Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

sisa88
3. dec 2008

luci- tak to je super, ja totizto chcem pomaly uberat z kojenia a najst nejake vhodne jednoduchsie riesenie, myslim ze kojit do roka max staci.a davala si to hend po roku?> alebo si skusala aj nejake ine nutrolony a ja neviem co este existuje

lullka30
3. dec 2008

Sisa, ja som plne kojila Natalku do 4.mes, potom už prso cez den nechcela 😲 v noci jej to nevadilo( to som kojila iba 1 max 2x v noci), ale cez den sa mi pri kojení smiala a odtahovala a nechela cucat. Hodne blinkala,tak som jej začala dávat Nutrilon comfort ( ten je hustejši než obyčajný) a potom pokračovala normálnym Nutrilonom, po 1.roku som to zmenila na Hami
Že vraj kravské sa má dávat až po 3.r., ale moja švagriná začala dávat uz po 1.r a jej malá je úplne v pohode

androna
autor
3. dec 2008

ahoj slovenky
sisa ked chces s kojenim prestat v 1roku tak urcite mala bude este potrebovat okrem mliecnych vyrobkov i to mliecko.jak pise Lucka.a myslim ze to Hami je vseobecne najviac oblubene.
oni su 3skupiny s tym mliekom.
1skupina co na to kasle a dava kludne i priamo kravske neupravene mlieko,robi obycajne krupicove kase.
2skupina je ta vecsinova co nasleduje knizky od nestle,sunaru a vseobecne pediatricke doporucenia a dava UM az do 3rokov.a jak pisala Lucka priblizne 500ml mlieka.ale zahrnuje to vsetky mliecne vyrobky.
3skupina extremisticka su vecsinou vegetarianky,makrobioticky a podobne maminy,ktore ale maju zmaklu a upravenu vyzivu uz u seba tak mlieko docela zavrhuju.zahlenuje a ma za nasledok casto rozne alergie,ktore sa ale nemusia objavit hned,kludne az po rokoch.
ja osobne som kojila do 18mes a ziadne UM uz mu naviac nedavamskusila som nechcel..mliecne vyrobky co mi zje mu uplne stacia.kefir,biely jogurt,tvrdy syr,lucina.mne to Dany je rad,ale su deti co ti to nejedia a tam je potom asi nutne to UM doplnit.

sisa88
3. dec 2008

luci, andrea- diky. myslim,ze vase rady su vycerpavajuce a vyberiem si z toho. pomohli ste mi, apson nemusim luskat nejake "zarucene" rady a mat hlavu jak melon.predpokladam,ze moja Dr. povie 500ml denne- teda "stredny umierneny prud- zlata stredna cesta" uvidime, co na to Eliska, ako sa jej bude mlieko pacit.
diky, pekny vecer.

susik77
3. dec 2008

sisa: ja verce davam sunar-ma rozne prichute-davala som vanilku a teraz banan, obidva jej chutia. Uz vypije menej-asi okolo 150 ml a poobede zje 1 holandia jogurt, tak asi by som mala este 1 davku um pridat 😎

sisa88
3. dec 2008

zuzi-a verca je aka stara?ma uz 1,5r nie?a tyc 150ml je za cely den?

marikasz
5. dec 2008

Ahojte,
po dlhej dobe sa hlasim zas 🙂 na zuby Vam vsetkym co mate problem mozem poradit od Nobilisu - olejicek Jakoubek.
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=415
Kamoska to ma odskusane a je to vraj perfektne. Inam Nobilis ma vyborne Bio oleje a detsku kozmetiku. My sme teraz kaslali a davala som Sofi ten Eukalyptovy bio balzam a velmi nam pomahal. A zevraj masaz makovym olejom je vynikajuca, spinkaju potom vyborne....to som este neskusala. Ale tuto firmu vrele doporucujem, aj na ekzem na pomohol ich krem Levantis.

sisa88
5. dec 2008

marika ahoj- no super, tak sa vraciame do doby pred xy rokmi- povestny makovy odvar alebo namocit handrikcu do palenky 😀 zartujem, ale pojdem sa poobzerat po tom makovom oleji - kde sa to ma potierat?

androna
autor
5. dec 2008

marika ten olejicek vyzera dobre.ja som vedela iba o hermanek v jojobe od eone.to je tie na zubky.a o tom makovom oleji som pocula,ze nezabera na vsetky deti.
na kasel a sopliky som si minule vyrabala tymianovu mast.este je super eukalyptus,tymian od salusu ako olej do vany na lepsie dychanie ked je ryma.

zittka
6. dec 2008

ahoj, som len na skok, možno večer nakuknem...

dnes som piekla s Jankou perníčky, zajtra ešte druhú dávku a tiež linecké, viac piecť nebudem. mám ešte 4 druhy od mojej mamy, ale chodíme to ujedať, tak neviem, čo vydrží do Vianoc 😀

zittka
6. dec 2008

v práci super. a manžel s Markétkou to zvládajú skvele. pravda je taká, že Markétka je poslušnejšia než so mnou. majú nás tí drobci pekne ochočené. ale do práce sa nechystám na stálo, sľúbila som len výpomoc na december. je to ešte moc skoro.

