Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

sisa88
6. nov 2008

dobre rano baby!moja eliskka 1x spala tak ze sa zobudila len raz!!2x sie mrncala ale nik k nej nesiel..dostala MM len o pol 3 a zobudila sa teraz o 7.45..ja nechapem🙂 staleje hore 10x za noc.
susik- praveze peta je baran, oni su velmi veseli extrovertni a ten prvydojdem som z nej mala ako z mojej sestry, su taka energia hned ako prival a to je z nej citit fakt..len potom som zacala spekulovat a to uz nie je ono, lebo to si cloke vykonstruuje co by chcel aby ten druhy bol....
peti- tak ti zavolam, ked budem pri anahite. este neviem ci tma pojdeme, ale ked hej, tak ti napisem sms.

petka152
6. nov 2008

dobre sisa ohlas sa urcite, vcera mi vypadla blomba, musim sa objednat k zubarovi, zubara mam na pankraci, chcela som ho vymenit, nasla som si noveho v hloubetine, ale kartu mam na pankraci, asi tam pre to musim skocit na pankrac, aby ma novy osetril. este k tomu lekari maju ako keby 3.mesacnu vypovednu lehotu, tak som zvedava ze kt. ma osestri. z tohoto kojenia sa mi pekne kazia zuby, vy ste na tom ako baby? bojim sa aby som nakoniec neskoncila so statnymi zubami 😀 😀 😀 a to si este neviem predstavit ,ako tam pojdem so sarou ked tam bude pistat... baby ake mate skusenosti???

petka152
6. nov 2008

Sisa Eliska ti nadherne spinkala, vidis nastavaju lepsie casy...inac Eli je perfektna na tych fotkach, som ukazovala vcera Petrovi, nema chybu

petka152
6. nov 2008

inac dobre ranko, zabudla som sa pozdravit 😀

sisa88
6. nov 2008

peti- mne sa zuby nekazili ani pocas tehu ani teraz, akurat sa mi akokeby castjesie robi kamen..ale ja som mala smolu na zubarov ( aj ked vsetko sukromnych platenych plne ) v BA a ti mi vsetko rovrtali aj ked nebolo na co a skaredo..a pavel ( manzel) tu ma skevlu zubarku, je sice draha ale uzasna pedantka, fakt umeleceke dielo, tak ja k nej tereaz chodim skoro kazdy piatok a davam si prerabat uplne vsetko..stoji to hrozne vela, ale vravim, budem si ista ze je to OK.je to na korunni na vinohradoch.je ale fak skvela, taku zubarku som nevidela, ona je skor umelec ako rpecizne a krasne to robi.
eli je super, je to baran zivel...som rada ze je taka a odkedy ju mam som si nasla cestu k baranom , sestrea tak, som VAS pochopila, fakt znie to tak divne, ale to skor osobne preberieme veci medzi nebom a zemou hehe.a to ci nastavaju casy, neviem, na zaklade 1 noci nesudim, lebo dnes to zase bude o 10x vstavani..hehe..sa trhla, aby sme si uzili

susik77
6. nov 2008

ahojte, mne znama dohodila zubarku-sukrom. na senovaz. namesti. tiez je super. ale ma plno 😒
ja som mala po tehu strasne zuby. kazy, kamen. som sl;a asi 4 mes. po porode na dental. hygienu-tam mi to vycistili ultrazvukom, je to super 😉 stoji to okolo 700-800 kc. manzel mi kupil na vianoce sonicky zubny kartacek-Sonicare 9500-je to novinka, myslim, ze najlepsi vobec na trhu, krasne cisti a aj trochu bieli zuby 😉

sisa88
6. nov 2008

peti- ak by si chcela, tak ti na nu cislo dat mozem, ale je to na Tebe. ak mas nejakeho zubara uz dohodnuteho, tak si to rozmysli.

