Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

bianca
21. aug 2007

jej.Gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

musko
21. aug 2007

No super!!!! Tak gratulujeme a sme radi, že všetko dobre dopadlo!!! 😀 😵

androna
autor
22. aug 2007

betka velka gratulaaaaaaaaaaaaaaaaaaacia 😎

lullka30
22. aug 2007

Baby, gartulujem k miminkam.
Susik, ked sa uz budes citit na dlhsiu prechadzku, tak daj vediet....povozime tie nase kocky spolu 🙂

kate77
22. aug 2007

Betka paráda...blahoželááááám 🙂 🙂

susik77
22. aug 2007

caute, pridala som do albumu par Veronkinych fotiek 🙂 Dnes sme boli na 1.kontrole u pediatricky, vsetko ok, pochvalili malu, aka je kludna 😉
lullka: tesim sa 😉

bianca
22. aug 2007

susik77:ahoj.je nadherna.Dobra praca 😉

vachovka
22. aug 2007

Ahojte
betka strasne velka gratulacia k malej.Konecne si uz porodila 😀 tak sa drzte a hlavne vela zdravicka.

musko
25. aug 2007

Ahoj dievčatá!
Tak kde ste všetky? Tu je zas neskutočný hic, poobede ideme na svatbu, tak musím unaviť dieťa, aby sa vyspalo a bolo spokojné 😉 . Betka, už si doma?

zittka
25. aug 2007

zdravím vás dievčatá,
tak po dlhom čase mám zas chvíľku čas.
betka - moc blahoželám k Laure Anne!!! hlavne veľa zdravíčka

betka007
25. aug 2007

Ahojte baby, dnes nas konecne pustili domov z porodnice 😝 . Vsetkym vam dakujem za gratulacie 🙂 . Obe sme OK a coskoro pridam aj ja nejake fotky 😉 .

ao
25. aug 2007

ahoj Betka, no hurrrrááááá...blahoželááááááááááááám... to bola už asi sila kolektívnej myšlienky, že si nakoniec porodila 😀 napíš potom viac podrobností, sme všetky strašne zvedavé 😅 a oprav si prosím ťa profil, máš tam 46tt, aby si nebola svetová rarita 😝 😀

ao
28. aug 2007

fňuk... je tu voľajako prázdno ☹

susik77
28. aug 2007

caute baby, noo, dnes v noci sme sa moc nevyspali 😎 Od polnoci do 3 sme kojili a prebalovali 😎
inak, vybavujeme tie urady a je to dost drsne, neviem, ci nahodou nebudeme musiet zaplatit poistku za cely rok 😎
Je to uplne inak, ako to, co nam hovorili na policii predtym 😎
Takze: na cudzineckej policii nam daju trvaly pobyt pre Veronku az ked ju budeme mat zapisanu v pase 😎 Ze vraj sa to nijak neda obist 😎 Do pasu nam ju zapisu najskor za dva mesiace 😎 A zaroven do 2 mesiacov musime zaniest na poistovnu potvrdenie o trvalom pobyte, kt. ale dostaneme az za dva mesiace po podani ziadosti-takze normalne sa to nestiha 😎 Dobra diera v zakone 😎
Ze vraj to mame urobit tak, ze podame neuplnu ziadost o trvaly pobyt, zaroven si vybavime cez ambasadu slov. rodny list, kt. bude najskor za dva mesiace, ked to bude, potom nam az zapisu Vercu do pasu a zaroven musime stihnut to zapisanie pred uplynutim tej doby 60 dni od podania ziadosti na cudzinec. policii. Ak sa to dovtedy nevybavi, cudzinec. policia nam zamietne ziadost o trv. pobyt a budeme musiet zaplatit 14000 Kc za zdr. poistku 😎

musko
28. aug 2007

No teda uff!!!!
Viem, že to kamaráti tiež nejako komplikovane vybavovali....
Inak mi príde absol. nelogické, že sa mimino narodí tu namá automaticky české občianstvo 😠 ..... A všetko by bolo jednoduchšie.

kajacz
28. aug 2007

ahojte
susik- sme na tom rovnako, to vybavovanie je strašné... 😝 tiež neviem, ako to stihneme. K tomu na ambasade su pekne neprijemni, aspon po telefone, manžel im potom napisal mail, že by tu mali byt pre nás, a že zase mal tu čest so slov.úradmi... 😠
betka- gratulujem!!!

