Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
23. nov 2007

dakujem ti, bolo to jednoduchsie, ked si mi spolala link

zittka
26. nov 2007

ahoj maminy, nestíham teraz dočítať, len som vás prišla pozdraviť. zajtra ideme na 4-mesačnú prehliadku.

kajacz
26. nov 2007

ahojte 🙂
zitka- pozerala som na tvoje dcery, sú krásné a velmi sa na seba podobajú... 😉 daj vediet, kolko vážite. Už malú očkovali v troch mesiacoch?

zittka
26. nov 2007

ahoj kaja, áno očkovali, bolo to celkom v pohode, večer trošku teplotka, ale spali sme fajn, ani žiaden plač, nič mimoriadne. teraz dostaneme druhú hexu. snáď to bude zas dobré.
každá má iného otca, ale podobajú sa.

zittka
26. nov 2007

kaja ty máš tiež doma školáka,že? ako to zvládaš?

kajacz
26. nov 2007

zittka- nas budu očkovat az na 4.mesiacoch, malý nema ešte zahojený vred po očkování na Tbc
ano, Samino je prvák, školu zvládá v pohode, učitelka ho chváli...len máme s nim problem: vždy sa pýta, kedy po neho prídem do družiny...vysvetlujem mu, že podla toho, kedy bude Šimon jest, ale vždy medzi 14.-15.hod. a on už 14.10 plače, alebo hovorí vychovatelke, že mu je zle, aby mi zavolala... 😒
inak do školy aj družiny sa velmi teší...

zittka
26. nov 2007

Janka je už druháčka a do družiny nechodí, keď som doma. Ale my bývame na dedine, tak to má domov len kúsok. Ja niekedy nestíham Janku učesať, všetko ráno na poslednú chvíľu. A to až bude mať vlasy Markétka, tak asi nikam neprídeme načas 😀

zittka
26. nov 2007

Samko je narodený tu v Čechách? Janka je na Slovensku a bývame tu rok a pol, ale v škole má samé jednotky od začiatku, tak sa teším. Je to moja šikulka.

kajacz
26. nov 2007

Na dedine je to iné, ale v meste sa ho bojím pustit samého....My to ráno zvládame celkom v pohodě, posledný vychystaný je vždy manžel... 😀

zittka
26. nov 2007

to je jasné, mesto je mesto. a ráno by som si niekedy pospala. ale deti sú na prvom mieste, tak vstávam.

susik77
26. nov 2007

Ahojte 🙂 Zittka: Janka sa naucila rychle cesky, ked zacala chodit do skoly?Ci vedela uz predtym? Ja by som chcela dat malu od 2 rokov do anglicko-ceskych jasli a potom aj do skolky, ale muz mi hovori, nech ju dame do ceskej, aby sa naucila hlavne cestinu, kedze sme obidvaja slovaci...
Ale pocula som, ze male deti sa neuveritelne rychle ucia jazyky, co myslite?

kajacz
27. nov 2007

Ahojte 🙂 , tu sa to nejako zastavilo... ☹ , viem, každá mame vela práce...
Musím sa pochválit, dufam, že to nezakriknem, šimon už tretiu noc spí od 20.00-03.30 😵 😵 x-
Musím sa i postazovat: Samino chodia zo školy na plávanie peši asi 2km, pretože škola zabezpečila autobus za 30kč na jedno dieta a rodičia to odmietli zaplatit... 😠 , ja viem, že to je privela, ale radšej to zaplatím, akokeby mal byt chorý...aj tak ich z 20 detí chodí do školy už iba 12!!!

zittka
27. nov 2007

ahoj, tak máme za sebou druhú hexu, dnes Markétka plakala trošku viac, ale dalo sa. máme 6650 g a 62 cm. vraj nadváha - to určite z MM!

susik - áno, naučila sa rýchlo, ale my sme obe začali hneď hovoriť česky aj doma, skoro vobec nehovoríme po slovensky. deti sa učia rýchlo.

kaja - to je otras s tými kilometrami pešo z plávania. tiež by som radšej zaplatila 30 korún. a závidím spanie v noci!!! Nech vám to vydrží.

androna
autor
27. nov 2007

ahoj dievcata.
spanie v noci kde su tie casy.takto spinkal asi do 5mes a odvtedy sa budi niekedy 2x a niekedy i 5x za noc.mozno zuby???no to dochadzanie pesi to je teda blbost.
zittka mi mame za sebou iba 1hexa pred 4dnami a jaka nadvaha mate o kilo menej nez my v tom case.
susik takto male deticky sa rychlo ucia a cim viac jazykov tym lepsie len sa na ne nesmie rozpravat pomixovanie miesat slovenstinu s cestinou.

