Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

lullka30
16. okt 2007

Ja davam Nutrilon AR, lebo Natalka hodne blinkala, ale uz jej to nestaci, tak musim vymysliet nieco ine
Vcera vypila 180ml+mlieko z prsa
Ja viem, ze nemusi kakat každý den, ale ju potom boli bruško ked az na druhy al.treti den

lullka30
16. okt 2007

Clovek by povedal, že také malé detičky stale len spia...ha ha

betka007
16. okt 2007

lulka : ano, ja som si myslela, že v takom veku by mali spinkať väčšinu času, že musia rásť, zobudia sa, aby sa napapali a zase spinkať. Kďeže. Cez deň fakt vaľa Laura nenaspi, mam ju na hracej deke, kde si obzera hračky a stále kope nožkami a rukami,akoby sa niekde ponáhľala 😀

androna
autor
16. okt 2007

spia???no mne uz cestuje po celej obyvacke a ochutnal uz asi vsetko co bolo nadosah.uz mam prerovnane policky a zabezpecene rohy.ale este potrebujem nejake detske poistky tak asi skoro vyrazime do ikei na zlicin.nechce sa niekto pridat?

betka007
17. okt 2007

ahoj susik, prisla ti domov pozvanka od kalmetizacnej sestry?

susik77
17. okt 2007

ahoj betka, nic mi neprislo zatial, pozrem sa dnes do schranky, a tebe prislo? A co je to?

betka007
17. okt 2007

No prisla mi pozvanka od nejakej kalmetizačnej sestry. Mala by to byt kontrola reakcie po ockovani TBC. Reakcia nastupuje po 6tyzdnoch od ockovania, na lavom ramene. Myslim, ze ak je to bez reakcie alebo slabej reakcie, tak sa musi ockovat znovu za 2 roky

susik77
17. okt 2007

nam to kontrolovala pediatricka...

androna
autor
17. okt 2007

ahoj betka polovici mamin z kvetna dosla pozvanka z plucneho na kontrolu a druhej polovici to kontrolovala iba pediatricka.takze je to rozne.ale niektorym to doslo az v 4mes

musko
17. okt 2007

Ahojte!
Mala by to kontrolovať kalmetižačná sestra - už koli dispenzáru - má tam záznamy a potom aj preočkováva, je na to špeciálne školená. Pediater to kontroluje v rámci prav. kontrol dieťatka, ale pozvánku by si mala dostať.

betka007
17. okt 2007

dik, riešime s manželom, či tam musíme ísť,alebo či stačí kontrola pediatričky, Laura ma v mieste očkovania iba podkožnú guľku, tak uvidíme

susik77
17. okt 2007

caute, baby, neskusali ste pre malych probioticke kapky? ja som si ich teraz objednala-su na urputne koliky. ale stoja 600 kc 😎

musko
17. okt 2007

susik, na koliky je najlepší Sabík ( Sab simplex, my sme ho dávali snáď od týž. života a ja som si teda musela dávať veľký pozor na to, čo jem. Tie prebiotiká skúsim teraz - akurát ich manžel doniesol, Petrík má stále teploty, užívame antibiotiká a má chudáčik strašné afty v puse - na jazyku, tak uvidíme...

susik77
17. okt 2007

musko-sab simplex pouzivame od3.tyzdna-je fajn, ale ucinkuje len chvilku. tieto kapky su specialne na tazke koliky od 1.mesiaca, tak som zvedava...
inak, zda sa mi, odkedy vercu na noc dokrmujem, ze rano ju uz tak neboli brusko, myslite, ze je to mozne?

