Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
2. jan 2009

ahoj suzana. mám pocit, že ak už má malé rodný list a tam uvedené, že otec neznámy. tak sa určenie otcovstva robí už len cez súd a to cez testy DNA. ale nie som si istá. určite Ti tu baby, ktoré tým prešli, poradia lepšie. 😉
a on chce byť určený za otca, či Ty chceš, aby priznal otcovstvo?

suzana121
3. jan 2009

angua27 nas syn ma 6 m az teraz sa ozval ze on si ho chce priznat

danielkapo
3. jan 2009

suzanna, ja ti neviem tiez presne poradit, skus sa informovat v temach paragrafy....ale neviem, podla mna zalezi od toho, ci ty s priznanim otcovstva suhlasis...lebo ak nie, tak jedine cez tie testy,,...ale ci sa to este da aj suhlasnym vyjadrenim oboch rodicov..netusim 😅 v kazdom pripade vela stastia....na okraj...ze si vobec spomenie...po pol roku, ze ma dieta.... 😠

suzana121
4. jan 2009

Ze zaujimave ze si nan spomenul ja sem to uz skur dala k sudu ale ked si ho chcel priznat a to este nevedel ze to je u sudu som to stopla ale on onho stoji a este ho nevidel co dodat aledekuju moc

adina22
4. jan 2009

Ahojte bambulky znova som tu po dlhsom case nakukla.Do noveho roku vam zelam vsetko len to najlepsie a nech sa vam kazdej splni nejaky krasny sen. 😵

suzana121 - myslim,ze sa to da.Teda aspon jedna moja kamoska to presne tak urobili.Ked sa maly narodil,otec nebol uvedeny v RL a potom dodatocne spisovali na matrike otovstvo.

suzana121
4. jan 2009

Dakujem ved uvidim jeho otec on stoji ale este za nim nebyl

buchova
5. jan 2009

ahojte zeny ..

som tu po dlhej dobe kebo som mala pokazeny pc.ako sa mavate??co nove??
chcem sa spytyt mali ste niektora problem s uspavanim?ja mam teraz a velky musim ju uspavat v kociku a ked mju vyberiem odtial tak sa zobudi a som zufala. 😠

inak,STASTNY NOVY ROK

angua27
5. jan 2009

buchova a ako Ti doteraz malá zaspávala? u nás sme asi do 5 mesiacov uspávali všelijako - prsník, fitlopta, na rukách. potom som povedala dosť, lebo sme aj hodinu uspávali a 30 minút spal a odznova. tak som nasadila tvrdý režim samostatného zaspávania v postieľke. prvý deň plakal 30 minút a potom už len pár. každé 3-4 minúty som za ním chodila, pohladkala, chvíľu posedela a zase ho nechala samého. odvtedy zaspáva v pohode sám. jasné, že tak raz za mesiac je výnimka a nechce spať sám vôbec, ale viac je tých zaspávaní bez problémov. 😉 držím palce, aby sa to aj u vás zlepšilo.

adina22
6. jan 2009

buchova - no ja musim povedat ze mne mala donedavna zaspavala na prsniku,pri kojeni,ked sa napapala tak este chvilku podidkala namiesto dudliku a zaspala velmi rychlo 😔 Ale teraz som zmenila rezim,ked sa napapa vytiahnem prsnika musi zaspat sama,samozrejme zo zaciatku boli protesty a place ale uz nam to tyzden funguje.Samozrejme trva trosku dlhsie kym zaspi,ale zaspi 😵

buchova
6. jan 2009

chybu som urobila ja pretoze ked bola zla alebo nevedela zaspat tak soim ju dala do kocika.. ☹ a teraz je velky problem.
aj ked sa jej chcevelmi spat tak mi nezaspi zacne sa mrvita je nervozna a tak znovu do kocika..som zufala lebo si neviem predstavit ze ako 2 rocnu v kociku pri uspavani..

ako sa mavate??

