Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

kajacz
24. dec 2008

susik- uprimná gratulácia... 😵

My sme už týžden na Sk, je tu mrazivo, trochu snehu, ale na sánkovanie to nie je...medzi sviatkami plánujeme íst do Tatier...

zittka
27. dec 2008

ahoj všetky, ako sa detičkám páčili vianoce?
u nás to bolo krásne a naše zlatíčka si to naplno užili

zittka
31. dec 2008

do nového roku veľa zdravia, šťastia a radosti z detičiek 🙂 a tiež pohodového Silvestra

musko
31. dec 2008

Ahojte!
susik, blahoželám!
Dievčatá, v novom rou len to najlepšie, hlavne zdravíčko, spokojnosť a lásku! 😉

lullka30
31. dec 2008

Veľa šťastia a zdravia v novom roku... 🙂

kate77
1. jan 2009

čaute...všetko dobre baby v Novom roku...sme zostali v Prahe
Ozaj...chystám sa kupovat 2.kočík..lahší ..lenže sa neviem rozhodnut,či íst fakt do čo najlahšieho na úkor toho,že golfáče nejdu vačšinou do uplneho lahu a nie všetky maju polohovatelne i nožky..lebo potom by to musel byt taky okolo 10-11kg keby som chcela aby v nom i ležala s nohami hore!🙂....fakt neviem..či si nechat tento športak čo mám..13 kg ale super terenák..a kupit na leto niečo lahké...dá sa zmestit do golfáčov i so zimnou výbavou?fusak overal..?

susik77
2. jan 2009

ahojte, nakoniec sme boli na sk, vyrazili sme v sobotu, dnes sme sa vratili. verca beha uz v kuse.
katka: my mame polohovatel. golfky. teraz sa tam verca ledva vojde ked lezi...s bundou ju skoro nezapnem. takze pochybujem, ze sa ti vojde s fusakom. ak ich budes pouzivat casto , tak si kup radsej polohovatel. my mame peg perego pliko p3, ma tusim 8.5 kg. dobre sa nosi aj do schodov.

kate77
3. jan 2009

Aha,tak golfky to asi fakt len take vychadzkove,nie velmi na zimu...práve,že teraz je malá,ale tak o rok v takom čase..to budeme na tom ako vy...Zeby som si nechala sporták?Mám 3kombináciu..o chvílu už ani do sedačky vajíčka nevojde,tak som myslela,že to predám všetko naraz,ale športák xlander je fajny,velky s gumovými kolesami a vojde tam i 3 ročne dieta..Hej peg perego su dobre,ale pamatám,ked sme boli na chodove zuzi,tak som tlačila Verču horko tažko🙂..llenže to som mala velky pupek🙂

susik77
3. jan 2009

katka, neviem ako elen, ale verca mi odmietala byt v sportaku uz od 6.mesiaca. furt revala. v 9.sme konecne presli na golfky...odvtedy sme nepouzili sportak ani raz...
ono je to tazko...ak ti bude este spavat v kociku, ako veronika vtedy, tak ti tie jednoduche nebudu stacit. ono je dobre mat najlepsie vsetky 3 kociky 😎 mozno kupit niekt. z nich v bazare...trebars nej. lahulinke golfky 😉

babs
3. jan 2009

Ahojte,
urcite sa uz vela z vas informovala o tom ako to je s v cechach s materskou. Manzel je cech, ja uz skoro rok pracujem v cechach. zacali sme planovat mimino a jeden kamarat mi povedal, ze nech si radsej prezistim ako to je s materskou pre slovenky. Mam narok na matersku bez toho aby som si vybavovala trvaly pobyt v cechach, alebo si budem musiet nieco vybavit?
Dik babs

androna
autor
3. jan 2009

babs myslim ze mas narok na matersku i s prechodnym pobytom,ale ked je manzel cech tak by som si na tvojom mieste zacala vybavovat trvaly pobyt.pretoze dieta co sa narodi dostava automaticky trvaly pobyt matky nie otca.

androna
autor
3. jan 2009

Katka ja pouzivam stale hlboky kociar na spanie a sportak tu na dedine,ale do mesta mame asi od 7mes skladne golfky.mame babypoint traffic za 2000 a daju sa polohovat do lahu.su ale uzke ale i tak nikdy sme namali problem a to Dany bol dobry cvalik.

susik77
3. jan 2009

androna: ale neviem, ci jej trv. pobyt daju...myslim, ze teraz davaju az po 5 rokoch ked tu zije a pracuje...
verce nechceli dat, aj ked sme obidvaja mali trvaly...ale ak je manzel cech, dieta myslim ma narok na obcianstvo

androna
autor
3. jan 2009

ak je manzel cech ma ona narok na trvaly pobyt po roku od svadby ale poziada o nejaku blbu vynimku.

androna
autor
3. jan 2009

este raz ak je manzel cech ma slovenka narok na trvaly pobyt po roku od svadby.
ale ide to aj skor a ziada sa o nejaku vynimku.

babs
3. jan 2009

androna: vdaka za odpoved. manzelia sme uz viac ako rok. tak ten trvaly pobyt bude bez problemov. asi preto sa pani na cudzineckej policii divila preco nechcem trvaly pobyt, ale prechodny. vobec mi nenapdalo, ze dieta dostane trvaly pobyt po matke.

