Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
10. nov 2008

ahojte. dakujem,
baby, my zase tuto noc budeme tak 2x kupat-znizovat horucku. myslite, ze bude stacit toho mocu tak 5 ml?viac sme nechytili 😒

kajacz
10. nov 2008

susik- určite bude stačit...chudinka malá, stále ma tak vysoku horučku?

kajacz
11. nov 2008

dobré ránko 🙂

susik- aká bola noc?

U nás su už noce slušné odkedy spí Šimon iba raz denne...som rada, lebo aj u nás to bolo niekedy 15xza noc... 😒

Petka- myslím, že takými depresiami si prešli snad všetky maminy a my, ktoré sme ešte k tomu preč od našich rodin sme na tom horšie...celý den sama s dietatom, manžel chodí z prace neskoro večer, niekedy aj cez víkend, k tomu nejaké problémy s dietatkom...i ked len zvýšená teplota alebo zubky, chce to vyhladávat spoločnost, veselých ludí...alebo si niečo kupit na seba, ist cvičit alebo ku kosmetičke...tak ako píše sisa, prejde to... 😉

susik77
11. nov 2008

ahojte.
kajacz: o 21.30 som jej dala paralen sirup a do rana nehoruckovala, tak uvidime 😎 manzel tam nesie moc, dufam, ze nieco zistia.

zittka
11. nov 2008

susik - snáď to už bude lepšie a lepšie, držím palce 😉

a pekný dník všetkým

sisa88
11. nov 2008

kajacz, peti- ano je to tak...preto je dobre, ze sa clovek moze aj takou formou vyrozpravat..je to napor na nervy, nezda sa to..ja vravim,ze dieta je pre kazdu maminu lekica trpezlivosti a kazda zena sa stane mnoho efektivnejsia🙂preto ti chlapi predsa len za nami pokulhavaju, lebo my fakt stihame 100 evci naraz..ale tak to ma byt priroda.
peti, mna tiez drzala nad vodou moja kamoska, ona ma rocnu dcerku a stale mi pisala, ako sa to bude menit..jej mala tiez preplakala ( este k tomu, moja "len" nespala) skoro 8 mesiacov, ta sa z toho skoro zrutila..ale to prejde.a uvidis ako ja minuly tyzden ked som zrazu spala 4 hodinyvkuse, tak som skoro lietala od stastia..a ked vidim, co robi eliska, ved vies, uz opakuje aj papa, paci paci, aka je sikovna, tak si poviem ze to stalo za to. kolkokrat som chcela aj s kojenim prastit, lebo robit to 100x za noc, jezissi..ale vsetko preboli a teraz som rada, ze jej stale chuti🙂))
peti- dufam,ze ti je lepsie..ten 6 mesiac je fakt zlomovy, co sa nervov a unavy tyka..uz len par dni, uvidis.
fakt dojdi kludne k nam, bude ti veselo s nami 😀

sisa88
11. nov 2008

baby dosli mi tricka z babyportalu su nadherne!!!!!!!!fakt..a bolo to tu za tyzden asi 20 triciek.kazdemu na vianoce.peti ak dojdes ukazem ti, este to stihas do vianoc 😀

petka152
11. nov 2008

caute baby,

dakujem vam velmi pekne za povzbudenie, uprimne mi to velmi dobre padlo.vcera poobede sa situacia zlepsila, bolo nam veselsie a ked prisiel muz domov, tak uz bolo super.

