Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

cherries
9. jan 2009

presne toto som chcela vediet dakujem takze sa to da , on by mal horsi ako zli vplyv lebo ho nepoznam on je ovplyvneni svojou hysterickou matkou a ta mu tlka rady mudre do hlavy a zato ma nechal , a aj sa zmenil totalne ho zmagorila .

cherries
9. jan 2009

ved uznajte ci je to normalne ked vam jeho matka vykrikuje do telefonu ze mate s nim dieta len pre peniaze ze len o peniaze mi slo a pritom ja som s peniazmi nemala nikdy nudzu .......alebo byvam u rodicov a ze ona pride ku nam vtedy ked bude chciet vidiet vnuka a nebude sa hlasit sak je jeho babka ta tak ne urobila som razny koniec s tymto je toho aj viacej ale nebudem to tu vypisovat a ona ma posle do kuriev pardon za vyraz a ja sa jej mam podla byvaleho ospravedlnit lebo potom ako mi to ona povedala som jej zakazala chodit ku malemu a aj ma kontaktovat a tiez mi nebude hovorit ako mam vychovavat svoje dieta 😠

cherries
9. jan 2009

Ako sa inak mate ? A zuby su uz na ceste ? 🙂

danielkapo
9. jan 2009

no cherries, tak taka superbabka ehm ehm....a sa cudujme potom ze po kom su ti "chlapi" tak cestne, charakterne, zodpovedne a inteligentne stvorenia 😠 cest vynmkam samozrejme....

btw, veronika ty cakas babo? takze ak som spravne pochopila, nasla si nejaky exemplar ohrozeneho druhu normalneho muza 😀 blahozelaaaaam

adina22
9. jan 2009

dakujem za odpovede 😉 a som zvedava co este zisti cherries

apropo rodina byvaleho,o tom by som mohla pisat roman....no ale ma napadlo ako sa da dokazat zly vplyv byvaleho na dieta?Asi len tak ze s nim isty cas stravi,ci nie?

janickamalicka
10. jan 2009

no ahoj to si si fakt našla dobreho kretena... a este mladunkeho... inak ako dlho ste boli spolu? a prispieva ti nejak na maleho? maš ho napisaneho v rodnom liste ako odca?

cherries
10. jan 2009

ahoj janickamalicka , ti poviem ze kreten slabe slovo ................spolu sme boli 2.5 roka , ano prispieva lebo som sa mu vyhrazala ved aj som mu povolila maleho navstevovat kedy chce okrem vikendov a on na to dlabe

cherries
10. jan 2009

tak preto ho chcem zbavit prav,,,,,,,,,,,Ahojte vsetky ako sa mate ?

buchova
10. jan 2009

ahojte

ale ste sa rozpisali!! 😀
baby,chcem sa spytat aj vase deticky mali hnacku ked im isli zubky??lebo my berieme anrtibiotika a aj zubky jej idu tak ze ci ste to mali aj vy... 🙂

angua27
10. jan 2009

ahojte,
buchova, ja vždy viem, že idú zúbky podľa toho, že má Maťko redšie kakanie a aj častejšie za deň. je to normálne, že sú hnačky pri zúbkoch. ale môžu byť aj iné príznaky, napr.: teploty, soplíky, mrzutosť, odmietanie jedla,... 😉
mňa dnes chytá nejaká depka zase. ☹
ale trošku ma teší, že s exom sme dnes dokázali existovať normálne v jednej miestnosti u našich spoločných kamarátov. pozvali nás na návštevu + ešte jednu kamošku so synom. takže sme tam boli 3 deti a 5 dospelých. pekné bolo ako malý medzi nami behal a prehodili sme aj pár slov. nebola našťastie žiadna dusná atmoška, tak by to mohlo v budúcnosti fungovať. 😀

janickamalicka
11. jan 2009

čavte baby. dnes tu ešte nikto nieje? tak to pekne mne maly vstaval už o siestej ráno ja neviem čo s ním je ani v noci mi nechce spávať. mam tucha že mu chýba ocino ale mucí sa naučiť byť bez neho volala som mu nech príde aspon cez den sa s ním pohrať a on mal nejake vybavovačky tak že nevie. ale že by mohol večer či može zostať na noc.... dobre čo... taksom mu povedala že može že mu nachytam spanie v obyvačke a nejak sa mi už neozval len že rano zavola kedy dojde... 😠 😠 😠 😠

adina22
11. jan 2009

janickamalicka - akeho stareho mas synceka?Si tiez slobodna mamicka?