musko
17. okt 2007

Zvyčajne to býva naopak - tak buď rada! 😉

lullka30
18. okt 2007

Susik, my pouzivame Baby calm(stoja oklo 130kč)u nas pomohli viac než Sabky

bielanevesta
18. okt 2007

Dobré ránko dobrý deň 😀

musko
18. okt 2007

Ahojte!
Ďalšia preplakaná noc za nami.... Dúfa, že sa to dnes konečne zlomí.... Stále máme teploty a tie afty v puse - chudáčik malý.... ☹

susik77
18. okt 2007

ahojte 😉 musko: to mi je luto ☹ my sme zase mali uplakane rano-koliky 😎 nic nezaberalo, tak som malu zobrala do babyvaku, najprv plakala a potom zaspala 🙂 dnes si idem po tie kvapky. ak nezaberu, kupim ten babycalm 😉

susik77
18. okt 2007

lullka: co tak spolocne kocikovanie? 😉 asi za dva tyzdne sa stahujeme, tak aby sme to stihli 😉 ale aj potom to budem mat najblizsie na Prahu 4-tak niekedy mozme skocit na Chodov spolu 😉

bielanevesta
18. okt 2007

Musko to je mi ľúto , ale snáď sa to skoro zlepší 😉
Susik tie probiotické sú vraj ozaj dobré. Tiež som nad nimi rozmýšĺala, ale zatiaĺ to nie je nejak horúce 🙂 Na každé mimí zaberá niečo iné
Baby držte nám dnes palce, poobede ideme na náušničky ☹

susik77
18. okt 2007

inak, skusam navyknut veroniku na babyvak a neskor by som chcela ist do satky, pripada mi super, ze ju nosim a pritom si doma nieco porobim.

musko
18. okt 2007

susik, skúšala si si ju položiť na seba, keď má koliky? Ty v pololeže na chrbte a mimi na bručku - na Tvojom bruchu - to vraj zaberá... Inak mi je malej ľúto, tie koliky sú príšerné.... ☹

susik77
18. okt 2007

musko-dik, vyskusam 😉

bielanevesta
18. okt 2007

naša malá takú polohu neviem prečo neznáša ☹ . Najradšej je keď sa s ńou chodí po byte aby mohla všetko pozorovať 😀 Alebo pomože ke´d ju dám do lehátka to je občas na bruško pomože 🙂

susik77
18. okt 2007

caute baby-zistila som, ze tie probioticke kvapky, co stoja tu 629 Kc, su na Slovensku za 305 SK 😎

betka007
18. okt 2007

ahojky, ako sa mate? prave sme dosli od dr. Laura ma 5040g a 61,5 cm. za 3 dni ma 2 mesiace. O mesiac ideme na ockovanie.Tu novu vakcinu vraj plati stat, ale ja som pocula, ze su dvojake a ze tu drahsiu stat neplati, neviete ako to je? My by sme chceli tu drahsiu vakcinu, zaplatili by sme to, ale neviem ci sa to da

ikuska26
18. okt 2007

ahoj andy, tak my sme skusali tie zapezpecenia na rohy a tak kupit v ikey uz predcasom ale nemali a nemali....neviem ako to maju teraz, ci ste uz boli?

betka- stat plati od januara detom Prevenar, co si myslim ze je dobra vakcina inak je draha a nas maly je s nou spokojny, 2x ani nepostrehol, ked ho pichali do zadocku a raz do nohy, prve ockovanie , ale inak aj potom ziadne horucky, trosku nepokoja, ale v pohode... 🙂

susik, to je teda palba, ja by som to nekupovala, ak to chcel na koliku? to do 3- max. 4 mesiacoch prejde, radsej s nim pocvic, pomasiruj brusko, a to zazivanie sa zrovna aj samo, popripade SS 😒

susik77
18. okt 2007

betka: to asi predbiehate aj nas 😉 zajtra ideme pediatricke, tak napisem.
uz som dala verce tie kvapky, som zvedava. objednala som aj babycalm.
ikuska: mala ma riadne koliky: tento tyzden nioc nerobim, len ju utisujem ☹

ikuska26
18. okt 2007

ja si pamatam, ze moj maly do 3 mesiaca reval skoro stale, ono si to tym placom este viac privodi, zamotany kruh...drzim palce...ja som to potom riesila tak ze som ho nechala aj sameho v kresle alebo postielke, max 15min ked plakal a zvykol si pomaly aj na to ze ho nemozem stale mat na rukach a potom sa zaujimal aj o hracky, ....nechavala som hoked som potrebovala nieco spravit , oprat, wc, obed a tak, no...srdce to drasalo ale inak to nejde...., dlho som uvazovala aj osatke ale nakoniec sme sa bez nej obisli....