
22. nov 2008

Tak, ako hovoris, hlave, aby sme boli vsetci zdravi!!!! To ostatne nie je podstatne. Drzte sa a aj zavidim, ze mas malinku o chvilu pri sebe. 😉

angua27
22. nov 2008

lentilka vitaj. určite sa k nám môžeš pridať. 😉

ja si tiež myslím, že tatino sa ešte ozve. mne bývalý pri mojom odchode povedal, že malého vídať nechce, pretože ho psychicky strašne deptá, keď ho po niekoľkohodinovej návšteve musí opustiť. nakoniec zistil, že ho viac deptá, keď ho nevidí vôbec. ale zase, je pravda, že sme spolu boli do Maťkových 9 mesiacov, takže si na seba zvykli a ex malého strašne miluje. ale tiež si myslím, že sa ozve, keď sa Tvoje bábo narodí.
a myslím, že si sa rozhodla správne. radšej sama, ako v nešťastnom vzťahu iba kvôli dieťaťu. ja som sa tak tiež rozhodla.
určite to nebude ľahké, ale tá kopa lásky od bábätka Ti vynahradí veľa, nie všetko, ale veľa. a pokiaľ, ako píšeš, máš zázemie, tak to bude naozaj dobré. s prvých zúbkov, smiechu, chodenia a tak sa budeš vytešovať so starými rodičmi, kamarátkami. ver mi, častokrát sú s toho takýto ľudia šťastnejší ako biologický otec. 😎

nelka, už si pripravená na príchod malej? ja som rodila 38+0tt. takže to môže prísť fakt každú chvíľku. a ako sa cítiš?

lentilk.a
23. nov 2008

angua, velmi pekne dakujem, moc mi taketo slova pomahaju

pozeram, ze maly je uz riadne "velky", musis mat z neho obrovsku radost! 😉

danielkapo
23. nov 2008

Ahojky,
lentilka vitaj....neboj urcite to zvladnes 😉 a ak si si ista tym, ze k otcovi dietatka necitis ine ako kamaratstvo, urcite by nemalo zmysel nutit sa do niecoho...tazke to bude, ale vsetko sa da zvladnut...

nelka ako? si pamatam ze ja som uz od toho 37.t.t. tuzobne cakala kedy konecne....a vzdy som mala taku predstavu, ze mi odtecie niekde plodova voda 😀 no a nakoniec moja mala akosi sa nehrnula,. v brusku jej bolo dobre....a som prenasala....jooooj tak sa mi to zda uz davno....drzim palce, nech ste na vianoce uz domka🙂

adina22
23. nov 2008

ahojte 😉 som znova nakukla po dlhsom case,Natalka je teraz taky vsadebol,vsetkovidel...takze mi dava zabrat.

lentilka -vitam ta medzi nami..a tiez si myslim,ze otecko sa ozve a bude chciet vidiet svojho potomka..urcite mu to neda 😉

nelka - uz si vo finale,moja sestra ma termin 7.decembra a uz predpovedala,ze to pride buduci tyzden (vraj to citi 😉 Ja si tiez pamatam,ze posledne dni som si zelala,aby malinka uz bola vonku,bola velka a tlacila ma kde mohla,ani spavat som nemohla.Ale verim,ze tvoja mala Sofi si to naplanuje tak,aby ste Vianoce slavili doma 🙂

angua27
23. nov 2008

lentilka, dík. veru áno, Maťko je už "veľký" chlap. behá kade môže, všetko skúma, niekedy na zbláznenie, ale aj tak mi robí väčšinou radosť a som šťastná, že ho mám. 😉

adina, teraz to len začne, vymýšľačky, skúmania, si užiješ, ale treba to brať s toho humorného hľadiska. 😀

nelka24
23. nov 2008

baby ja este nic necitim,len chrbat 😀 strasne ma boli, brusko uz obrovske,neviem si ani zapnut topanky a nehovorim ani o holeni,alebo strihani nechtov 😀
uz by som chcela mat bambulku pri sebe,ale strasne sa bojim porodu ☹

inak najnovsie moj ex chce byt pri porode,co vy na to? zvladnem to tam s nim,alebo radsej sama?