chulieta
11. jan 2009

ahojte vsetky slobodne mamicky,
chcela som sa vas spytat, ako budete riesit situaciu co sa tyka toho noveho zakona o pracujucich matkach, ja som tiez slobodna matka, ale je mi jasne ze z 5tis rodicovskeho nevyzijem takze pracovat budem musiet ist,len neviem co je teraz mensie zlo ci zostat doma jest suchy chleba ak mi vlastne na neho zostane, alebo ist pracovat, len aku pracu vymsliet, ked sa od malej na dlho dostat nemozem a polovicny uvazok sa mi neoplati kvoli cestovaniu.
ako tu budete riesit vy?

buchova
11. jan 2009

chulieta

dnes som sa dopocula ze je taky zakon ze mozes dat dceru napr do skolky a ty pracovat a popri tom ti bude este chodit materska...chod sa popytat na urad socialku...bolo by to skoda nevyuzit!!!tento stat musime osklbat najviac ako sa len da!! 😀

angua27
11. jan 2009

chulieta, ako píše buchová, treba sa ísť popýtať na sociálku na Tvojom mestskom úrade. ja som si len zisťovala, či sa ma ten nový zákon týka a tým, že som začala poberať rodičovský ešte v minulom roku, tak na mňa sa nevzťahuje. takže aj keď podnikám, dostávať budem stále plný rodičovský príspevok do 3 rokov, ak nedám malého do štátneho, prípadne mestského zariadenia (jasle, škôlka). držím palce, aby sa Ti podarilo nájsť skulinku v zákone, aby si mohla zarábať aj dostávala rodičovský. 😉 apropo, máš nádhernu dcérenku. 🙂

janickamalicka
11. jan 2009

no mam 8 mesačneho alexa a akurat sa rozhodujem či mam podať žiadosť o rozvod ale zajtra pojdem asi za pravnikom

janickamalicka
11. jan 2009

babi tak to tu fakt nikto nieje?

angua27
11. jan 2009

janickamalicka, som tu. len pracujem, takže moc neprispievam. a čo sa stalo, že sa chceš rozvádzať? ak je to príliš osobné, nemusíš odpovedať. 😉

janickamalicka
12. jan 2009

ale,,, pohadali sme sa a ja som mu v tom amoku povedala že neni jeho a on sa hned musel odstahovať k mamicke a chce isť na testy... tak som mu povedala že nech pride spat a može isť na tie testy ale on nechce prisť naspet dokial si nebude isty. tak som sa rozhodla že ked sa nechce starat tak nebude s nami vobec. lenže jemu chybalo chlastanie s kamaratmi a toto bol idealny dôvod ako sa odstahovať a robiť si čo chce .......je to vydno odkedy je preč tak je každy den v podniku.... tak mi to doslo že vobec nešlo o hadku ale o to že mu chybali kamarati... akokeby som mu ich zakazovala.

adina22
12. jan 2009

ahojte 🙂

janickamalicka - tak v takychto chvilach som rada,ze nas vztah bol ''bez papiera'' a nemusela som absolvovat tahanice po sudoch kvoli rozvodu a vytahovat na seba,co kto kedy urobil a povedal.Ale co sa tyka teba,si pevne rozhodnuta ,ze sa chces rozvadzat?Vies v hneve vykrici clovek cokolvek,ale potom je to aj tak vsetko inac... 😉

chulieta
12. jan 2009

angua27
no ved to.. lebo je mi jasne ze samam ako slobodna mamicka malu nevychovam z rodicovskeho, ved to nie je ani na jej potreby nie to este aby som ja aspon prezivala nie zila... nepotrebujem tisice dostavat ale sama uznas a aj plno inych zien ze sama z rodicovskeho prispevku nevyzijem ked nieco nezarobim.
a prave mam aj ja zivnost, na masaze, takze som si myslela ze by som si nieco malo privirobila popri materskej.. ale ?? no ved uvidim co zistim na socialke.
a dakujem za tu dcerku, je to moj anjelik 🙂

