Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

lullka30
5. nov 2007

ďakujeeeeeeeeeeeeeem, vyskúšam a ak sa mi to podarí, tak možno aj ukážem 🙂

musko
5. nov 2007

susik, tie mliečne veci by to mohli fakt robiť, vápnik tak, ako písala androna, ale mak nafukuje, tak pozor... Ten nedostatok vápnika sa totiž prejaví neskor - v kostiach a zuboch ( u mňa butálne...a to som si teda mlieč. výrobky dopriala). susik, a čo teplé na bruško, alebo rektálna rurka - tá u nás zabrala vždy.

susik77
6. nov 2007

caute, tak som dnes nejedla nic mliecne a mala je v pohode 😉 ze by to zabralo, alebo nam uz koncia koliky? 😎 😀

zittka
7. nov 2007

ahoj mamulienky,
susik - nezávidím tie koliky, snáď to už bude dobré

zajtra nás čaká nastrelenie náušníc obom dcéram, uvidíme, ktorá to lepšie zvládne.

betka007
9. nov 2007

zittka, daj vediet ako to dopadle, chceme dat laure tiez, ked bude mat tri mesice

zittka
10. nov 2007

betus - doktorka to odložila na budúci týždeň, zabudla si doma kufrík s pištoľou a náušničkami. dám potom vedieť.

ikka
10. nov 2007

Ahojte,
susik: tak super, tak snad vam to uz konci...alebo to pomohlo 🙂 , ja uz teraz papam uplne vsetko, aj mliecne a mala je uz uplne v pohode
zittka: tiez ideme dat na buduci tyzden nastrelovat, uz sa tesim, konecne to bude poriadne dievcatko 😀

susik77
10. nov 2007

ikka: uz sa na to tesim, teraz nemozem skoro ziadnu zeleninu, a uz by som chcela chudnut 😎 zatial som pribrala od porodu 1 kilo ☹ pretoze som bola zvyknuta na ovocie a zeleninu a teraz ked mam hlad sa dojedam sladkostami 😖

kajacz
10. nov 2007

Ahojte,
naštastie ja teraz nemám so Šimonom problémy s kolikami, ale viem, čo to je, mal to Samko. A ked si spomínam, vtedy mi každý hovoril, aby som pila vela mlieka a zapražené polievky...tak mal koliky a ja som pekne priberala.
Teraz mam stale chut na sladké...,,tak chutná jedina Mila" 😀

mmem
11. nov 2007

ahojte🙂
mi neuverite co sa mi stalo. Volala som minuly tyzden na tu matriku kde som si podavala ziadost na rodny list pre Simonka- vyvolavala som tam dost casto ze ci im uz nieco neprislo, no a pani sa minuly tyzden preriekla ze ten RL poslala az zaciatkom oktobra!!!!!!!!!!!!!!!!! od augusta,normalne ma to polozilo ☹ uz teraz chapem preco mi stale dookola opakovala ze sa na tu specialnu matriku nedovolam a ze maju vela prace a tak. Ona to zalozila medzi vybavene veci.
Ja chapem ze je ludske robit chyby a stane sa to kazdemu, to mi ani nevadi,ale ze to okamzite neriesila a takto to zahmilievala ma strasne na...
Tak som zvedava kedy sa dostaneme domov.

Prajem peknu nedelu

kajacz
11. nov 2007

mmem- strašné 😒 na tvojom mieste by som jej ešte zavolala a povedala jej, že ked urobila chybu ona, nech ti zariadi aspon rýchlejšie vybavenie...

androna
autor
11. nov 2007

mmem presne jak pise kajacz.mala by ti ta pani vybavit v blave prednostnejsie vybavenie.nam to posielala v septembri tak okolo vianoc by to malo dojst.ale my mame cestovny pas takze nam to neponahla.je to fakt blbe jak to funguje. ☹

kajacz
11. nov 2007

dievčence, aj u Vás tak sneží? tu je tak 10-15cm snehu

betka007
11. nov 2007

ahoj kaja , tu trochu snezilo, ale aj prsalo, takze nic z toho. vonku je hnusne pocasie.

mmem teda tie urady nic nerobia a este aj v tom zmatkuju

lullka30
11. nov 2007

Ahoj Betka, my sme boli pred 2.týždňami dt Natálke nastreiť náušnice a malá sa pri tom rehotala, ani len nepípla. Ak chceš, tak Ti dám kontakt na doktorku, stojí to 220 kč.Je to na Prahe 8, robia to po 1.očkovaní

zittka
12. nov 2007

ahoj všetkým, mmem mne sa to stalo so sobášnym listom, tiež mi to poslala o 2 mesiace neskor a potom mi to pourgovala a bolo to o niečo skor vybavené.
aj u nás snežilo, už teraz nesneží. uvidíme ako bude dnes, ani von sa mi nechce,ale čo sa dá robiť, keď treba.

zittka
12. nov 2007

ikka - ty si sa odhodlala na náušničky až teraz? tak držím palce, nech to malá Emily zvládne bez plakania.

betka007
12. nov 2007

lulka ahoj 🙂 , dakujem ti, ale tak to vyzera, ze Laure budu prepichovat uska u pediatricky, dalsi pondelok mame ist na ockovanie, tak sa s nou dohodnem, na termine.

