Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

androna
autor
7. aug 2007

ja som to nedavno vsetko podstupila.aj porodne som dostala.
na tie dve rodne cisla ma upozornila pani na personalnom tak som sa na cudzineckej pytala a vravel ze mi ostava moje a mam ist na zdravotnu poistovnu nech to oni zmenia.
a fialovy doklad o trvalom pobyte je ceska obcianka pre cudzinca.neni treba slovensku obcianku ale neni to nasou povinnostou vratit ju na slovensku ale povinnostou ceskeho statu dat tu informaciu slovakom a oni by nas mali vyzvat ju vratit.takze Betka ziadna panika.kludne si slovensku obcianku nechaj ked chces. ja mam tiez dva trvale pobyty.

androna
autor
7. aug 2007

a ked odovzdas slovensku obcianku tak pouzivas v banke a vsade cestovny pas ako doklad.akurat si tu zmenu musis nahlasit.

betka007
7. aug 2007

susik : teda, dnes tu nejako uradujeme, ze? 😀 .. hlavne, ze urady nestihaju pridelovat tie ich slavne cisla.. no tak asi potom budeme musiet nadiktovat nove rodne cisla v praci,aby v tom bol poriadok, hm? takze to rodne cislo fakt potrebujeme iba kvoli socialke

betka007
7. aug 2007

androna : vdaka, mam v tom trosku jasno 😉 . to je fakt daco.. s tymi dokaldami... furt nieco vybavovat.. ach jej

betka007
7. aug 2007

ronikacz : ja už tam dnes radsej nevolam, lebo na mna ta pani bola skareda 🙄 . ale ked je to tak ako pises, tak potom nemame ziadna problem, lebo sme vsetky federalky 😀 a tým padom mame rovnake rodne cisla, nic nemusia menit a ani pridelovat a zamestnavatel moze byt kludny tiez . 😝

vachovka : ahojky, hej som, pozname sa ? 😎

androna
autor
7. aug 2007

tak teraz mi konecne srdiecko male zaspinkalo.tak sa mozem vykecavat.to s tym dokladmi a uradmi je bez komentu.viete ze ked sa male narodi a vystavia mu rodny list a tym ze som slovenka tak mal trvale bydlisko na matrike.i ked ja uz mam v cechach trv.pobyt.je to bordel.az ked sme dostali potvrdenie o ceskom obcianstve tak sme mohli prcka prihlasit na obecnom urade k trvalemu pobytu. 😀

androna
autor
7. aug 2007

betka a ty predsa mas fialovy doklad ze?mas v nom urcite svoje rodne cislo nie.tak akurat ked mas ine v zdrav.poistovni tak tam si to zmen a viac nemusis riesit.

susik77
7. aug 2007

andrejka: a to staci len skocit na zdravotnu poistovnu a oni mi to zmenia? A baby, ja som teraz vybavovala novu zdravot. karticku-mam v CR trvaly pobyt a znovu mi dali len na 2 roky 😎 Potrebujem este nieco na to, aby mi dali tu karticku na dlhsie?

androna
autor
7. aug 2007

akurat im ukaz doklad fialovy ze tam mas svoje rodne cislo co ti pridelila cudzinecka ale budes tam musiet 2x nerobi to na pockanie tu zmenu.a ja mam platnu do r.2011 tak neviem.nic viac som nedokladala.

ronikacz
7. aug 2007

ja som sa bola teraz spytat na VZP ohladom r.c.Tak v pripade, ze mam prechodny pobyt, tak mi nebudu menit r.c.- ako cislo poistenca mi zostava to, co mam specialne ako cudzinka pridelene od VZP.Neviem, ci v pripade trvaleho pobytu je to inak a vymenia Vam to.

androna
autor
7. aug 2007

ano v pripade trvaleho pobytu mi ho zmenili.ale i ked som nahlasila zmenu na poistovni tak mi to ten pan neurobil automaticky.az ked ma na to upozornila pani na personalnom ze pouzivam 2rodne cisla tak som sa na cudzineckej pytala a tam mi vraveli ze mi to ma zmenit zdravot. poistovna.tak si o tom musite fakt sami povedat ze vam pridelila cudzinecka rodne cislo.
ja som sa nesla pytat ci mi to zmenia ale sla som tam s tym ze mi to musia zmenit. 🙂

betka007
7. aug 2007

androna : ano mam tu fialovu knizku, plati mi na 10 rokov a rodne cislo mam uvedene slovenske, na karticke poistenca mam uvedene rodne cislo ine- co mi pridelili v cz, tak si to niekedy pojdem zmenit a snad uz bude klud

susik : mne povedala pani v poistovni,ze ked prinesiem trvaly pobyt, tak to dostanem na 10 rokov

androna
autor
7. aug 2007

ronika ja mam ZPMVR.az dostanes fialovy doklad tak si tam zajdi.usetris si vela opletaciek.