lullka30
6. nov 2008

DObré ráno, tak ja som škorpion (11.11.) a malá je blíženec (11.6.)a tatínek je strelec- neviem, čo na to hovoria hviezdy, ale nám to zatial klape 😀

susik77
6. nov 2008

peta, ta stolicka sa vola: Peg perego prima pappa dinner. Skus vygooglit, sory, ja som hroozne busy, tak pisem tak narychlo. inak pekny den vsetkym 😉

petka152
6. nov 2008

dakujem pekne zuzi pozriem na to, nakukala som vam do albumu, veronika je hrozne zlata, my sme boli pred 2 rokmi tiez na rysoch so sarou v brusku 😉

sisa88
6. nov 2008

lullli- tak to oslavujes buduci tyzden, no super🙂)a k tomu ci sa hodite...kazdy sa s kazdym hodi...zivot je o prekonavani prekazok a s kazdym je to o tom, je to proste boj- ci uz ste take alebo onake znamenia....🙂)) 😀 ...aka bola noc- dufam,ze cela🙂))

kajacz
6. nov 2008

pekné ránko 🙂
My sme sa teraz celá rodina vrátili od zubára, Šimon si nedal do pusy ani pozriet, iba ho povozili na kresle a zaregistrovali, my ostatní máme zuby o.k., inak sa strašne bojím zubára... 😒 tak som happy, máme pokoj do jari... 😵
sisa- vieš mi tipnut znamenie, i ked si ma nikdy nevidela?

lullka30
6. nov 2008

zobudila sa len 1x a to na odgrgnutie, to mlieko ju tlačilo v brušku a spala od 20:30 až do rána 🙂 takže super

sisa88
6. nov 2008

lulli- aj my, ja som bola mimo. stala vstava uz o pol6 a dnes spala do 7.45:) a zaspala tiez o pol 8.tak smzvedava, ci to bola nahoda.

petka152
6. nov 2008

SISA: 17.11 ideme na slovnensko, tam mame rodinnu zubarku, tak ta mi to spravi. tento moj novy zubar ma chcel zobrat az v januari, neviem ako by som chodila dovtedy s vypadnutou blombou. ale dakujem v kazdopadne za ochotu

LULKA: my vam mozme taky spanok len ticho zavidiet.moj muz sa uz prestahoval do obyvacky radsej, aby sa trochu vyspal.

Sara dneska kakala mrkvu,asi bola na hrubo mleta, lebo take kusy ako keby nestravene som tam nasla, je to normalne? ja som jej to aj rozmixovala, ale zostali tam aj tak kusky aj ju z toho napinalo. tak som vcera este letela kupit mrvku vo flasticke a dnes jej to asi zmiesam. Baby ako ste to robili?

sisa88
6. nov 2008

inac baby, vraj hori nejaka trznica v Libusi...teraz to mam v maili, lebo IBM sidli na chodove a nemaju vychadzat vonku ani vetrat, a vraj moze byt zasihanuta chodova opatv a meraju tam splodiny prave...lulli ty tam byvas?

sisa88
6. nov 2008

peti - podla mna je to OK. skus jej najrpv stavicku z mrkvy, mas take struhadlo? ak nie, pozciaim ti, sklenene, to je najlepsie.ale kup tie hipp, nemusis sa trapit a je to OK. a detom to chuti.a s tymi doktorkmi, jenajlepsie mat znamych, to je des, fakt dnes...to je super ze mate rodinnu zubarku, len ze je to tak daleko skoda.

baby ina kedy ste priadavali zltko uvarene> mne suseda vcera hovorila, ze ona taktkomiesalado jedla, ze jej to doktor kazal..tak neviem, co mam dalej a ako eliske davat

kaja- iba tresnem. lev , rak, ryby?

sisa88
6. nov 2008

peti- a s tym spanim, my sme takto oddelene od porodu..to bysa drahy nevyspal ani jednu noc...., takze kazdy z nas 3 je teraz c inej izbe jak u blaznov..aj ked najnovise spime konecne v spanli a eliska vedla v pracovni na velkej posteli, je to pohodlnejsie, ked zaplace tak si len k nej lahnem..lahsie ako vytahovat z postielky a ta moja sa neda stiahnut ten bok, takze na nic postielka.asi ju ani vobc nepouzijem.