Sisa: uvidime sa v ten stvrtok na zapise? nechcem velmi oxidovat u vas ked mas navstevu a pridu ti aj vasi, tak mas co robit. pridem niekedy ked budes mat volnejsie obdobie. Chcela som sa este spytat, ze ci si predtym spavala kazdu noc s Eliskou na posteli. lebo u nas je to tak, ze si Sari zvykla na telesny kontakt v noci (kazdu noc sme spolu, ked ju nenapadne prelozim do postielky za 15 min je hore s placom, ze chce ist ku mne).ona ma potom lahke spanie, lebo si asi mysli, ze jej mozem hocikedy zdrhnut. rozoberali sme to s petrom doma a asi ju pomaly zacneme ucit na postielku. bude vela plackat, ale ja sa takto vobec nevyspim a ona tiez nie. Petr cital tu knizku Kazde dieta sa vie naucit zaspavat ( ja som stale jej odporcom) a nieco si z toho asi zoberieme.pravdupovediac, ak by to bolo na mne, tak by som to nechala tak ako to je, ale petr sa chce vratit ku mne do postele 🙂)) dohodli sme sa ze ked sa vratitme zo slovenska tak bude vecer on s nou a ja pojdem prec z domu a nebudem pocut plac. ine ma uz nenapada.Tricka objednam aj ja nasim. je to super napad.

KajaCZ : mas pravdu, idem sa asi ostrihat a trochu prikraslit 🙂

Zuzi: hlavne ze uz nemate teplotu, chudinka mala, nech je uz zdrava

sisa88
11. nov 2008

peti- IP...u nas to bolo podobne..vravim,ste ako kopia.....detaily osobne.,.
zuzi- dufam,ze moc bude OK a ze to bolo len prechodne a ze ste skoro fit!
kaja- mas pravdu- kadrenicka, to je jedine co si zachovama od porodu, uz na 6 . den som bezala sa ukludnit..treba mat nieco,kde vyventilujeme, lebo niekedy je to fakt na blazinec. 😀

susik77
11. nov 2008

Ahojte, tak ze Verca ma zapal moc. mechura, ze sa nasli v moci stopy krvi. ze vraj ho ale bolo malo, tak tam len strcili papierik, ze podrob. rozbor nemohli urobit.
Ze ked uz nema horucky, antib. nebudu treba, len ze mame skusit este chytit moc aby to radsej vysetrili.

sisa88
11. nov 2008

susik- to ma mrzi..a ako sa to stalo? co to sposobuje? by som tipovala prechadnutie alebo dehydratacia, ale tvoja verca pije dost....

susik77
11. nov 2008

dr. hovorila, ze vraj to moze zacat respirac. infekciou-ale jej nic nie je...tak mozno to inicializ. zubky.
chudatko, boli ju asi aj brusko, stale krci nozicky a dava sa na bok. mozno jej skusim dat neco teple na brusko-malo by to pomoct.

kajacz
11. nov 2008

susik- to je dobre, že to nie je nič vážne a nemusíte brat ATB...bruško ju može pobolievat, kludne jej daj Nurofen sirup. Ja osobne by som teplé obklady nedávala...

kajacz
11. nov 2008

susik- a určite ju nalievaj tekutinami...ale to ti iste už povedali...

susik77
11. nov 2008

kajacz: nastastie ona vela pije. Myslis, ze by to mohlo byt aj tym, ze ma po mne geneticky rozsirenu oblickovu panvicku? Ale to je asi blbost-to by boli horne mocove cesty-moc. mechur su dolne...

kajacz
11. nov 2008

susik- to s tebou nemá nič spoločné, je to určite bakterialneho povodu...tak ako ti povedali, respiračnou cestou do krvi a z krvi do moč.mechura, alebo aj zdola, ale to je nepravdepodobné, to by mala skor zapal moč.ciest...

kate77
11. nov 2008

caute,nu dobre Zuzi,že už je verči lepšie...ta ste ma vystrašili s tým malo pitím..moja totiž nejak už nechce moc pit mlieka a čaj ani vodu tiež velmi nechce..na svoj vek vypije tak 800ml a to už 3 mesiace..no niekedy dá i 900..ale ..hovorím si,že ako ale vedia tie čo koja,kolko im deti vypiju..nevedia a...
Dnes sme mali hroznu noc..sme dali malu 1x do postielky,zaspat nebol problém..ale museli sme ju kývat ako v kočíku..tak naša je aspon zvyknutá,že nemusí spat s nami,ale od 1.00 sa často budila o 5 ráno sa už vykecávala..No a šte ju nielen kýveme ale zo začiatku jej púštam fén..u babky sme objavili,že ju ukludnuje vysavač,mixér,ventilátor,fen..chápete?Toto by asi neprešlo podla teorie z tej knihy,čo Peta spomínala čo?