jonatanka
6. jan 2009

ahoj buchova prepac ze som tu tak vpadla, ale ja som mala s marekom podobny problem, nezaspal mi inac ako pri hojdani az donedavna ked som uz bola na seba nahnevana, ze maly ma rok a nevie poriadne zaspat. jednoducho som ho v tej postielke nechala, prvy krat plakal asi 2hodiny,tak som nad nim stala hladila ho a tisila, vysrajal asi tri dni a teraz spi uz pekne sam a zaspinka bez problemov, len treba prekonat tu ich nevolu, je to tazke vydrzat ale da sa to zvladnut 😉

buchova
6. jan 2009

mne jej je strasne luto ked tak place...teraz som to vyskusala a po pol hodine som to vzdala.. 😠

jonatanka
6. jan 2009

no musim sa priznat, ze ja som prvy krat plakala spolu s nim, ale drobec mal uz rok a bol najvyssi cas s tym nieco robit, pretoze, hned ako sme ho prelozili do postielky spustil narek, cely rok nespal poriadne on ani ja, teraz spime celu noc vsetci,konecne 😀

dveronika
6. jan 2009

hillary23 . Ahoj hillary, čítala som tvoje príspevku a myslím, že si dosť sebecká. Bývaš u rodičov (za čo im môžeš ďakovať) a je ti zaťažko im prispieť na stravu? a sťažuješ sa, že ti nepomáhajú. Myslím, že ti dali strechu nad hlavou a teplo, a tvoje sťažnosti, že nemáš súkromie? Myslím, že rodičia ho stratili tiež, tým, že tam bývaš ty s malou. Nechcem povedať, že tvoja situácia je ľahká, ale je to tvoje dieťa a nemôžeš predsa čakať, že sa ti oň postará niekto iný. Tiež som bola s dieťatkom sama, viem čo to obnáša, nemáš ho kde dať, keď ideš k zubárovi a pod. Musela som po večeroch robiť (práca z domu, aby sme vyšli a bola som aj s bábätkom). Jednoducho si myslím, že menej šomrať, zmobilizovať sily a postaviť sa na vlastné nohy (uvedomujem si, že to nie je ľahké). Samozrejme, že ti rodičia budú hovoriť do výchovy, keď žiješ u nich, a ešte sa chceš nechať od nich živiť. Veľa síl 🙂

danielkapo
6. jan 2009

Ahojte, aj my mame problem zaspinkat..teda Simka, ja nie 😀 cez den spi uz pomenej, ale zaspi vacsinou v kociku na prechadzke, alebo pri cickani...alebo na rukach, ked je unavena zlozi hlavku mi na rameno a uz spinka....Ale kedze spi cez den tak 3x, tak neviem nejako to zatial nevnimam ako velky problem....a vecer zaspi pri mne (a ja s nou)...najnovsie sa "ukeca" az zaspi....to znamena, ze lezi pri mne, mrmle si ze vavavavavavavaaaaa a z toho zaspi.....no neviem...ako bude neskor, uvidime...ja zatial sa tesim z toho, ze spinkame spolu, pomojkame sa, posantime....no uvdime ako bude neskor🙂

pekny dnik

buchova
6. jan 2009

aj my sme boli tak ze sme zaspavali spolu ale ked bola chora tak som ju dala do kocika a tak zaspinkala a utisila sa a teraz si to vyzaduje..ked zaspi v kociku a potom ju prelozim do postielky hned sa zobudi ked ju dam pri seba tak spinka ale ked sa zobudi na papanie tak uz nezaspinka a musi znovu do kocika a kolkokrat je cez noc aj hodinu hore,púredtym to vsak nebolo..

viki spinka cez den len 2 krat

danielkapo
6. jan 2009

buchova, tak poradit Ti neviem, je kopa "rad" na zaspavanie, aj v teme babatka je ich dost....ale myslim, ze to nic nie je nejako zarucene...ajaaaj.....no este mi napadlo, ze priblizne ked mala simka tolko co viki teraz, tak tiez mala taku etapu, ze zaspavala omnoho tazsie....a budila sa aj v noci...tak len vela trpezlivosti ti zelam a nech cim skor sa da "do normalu" 😎
inac konecne sniezik.... 😵

adina22
6. jan 2009

buchova - na kazde dietatko plati nieco ine,ako naucit zaspavat.. 🙂 Mozno ma Viki teraz iba obdobie,ked sa jej dobre zaspinkava v kociku.A ako pisala Jonatanka,mozno si trosku poplace ale nauci sa neboj.