petka152
6. nov 2008

Sisa mam take struhadlo veru, stavu som jej uz dala parkrat, dnes jej dam flaskovu, som zvedava, mozno jej do toho uvarim este jednu normalnu, aby tam boli kusky. o tom zltku som pocula,zevraj sa dava ked uz babo papa masko, a miesa sa so zeleninou. a zevraj raz do tyzdna staci. tak ty by si hadam mohlal. radsej nech poradia skusenejsie, ja sa zatial trapim s mrkvou 🙂

petka152
6. nov 2008

Sisa toto mi volakto poslal ohladne prikrmov a je to tam pekne rozpisane (je tam aj to zltko od 7.mesiaca): http://www.kojeni.net/prikrmy.php

lullka30
6. nov 2008

Sisa, bývame v Braníku, takže Libuš je blízko. Mala som ist ku kamoške na Barandov a radšej budeme doma 😖

sisa88
6. nov 2008

lullka- no to radsej bud🙂 vrajnejaka vietnamska trznica...ci co..ozaj pozeramtvoje fotecky kde ste mali ten srazik co tam mas tie fotky?a predpokladam,ze na tej prvej fotke je tvoj manzel. sympatak

sisa88
6. nov 2008

baby- kamoska mi poslala 3 dobre rychle recpety, ak chcete poslem vam to, jeden je nepeceny jablcnik, chlebikova pizza....neviem, ja teda nie som nejaky kutil, skor pecenie, ale teraz nemam cas:((ak chcete, dajte mi email adresky na IP alebo ako chcete

kajacz
6. nov 2008

sisa- trafila si dobre, som lev 16.8.- narodila sa Madonna, zomrel Elwis... 😉

sisa88
6. nov 2008

kaja- to bolo uplne prve ked som pozrela na fotku vravi, co mam skusenost,najlahsie sa mi tipuje ked vidim nazivo cloveka, ale este sa s nim nerozpravam len ho vnimam..toto je dost neosobne, lebo kazdy "moze: inak pisat a iny byt v skutocnosti, preto to pletie. ale ked som si pozrela dobre fotku vasu s manzelom, hend ma napadol LEV a tie ostatne v suvislosti skor s tym co a akosi pisala.. 🙂

kajacz
6. nov 2008

sisa- ja a šimon sme levy, manžel býk a starší syn rak...on je taký ciltlivý, bojazlivý

kajacz
6. nov 2008

U mojho otca je to zaujímavé, narodil sa 22.jula, niekde je rak, niekde už lev...a on je fakt taký, na jednej strane citlivý, plače u filmu alebo pri rodinných oslavách a na druhej strane vie byt aj hrozne necitlivý, nadáva a ked mu niekto ublíži dlho nevie odpustit...fakt mix raka a leva... 😉

sisa88
6. nov 2008

kaja- ale hej, ale ako som vcera pisala, hrozne vela dalsich veci hra ulohu, to je len jeden pohlad..este do toho numerologia a vsetky dalsie aspekty co som spominala vcera.. 😀 s tymi rakmi- moji obaja rodicia su raci, sestra baran a ta nikdy nevedela nejako pochopit rodicov a ma obe deti rakov ( a niekedy sa ide z nich zblaznit) hehe a ja zase elisku baranka🙂)..aby sme sa navzajom pochopili - to je nasa lekcia 😲 tak to v zivote chodi! 😎

lullka30
6. nov 2008

Sisa, to sme boli u kamošky tiež z koníka ale z června 2007 a moj manžel to nie je 🙂 ten moj je až na poslednej fotke č.17, v strede

petka152
6. nov 2008

baby, boli sme u doktrorky a naordinovala nam tento postup, prosim vyjadrite sa k tomu, ci si myslete ze je to spravne, niektore veci sa mi nezdaju:

6.mesiac: dva tyzdne zelenina, po dvoch tyzdnoch pridat masko (to je asi ok), ak uznam za vhodne tak ryzovu kasu
7.mesiac: pridat poobede jogurt (to sa mi nejako nezda, asi skor ovocie, ci nie?)
8. mesiac: pridat doobeda ovocie a vecer kasu