androna
autor
7. aug 2007

betka a kedy ti vydali tvoju fialovu knizku?

androna
autor
7. aug 2007

ja som totiz v januari menila trvale bydlisko a tym padom som menila i okres a cudzinecku policiu.na Melniku boli super a na Kladne je to hroza.ja som mala fialovu knizku asi rok staru a chcel po mne ze si ju musim vymenit ze sa zmenil doklad aj ked som mala platnost do 2015.
tak som tam bola v sestinedeli a pekne som si to uzila.vymenili mi staru fialovu knizku za novu uplne rovnaku iba o 5stranok tensiu.ja som si teda ponadavala. 😠 😠

susik77
7. aug 2007

andrejka: chapem to spravne tak, ze ked mam na trvalom pobyte to iste rodne cislo ako moje slovenske, tak to je rodne cislo, kt.i akoze pridelila cudzinecka policia? A na zdravot. poistovni mi teda zmenia karticku aby som tam mala to iste rodne cislo ako v tom preukaze trval. pobytu?
2. Nebude v tom dobry chaos-nemoze mi potom prist napr. zo zdravot. poistovne, ze mam nej. nedoplatky-ak sa pomylia - ze predtym som mala ine poistenecke cislo?

androna
autor
7. aug 2007

no praveze chaos je teraz.pretoze nepochybujem ze v praci v banke a vsade pisete svoje original r.c.nie?
mna nato upozornila na personalnom ked som si zacala platit dochodkove.

betka007
7. aug 2007

androna, teraz na konci jula. takze si natrafila na nejakych super inteligentov, hej? nezavidim ti.

androna
autor
7. aug 2007

tak ti uz mas ten novy.do stareho sa zapisoval manzel i deti a do noveho nic.

susik77
7. aug 2007

androna: a kolko stranok ma ten novy? Ja som ho dostala 22.12.2005 a ma 32 stran

susik77
7. aug 2007

a akoze ten stary je neplatny? Ja som bola teraz tusim v marci na cudzin. policii s manzelom, poziadat o zmenu trvaleho pobytu-stahovali sme sa a nic mi nehovorili, len mi v tomto mojom preukaze zmenili adresu za novu 😕

betka007
7. aug 2007

moj trvaly pobyt ma

androna
autor
7. aug 2007

susik ty mas ten stary.oni my tvrdili ze musim si nechat vystavit novy pretoze mam mat doklad ktory je aktualne platny ale asi su na Kladne blbci.keby som bola vedela ze je to rovnaky doklad tak ho urcite nemenim.ja som si myslela ze mi pritom zapisu do dokladu dieta a v tych novych to uz nejde.ty mas asi lepsiu cudzinecku ked ti nemenili.

androna
autor
7. aug 2007

tak ja si idem na terasu popijat eiskafe.konecne mozme von s prckom

betka007
7. aug 2007

teda, som sa sekla- moj trvaly povyt ma 16 stran

androna : od kedy sa moze chodit s babom vonku? ako dlho po porode?

ja som akurat dozehlila a mam dost, tie moje krize mi davaju zabrat..a tro mam este dajaky zvlastny pocit z malej, ze malo kope.. v noci mi teda asi hodinu nedala spat, lebo kopala a to ona v noci nema vo zvyku a teraz je dajaka kludna a mna to znervoznuje

susik77
7. aug 2007

baby, tak ja sa spytam manzela, kolko stran ma jeho doklad, on ho dostal teraz v marci, al. aprili

susik77
7. aug 2007

baby, co mate manzelov cechov: ze vraj sa pripr. tento rok zakon, kt. je dost diskriminacny, neviem, ci to odvtedy bolo schval. alebo nie: http://www.blisty.cz/2007/4/26/art34013.html

androna
autor
7. aug 2007

no to je pekna drsnaarna ale asi by to uz pre tych co dostali trvaly pobyt doteraz neplatilo nie.no dufam ze to neschvalia.
Betka maly sa narodil v sobotu a dalsiu nedelu sme mohli von a to sme sa vratili z porodnice vo stvrtok.betka a ku koncu uz tolko nekopu uz maju malo miesta tak sa neznepokojuj maximalne to znamena bliziaci sa porod

vachovka
7. aug 2007

No to je fakt hrozne uplna diskriminacia-ten novy zakon.
Betka aj ja som osobne sa nepozname len z videnia asi 😕Ty si sa kamaratila s Alesiou ze?A co mala sa este nechysta na svet?To uz nejak dlho prenasas?

musko
7. aug 2007

Baby, to je sila! Som to čítala MM, tak sme z toho zhrození!!! Občianstvo nech si nechajú, ale trvalý pobyt je pomerne doležitá vec 😠