angua27
23. nov 2008

nelka, neboj, za chvíľku bude malá s Tebou a pôrod bude brnkačka. nemusíš sa ho báť. kde budeš rodiť? myslím, v ktorej pôrodke?

a ja na Tvojom mieste by som exa k pôrodu nechcela. je to dosť emotívne silný zážitok, stres a tak a aby tam bol ešte bývalý partner? ja by som to nebrala.

adina22
23. nov 2008

angua - tak sa na to tesim,verim ze aj tvoj Matko je riadny huncut 😉 No mala zacina na mna skusat aj herecke vykony,ked si mysli ze ma dovod skrivi pusu a zacne akoze plakat,aby ju mamina polutovala 😀 a ked ju vezmem k sebe ''plac'' je v sekunde prec. 😉

nelka - no neviem aky je tvoj byvaly,ale ako pise angua nebrala by som ho k porodu,hlavne ked uz nie ste spolu..myslis,ze by ti tam bol oporou za takychto okolnosti?Ten moj napr. cele tehotenstvo rozpraval,ze ide k porodu (to sme este boli spolu) a ked na mna prisli kontrakcie a slo do tuheho..tak zrazu cuvol,zlakol sa.Ale nezazlievam,nie kazdy chlap to zvladne.....A porodu sa neboj nelka 🙂 Mna strasne strasili ze budem mat tazky porod,a zvladla som to 😉 Hlavne nepocuvaj vselijake tie pribehy,co vsetko sa moze (a nemusi) stat.Drzim palce 🙂

angua27
23. nov 2008

adina, to herectvo veru poznám. malý to tiež občas skúša, ale už som ho prekukla. 😀

martinka17
24. nov 2008

lentilka
vitaj, neboj, bude to dobré...budeš sa vytešovať hlavne z krpčeka🙂 A rozhodla si sa správne, je hnusné, keď rodičia sú spolu "kvôli dieťaťu" .v Piatopk to ináč v súdnej sieni vravel jeden psychológ, že nie je nič horšie, ako keď sú rodičia spolu pre dieťa, hádajú sa to a to dieťa to zlé s nimi prežíva. A čo sa týka lekárky, tak ja to tak neberiem. Bolí ma, že nikto so mnou nechodí na usg, na pohotovosti som si pripadala ako sirôtka....na druhej strane, ak sa niekto opýta nma ocka, tak poviem, že sme sami a usmejem sa pri tom. Dotyčný sa necíti tak hrozne blbo...a popravde, veď mne to vyhuvuje, že sa borec oženil, takže to beriem z tej lepšej stránky. RAdšej byť sama, ako by mi mal niekto stále len ubližovať.

nelka
jéj, veď ty si už pomaly na rozpadnutie...to je super, ešte dva týždne a už tu bude krpček...až závidím. Ja zase ešte tri týždne do práce a potom už doma. To bude fajn, len nemám net, Tak mi to bude chýbať 🙄

babenky, vaše detičky sú super, to je tak krásne, hlavne, ak už na všetko majú vlastnú hlávku, keď to už nie je len to poležkávanie na podložke, max. úsmev 😀

katka29
24. nov 2008

Ahojte baby, viete mi poradit, ako je to so stretavanim sa dietatka s otcom ked malu este 5x denne kojim a jej biologicky otec byva 80km od nasej dediny, v mojom byte je to nemozne, po tom co ma pourazal a co ma bombardoval hnusnymi telefonatmi, bohuzial ho nemozem vo svojej pritomnosti ani citit a ked je vonku skaredo, ako mu mam dat malu? Malickej otec si ma odmietol po otehotneni zobrat, nikdy o nu nejavil zaujem, pre jeho rodinu bola len sliepka a teraz sa odrazu vyhlasuje za "tatuska".mala ma sice iba 7 mesiacov, ale nechce byt pri nom, ma zachvaty placu ked si ju vezme na ruky..ked bude vacsia rozhodne sa sama, ale co s takouto malickou?pekny den vam vsetkym...paa

adina22
24. nov 2008

katka - taketo male dietatko sa stretava s otcom len v pritomnosti matky,zvlast ked ju kojis.Aj keby sa domahal stretavok sudnou cestou nepochodi.Jednoducho by si tvrdila,ze mala je na teba citovo viazana...k otcovi nema vztah,kedze ju vida zriedka alebo vobec.A hlavne..prvorada ja mala a kedze ona sama place ked je pri nom,tak by mu malo dojst,ze takto nasilu to zmysel nema.Mas mlalu v starostlivosti (sudnym rozhodnutim)?

