Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
16. jan 2009

buchova, škoda, že si sa nespýtala skorej. na predĺženie materskej, netreba čakať, až do skončenia 28 týždňov. dá sa to vybaviť hneď, keď sa vybavujú potvrdenia po pôrode. len sa teraz bojím, či Ti ju predĺžia, keďže si prešvihla termín 28 týždňov.
a rodičovský si treba vybaviť, lepšie skorej, ako na poslednú chvíľku. už si to presne nepamätám, ale s papierom, čo si dostala po pôrode, treba ísť do sociálnej poisťovne, dať si potvrdiť, dokedy si poberala materskú a odniesť to na odbor sociálnych vecí a rodiny v mieste Tvojho bydliska.

je pravda, že s toho rodičovského by som ja teda nevyšla. padne to väčšinou na jedlo, plienky a veci pre Maťka. sem-tam si kúpim niečo ja. ešte, že naši nás dotujú, nie priamo peniažkami, ale zabezpečujú jedlo, platia všetky veci ohľadom bytu. bez nich by som asi skončila niekde v nejakom útulku. ☹ 😎

buchova
16. jan 2009

angua

predlzia...ja mam soc.poist.v BA a tam musim poslat cestne prehlasenie ze som slobodna matka..a potom mi doplatia aj tento mesiac teda dufam ze ano.. 🙂

angua27
16. jan 2009

buchova, tak to je fajn. 😉

chulieta
16. jan 2009

angua27 tak som si dnes bola vybavit ten rodicovsky, a dala som si ho len ako normalnu matersku nie ako slobodna mamicka, takze sa ma novy zakon nebude tykat a na rodicovsky mi siahnut nemozu... este ze som si ho nebyvavila to predlzenie predtym,uz by sa to vratit nedalo

josa
18. jan 2009

ahojte mamičky
chcem sa vas opýtať či mi neviete poradiť ako je to z rodičovským prispevkom ked ste slobodná mamička žijete s dieťatkom sama ale otec je určený v rodnom liste a pred tym ste nikde nepracovali?
bolo mi z uradu povedané že si ma otec dietata žiadať o prispevok pretože pracuje aj to v inom štate.
ale to mu nerozumiem ked mi raz nežijeme v spoločnej domacnosti a o dietatko sa staram ja ako to je vlastne????
ak ste niečo o tom počuli poradte mi prosím
dakujem

buchova
18. jan 2009

josa

tak to ti poradit neviem!!ale dam ti kontakt na pracovnicku socialnej poistovni a posli jej email...je to velmi zlata pani a ta ti urcite poradi!!!! napis jej svoj problem Ivana.Plava@socpoist.sk drzim ti palce
😉

adina22
18. jan 2009

josa - na urade ti povedali,ze otec dietata si ma ziadat rodicovsky prispevok ak si slobodna matka??To ste sa museli nejako zle pochopit.Preco by ho mal ziadat otec ak dieta vychovavas ty?A este ma napadlo,ak byvas s dietatkom sama a platis najom alebo vlastnis tu nehnutelnost mas narok aj na prispevok na byvanie.

josa
18. jan 2009

buchova - si zlatá dakujem

adina22 - ano chcu mi pozastaviť rod.prispevok, ano ja som im vysvetlila že mi nežijeme spolu som sama tak si myslím že mám narok na prispevok nie??? jednoducho mi povedala že to môže povedať každy že nežiju spolu a že je neaky novy zakon na to ale mne sa to zda trošku padnuté na hlavu kebyže nemaju deti určeného otca tak s tym nieje problém ale asi to bude o tom že pracuje v inom štáte a má tam aj trvaly pobyt..nechapem...
skusim sa opýtať tej pani čo mi poradila buchova

dakujem ste zlatééééé

buchova
18. jan 2009

josa

necakaj ze ti ta pani odpovie hned ale urcite ta nenecha dlho cakkat.drzim palce 🙂

adina22
18. jan 2009

josa - tak mozno to bude suvisiet s tym,ze je cudzinec (ak som dobre pochopila).Ale aj tak sa mi to zda riadne pritiahnute za vlasy.A to im nestaci cestne prehlasenie,ze nezijete v spolocnej domacnosti?Tak tie nase urady a uradnicky teda stoja za to... 😖 Tak dufam,ze ti ta pani,co ti dala kontakt buchova pomoze.Drzim palce 😉

buchova
19. jan 2009

dievcence co sa deje ked tu nik nieje??? ☹ 😢

danielkapo
19. jan 2009

ahojky, my dnes mame upratovaci den 😖 musim simke pretriedit veci v skrinke, doplnit vacsie satocky...a babatkovske vecicky som uz poskladala pre sesterku, kt. bude mat mimi....normalne nostalgia, kedy to moje dievcatko tak vyrastlo...? 😅

buchova
19. jan 2009

danielka a ni nehovor....ja som tiez odpratavala veci po viíkinke kt ani nemala oblecene a uz male..ide to velmi rychlo!!

danielkapo
20. jan 2009

ved to....a ked si s nou stale, ani nevnimas ako uz narastla a co vsetko uz vie 😅 rychlo najst nejakeho normal chlapa a sup sup dalsie 😀 srandujem....ale za par rokov by som este asi chcela....drobnatko 😵

buchova
20. jan 2009

danielka

s tym normalnym chlapom aspon 5!! 😉 dnes sa ideme stepit tak som zvedava ako to zvladneme..
co dnes varis?

