Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
12. dec 2007

ahojky, Laura nemala extra reakciu po ockovani na TBC, iba podkoznu gulicku, ktoru som nahmatala a teraz to ma vonku, je to cervene, velke skoro 1 sm. Volala som kalmetizacnej sestre,v pondelok za nou idem, nech to pozrie, lebo v stredu ma Laura dalsie ockovanie hexa vakcinou, tak si chcem byt na istom. A asi ju dame aj zaockovat proti pneumokok.meningitide.

betka007
12. dec 2007

Inac mi vcera Laura nechcela jest. Vypila za cely den necelych 500ml, ale dnes uz ma zase svoj rezim a papka pekne po 3 hod 150 ml 🙂

betka007
12. dec 2007

ahoj zuzka, super, uz mate gaucovku 🙂. nam pre zmenu vcera namontovali okna mame uz hotove topenie. Takze tym, ze uz mame okna, nam zacala opat makacka, uz aby to bolo,aby sme sa konecne prestahovali

musko
12. dec 2007

Ahojte všetci!
Kaja, to máš doma fakt kus chlapa! A cesty sa neboj, deti to nakoniec zvládajú lepšie ako my, my sme zbytočne vynervovaní..... Uvidíš - bude to fajn, hlavne, aby bolo dobré počasie 😉
betka, deti niekedy nechcú jedávať - nechaj ju, keď bude hladná, sa naje - je tvrdím, že deti od hladu neumrú, zbytočne ich nútiť netreba....
Susuk, super! Tak to máte časť vianočných darčekov už doma, nie 😉 ?

betka007
13. dec 2007

Ahojky, my ideme na kontrolu k dr dalsi tyzden, som zvedava, co nam povie a kolko meria Laura, lebo ja jej obliekam body vel. 74 a dupacky 68, asi ma dlhsi trup 🙂

susik77
16. dec 2007

ahojte baby, vlozila som fotecky z atelieru, mozte kuknut do albumu 😉

musko
17. dec 2007

Ahojte!
Susik, Veronka je krásne miminko! A šikovné 😉 .... Fotečky sú veľmi pekné.

zittka
17. dec 2007

ahoj maminy,
susik nádherné fotky. koľko si platila a koľko máš fotiek? a ako dlho Veroniku "trápili"?

zittka
17. dec 2007

betka držím palce na kontrolu

kaja - za chvíľu malého neunesieš 😉

susik77
17. dec 2007

ahojte, dakujem 🙂 zittka: mame malu kolekciu+20x pf-10x15 a stalo to 1350 Kc.Tu je odkaz: http://www.taktrochujinak.cz/cenik.html
fotili ju asi hodinu s prestavkami

kajacz
17. dec 2007

ahojte 🙂
susik- krásné fotky 😵
Šimon spí, ja som teraz dopísala prácu do školy takže mám chvilku, kým sa zobudí...
Inak toho našeho obra ťahám do tretieho poschodia, nemáme výťah 😖
Včera som dopiekla posledné vianoč.pečivo, Samko mi vela pomohol, robili sme to, kým manžel kočiaroval Šimona, inak by sa nedalo....

androna
autor
17. dec 2007

susik pekne fotky.
Kajacz Simonko sa s tou vahou uz ukludni.aspon u nas to tak je stale plne kojime a skusame prikrmy.a po 6mes uz priberal iba po 150g.ale urcite mas vymakane svaly na rukach.
my sme troskku nachladeni tak odpocivame.

betka007
18. dec 2007

Ahojte, včera som bola s Laurou na kontrolu pri kalmetizačnej sestre, lebo Laure sa prejavila reakcia na TBC po zaočkovaní hexa vakínou. Sestra vravela, že sa na to musí pozrieť pediatrička a ak by sa dalo, aby odložila očkovanie.

Potom som si urobila pekný deň. 5 hodín chôdze po centre 😀 No kým som došla z polikliniky na Palackého k nám domov- ku Kotve 😀 , prešla som vianočné trhy, kúpila vianočnú ozdob, bola na pošte, dokúpila potrebné veci a tak.. Dobrá prechádzka,ale lepšia by bola v nejakom parku, kde nie je toľko aut, turistov a ruchu.

Zuzka krásne fotky, Veronika je hotová modelka 😎 a keď tak na ňu pozeram, tak sa mi zdá, že je väčšia ako naša Laura. A aké má krásne líčka. Také plné. Ja fakt krásna 😎

Kaja ja piecť nebudem nič, lebo nemusím. My to nejeme,ale symbolicky si kupíme v Tescu balíček domáceho cukroví, keby došla návšteva 😉 . Uvidím neskúr, keď Laura podrastie, či bude na sladké a či bude vyžadovať koláčiky 🙂 . A čo sa týka výťahu, tak my bývame tiež na 3. poschodí,ale máme mini výťah, takže buď musím rozkladať kočiar, alebo mi ho mažel znesie dole. Fajna makačka, ale svaly nemám, skúr by som povedala, že nemám ani silu v rukach.

kajacz
18. dec 2007

ahojte
betka- naš Šimon tiež nie je zaočkovaný, dr.povedala, že to musí mat zhojené a hladké, že keby ho zaočkovala, mohlo by sa to miesto viac zhoršit...
Inak včera tu bola pekná kosa, ja som vydržala vonku tak 2hod., za 5hod.by bol zo mna cencuľ...(jééj aké pekné slov.slovo ma napadlo 😀 )

kajacz
18. dec 2007

Tak my sme zistili, že sa nevmestíme do auta...ked sme išli minule na krstiny skoro nič sme nebrali(okrem kočiara)...teraz taháme plno darčekov a hlavne ideme tam skoro na 2týždne. Tak minulý týžden sme objednávali ešte box na auto s držiakmi za 10.000., pekný výdaj pred Vianocami, že? no, je to náš darček... 🙄

betka007
18. dec 2007

kaja Laura uz dostala prvu davku hexa vakiny, ale neviem, ci to budu moct odlozit. Teraz by mala dostat druhu davku. a to sme ju chceli dat zaockovat aj proti pneumokok.meningitide. Laura ma iba cerveny flak na ramene, ziaden hnis,ani otvorene to nie je.