androna
autor
3. jan 2009

babs tak si ho rychle vybav nech to mas vsade na uradoch jednoduchsie.

kate77
4. jan 2009

Matersku dostaneš v poho i ked nemaš trvslý pobyt,ale nejaký mat musíš🙂 to zn.min prechodný lebo len toto akceptuju akože si odpracovala..tuším je to rok v čr,aby si mala nárok na dávky.....ja mám v čr len prechodný,lebo som si nepoctivo chodila na cudz.policiu predlžovat pobyt..tých 5 rokov je neprerušovane...Ale ked je manžel čech tak sa to porieši asi nejakým tým zlučovaním rodiny či čo...takže asi nebudeš tak dlho čakat na trvalý🙂

kate77
4. jan 2009

V športáku Elen sediet chce,lebo všetko vidí,je štastná že nemusí ležet..i ked by vraj ešte nemala no...je to taky polosed...ale cez den dlhšie pospí len v kočíku a vonku..to aby som fakt mala 3🙂.porozmýšlam ako to pokombinovat..Androna,ale ked Elen sa narodila cvalík a už sa to s nou vezie... 😲 tak neviem či do úzkych by vošla nababušená🙂..ja už som prešla tolko diskusii o tých golfkach do mesta,som z toho šiši..

ao
4. jan 2009

ahoj baby, špeciálne Androne 😉 ... dlho som tu nebola, tak dúfam, že ste všetky OK.
čo to vidím, Androna 27tt... gratuláááááciááááá 😵 😵 😵
kate77: náš Patrik je tiež cvalík a máme tieto golfky, čo idú polohovaď do ľahu http://www.detskyraj.cz/zbozi/4538-carbebe-spuni ... porovnávali sme s kamoškami a sú najširšie 😉

kate77
5. jan 2009

Ao..dík za tip..kukám,že fakt majú velkú šírku..tieto som ešte neobjavila..a fakt maju 9,5kg?akože nie su tažké?Oni píšu jedno a skutočnost je ,že tak o 1-2 kg su potom tažšie..Zvážim..

zittka
6. jan 2009

ahoj 🙂

len nakukujem...

s golfkami neporadím, ja som nekupovala ani Janke ani Markétke

janula34
9. jan 2009

Ahoj dievčata,
potrebujem poradit. Dnes mam "stastny den", stratila som všetky doklady, teda občiansky,vodičský a nejake karty, vsetko slovenske.
Bola som u policajtov, nahlasit stratu a aby som mala doklad, ak tie doklady niekto zneuzije. Obciansky ma tak netrapi, ten si dam urobit prilezitostne, mam pas, ale ten vodicak ma stve, jazdit pri dvoch detom musim. Mate niektora taketo neprijemne skusenosti? Je mozne aby mi policajti na slovensku vystavili nejaky nahradny doklad a poslali? aspon zatial? A za aky cas urobia nove doklady? Obciansky som mala novy a to trvalo cca 2-3týždne ale mali na to oficialne mesiac. Ako je to pri vodicaku? SNazila som sa tam dovolat ale v piatok poobede je to nemozne. A co nasa ambasada v Prahe? Myslite ze by pomohli?
Dakujem za odpovede.

janula34
9. jan 2009

Taaaak holky, planý poplach 😀 😀 😀 doklady som nasla medzi trickami, vecer som ich tam polozila, prikryla dalsimi a vlozila do skrine. A rano som zburcovala celý barak, pol Berouna a vsetkych policajtov medzi Berounom a Kralovakom 😀 😀 😀 😀

androna
autor
9. jan 2009

Janula este ze sa nasli. 😀
ale co sa tyka vodicaku tak by ti ho mali vystavit tu v cechach v ramci EU.

betka007
14. jan 2009

ahojky baby, zdravim z Prahy 🙂 . Boli sme na slovaci. SLi sme este den pred silvestrom a vratili sme sa 7meho. Ja som chytila nejakeho bacila, tyzden mi bolo zle, teploty, hnacky a zvracanie.... teraz uz je to ok, len fukam nos a zacalo ma boliet v krku. Hruza. To som sa vcera este dotrepala k zubarovi a kysla tam hodinu a pol s jednym zubom.. Zajtra idem k nam do nemocnice a nechat preklepnut.. Manzela to drzalo 3 dni po Silvestre. Mala nam 2x blinkala po ceste, ale ta je ok.. Nejako sa nam zacal novy rok chorlavo 😠 . Takze prajem vsetkym v novom roku vela zdravicka 🙂

ollako
16. jan 2009

baby neviete mi poradit s porodnym? som stale zamestnana v cechach aj matersku zatial dostavam...ale mam problem s porodnym a s rodicovskym prispevkom..mylsite,ze mam nan narok ked uz nebyvam v CR?

marikasz
19. jan 2009

Ahojte holky,

viete mi poradit ohladom kasiciek, myslim konkretne ryzovu? pomaly zacneme s prikrmami pre malu a zacenem kasickami. mate skusenosti s pripravou doma? chcela by som vediet konkretne, kolko ryze, kolko vody, ako dlho asi varit?

susik77
19. jan 2009

marikasz: nechces zacat s tymi kupovanymi?su instantne, detickam sa lahsie papaju, priprava je strasne jednoducha.

susik77
19. jan 2009

ja som zacala malej robit obyc. ryzovu kasu s mliekom az teraz po roku.