kate77
11. nov 2008

Baby ešte som sa chcela opýtat,či máte dáky typ ,aby neodstávali ušká..malej totiž začínaju..sledujem,že si vpohode spí na skrčených uškách,také ma makké chrupavky..čo mám čiapku na noc dávat?

sisa88
11. nov 2008

kate- ak jej odstavat maju a ma to mat po kom tak asi budu...ale im sa uska tocia, aj mojej elise jedno na zaciatkyu lebo furt na nom lezala, ale to sa spravi aj bez ciapky🙂)myslim si ja.
zuzi- super, snad ste do zajtra na tom omnoholepsie.

ufka1
11. nov 2008

Ahojte baby, nestiham akosi citat ani pisat.
SUSIK: to je smutne, ze Veronika tak ochorela. Snad ju uz nebudu trapit take horucky. Clovek by vzal vsetku tu chorobu radsej na seba, ked vidi ake je to male telicko bezvladne. Prajem vam skore uzdravenie.
PETI: hlavu hore, je to asi take obdobie, ale to pominie. Tiez som mala depky, a este ked manzel isiel na tyzden na sluzobku ach jaj. A ten tip na novy uces je super napad 🙂
SISA: ak mi mozes poslat nejake info o tych drevenych hrackach, budem rada. Drevene hracky su krasne, velmi sa mi to paci. Dik
MINUSKA: vitam ta

Inak prenasame uz tyzden. Bola som na kontrole vcera, ale primar sa sekol a mala som ist az dnes, takze dnes opat. V nemocnici ma nenechal, ale ak neporodim do stvrtku, tak sa mam rano hlasit a idem lezat.
Prajem vam dobru nocku 😔

kajacz
12. nov 2008

pekné ránko 🙂

susik- tak ako je malejoorod býva lahší...u mna tiež bol... 😉
kate- všetky malé detičky majú makké chrupavky, zosiluju vekom, tiež si myslím, že sa s tým nič nedá robit...možno
sa ti to len zdá, ešte sa to rastom može zmenit... 😉

Už sa vonku ochladzuje, dávate už detom zimné oblečenie alebo fusak? Ja ešte zatial nie... 😅

kajacz
12. nov 2008

jééj...šimon mi tu buchal po klavesnici, tak mi to prepísal... 😀

susik- je malej už lepšie?
ufka- druhý porod býva lepší...aj u mna to tak bolo... 😉 nech to máte stastne za sebou... 😵

petka152
12. nov 2008

dobre ranko,

Ufka: presne viem ako si na tom, ja som to mala uplne rovnako ako ty. je to hrozne psycho to cakanie. drzim ti palce aby sa ti to same pekne krasne rozbehlo.povedz Tomaskovi ze ste sa uz nacakali dost ja si myslim, ze je to tym, ze nam zle vypocitali termin, ine vysvetlenie na to nemam.

kate77
12. nov 2008

dobré ráno..dnes už malá spala v postielke po 2x ok...Kaja ja uz davam fusak,ale moja je este prcek...a je mi jednoduchšie jej dat len dupačky na vrch taku termo bundu a šup do fusaku,lebo kombinézu nechce,na hrubo sa obliekat nechce...takže vo fusaku má len vlastne jednu vrstvu oblecenia a teda vršok ešte bundu,ale nie na zimu.
Držíme palce Ufka,nech to má čo najskor a vporiadku za sebou.
Hej Sissa na to som tiež myslela,že ked maju po kom,ta ušká odstavat budu🙂..ale mužovi neodstavaju ani mne velmi nie 😉