angua27
6. jan 2009

buchova, teraz ma ešte napadlo. keď sa nám cca. v 9. mesiacoch pokazilo samostatné zaspávanie. z ničoho nič začal znova plačkať večer a neprešlo to pár dní, tak nám pomohlo čítanie rozprávok. uložila som ho do postieľky a zostala pri ňom. keď ma však videl, že som tam a len tak sedím, alebo ležím pýtal sa na ruky. a tak som mu začala čítať. ukľudnil sa, počúval a väčšinou do pár minút zaspal. po pár týždňoch zaspal do minútky po uložení. a tak som znova skúsila, po uložení do postieľky odísť z izby a fungovalo to. zase pekne zaspával sám. to len taký tip na okraj. 😉

buchova
7. jan 2009

jaj baby musim nieco vymysliet..
aj teraz v noci sa napapa a nemoze zaspat zacne sa prehadzovat a zacne byt nervozna dam ju do kocika a hned je tvrda...zaujimave 😕
nieco vymyslim.kazdopadne dakujem za rady. 😉

hillary23
7. jan 2009

dveronika

pocuj kto si ze si si precitala vsetko co tu pisem,ha??to som ta len ja zaujala?? vies co tak ti poviem sa staraj o sebe a vobec nejsom sebecka!!!ty harmonika:D:D..to je nick co?lepsi si si uz nemohla dat?:D:D neviem kto si ale ta moje prispevky len ja to je divneee.kto sii??ze ta to tak velmi zaujaloo haa?nejake to je divnee

a caute holky ako sa mame?

cherries
7. jan 2009

ahojte mozem sa k vam pridat ? Ja som tiez slobodna mamicka s chlapcekom a byvam tiez u rodicov , precitala som si tu nejake vase prispevky ale hlavne ten ohladom penazi na byvanie tak aj ja sa pridam ja tiez prispievam 2000 Sk do domacnosti ale aj tak moji rodicia kupuju malemu sem-tam nejake oblecenie , plienky , strava to financuju kompletne vsetko oni pre mna aj maleho tak ja sa nemam na co stazovat . A neodsudzovala by som hillary23 lebo nikto z nas nevie ako to vlastne je s jej rodicmi .........

danielkapo
7. jan 2009

ahoj cherries, jasne, ze sa mozes pridat 😉 vitaj...
pozeram, ze Tvoj chlapcek je priblizne rovnako "stary" ako moja simka 😎

odsudzovat niekoho, to sem podla mna urcite nepatri...ani vyslovovat sudy nad niekym typu si sebecka a pod....druha vec je vsak to, ze pokial prispievame na diskusne forum, treba ratat s roznymi reakciami, aj takymi, ktore by sme radsej necitali...takze zbytocne sa hadat a rozculovat...niekto nam sadne, iny nie...s niekym suhlasime viac, s niekym menej a s niekym vobec....ale aj o tom to je, vyslovit vlastny nazor, nie vsak ublizit..
a tiez netreba vsetko brat prilis vazne 🙂

a ahoj hillary🙂 my sa mame fajn....co ty? ako mala prezila vianoce?

pekny den

buchova
7. jan 2009

ahoj cherries!!! super ze dalsia medzi nami. 🙂

danielka, velmi vystizne si to napisala 😉

dveronika
7. jan 2009

Ahoj baby, neodsudzujem nikoho, len som napísala čo si myslím. Obdivujem každú jednu slobodnú mamičku, ktorá sa stará o bábätko ( tiež som). Ale nepáči sa mi ako hilary nadáva na svojich rodičov a pritom od nich čaká, že ju budú živiť. ja viem, že je ťažké žiť s rodičmi 😖 pod jednou strechou. A už vôbec som nechcela svojím názorom nikomu ublížiť 🙂 Iba som sa vyjadrila 😉

dveronika
7. jan 2009

hilary, prečítala som všetky príspevky vo fóre, nielen tvoje 🙂 . a k nicku veronika je meno a d je prvé meno priezviska. Zaujala si ma pre to, že som bola v podobnej situácii a vďakabohu som sa z nej postupne vyhrabala 🙂. A prajem to aj tebe.

