Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

susik77
20. nov 2007

betka: ideme na kontrolu posl. nov. tyzden.radsej nam nedali presny datum, lebo min. som si to pomylila o 2 dni 😀

susik77
20. nov 2007

baby, verca mi zacala bojkotovat kojenie-parkrat si cucne, potom sa odvrati, zacne kopat nozickami a plakat 😎
som volala lakt.poradkyni-ze vraj je to psychomot. vyvojom oklo 3.mesiaca, ze vraj to skusaju...mali ste to tiez?co ste robili?

zittka
20. nov 2007

susik, je potrebné obrniť sa trpezlivosťou, niekedy mi to Markétka robí tiež, ale nakoniec ju "ukecám". niekedy ju odložím a pol minuty nechám poplakať a niekedy zmením len polohu. može to byť ale aj zmenou chuti mlieka,ak si jedla niečo výrazné - cibuľu, cesnak... alebo ak si zmenila parfém... čokoľvek.

betka007
21. nov 2007

Ahojte, prajem všetkým pekný deň. Pred chvíľou sme sa vrátili z kontroly bedier. Sono v poriadku aj vyšetrenie, len Laura ešte nemá vyvinuté jadierka. Je to tým, že už nekojím. Dostáva calcium z potravy- čiže nutrilonu, takže to bude trvať trochu dlhšie. Ďalšia kontrola vo febuari. Lauru som mala baliť na široko, ale pediatrička nám hovorila, že nemusíme, že to je prevencia a že sa pri širokom balení zle vyvýjajú brušne svaly, sú problémy s vyprázdňovaním, prdmi... Tak sme to nechali tak, netrápili Lauru 3 plienkami. Chvalabohu to bolo ok.. 🙂 Máme radosť

susik77
21. nov 2007

betka: super 🙂 my sme dnes znovu zabudli na poradnu 😎 mame teda prist nabuducu stredu 😎 uz si o nas urcite myslia, ze sme nej. exoti 😎
ale mame rodny list 🙂 zajtra ho ide mato vyzdvihnut.
pomaly zariadujeme byt, vcera som nakupov. nej. malickosti, vyzivam sa 😀

betka007
21. nov 2007

Ahojte, neviete mi poradit? Ako je to s cestovynmi dokladmi pre dcerku? Mozno s nou pojdeme na slovensko na vianoce. Ale ja ju nemam este v pase, lebo sa este len chystame na ambasadu,aby nam poslala ziadost o slovensky rodny list na zaklade ktoreho mi napisu lauru na ambasade do pasu. manzel este tiez nema zapisanu dceru vo svojej obcanke.je cech. u mna to bude trvat dlhsie, lebo viem, ze slovenskym uradom trva dlho zapis do zvlastnej matriky.... tak som rozmyslala, ze keby sme dali zapisat lauru do manzelovho obcianskeho, ci by to stacilo na hranici... cesi zase maju zakon, ze dieta musi mat vlastny cestovny doklad od 2 mesiacov.. manzel je cech... ma niekto skusenost zo zmiesaneho manzelstva ako to funguje? pocula som, ze staci aj nejake docasne potvrdenie - jednorazovy doklad...

musko
21. nov 2007

betka, od 21.12. nepotrebuješ na hraniciach ukazovať doklady, takže by snáď malo stačiť, aby si ju manžel nechal napísať do OP.

betka007
21. nov 2007

musko a k tomu, aby si ju tam manzel nechal zapisat potrebuje dokald o tom, ze dcera je obcanom cr, ze? nevies, kde by sme o to mali poziadat? neviem, ci na matrike , kde byvame alebo kde laure vydali rodny list... rodny list jej vydali na prahe 4, kde je porodnica, v ktorej som rodila. vydali to tam aj kvoli tomu, ze ja som cudzinka.. no a ked sme chceli dat zaevidovat dceru na evidencii obcanov v nasej casti, kde byvame, tak tam po nas chceli vela dokladov, ktore sme nemali so sebou. napr. razitko od druzstva, co vlastni byt, ze tam byvame, najomnu zmluvu a tak... takze sme to vtedy nechali tak, ze ju prihlasime az ked sa prestahujeme k rodicom na prahu 9 😒 . tak teraz neviem, na ktorej matrike mam ziadat o to potvrdenie, ze dcera je obcanom cr ???

betka007
21. nov 2007

ahoj susik, ja keby som si to hned nedala do outlooku a nepreposlala to manzelovi, tak som na tom ako vy 🙂 , tiez zabudam

musko
21. nov 2007

Podľa mňa na to stačí Český rodný liet - stačil mojmu mužovi na zápis malého do pasu.

betka007
21. nov 2007

musko, manzel je cech? a da sa to zapisat do pasu este? manzel je cech a viem, ze cesi maju na obcanke uvedenych aj rodinnych prislusnikov... teda mna ako manzelku a teraz si tam chce dat dceru a dufame, ze to na hraniciach postaci...

