Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

janka
10. júl 2009

Ahojte, pridavam sa k Vam. 🙂 Babatko uz bude za chvilku, tak som zacala zistovat vsetko ohladne obcianstva a prispevkov na dieta... no a natrafila som aj na Vas 😉 Mam z toho vsetkeho sice gulas, ale uz to zacinam nejak spracovavat...

emilyz, ak mozem poradit, ja chodim k Dr. Vackovi na Zenklovej (odvtedy co som byvala na Bulovke) Ma aj vlastny ultrazvuk, co je v tehu super. Pri kazdom podozreni hned babo pre istotu kontroloval. Plati sa tam nejaky vstupny poplatok, potom uz nie. Iba ak si chces nieco nadstandardne priplatit.

lullka30
18. júl 2009

Ahoj baby, vidím, že sem skoro nikto nechodí...
my máme po dovolenke v Itálii a ešte sa chystáme v auguste s Natalkou na prázdniny na SLovensko k našim na chalupu.
Pozerám, že nám Zuzka za chvílku rodí 🙂
Podla utz to vyzerá, že nám k Natalke pribudne bratríček 😀 😀 😀

susik77
18. júl 2009

Ahoj lucka: gratulujem 🙂 Ja uz inak nikde skoro nechodim, poobede spim tak 3 hodiny 😎
Jani: drzim palce a pevne nervy 😉 Aj nas to caka, resp. mm. My sme to absolv. pred 2 rokmi, dufam, ze sa znovu nezmenili zakony 😖

kate77
21. júl 2009

Caute,Zuzkaaa to už tak rýchlo zbehlo??????a ja že sa ešte predtým uvidíme niekde blízko,lebo potom budeš mat toho na istý čas haba dej..Lucka tak chlapček?paráda,tak ked sa vrátite zo SK..my ideme v piatok do Tatier na dovču,tak sa ozvi..s Tebou to stiháme🙂

betka007
21. júl 2009

Katka co to je 6 nemoc???

Cez vikend sme boli v Krkonosiach, vyslapali sme to az na vrchol Snezky 🙂 aj s Laurou. No a tento vikend by som chcela vyrazit na slovac, tak snad to bude ok. Inac, prijali ma do skoly, tak zo mna asi bude student na materskej a k tomu si chcem pri brat par sluzieb v nemocnici. Som na seba zvedava,ako to budem zvladat.

Zuzka, este nerodis? Planujes znovu Podoli?

Androna, tak ty tak super zvladas zahradu, hej? nasa Laura furt uteka dopredu k plotu a pokrikuje na ludi, no a my vzadu za domom robime, tak sme niekedy na nervy,aby sa jej nieco nestalo....

ika prazdninujes? alebo dorabas susky?

kate77
22. júl 2009

Heej betka?do školyy??My tiež v piatok na hory!!do tatier,ta to som zvedava na tie tury s malou,čo teraz začíná chodit,ale bude v krosne..6.nemoc..postihuje najme deti do 2 rokov,3dni vysoké horučky 39..a na 3.den koniec a šup vyrážky po celom tele..sposobuje vírus..

bodkakroneisl
22. júl 2009

Ahojte dievcata zo Slovenska,

mozem sa k Vam pridat? Ja mam termin koniec augusta, zaciatok septembra no a pred troma tyzdnami sme sa pristahovali do Prahy, kde ma priatel byt. Ja som z Martina, on je z Ceskeho Krumlova a byvali sme spolu tri roky v BA 🙂
Byvame na Prahe 8 a je to tu pre mna vsetko nove, tak budem rada, ked sa budem moct ku Vam pridat...

betka007
22. júl 2009

cawes bodka, vitaj 🙂

KATKA aha, to som ani netusila, ze nejaka 6 nwmoc existuje. Tak vy do Tatier, hej? na ako dlho?

bodkakroneisl
23. júl 2009

dakujem Betka...rodila si v Pze? Ja mam registraciu k Apolinarovi... a mas poistenie v Cechach alebo na SR, ak Ti nevadi, ze sa tak vypitujem...

kate77
23. júl 2009

Ahoj Bodka..takže si v Prahe?no paráda,to je šanca ,že sa i uvidíme...Betka na týžden

susik77
23. júl 2009

Ahojte. sory, nejak nestiham pisat. Verca si v pondelok zlomila nos, skoro kazdy den chodime na vysetr. a kontroly do nemocky, nastastie dnes vyhlasili, ze je to ok, ze jej to nemusia narovnavat, nema to vobec deformovane. Plakala len na zaciatku asi 15 minut, potom sa hrala, myslela som, ze to nic nebude, nastastie sme nakoniec sli do nemocky a ma tam zlomeninu. navonok nie je nic vidiet, len ma mierne odreny nos. Inak chvalabohu hlavu si nebuchla, naladu ma dobru 😎
Ale bala som sa, ze by musela na operaciu, tak som happy, ze to tak dobre dopadlo 😵

Este ma stve materska-ze vraj PSSZ meska s vyplacanim aj pol roka, tak sa bojim, aby sme neskrachovali 😝

lullka30
23. júl 2009

teda Zuzi, čo to tvoje šidlo vyvádzalo? nech je Verča brzy ok

susik77
23. júl 2009

lucka: ked sme sli von, spadla zo schodov....teraz musim davat bacha aby sa nekde nebuchla o ten nos este raz kym sa jej to zahoji...

