Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

yvetta
10. aug 2010

@zmrzlinka tak ty to mas z nas najlepsie 😅
@eaka ty si tiez z Prahy?

osicka
10. aug 2010

Ahojte dievcata, my sa za asi mesiac, dva, stahujeme do Brna, ja som tam vystudovala a mame to tam radi. Ideme si obaja najst pracu, takze to budu poriadne zmeny. Nie ste niektora z Brna? Chcela by som sa opytat, ci ste tam spokojne v pracovnom zivote, ci sa tam da najst dobra praca.... Som VS a doteraz som v SR podnikala. Mimi planujeme niekedy na buduci rok, ked si nieco odpracujem v CR, aby mi vysla materska. Este nie sme zobrati.

eaka
10. aug 2010

@yvetta Ee z Prahy, taká polovičná Ostraváčka... ale sa to tu nejak rozbehlo 🙂

maminuska
10. aug 2010

@osicka ahoj , ja som tu síce prvý raz ale ja tak žijem na dve domácnosti, jednu mám pri Brne a druhú v Žiline. rno je pre mňa najkrajšie mesto na svete, ja ho doslovne milujem , pre mňa tá atmosféra je neopísateľná

maminuska
10. aug 2010

pracujem v Brne ale len 3 až 4 dni v meisaci , ostatné pracujem na Slovensku a v iných krajinách

yvetta
10. aug 2010

@osicka ja som mala stastie este v roku 2007 ked sme tu dosli som si nasla dost dobru pracu a zatial neplanujem menit 🙂 inak my sme v Prahe, ale predpokladam ze aj v Brne nebude problem s pracou 🙂

eaka
10. aug 2010

a v iných krajinách...no to je pekné..si aká rozlietaná 🙂 ja lietam medzi Bratislavou, Ostravou a Brnom... v Ostrave priateľ a škola, v Brne škola...

osicka
10. aug 2010

haha baby, ste sikovne 🙂 Maminuska, ja som teraz tiez v Ziline.... Brno tiez milujem 🙂 V akom odbore pracujes? Podnikas alebo si zamestnana? Yvetta a ty si v akom odbore? Eaka a ty 2 skoly naraz, no same zaujimave baby...
Ja robim v personalistike, neviem ci to nie je teraz trochu mrtvy odbor, ale hovori sa, ze to uz pominulo hadam...

eaka
10. aug 2010

No podľa profesia.cz je v Brne oooveľa viac príležitostí ako v Ostrave...

osicka
10. aug 2010

@maminuska A poistku mas odkial ked pracujes v roznych krajinach? Pripadne prispevky atd? Predpokladam, ze uz mas bejby.

yvetta
10. aug 2010

@osicka ja pracujem ako technicky konzultant pre uctovnicky system SAP t.j. nastavujem system ...je to taka praca ku ktorej som sa dostala uplne nahodou 😀 vobec som netusila, ze nieco take budem niekedy robit 😅 je to trosku ako programovanie, ale hlavne, ze ma to bavi 😉

zmrzlinka
10. aug 2010

ale ste sa rozpisali baby....len tak dalej 😉 nemate niektora skusenosti s reklamaciou projektovej dokumentacie? 😅

eaka
12. aug 2010

ako sa dostane človek k práci so SAP náhodou? nemusíš mať na to nejaké programátorské zručnosti? alebo teda prinajmenšom vyštudovanú ekonomiu? a s tým zmrzlinka nemám skúsenosť...neporadím... ani neviem, čo si pod tým mám predstaviť... ☹

zmrzlinka
12. aug 2010

@eaka dali sme si urobit projekt na dom.A vsetky tie plany chceme reklamovat,lebo je to urobene hrozne.Tak sa pytam kade chodim,ci nema niekto nahodou nejake skusenosti 😉

Inak Vam vsetkym prajem kraaaaaaaasny den.

eustoma
12. aug 2010

@zmrzlinka take veci sa tazko reklamuju. my (teda moja rodinka) sme pred cca 5 rokmi reklamovali dokumentaciu k domu, ani nam to nepreslo stavebnym povolenim. no nepochodili sme, architekt v case reklamacie zomrel (tusim mal nejaku smrtelnu nehodu, uz neviem presne). takze my sme nepochodli. no verim, ze keby ze zije, tak to vyreklamujeme.
je dolezite napisat, co reklamujete, teda vsetky veci co su tam zle. poradte sa s niekym (iny architekt, stavby veduci...), proste s niekym kto sa vyzna. kazdopadne nemusi vam vrati peniaze, ale zjednat napravu. na napravu ma kasicky 30 dni. ked do 39 dni nenastane naprava, tak az vtedy moze pozadovat vratenie penazi.

zmrzlinka
12. aug 2010

@eustoma dakujem.Ja viem,ze sa to tazko reklamuje,ale chcela by som to aspon skusit.Nech nam vratia aspon nejaku cast penazi,ked zakazdym ked nieco robime musime vsetko prepocitavat.Kamoska ma znamu architektku,tak budem musiet za nou skocit.Uvidime.