zittka
6. dec 2008

lullka - nechceš balík Hami 3? na cene sa dohodneme. ja stále kojím

kate77
7. dec 2008

Caute...my soplíme..kupila som odsavačku na vysavač a nič sme nevytiahli i ked sa tam píše,že to i zo zadu kdesi tahá a furt jej tam niekde sople pobehuju..HM??
A včera mi už začala jest tak asi to boli zuby
Sissa..sesterka je sestrička a má malú 2ročnú a dáva jej stále mlieko..ráno i večer ona dáva Nutrilon ale značku ked tak vyberieš sama..ale myslím,že podstata je ..ked to dieta v poho chce

marikasz
7. dec 2008

sisa - s tym makovym olejom sa normalne masiruje, mozes namasirovat cele telicko a uvidis, ci to na Elisku zaberie 🙂

sisa88
7. dec 2008

kate- jasne, ale nie je to nutnost. ak je dostatok jourov syrov a kadecoho tak simyslim, ze tam ten potrebny vapnik a ostatne ma.
marika- jasne🙂lepsi sa to, jedine v com sa vsetci zhodli, ktori "zarucene" radili a mudre knihy& ine hluposti: 😀 je ze fakt prvy skok nastava okolo toho 8 mesiaca, mozem potvrdit.odkedy si sedi, plazi sa dozadu a zabavi sa sama, uz jej nepride ze je nuda a nic nemoze robit ( niektorym detom to vyhovuje) tak je t omoho lepsie. vcera som dokonca 1x varila ! ale ja sa uz tesim ked bude chodit.myslim,ze to upokoj jej zvedavost. len teraz mi to pride ze zacina byt sranda a to somuz pred 2 tydnami rozmyslala, ze by som si sla do prace "oddychnut"

peknu nedelu vsetkym, u nas prsi neiem ako u vas, a vraj ma sa ochladit, co je dobre🙂
marika- uvidim ako tento tyzden, snad by nam to mohlo vyjst🙂

sisa88
7. dec 2008

baby ozaj- este ma napadlo, nepoznate resp nemate kontakt na nejakych fotografov profesionalov, ktori robia pekne umelecne fotecky babatiek?ja poznam len v BA, ale kvoli tomu sa mi tam nechce ist,. kamoska ma 3 deti a dala si robit pri kazdom, su to krasne fotky.

kate77
7. dec 2008

Hej hej tak som to myslela s tym mliekom..proste ked ho i chce tak by som dávala..je to jednoduchšie ako píše Lucka..🙂..a ja inak som nepila mlieko asi do 14 rokov ani jogurty a syry som nejedla 😎 kde som ja ten vápnik vzala!A zuby mám dobre 😀
Marika..kukám na tie produkty,len mám obavy lebo ked sme jej napr mazali Pupík(tuším nejaký mentol al.eukaliptus to obsahuje)tak sa jej vyhodili vyrážky..ten heřmánek..to asi nie je ten klasický čo obsahuje Jakoubek..i to na exemy ma zaujalo..len ako vravím..ked je po mne..tak zbohom..ja na prírodu alergická...

sisa88
7. dec 2008

kati- podobne moja sestra, od malicka jej mama davala polievku, lebo vsetky mlieka vypluvala a ma zuby krasne , 2 deti a nic jej nieje a obe deti kojila do roka a ani v tehu ani potom mliecne veci nejedla leob ich neznasa🙂 a je tu..preto mam tie "zarucene" rady tak rada..a btw ani japonci mlieko pomaly nepoznaju a su pomaly najzdravsi na svete...mimochodom najviac vapnika je v ementali a MAKU
kazdy clovek je tak jedinecny ze ho tazko dat do "tabulky" to je ako s tou vahou...moja ma 11,5kg , je mimo vsetkych tabuliek a co teraz? 😀 myslim , ze aj tvoja ellen je podobna hehe

kate77
7. dec 2008

Veru tak..i my sme mimo tabuliek 😎 ..šaak kuknite do albumu-konečne som tam dala i aktuálne foto..tento týžden ideme na poradnu-som zvedavá kolko váži na 5 mesiacov....

sisa88
9. dec 2008

caute baby, chcem sa spytat, kedy ste zacali davat jogurty ( chocensky holanida atd) ovocne...zase som sa docitala protichodne nazory,cert aby sa v tom vyznal fakt.vraj ze kojenym detom sa to nema do roka .... ..ja uz neviem, asi na vsetky nazroy zanevriem a budem si to robit po svojom. 😀
niekedy si fakt myslim,ze nase maminy to mali jednoduchsie, nemudrovalo sa, pouzival sa mozno vaic rozum a bolo a na blbosti nebol cas🙂)))) 😲
inak diky za odkazy na fotografov.zatial som skusim u susedky kamosky ona foti, tak uvidime co vylezie z domacich foto... 😝
malej som to dala predvcerom a velmi jej chuti ( ten smotanovy chocensky ovocny)- je bez konzerv. latok, tak by mal byt OK, nie?inac ja nechapem tu detsku stravu0- pribinaky, lipanky a kadeco- ved to je plne tych eciek, tak netusim preco to pre deti vyrabaju...