janickamalicka
12. jan 2009

adina22- viem že v takychto chvýlach vykricim colkolvek ale ja fakt nemožem vysvetlila som mu že to bol len vystup že to nieje pravda ale on je pevne rozhodnuty že nejde k nám spet pokial si nebude isty.takžeked sa nemieni starat o nás teraz tak ma vôbec nezaujma čo bude potom

buchova
12. jan 2009

janicka

nechcem byt hnusna ale...................
ste manzelia a dokazes mu povedat ze mala neni jeho??keby si bola slob.matka tak to pochopim ale stastne spolu zijete a pri hadke mu toto povies.....
keby si povedala ze sim mu ponadavala do koko....a neviem do coho tak to pochopim ale preco prave toto???to by ma asi nenapadlo....neviem je to zaujimave alebo som to zle pochopila 😅

kazdopadne drim palce 😉

adina22
12. jan 2009

janickamlalicka - nechcem si ho zastavat nepoznam ho,ale ty si mu dala chrobaka do hlavy.Ako on ma teraz vediet kedy si hovorila pravdu a kedy nie.Myslim, ze v hadke si ho chcela tymi slovami nejako zranit,ublizit mu...ale otocilo sa to proti tebe.Skus trochu pochopit aj ty jeho 😉 V kazdom pripade drzim palce,aby sa to medzi vami vyriesilo 🙂

janickamalicka
12. jan 2009

diky moc teraz to akurat riešime no isla som si zapalit a tak. dufam že to pochopi ja viem že som spravila chybu dam mu samozrejme čas

angua27
12. jan 2009

janickamalicka, držím palce. 😉

danielkapo
13. jan 2009

AHojky,

janickamalicka, v takych chvilach vacsinou ludia povedia to co najviac toho druheho zrani...a potom to lutuju...tahat do toho dieta nebol dobry napad. no teraz to je ti to uz asi jasne 😒 drzim palce aby sa to vyriesilo 😉

ja som bola v sobotu na tej svadbe,bolo fajne, len tale som pozerala na mobil, ci mi nevola mamina aby som prisla k simke 😅 inak ze vraj cely den bola taka smutna, akoby vedela, ze meme nie je doma 😅 laska moja...heh a posadili ma k takemu chalanovi co ma len rozculil..podla neho totiz nie je nic lahsie nez byt na materskej...citujem "to len nakojis a babatko spi cely den" 🙄 som myslela, ze donho hodim aspon vidlicku 😠 np tak to len na "odlahcenie"

co nove mate inak? my nic...straaaasne sa tesim uz na jar/leto......joooj uz aby bolo

pekny den

adina22
13. jan 2009

danielkapo - tak vidis,ze to prebehlo bez komplikacii (teda ze ta nemuseli volat k Simke) 🙂 A co sa tyka toho chalana vedla teba...jooooj to by sme sa divili kolko ich takych je 😖 Hlavne takych co nemaju vlastne deti a nemaju predstavu co znamena vychovavat a starat sa o dieta. 😉
a na jar\leto sa tesim aj ja,vtedy normalne ozijem

janickamalicka
13. jan 2009

no ved prave vy ho nepoznate a vlastne nepoznate ani mna takže je to trochu ine. no neviem ale mate pravdu ja som to prehnala ja si tu uvedomujem a neviem ako to vziat spat. to už nejde a neda sa to len tak vymazat. ☹

cherries
13. jan 2009

Ahojte tak dnes podvecer idem za tou sudkynou , som zvedava co sa dozviem budem sa snazit vam to napisat este dnes 🙂 moj mali je dnes strasne mrzuti a uplakani dufam ze nebude chorucky a este sa bojim ked je dnes taki ako bude tu cca hodinku bezomna ach jaj ☹
janickamalicka: skus to nejako urovnat so svojim muzom porozpravajte sa , drzim palce aby vsetko dobre dopadlo .
danielkapo : ako ti zavidim , ze si chvilu aspon niekde zmizla sa vyventilovat ale to bolo v dobrom myslene 😉 a na margo tvojho spolusediaceho ja by som tu vidlicku asi po nom hodila 🙂
Tak baby majte sa zatial pekne 🙂