danielkapo
24. nov 2008

Ahojky,

adina tak to hej, deticky si vyzaduju pozornost riadnu, vsak? Aj simka stale vyzaduje aby som ju nejako zabavala...a to este ani nechodi 😀

katka, ja ti poradit neviem kedze "otec" mojej malej o nu zaujem nema a ani nie je v RL tak nastastie toto riestit nemusim aspon zatial... Styk dietata s otcom vsak predpokladam mate urceny nejako sudne nie? Neviem ale ja by som take male dietatko mu same nedala...vyzadovala by som aby som mohla byt s nou na tych stretnutiach, jednak kojis a jednak je este mala...je pre nu zrejme v podstate cudzi....snaz sa nejako odosobnit a kvoli malej tam bud radsej s nou...ked sa inak neda a on si na stretnutia narokuje....myslim, ze aj v teme paragrafy je podobna tema tykajuca sa slob.mamicky a stretavania dietatka s otcom....mozno tam bude niekto s tym mat vacsie skusenosti🙂
V kazdom pripade nech sa dari;) a pekny den aj tebe

Aj vam babulky krasny dnik....dnes riadne studeny

katka29
24. nov 2008

Adina-dakujem, nic som este cez sud neriesila...mala ma moje meno, trvaly pobyt na mieste kde zijem ja, peniaze mi zatial resp. obcas na nu posle...neviem ci s tym vsetkym ist na sud...

katka29
24. nov 2008

Danielka- dakujem aj tebe za podporu

danielkapo
24. nov 2008

kati nemas za co🙂 ja len, ze ak je zapisany v RL tak by som pre istotu si tu starostlivost o malu nechala potvrdit sudom.. ak sa s nim da dohodnut, tak by ste to mohli vsetko spisat (vratane vyzivneho a stretavnia sa) ....ale ty vies najlepsie ako je to vo vasom pripade🙂

adina22
24. nov 2008

katka - zverit si malu do starostlvosti hlavne kvoli tomu,aby si sa v buducnosti vyhla nejakym neprijemnostiam.Napriklad keby si ju ''otecko'' zobral na vylet vramci prechadzky a zabudol sa vratit,tak ho mozes udat za unos dietata.Kdezto ked ju nemas oficialne zverenu,tak na to pravo nemas,kedze mala je s jednym s rodicov,a ako otec by na to pravo mal.A zaroven si mozes urcit vysku vyzivneho,ktoru by ti mal byvaly platit.Otec je zapisany v rodnom liste? katka nedakuj,rada pomozem..aj ked ja som konkretne neziadala nic ohladne stretavok,sud ju zveril mne a otec ma platit povinne kazdy mesiac vyzivne.Drzim ti palce 😉

katka29
24. nov 2008

Zatial sme sa vzdy dohodli, ale v poslednej dobe o mne siri reci ako som ho zneuzila na urobenie dietata a ze on je chudak odkopnuty a ze kvoli mne je nervovo zosipany...samozrejme ze ja som ta najhorsia na svete, povedal ze o malu bude bojovat...on je typicky sebec ktory vidi len seba a neberie ohlad ani na to, ze mala ho odmieta a ze vobec s nim nechce byt...po tych veciach co aj v telke boli, bojim sa niekedy, aby mi ju pocas prechadzky neuniesol...ja viem ze je chore takto rozmyslat, ale co vidim, chlapi su rozni....