androna
autor
9. dec 2008

silvi k tomu jogurtu.ja by som do roka ovocny kupovany nedavala.zacala by som bielym a ked nechce tak ten biely ochutit ovocim alebo presnidavkou.do roka mimco nepotrebuje cukor,sol ma ladvinky vo vyvine a je to zbytocna zatah a Eliska teda nestrada podla jej vahy tak by som so sladkym pockala.ale v kazdom pripade ty si mamina tak si to rob jak uznas za vhodne. 😵

kate77
10. dec 2008

caute..dnes sme boli na 5 mes v poradni..máme 8kg..takže my od narodenia priberáme po 500-600g na mesiac..Kedy už ja budem moct napísat,že toto a toto jej chutí!!!!Jej nič nechutí...už mesiac zeleninujeme a masujeme a raz čosi zje ale vačšinou tlačíme do nej..

androna
autor
10. dec 2008

katka ved je este malicka.my sme zacali prikrmovat v 8mes a az v 9,5 bol ochotny sam od seba otvorit usta.do tej doby sme to donho skor tlacili.neboj zachutna jej

jalka11
11. dec 2008

Ahoj baby, tak ma napadlo, ci by niektora z vas netusila ako je to s porodnym... Minule som bolaa u kadernicky a hovorila mi, ze ma znamu a to rodila v nemecku, a dostala porodne v nemecku ale i v čr... Takže ked odrodim v čr mam este narok i na porodne na slovensku.. sice mi to prislo divne, ale preco nie.. za opytanie nic nedam, a keby to vazne slo, tak by to bolo dobre.. =DD no nie,? peniazky sa nestratia.. 😀

kate77
11. dec 2008

tak bohužel..takhle teda neee...Jalka..Keby si šla žiadat na SR tak ta vypoklonkuju,že máš íst tam,kde odvádzaš prachy do fondov,čiže kde si zamestnaná..a ked som si bola teraz vybavovat porodné a RD v utorok všetko naraz,tak som tam podpisovala,že som inde nežiadala a ešte musíš dokladovat že si tu odvádzala dane min a teraz neviem asi 365 dní..bud prac.zmluvou al.povolenie k pobytu...
Androna...paráda..tak ked bude vačšia tak jej snad bude chutit..presne ani pusu to nechce otvorit...my sme začali,lebo je na UM a začala si to svoje mlieko bojkotovat..ale ona asi celkovo bojkotuje jedenie..taká velká baba a nechce jest..ale na druhú stranu je to ok,lebo keby išla tempom ako ostatné deti,tak vzhladom k porodnej váhe by už mohla mat ao ročné dieta

sisa88
11. dec 2008

kati- nic si z toho nerob, stale chcem co nemame a podobne..este raz mozno budes chciet aby jedla menej hehehe..ja to poznam, moja slonicka ma 11.5kg a tiez kazdy- preco je taka velka ( boja sa povedat tucna hehe)??to su otazky fakt. no proste jej chuti a nebavi ma vysvetlovat ze je do 6m len kojena atd...proste to potrebuje tak je. tvoja elen asi nie tolko, tak je menej. oni najlepsie vedia, co a ako. a ja mam radost, pretoze tak krasne papa, ze sa mi che plakat. nehundre nad nicim, vsetko zje za 3 minuty..co si viac mozme zelat??mame zdrave deti 😀

jalka- podla mna je to hlupost, prepac za vyraz, preco by si mala dostat porodne 2x- ved to nedava zmysel- jedine co ma napada, je ze ti doplatia rozdiel- povedzme zijes tu a predtym si to mala v SK kde je to mensie, tak ti doplatia rozdiel- ale ina moznost ma v suvislosti s dvojitym porodnym nenapada. a myslim,ze to maju v ramci EU osetrene aby sa to nezneuzivalo.

susik77
11. dec 2008

sisa: tak na vercu mi zase nasa sestricka u detskej Dr. hovorila, ze je pekna-tiez som to brala ako synonymum tucna 😎

lullka30
11. dec 2008

mudra tiež malej hovorí, že je peknoučká 🙂

kate77
11. dec 2008

hej ta máme ,,peknučké,,holky...
A ešte mi Mudr hovorila,že jej mám dávat dudlík,stále si cmula prsty,že sa jej zle vyvinie podnebie a zuby..ale ja už vzdala dudlíky ved už je nato velká aby sa naučila....

zittka
11. dec 2008

sisa - moja má teraz 11kg 🙂 Je vidieť, že Eliške chutí 😉

kate - s tým dudlíkom je to na tebe. mne sa Markétka naučila na dudlík až v 4m a vlastne Janka tiež...

pekný zvyšok dníka všetkým a tiež pekný víkend, neviem, či sa ukážem