yvetta
12. aug 2010

@eaka to bolo nahoda, aj ked mam vystudovanu ekonomiku tak som si nikdy nemyslela, ze budem robit nieco take ako programovanie...nemusela som mat nejake extremne skusenosti ...v podstate som sa naucila skusenostami ako hovorim, ze skola je fajn, ale skusenosti su na nezaplatenie 🙂
@zmrzlinka drzim palce nech to zreklamujete a aspon nieco Vam vratia 🙂

zmrzlinka
16. aug 2010

caute baby!Ako sa mate?Zima co?Polovica augusta a ja som dnes rano na zahrade skoro zmrzla.Kde su tie kraaaaasne leta???? 😒

yvetta
16. aug 2010

@zmrzlinka mam sa strasne pracovne, ale uz som si rezervovala zajazd s kamoskou do Italie na Siciliu tak sa tesim, lebo pracujem od rana do vecera a uz ma to nebavi 😠
a ty ako pracujes na zmeny?

zmrzlinka
21. aug 2010

@yvetta tak si aspon odychnes.Na Siciliu by som isla pozriet aj ja 😉 Robim zatial denne,ale od buduceho tyzdna zacinam nocne.Zatial mi to vyhovuje,lebo mam volno aj cez vikend a aj cez tyzden,co je pri stavbe super.Mam tu teraz na chvilu brata,tak som rada.A mame dnes uzasne pocasie,tak ideme grilovat 🙂

A kde ste vsetci? ☹

yvetta
21. aug 2010

@zmrzlinka ja som mala brata minuly tyzden 😉 tak bolo super no a dnes ideme na bajk, lebo je krasne pocasie... 😅
no na Sicilku ideme az v septembri, ale uz sa tesim 😅 ten oddych bez telefonu a otravovania 😀 no super
nech sa Vam vydari grilovacka, ked ma byt tento vikend uplne super pocasie 😉

ciernavila
22. aug 2010

Krasny den vam zelam v setkym....keby to slnecko vydrzalo aj celu zimu 🙂

zmrzlinka
24. aug 2010

@yvetta hej he to super,ked pride niekto z rodiny....tesim az budeme byvat sami v domceku....moze prist cela familia naraz 😀

@ciernavila aj ja Ti prajem krasny den 🙂

womenne
27. aug 2010

Ahojte chcem sa Vás spytat či niektora z vás nevybavovala tento rok trvaly pobyt v čr?čo všetko ste museli mat,kolko to trvalo a dostali ste ho bez problemov?Stale plati ten zakon že sa musime vzdat slovenskeho aby sme dostali česke?Ako ste postupovali?muža to čaka tento rok mna až o par rokov 😖 .Dakujem

yvetta
29. aug 2010

@womenne - nas to caka az o 2 roky takze este mame casu, ale napis, ked budes vediet co a ako, lebo aj ja by som rada vedela...Inak mam kamaratov, ktorym zobrali OP, lebo vrajze maju trvaly v CR a dalsich kamaratov, ktorym nezobrali OP - takze je v tom poriadny bordel. Ja asi pred vybavovanim trvaleho v CR napisem na ministerstvo vnutra v SR, ze kde je pravda, ale kto vie 😅

womenne
29. aug 2010

@yvetta to važne s tym občianskym? 😕 ale asi na tom niečo bude lebo ak prideš o občianstvo tak ti je už na nič.Myslim že si asi zabehneme na SK na policiu a poinformujeme sa čo a ako.Už to vidim tie papierovačky 😝

yvetta
29. aug 2010

@womenne - lenze trvalym pobytom v CR neprichadzas automaticky o obcianstvo ak si chces vybavit len trvaly pobyt tak podla nejakeho zakona nemozes mat 2 trvale cize si musis v SR zrusit trvaly a ked v SR zrusis trvaly zoberu ti aj OP, lebo ti nemaju co zapisat do OP ako trvale bydlisko, lebo trvale bydlisko v cudzine do SR OP nezapisuju takze ti ani nevydaju OP 😉 lenze problem je v tom, ze zakon znie tak, ze nesmies mat 2 trvale pobyty, ale nepise sa ci to mysli zakon v ramci SR, alebo aj vramci SR a inej krajiny a preto si kazdy inak to vyklada... 🙂

womenne
29. aug 2010

@yvetta a včr dostane novy občiansky?Ja som ztoho jelen 😅 kedysi mi niekto spomínal že ak si zrušim trvaly pobyta a nahlasim si ho čr tak pridem o občianstvo ale to bude asi blbost.Nemaš nahodou kontakt na to ministerstvo že by som im napisala?

yvetta
29. aug 2010

@womenne - urcite neprides o obcianstvo ak zmenis trvaly pobyt to len zmenis trvaly a v CR dostanes asi tu knizku ako mas na prechodny 🙂 skus najst na webe to ministerstvo vnutra a napisat, lebo u nas je este casu dost 😅

osicka
1. sep 2010

@yvetta SAP poznam, tiez uvazujem ze sa na to dam. Ako dlho trva to studium, predpokladam ze je potrebne absolvovat nejake kurzy vsak? A je to asi aj dobre platene a casovo flexibilne, co by mi vyhovovalo riadne teda.