adina22
24. nov 2008

danielkapo - tak to suhlasim 😀 A pockaj ked ti Simka zacne chodit a byt este viac zvedava...to sa niekedy nezastavis 😅

adina22
24. nov 2008

katka - vobec nie je chore takto rozmyslat,nikdy nevies ci mu nepreskoci ☹ A su taki,co to spravia len z pomsty.A to poznam,sebec je aj nas bio otecko..a to ked sa dozvedel,ze som to dala na sud,tak som sa napocuvala vyhrazok co vsetko on spravi a nakoniec neprisiel ani na sudne pojednavanie.Mas ho zapisaneho v RL?

martinka17
24. nov 2008

adina, danielka
som teraz pozrala fotečky...jéééééééj, aké sú zlaté, aj ja už chceeeeem 😵 😵 😵 😵

Katka,
aj Tvoja bembulka je peknučká 😵
A čo sa týka úbbožiaka "otecka", z jeho rečí si nič nerob, aj ten môj krásavec sa o mne tak vyjadruje, ale ja mu kašlem na hlavu, nebude ani v RL..aby sa k malému nesmel priblížiť 😎
A ako Ti radia babenky, ak ho má malá v rodnom liste, tak požiadaj o zverenie o starostlivosti na súde..na paragrafoch iste nájdeš o tom diskusiu. Držím palčeky.

danielkapo
24. nov 2008

katka, nie je to chore...prave preto by som to v takom pripade riesila radsej sudom....lepsie mat v rukach papier....pre istotu.
adina no ved ano, teraz este kled ju polozim na zem tak maximalne hlinu hrabe v kvetinaci...alebo posedi v sedacke ci kociku....minule rozobrala tie bezpecnostne popruhy 😕 ale ked zacne chodit....ojoooj 😀

buchova
24. nov 2008

katka

na tvojom mieste by som to dala na sud..
mala ma tiez po mne meno a aj vsetko(jeho tiez nemozem ani citit)ale ale ide o to aby sa nezbavil vsetkych povinnosti.dieta dokaze urobit hocikto..treba zahodit vsetku hrdost a ist do toho ,ja som bola tiez mudra a hrda ale ved preco nie??nech sa stara,prispieva.zavolaj mu ze mala potrebuje oblecenie na zimu a ester nejake veci a uvidis ci sa ti este ozve...

co sa tyka toho stretavania jednoznacne ty,mala a on!!!!!!ziadne on a mala!!!!!!!!!ty si matka kt sa stara o malu a on sa musi prisposobit rezimu malej!!!!!podla zakona..
dufam ze som to napisala dobre ak nieco tak napis... 🙂 😉
v kazdom pripade ti drzim palce 😵

katka29
24. nov 2008

Baby, pojdem fakt radsej na sud, v RL je zapisany ako otec..

katka29
24. nov 2008

joooj, fakt vam za vsetko dakujem...idem si nakrmit malicku a ak budem mat cas ked zaspi este medzi vas nakuknem, ste zlate... 😅

adina22
24. nov 2008

katka - ak je v RL,tak to urcite daj k sudu.Ako pise buchova nech sa stara a prispieva...ja som zasla az k podaniu trestneho oznamenia (kedze neplatil) a vobec mi to nie je luto.Je mu jedno ci mame z coho zit alebo co jest a co obliect,tak preco brat ohlad.

adina22
24. nov 2008

bochova - vitaj ,teba uz som dlho necitala 😉 Ako sa mavate s malou?

danielkapo - tak tu hlinu v kvetinaci poznam 😀 Teraz uz presla na listky,staci chvilka nepozornosti a z kvetinky ostane steblo v kvetinaci 🤐 🙂

katka29
24. nov 2008

Baby a nemoze on na sude argumentovat tym, ze kedze ja mam len rodicovsky prispevok a som na MD, nebudem mat z coho malu zivit?

martinka17
24. nov 2008

katka
no jasne, že môže a ako odmenu id súdu dostane povinnosť platiť mastné výživné 😀 😀
neboj , aj mňa ukľudnili kočky, že pokiaľ nie si alkoholička, feťačka alebo iný socialny prípad, tak súd zverí dieťatko matke 😵
A na nete sú stránky, kde si vieš požiadať zadarmo o právnu radu od právnika. 😅