my sme kvoli tomu kupili ove auto,aby sme sa pomestili 😀 , vymenili sme oktavku za renault lagunu grandtour, super na dlhe cesty s vysokym komfortom a ma velky kufor ako oktavka. kolko km vas caka?

kajacz
18. dec 2007

betka- domov to máme asi 550km, 8hodín cesty
aj šimon mal dlho iba červený flak a zo dna na den sa mu to zvatšilo a potom prasklo, teraz tam má krastičku, možno mohla vaša dr.počkat už s 1.dávkou hexa

betka007
18. dec 2007

kaja,ale Laure sa ta reakcia prejavila asi tak tyzden po prvej davke hexa vakciny, vies? Laura nemala ziadnu reakciu po TBC, iba podkoznu gulku,ale bez farby nic, len akoby mala nejaku tukovu gulku pod kozou,alebo take nieco.. No a ked ju dr zaockovala hexou, tak asi po tyzdni sa jej to prejavilo na ramene, malicky cerveny fliacik, raz to mala aj akoby zlte vo vnutri, sestra mi vcera hovorila, ze sa jej to asi samo vytlacilo pri kupani, lebo teraz ma to miesto opat ruzove. Bez pokozneho hnisu.

betka007
19. dec 2007

Ahojte, tak dnes sme boli pri dr na kontrolu s laurou. Váži 6760g a meria 67cm. Dr ju nezaočkovala, mame dojsť za 2 týždne. Tá reakcia po TBC je v poriadku,že sa vyskytla, niektoré deti vraj majú oveľa horšie formy, ale že radšej počkáme, kým to nezmizne,aleboaspoň trošku sa to nestratí, dostali sme Framykoin mastičku.

Mate už všetko nakúpené na sviatky? My nič, nechavame to na víkend,ale na nočny nákup, lebo všade je plno ľudí. Akurat v piatok ide manžel kúpiť stromček do Hornbachu. Nejako sa ani nestresujeme 😎

zittka
20. dec 2007

ahoj maminy,
betka - Laura má krásne miery. nakúpené máme už skoro všetko, až na pár drobností a samozrejme jedlo na sviatky.

betka007
20. dec 2007

ahoj zittka, dakujem. tak my nemame nic, mame cas 🙂

androna
autor
20. dec 2007

ahoj
Betka je rovnako vysoka jak Dany teraz.on taky drobcek svalovcek.ja mam vianocne darceky vyriesene uz od oktobra a jedlo v mrazaku.akurat nejake pecivo a chleba a bude.

betka007
21. dec 2007

androna : ahoj, ty sa máš 🙂 , my ideme cez víkend, mali sme ísť nakupiť v sobotu večer a už to manžel preložil na nedeľu 😀 , no snaď niekam aj dojdeme. Darcek mam pre manžela a moju mamku, lenže ta je na SK- tzo tak nesúri 😉 a nejaké drobnosti kúpime v nedeľu.

Dany ma takú výšku v 7.mesiacoch? A j som sa stresovala u dr, ze ci prbera a rastie normalne, ze sa mi zda, že pomaly 😀

betka007
21. dec 2007

androna, este ma n apadlo, ze co vsetko varis na vianoce?

androna
autor
21. dec 2007

no skoro v 8mes.nam ho doktorka nemeria iba ja sama.a teraz jak stoji tak je to asi presnejsie.a on je proste drobecek.a moja doktorka nejake blbe tabulky neriesi a rastok postupne po 2cm za mesiac.
varit budem kapustnicu a zemiakovy salat s rybou.az ked bude maly vecsi tak budem robit take klasicke vianoce kde navarim tych 12jedal.

betka007
21. dec 2007

androna aha, ja neviem este co bdem varit, ale asi iba tiez kapustnicu a salat s kaprom- manzel je rezne-ako pohan.... takze este budem rezne piect kvoli nemu 🙂 , ryby nemusi, ale aspon z toho kapra ochutna. cesi nevaria tolko kolko my. minuly rok tu bola mamka a ona varila, teraz sa mi nechce samej do toho pustat a kto by to vsetko zjedol..., ked bude laurur vzcsia, tak budem zachovavat tradicie,aby si to uzila, vystrojim svokrovcom slovenske vianoce.

betka007
22. dec 2007

Ahojky, prajem všetkým krásny dnik. Práve som sa vratila domov. Bola som si kupiť PLus 7 dni,aby som mala televizny program. Všade vládne zmätok, chaos, plno ľudí. Šťastné a veselé 🙂 ...

susik77
22. dec 2007

ahojte 🙂 ja som bola nakupit v Albertovi za velky ruksak 😎 poobede sme vsetci zaspali, lebo v noci sme skoro nespali-verce idu zubky, tak buntosi celu noc 😎 ja uz mam nieco napecene, este chcem robit buriz.gulky a v pondelok na veceru pstruhov a zemiak. salat 😉

betka007
22. dec 2007

ahoj zuzka, veronika už bude mať zubky? to je fajn a ako si to poznala? Variš ešte niečo iné?

susik77
22. dec 2007

ahoj betka.no, stale je nekludna, vypluva dudlik a dava si prsty do pusy a peni a slini 😎 na veceru uz nic okrem toho nevarim...budeme mat este oplatky s medom a ovocie 😉