androna
autor
28. aug 2007

no teda nemate to lahke ked ste obaja slovaci co?
tak drzime palce aby to slo rychlo a myslim ze to moze byt i kratsie nez2mes ten slovensky rodny list.inac my mame 4mes a maly je fakt zlaticko. 😎

betka007
29. aug 2007

ahojky baby.. tak ja este doklady neriesim, nemam este ani cesky rodny list, ale dufam, ze to nebude take komplikovane ako ma susik, kedze manzel je cech. Inac, v pondelok sme boli pri dr. dajaka zvlastna,mala zafajcenu ordinaciu, vyzerala ozrato a este male po tele same modriny.. No, aj tak budeme menit dr,ked sa budeme stahovat. Laura niekedy po kojeni kaka aj 4x . Mam rozbolavene bradavky, na nich krvave chrasty. Laura ked ju niekedy kojim, tak sa nacuca krvi a niekedy ju aj blinkne a potom ma tmavu stolicu. Dr hovorila, ze je to mojimi bradavkami. Dnes dojde laktacna poradkyna. SOm zvedavba, ci mi pomoze. Robim si salvijove obklady. Bepanthen mi nepomaha,mam nejaku CICADERMA krem. Musim to nejako pretrpiet,ale baby je to taka bolest, ze sa z nej niekedy az skoro pocuram.

androna
autor
29. aug 2007

ahoj betka vydrz ta bolest prejde.ja som sycala od bolesti ked sa prisal a potom to teda slo nejak a nemazala som stejne to nepomahalo iba vzdy nechala uschnut materske mliecko.ale cicaderma je homeopatikum tak skkus mozno zaberie inac tym co nezaberal bepanthen tak skusali este cisti lanolin purella alebo cistu kozmeticku vazelinu.
tu doktorku urcite zmente.

musko
29. aug 2007

ahojky betka!
Ak je manžel Čech, tak s rod. listom problém nebude - budete mať český a možeš si vybaviť slovenský - cez ambasádu alebo matriku.
Tá Vaša dr - utekaj....
Tá stolica po kojení može byť, kojené deti kakajú aj po každom kojení - my sme to tak mali cca do 6 mes, potom s príkrmami sa to zmení... Na bradavky je dobrá tá Cicaderma a ak to máš také boľavé, skús prechodne ten silikonový klobúčk a skús repíkové obklady.
Tak sa držte!

androna
autor
29. aug 2007

no a ked mas manzela cecha tak si na tom ako ja a nemusis si robit starosti.akurat hned ako bude rodny list tak si skocte na zdravotnu poistovnu po karticku pre maleho.a potom si na matrike vybavte potvrdenie o obcianstve a mozte vybavovat cest.pas pre Lauru.

musko
29. aug 2007

Androna, aké potvrdenie o občianstve? To my teda nemáme 😕

androna
autor
29. aug 2007

ahoj musko ako sa mate?
nas prcek zistil ze sa moze nozickami odrazat od podlozky tak cestuje po posteli cuva hlavickou hore.je to maska. 😀

androna
autor
29. aug 2007

musko oni tym ze vymysleli vlastny pas pre mimi tak najprv ti vystavia doklad o obcianstve a s tym papierom sa vybavuje pas.je to blbost.

androna
autor
29. aug 2007

ale vy uz mate pre Petrika pas nie?
my sme mali 3tyzdnove fotky a stejne sme cakali na ten doklad a pas bol az po 1,5mes.tak dlho trvali tie doklady.

androna
autor
29. aug 2007

tak presne je to" osvedceni o statnim obcanstvi".a myslela som ze je to iba preto ze ja som slovenka ale nie to musi mat i mimi co ma oboch rodicov cechov.
Betka a zaziadajte si to na tej matrike kde vam vydaju rodny list.pretoze mi sme si mysleli ze v mieste trvaleho bydliska a nie tam kde mu vystavuju rodny list u nas to bolo v inom okrese.

musko
29. aug 2007

My sme stihli dať malého zapísať do pasu manžela aj do mojho....
No, tak máte doma veselo - abude veselšie... Tie deti sa zdá, že dlho nič a potom v priebehu pár dní urobia strašný krok dopredu a my len kukáme...
Náš Petrík začína rozprávať, opakuje - ide mu to pekne a vymýšľa si zlepšováky - dostal melé nákladné auto a aby sa nemusel zohnúť a tlačiť ho, tak do korby zapasoval lopatu s dlhou rukou a šoferuje si v pohode, kráča a auto tlačí pred sebou 😀 😀 Som len kukala....

androna
autor
29. aug 2007

je to expert.tie deti su tak chytre.to mate super ze ho mate v pase.ja by som tiez uz mala zajst na slovensku ambasadu mu vybavit ten rodny list.vzdy tam parkujem auto ked ideme do Prahy do centra.

musko
29. aug 2007

Vieš, jednoduchšie by Ti bolo vybaviť mu to cez matriku na Slovensku. Ja som to vybavila cez matriku vo ZV - tam bývajú naši a mám tam stále trv. pobyt. Cez ambasádu to zbytočne dlho trvá....

androna
autor
29. aug 2007

no my sme menovkyne ze?este ao je tiez andrea.ja Danymu prave pustam rozpravku.mame v pocitaci nejake MP3 verzie v slovenstine.inac ked to po sebe citam tak hroza jake tam mam chyby jak som uz zmagorena tou ceskoslovenstinou