betka007
23. júl 2009

bodka, ja mam poistenie v cechach, lebo tu pracujem uz dlhsie. A byvame za Ciernym Mostom - Horni Pocernice

bianca
23. júl 2009

ahojte kocky.Dlho som sem nenakukla.Pozeram ze sa rozrastate.Gratulujem tehulkam 😵

kate77
23. júl 2009

Zuzi,ta to je teda..no hlavne,že už bude nosánek ok...Je Bianca čau,fakt si tu dlho nebola..
Lucka vy už na slováči?A vy Betka na ako dlho idete?

bianca
23. júl 2009

kate som sa tu zacala akosi stracat.Len som Vas chcela pozdravit po dlhej dobe 😉

kate77
24. júl 2009

taak ono je to tak,že vždy niekto pribudne ale nejak dlho nevydrží,leebo asi tu často nepíšeme..tak ked tak kukneš tak pár skalných tu je🙂..a ako sa máš Bianca?

betka007
24. júl 2009

Katka my ideme na dva tyzdne, uz sa teism, hlavne na kupalisko vo Svidniku 🙂

Bianca ahoj, ako sa dari?

susik77
24. júl 2009

Ahoj Betka. ano, planujem Podoli, ale uz mi to je aj jedno kde to bude , uz by som chcela, aby to bolo vonku 😀

bianca
24. júl 2009

ahoj

kate,betka mame sa fajn.Len mam pocit ze by sa mi zisli este aspon 4 ruky a tak 10 oci.Cely den sa nahanam ta tou mojou priserkou

bodkakroneisl
28. júl 2009

Ahojka,

Betka moc dakujem a prajem peknu dovolenku na Slovaci 🙂
Susik teda viem, ze som tu nova, ale neda mi, aby som nenapisala, ze ma mrzi co sa stalo dcerke, neviem si to ani predstavit, ale dolezite je, ako pises, ze je to "iba" nos a nie hlavicka... inac ja som v 34 tt a neviem si predstavit ako zvladas taky stres teraz a aj take vysoke stadium tehotenstva..drzim palce.
Kate 77, bolo by super, keby sme sa niekde alebo niekedy videli...mavate nejake zrazy?
Ja tu byvam len treti tyzden a do toho sme prerabali cely byt, v nedelu sme konecne domalovali, tak fuu mam co robit take dva tyzdne pri mojom tempe, aby som to poupratovala ☹

susik77
28. júl 2009

bodkakroneisl: dakujem 🙂 Veronika je uz v poho, po uraze ani stopa 😉 akurat sa to bude zrastat este asi 5 tyzdnov. musime davat pozor aby znovu na ten nos nespadla 😔

inak, mam toho fakt dost, lebo uz malo spi, teda cez den malokedy.
inak, vsetkym zelam peknu dovolenku a bodke a sebe co najlahsi a najrychlejsi porod 😉

lullka30
28. júl 2009

Zuzi, porod zvládneš lavou zadnou 😉
Katka, my odchádzame 8.8. a vraciame sa až 30.8.
ja som bola dnes s NAt na chirurgii, má pupeční kýlu a budú jej to operovat, bobískovi mojmu malému...

susik77
29. júl 2009

lucka: chudatko natalka...kedy ju budu operovat?ako dlho budete v nemocke?a kde?

lullka30
29. júl 2009

Zuzi, niekedy v septembri, ked sa vrátime z prázdnin.
Ešte to nemám dohodnuté, počkám až sa vrátime zo Slovenska. na Budejárni je súkromná chirurgická ambulancia, tam by jej to urobili za 1.den, že by tam nemusela ani ležat, ale s manželom sme sa rozhodli, že pojdeme radšej do normálnej nemocnie. Takže bud Krč, alebo Bulovka. V nemocnici by sme museili byt asi 3.dni, ale radšej nech je tam pod dozorom.
Moje dve kamošky, čo majú rovanko staré deti už na tej operácii s detičkami boli a dalo sa to všetko zvládnut.

kate77
3. aug 2009

caute,my už zasa v prahe...zuzi nerodíš ešte?hej bodka občas sa nám podarí stretnút....
betka už vo svidníckom aquaparku sa člapká..
Lucka..ja zas neviem,čo to je ta pupeční kýla...

lullka30
4. aug 2009

Katka, to je pruh- má velmi vypuklú pupečnu dierku a už sa to nedá nijakým sposobom stiahnut, len operatívne

kate77
4. aug 2009

juj takže pruh?ta čo nosila nákupy?naša furt niečo nosí ,tlačí,tahá...aj svoju autosedačku dvihne(3kg a hojdá)
Bianca a vy už chodíte že píšeš že lietaš za malou?

lullka30
4. aug 2009

Katka 🙂
oni jej už v porodnici nejako blbo odstrihli pup.šnuru, takže od malinka to mala vyčievajúce amoja doktorka stále, že nech ešte počkáme, že sa to "vcucne" a ono to trčí to trčí 😝