Neviete nahodou nieco o tzch super vakcinach- troj kombinaciach? uz som to tu raz asi spominala, nie som si ista, ze su vraj dva druhy a ten lkacnejsi preplaca poistovna uplne, vraj ta druha drahsia vakcina ma menej neziaducich ucinkov. ale to som len pocula a nemam to nejako overene. Ani neviem proti comu vsetkemu sa to bude ockovat. Videla som reklamu v telke na ockovanie proti pneumokokovej meningitide, ale to sa musi asi ockovat zvlast

musko
12. nov 2007

betka - takže ad - očkovanie - je nová - hexavakcína a stará bola štvorvakcína a k nej sa dopichávala hepatitída a dávala na lyžičku obrna - v tej Hexa máš všetko a už by ju mala hradiť poisťovňa štandartne. ( dáva sa 3x)
Trojvakcína je iná - tá sa dáva neskor a preočkováva sa 1x ( spolu 2x) - u tej je toež varianta šetrnejšej vakcíny - Priorix - my sme ju mali na preočkovanie, lebo po prvej sme mali reakciu hroza - des ☹ . Túto kupuješ - poisťovňa neprepláca.
Čo sa pneumokokovej týka - odporúča sa po ukončenom základnom očkovaní, pred nástupom do kolektívu. U mladších detí sa musí dávať 3x alebo 2x - podľa veku, nad 2 roky stačí jedna dávka ( nás čaká). Prepláca sa poisťovňou u detí, ktoré mali 3x infekt s pozit. výterom na pneumokoka - či už z ucha, alebo spúta.... 😉

kajacz
13. nov 2007

Ahojte 🙂
Tak včera mi volala kamarátka, že jej dcera ma asi zápal príušných žliaz(parotitída, příušnice, mumps) a my s chlapcami sme u nich boli v piatok na návštevu... ☹ Tak som rýchle zistovala, či aspon Samino bol zaočkovaný, v jeho preukaze som to nenašla, takže som volala jeho bývalej detskej dr. na Slovensko.Povedala, že to je ten Priorix(spalničky, zarděnky, příušnice) a ten tam chvalabohu má. Horšie je to so Šimonom, očkovat nas majú dnes. 😕

kajacz
13. nov 2007

Kamarátka s dcerou nešla k dr., ale prišla dr.k nim a povedala, že to nie je ta klasická infekčná parotitida 😨 , tak dúfam, že z toho nič nebude...
Mám tú istu dr.čo ta kamarátka, tak to s nou ešte preberiem...

musko- myslíš, že keby bol Šimonko infikovaný a do toho by ho dr.zaočkovala, mohlo by sa niečo stat?

ikka
13. nov 2007

Ahojte,
zittka: no nausnicky, keby bolo po mojom, tak uz mame davno, ale nasa pediatricka odporucuje az po 2.ockovani, takze preto az teraz

Inak tiez stale vyjedam sladke...priamo cokoladu a denne 😀 😝
Vcera sme boli s Emi prvykrat plavat, je to uplne supeeeer...perfektne pre tie deticky aj mamicky 😵

kaja: drzime palce, aby to chlapci nechytili

lullka30
13. nov 2007

Ahoj, s tými naušnicami je to teraz divné, keď som bola ja mimino, tak mi uši preopichávali už v porodnici a nečakalo sa na nijaké očkovanie
Natalke tiež nastrelovali až po 1.očkovaní

ikka
13. nov 2007

lullka no na SR bezne prepichuju hned po narodeni....to iba tu v CR to je nejake ine 😕

lullka30
13. nov 2007

Jééé, vy ste boli plávať!my budeme chodiť od februára a už sa tešíííím, malá miluje vodu

musko
13. nov 2007

lullka, keď sme my boli malé, nebolo také riziko nákazy hepatitídou B....
kaja, poraď sa s dr, lebo ak je v inkub. dobe, tak može mať nepeknú reakciu na očkovanie a nebudeš vedieť, že čo to vlastne je - či viróza, či očkovanie. Radšej týždeň počkaj.... A Priorix sa dáva až v 15 mes prvá dávka...

zittka
13. nov 2007

kaja - dúfam, že to bude ok

ikka - naša doktorka nastreľuje po 1. očkovaní. čo doktor, to názor.

kajacz
13. nov 2007

Ahojte 🙂
Tak Šimon má 66cm, 7230g, neočkovala ho, lebo nemá ešte dohojený vred po TBC. A povedala, že parotitída, čo ma ta kamarátkina dcera nie je tá klasická infekčná, že mám byt v klude. Ale aj tak som rada, že ho nezaočkovala, pre istotu...

betka007
13. nov 2007

ahoj musko,
dakuje ti velmi pekne za objasnenie konecne v tom mam poriadok a nie humbuk 🙂 . Lauru ideme dat ockovat dalsi pondelok 19teho, tak som zvedava. Pri tej prilezitosti chcem dohodnut prepichnutie usiek. Sestra mi hovorila, ze ked budeme chciet, ze nam to urobi, iba mame doniest nausnice namocene 48 hod liehu, tak neviem, ci jej bude nastrelovat nejake obycajne apotom jej to vymeni za tie nase, co mame so sebou doniest, alebo ci to bude prepichovat s ihlou a hned jej nasadi nase nausnice. Musim sa opytat, lebo vobec netusim ako sa to robi. Este raz dakujem 😎