androna
autor
27. nov 2007

Dany uz sedi a snazi sa postavit.ani som netusila ze bude sediet skor nez zacneme prikrmovat.

betka007
28. nov 2007

ahojky, neviete co znamena, ked zacne Laura vzlykat zo spanku?

susik77
28. nov 2007

betka: aj verca to robi, ale hned zaspi, tak to neskumam 😎
boli sme dnes na poradni. vazime 5600g-za mesiac sme pribrali presne kilo 😉
este nam merali hlavicku-39.5 cm.celkovo nas nemerali, ale pred tyzdnom som malu merala a priblizne to bolo asi 63 cm

betka007
28. nov 2007

ahoj zuzka, tak laura to robi pocas spanku, neviem, ci sa jej nieco zle sniva,alebo co...

kajacz
28. nov 2007

ahojte 🙂
zitka- tvoja dr.je podla mna nejaká divná, to Šimon by musel mat supertazkú obezitu... 😕 😕 😕 a v materskom mlieku nie sú žiadne prázdne kalorie...
betka- vzlykat zo spánku može ked spí plytko, už sa prebudza a je napr.hladná, má mokro v plienke alebo sa bojí tmy...

kajacz
28. nov 2007

Už je to tu: takže z 20-tich detí je 9chorých a 6-tich ospravedlnili rodičia z plávania, že majú nadchy a kašlu, takže dnes boli na plávání 5-ti. OTRASNÉ... 😠

musko
28. nov 2007

Kaja, to je teda čo za školu? Týmto tempom bude v piatok chorá celá trieda 😠 . Zittka, kaja má pravdu - kojené dieťa nemože byť obezne - máš zloženie mlieka, ktoré je najlepšie pre Tvoje dieťatko, žiadne prázdne kalórie to nemá, takže to púšťaj jedným uchom dnu a druhým von!

betka007
28. nov 2007

kaja ahoj, my mame lauru napr.. pri sebe na pohovke,pozerame telku,ona spinka a z nicoho nic zacne knucat a vzlykat,akoby plakala zo sna 😢 , mame rozsvietene,ale nie nejako ostro,alebo aby bola tma. Ked vlykne v noci, tak okamzite vyletim z postele a dam jej dudlik, pohladkam ju a ona dalej spinka. Inac, prostredie a atmosferu mame doma vynikajucu, kludnu,pohodovu... Nechcem,aby sa trapila, teda ona sa mozno netrapi,ale mna trapi to jej fnukanie ☹

to je hrozne s tou dochadzkou, deti idu polomokre este 2km, ved takto najskor prechladnu. Ti v skole su fakt asi blbi..., ze takto nechajú malé deti...

zittka
28. nov 2007

ahoj babulenky
ja to u našej doktorky praktikujem stále "jedným uchom tam a druhým von", je trošku s názormi inde než ja, tak si robím po svojom 🙂

zittka
28. nov 2007

betus neboj, to robia občas všetky deti.

betka007
28. nov 2007

zitka dik, ja som mala strach, ze sa s nou nieco deje ☹

androna
autor
28. nov 2007

betka ten plac je normalny aspon myslim Dany place docela casto a neni to plytky spanok ale dosst hlboky a niekedy funguje cumlik pocuca a spi dalej, ale niekedy to je tak srdcervuce, ze ho musim zobudit ukludnenie nepomaha.

betka007
30. nov 2007

ahojky, chcem sa vas opytat, ci ste tiez hlasili na svoju zdravotnu poistovnu, ze ste na materskej? Alebo to za vas rrobil zamestnavatel? Ja som dnes citala nejaku diskusiu o tom v PARAGRAFOF a hned som to zacala vybavovat, samozrejme, ze ma zamestnavatel nenahlasil. Takze Zamestnavatel posle papier na poistovnu, ze od kedy som na materskej. Poistenie v tej dobe za mna plati stat. Aspon som to vybavila, ale som sa zlakla, ze by ma nahanala poistovna kvoli tomu. Co si clovek nezisti, tak ani nevie, co vsetko musi hlasit. Same papierovacky... Och.

androna
autor
30. nov 2007

betka no ja som nic nehlasila.

zittka
30. nov 2007

betka ja som to hlásila

boli sme včera naposledy na nožičky, je to ok

druhú hexu sme zvládli ešte lepšie ako prvú, ani skoro neplakala a ani teplotka už nebola.

androna
autor
30. nov 2007

takze to mam hlasit;?.-,