danielkapo
20. jan 2009

stepit? to co je? sorrky nejak z rana nedochadza 😀 ja nevarim..maminku mam doma tak ona 😅 paraaaada

angua27
20. jan 2009

ahojte babuľky,

ja som tiež robila poriadky v skrini v Maťkových veciach. súhlasím, že tie naše deti rastú ako z vody. človek si to ani neuvedomí. ja som si to predvčerom všimla, keď som robila poriadky v notebooku a pozerala som fotky spred roka, keď bol Maťko ešte úplne malinký. teraz mám už doma veľkého chlapa. pridám pár foto ešte dnes do albumu. 😉

ja som včera varila francuzáky, iba sa tak po nich zaprášilo. a to som myslela, že budú aspoň na dva dni. takže dnes budem robiť paradajkovú omáčku, fašírky a zemiakové pyré. 🙂

cherries
20. jan 2009

ahojte uz som tu dlho nebola , ale mam toho vela na hlave . K tym vypratavanim malich veci tak to som robila pred vianocami lebo mu vsetky veci boli male a kedze isli vianoce tak kazdy kupil nejake veci tak teraz ma toho tolko ze viac ako polovicu ani nevynosi zasa ☹ ale ked to u nas si nedaju povedat ze zbytocne nekupovat co uz...............no a mam taki pocit ze uz niektore veci su mu aj male a este ich ani nemal tak mozem pratat znova .

cherries
20. jan 2009

Dnes som bola s malim na poradni vazi uz 8400 g a ked sa narodil mal 2890g smrk smrk to ani nie je pravda a sme chori mali mi zachripol a ten stafylokok ci streptokok zasa sarapati mame sopliky uz nic nehovorim neviem kedy sa z toho dostaneme .................ale keby ste videli aky rev spustil mali dnu u pani doktorki to ako keby ho rezali nema rad cudzich ludi s tym nezrobim nic . Zajtra ma caka vysetrenie na krcnom tak sa tesim 😝

buchova
20. jan 2009

danielka

stepit___očkovanie!!! 😉 😵
ale sme sa neockovali lebo zemusi byt uplne zdrava!!a vo stvrok ideme na konrolu...

danielkapo
20. jan 2009

jaaaj 😎 to vies, buchova, obcas nezapne 😀 ale uz budem vediet....nas tiez caka niekedy teraz este 1 davka ak dobre ratam...a malinka je este chorunka? chuda male....

cherries aj simka teraz na cudzich reaguje placom...ale vraj je to u cca 8 mesacnych deticiek normalka, separacna uzkost sa to vraj vola 😉

buchova
20. jan 2009

danielka

ano stale sme chore teraz zasa chrci aj doktorka poveddala ze asi bude mat tu astmu!! je to na zblaznenie!! 😠

vike zatial cudzi ludia neprekazaju!

angua27
20. jan 2009

cherries, pekné miery. 😉
a s toho, že malý plakal u dokiny sa netráp. ako písala danielka, tak okolo toho 8-9 mesiaca nastupuje separačná úzkosť. bábo je viac naviazané na mamu a necíti sa dobre v spoločnosti cudzích. netreba sa však toho báť a občas dieťatko zobrať do spoločnosti. 😉

danielkapo
21. jan 2009

buchova, tak to mi je luto, simonka je nastastie uz aj bez soplikov dlhsie....verim, ze vikinke to prejde....a aj keby prinajhorsom tu astmu mala, v dnesnej dobe to nie je az taky problem....bude oki neboj 😉

buchova
21. jan 2009

danielka dakujem....kupili sme inhalator taksabudeme inhalovat a budemdufam ze aspon trochu sa jej polavi!

pocula som ze v itrianskom okrese je najviac rozsirena chripka..mozno ma este stale chripku a nevie sa z nej dostat::..no nevoem vsak uvidime toho 30co nam povedia!

a 9 rebruara mam sud tak sa "tesim"...

danielkapo
21. jan 2009

buchova, tk budeme drzat palce na sude....iste to nbude nic prijemne, ale zvladnes to 🙂 neprijemne by sa mal citit tvoj ex....

buchova
21. jan 2009

dakujem si zlata 😵 dnes som mu pisala ze ci by sa chcel mimosudne dohodnut a povedal ze by sa so mnou chcel porozpravat ale aj tak nic nevyriesime len sa zas pohadame...
danielka ak mozem vediet kolko ti tvoj ex plati??,

danielkapo
21. jan 2009

buchova, ja som ho nezapisala do RL....on malu nechcel a zrejme ani nechce...kedze ma takmer 9 mes. a ani bu ani mu...tak nech si zije a je spokojny, aj ked pochybujem ze sa to da...takze mi neplati nic 😎

myslim, ze porozpravat sa s nim aspon skus...uvidis co nove sa dozvies...pravdepodobne nic..ale nic nedas za to ked to skusis 😉 pevne nervy...ja by som toho "svojho" uz ani vidiet radsej nechcela

buchova
21. jan 2009

cavte babi ja

sweetberry
21. jan 2009

ahojte ..pekny dnik prajem 🙂