kate77
12. nov 2008

Cau Peti ako pokračujete v zelenine?Kolko ti tak zje?som niekde čítala,že na konci týždna už má zjest celu davku,to akože cca 150ml?Ta u nás to nehrozí,my skor tak ochutnávame...a nestiham prat,jak to máme všade,malá mi buchá do ruky,pluje ,prská,víska...Vy ostatné tie začiatky už máte za sebou čo?Dufam,že vy už teraz neprezliekate po každom papaní a že nejete hodinu! 😀

kajacz
12. nov 2008

kate- Šimon otváral pusu od začiatku, on je to pažravec...teraz mu niekedy nedám podbradník ani na polievku...otvára pusu ukážkovo... 😀 , so Samkom to bolo horšie, ten prskal, vypluval alebo ho to jedlo natahovalo... 😝 doteraz nezje všetko, na rozdiel od Šimona... 😲

sisa88
12. nov 2008

ahojte baby
kate-moja je papanek, a papka krasne, paradoxne odkedy jeme periem ovela menej, niekedy ma vec oblecenu aj 2 dni, uz sa stalo ze aj 3 hehe..a preedtym ked bololen MM, tak sa stale prejedla a grcala, takze vtedy sme boli ako modeling- prezliekanie kazdu chvilu....s tymi uskami- jasne, ja som si tiez povedala, zrovna sa to, ani men ani muzovi neodstava, tak sa to natiahne lebo si ho prilahavala a je to pravda....ale viem, ze JPP ( jedna pani povedala) tiez moj kamos mi vravel, daj jej ciapku na noc- no urcite, zbytocne by sa spotila a mala potnicky na hlave...genetika nepusti 😀
ufka- jaj neviem si predatvit, moj porod bol iny, ja som citila ze sa nieco deje aj ked sa nic nedialo a vystartoaval som a bolo to vyvolavane ...takze ked si OK vkludiku tak len vydrz, maly caka kym napadne sneh a to vraj ma vo stvrtok🙂)))
co sa tyka fusaku- ja tiez, len ponozky , gate a bodicko a hore nejaka bundicka -nie zimna a do fusaku. ona neznasa byt nababusena, takze neprehanam..a dieta nie je blbe, ak pokojne spinka, tak je jej dobre, keby jej bola zima, tak ju pocut 😎
peti- vidime sa dnes 😝
susik- dufam,ze verca mala je uz v poriadku a bolenicka zazehnane.

petka152
12. nov 2008

Katka my sa pompaly rozpapkavame. najprv som jej varila mrvku, to jej vobec nechutilo, tak som jej zacala kupovat flasticky. mrkvu zjedla pol flasticky vcera a dnes polku mrkva zemiak. zajtra dam brokolicu, moc jej to nesmakuje. zvyknem si odsat mlieko a to jej tam zamiesat, aby jej to viac chutilo. dufam ze sa pomaly rozpapka, dnes skusim kasu este vecer

zittka
12. nov 2008

susik - je fajn, že je už lepšie a nemusíte brať ATB

kate - ja mám doma knižku "nejšťastnější miminko v okolí" a tam píšu práve toto o tom féne a pod. dieťa to ukľudňuje, pripomína to zvuk podobný prúdeniu krvi, čo počuje, keď je mimi v brušku. tiež nám to pomáhalo. a neviem, čo s tými uškami. ale niečo by to chcelo urobiť, to je jasné. a s tým pitím si nerob starosti, kým je mimi na mliečku, tak je to jednoduché.

susik77
12. nov 2008

ahojte. baby-dnes rano uz znovu 39 ☹ boli sme u dr., mame skusit priniest moc, ze vraj mozeme preliat aj z viac sackov, co chytime. netreba bakteriol., staci chemicky rozbor-ci tam su bielkoviny...