hillary23
7. jan 2009

dveronika

sak dobre mozes ale ta ak nevies ako to mam ja doma tak naco ides hovorit ze som sebecka?? vies ja zivim sama a ese aj nasim musim davat..teda zacnem ese som nedala nic..pricom sme sa zhodli na zac.ze im nic nedam a oni s tym suhlasili..nebudem to tu hovorit hej..je to pre mna tazke..kebyze mam peniaze tak sa odstahujem prec..to by som uz davno urobila..a ked ta vlastny otec ponizi pred vsetkymi to si myslis ze jako je ok??ja to take mam a aj depky z toho mam..snad mi z toho nejebne!!!tak nehovor take bludy.vies ja by som im aj dala ale ta oni nechceli dovtedy pokial mi ex neplatil vies.a ted ked uuz plati zrazu uz chcu..tak to je u mna..a ja robit nemozem bo nemam kde dat malu!!
cherries

presne tak ako hovoris, nesudte ma ked neviete ake to mam doma!!! super si to napisala🙂cherries ja to take nemam ako ty..ja musim malej vsetko kupit i vsetko co ja chcem si musim kupit nasi mi nic nekupia a kor malej..obcas ooobcas daco ale inak nic..vsetko si ja kupujem a malej na jedenie tiez ja...moji rodicia nejsu rodicia ale iny ludia..nikomu neprajem mat takych rodicov akych mam jaa..ale viem ze su aj horsie pripady..nebyt malej davno ja som uz po d kvietkami..

danielkapo

mam sa dobre mala je nervozna bo jej idu zubky ocne..tak je taka ze nespime,nervozna len place..to sa dakedy neda vydrzat na zblaznenie..vianoce?a depky same ponizenie a moc darcekov som dostala ai mala..co som velmi rada..silvester som preplakala , sla som skoro spat cize som nemala naaladu nanic..otec ma ponizi moja matka ma nepodrzi tak o com to je???nebudem sa stazovat bo fakt..som aj dumala ze si najdem a pojdem do dakej organizacie ale ese sa len informujem..bo je tu moc husto..vsetci len po mne hucia a to ja nezvladam..

angua27
7. jan 2009

cherries vitaj medzi nami. a cíť sa tu dobre.

dievčatá, nehádajte sa prosím. danielka to dobre napísala. sme na verejnom fóre a prístup sem má ktokoľvek. a nie všetci si tu sadneme. ale osočovať navzájom sa netreba.
hilary, verím, že to nemáš jednoduché a držím palčeky, aby sa Ti čím skôr podarilo postaviť na vlastné.

u nás všetko ok. Vianoce boli super, aj pár foto som pridala. malý sa strašne tešil z darčekov. potom pod každým stromčekom nejaké hľadal. 🙂
Silvestra som bola s pár kamarátmi vonku, nie dlho, ale zabavili sme sa dobre.
pomaly však už začnem zarezávať, čo sa roboty týka, tak ešte posledných pár dní sa naplno venujem malému. 😉

adina22
8. jan 2009

ahojte baby k tej zvade co tu bola by som len tollko chcela,ze danielkapo to vystihla uplne presne.Sme tu na verejnom fore a nazory mozu byt aj aj....a k tomu prispievaniu na domacnost rodicom.Mne nasi povedali,ze mam davat kolko mozem,a ja davam...raz viac raz menej,ako nam to vyjde. 😉

cherries - vitaj u nas 🙂 ako sa tu rozrastame

angua - pozerala som nove fotecky,ta fotka Matka s prababickou je nadherna 😵

cherries
8. jan 2009

Dobre rano prajem vsetkym ! To bola dnes noc moj mali ani za toho nechcel byt v postielke , neviem co sa mu stalo asi mu bola zima a okrem toho mu idu zuby tak som cela dolamana uff Dnes je von aspon u nas taka kosa ze kocikovanie nehrozi . ....Dakujem za privitanie 🙂