kajacz
21. nov 2007

ahojte 🙂
betka- ked sme išli pred dvomi týždnami na SK, nikto nás nekontroloval, ani tam ani naspat a od nového roku nebudú kontrolovat už vobec. Šimona sme stihli zapísat do pasov lentaktak, ale manžel chcel íst aj bez toho a presvedčili sme sa, nič by sa nestalo

musko
21. nov 2007

Kaji, betka, práveže kontroly na hraniciach už nebudú od 21. 12. 07, ale kontrolovať Vás možu kdekoľvek na území SK - myslím dopravaci a tak... Ano, manžel je čech, my sme ešte stihli dať malého zapísať do pasu, ja si ho dám na SK vpísať medzi sviatkami.... A od nového roka sa zas budú dať deti zapísať aj do českého pasu.... Myslím, že ak dá manžel napísať malú do OP tak to bude bohato stačiť 😉

betka007
21. nov 2007

holky dakujem vam velmi pekne za rady 🙂

betka007
22. nov 2007

Ahojky baby, ako sa mate? Ja som dnes sama sebe pokazila naladu. Pozerala som na Karlovu univerzitu, na podmienky prijatia a skusky z fyziky a chemie..och.... Ked sa budem chciet vratit do zamestnania, tak by som uz chcela bat aspon v prvom rocniku, ale na skusky si uz teraz netrufam.... hcela by som ist studovat osetrovatelstvo - bc. No uvidime.
😢

susik77
22. nov 2007

betka:fyziku by som tiez nezvladla 😝
ja uvazujem o cambridgskom certifikate-CAE-FCE uz mam 😉

betka007
22. nov 2007

aha, to robil aj martin minuly rok ma bussines english. no ja som myslela, ze ked by ma neprijali do skoly, tak by som aspon isla na nejaky kurz medicinskej anglictiny... nech nekrnim doma

kajacz
22. nov 2007

ahojte
betka- ja chodím na Karlovu univerzitu- Lekársku fakultu, Ošetrovatelstvo do Hradca Králové, naštastie tento rok končím 😝 , teraz som pozerala na stránky fakulty a je tam iba písomný test zo somatologie-anatomie a z ošetrovatelstva. Skus sa pozriet www.lfhk.cuni.cz, tiež mám spolužiakov z Prahy

majka225
22. nov 2007

ahojte 😉

androna
autor
22. nov 2007

ahoj majka 😎

gebi
22. nov 2007

Ahoj kajacz, máš správu v IP...

betka007
23. nov 2007

kaja, dakujem.. ja som pozerala na 1.Lk v Prahe, nase odd s nimi spolupracuje. Si myslim, ze do HK by som sa dostala skor, co? Je mozny potom prestup sem do Prahy? Hm? Dakujem, idem hned pozerat. 🙂

ahoj majka 🙂 , vitaj u nas 🙂 krajanok

kajacz
23. nov 2007

ahojte 🙂
Tak Šimonovi včera začala nádcha, bala som sa noci, ale v pohodě, večer som ho odsala, dala Nasivin, nakojila a spal dobre. Nemuseli sme v noci vobec odsavat. Od rána som ho odsala len 2krát, tak dúfam, že to rýchlo prejde.
Inak, pýtala som sa v lekárni, tak mi nedoporučovala ani Vincentku, ani žiadne kapky do aromalampy, myslela som nejaký mentol alebo eukalyptus...
betka- aj do HK boli minulý rok zkúšky z chemie, fyziky, teraz to urobili tak, ako ked ja som robila prijímačky, len test Anat.+ OSE. My sme k tomu mali ešte druhé kolo- ústne zkušky 😝 Skus to... 😉

betka007
23. nov 2007

kaja a co sa pytali na ustnych?

kajacz
23. nov 2007

betka- tahali sme si po jednej otázke z anatomie a z ošetrovatelstva, spolu ich bolo 25z každeho predmetu, ja som si vytiahla játra a paliatívnú péči.
Jatra som si vytiahla aj na maturite 😵 a paliatívna peče bola pre mna lahká- ved robím na onkologii 😕 , takže ja som mala štastie...

betka007
23. nov 2007

ou.. a dalsi rok su ake podmienky? iba testy zo somoly a ose?

kajacz
23. nov 2007

betka- ano, iba test, 27.5.08, prihlášky do konca unora

kajacz
23. nov 2007

betka- ešte 19.1.je den otvorených dverí, a podmienkou prijatia je aj registracia bez odborného dohledu v oboru všeobecná sestra, odovzdat to musíš do 30.9.08

betka007
23. nov 2007

aha, to mam. mozes mi este prosim napisat co vsetko je potrebne k prijatiu? nejako som to nat tych strankach nedohladala, lebo mi to pomaly natahovalo dokumenty. Takze : uspesne napisat test z antomie a somatologie, z osetrovatelstva, dodat potvrdenie o registracii, dodat vypis praxe min. 2 roky? zaplatit poplatok a podat prihlasku? zabudla som na nieco? dakujem ti velmi pekne 🙂